Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 13., péntek 18:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Gratulálok én is Kamilla! :*:

Nagyon ügyi vagy! :*: :*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 13., péntek 18:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Patrícia! :D

Kár, hogy kitörölted.Én sem mindig reagálok, de azért olvasok és nézek, és hallgatok.

Üdv szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 14., szombat 08:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszönöm szépen! Jófejek vagytok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 15., vasárnap 17:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hát, vannak érdekes dolgok. Az például teljesen érdekes, hogy Gyuri elvitte a nagypapám gimnáziumi görög régiségtanját a buszra olvasni, én meg államvizsgáztam számítástechnikából. Mint valami idióta fejreállt álom.
Tegnap este egyedül voltam, mert Tündi is korán elájult, nem kellett már tanulni, nem volt aktuálisan érdekes könyvem se ("az unatkozás éppen ez / hogy nincsen kedved semmihez"), egy ideig itt kattingattam, aztán kapcsolgattam a tévét, és így rátaláltam a Sztornó című filmre a Duna tévén. Az én nagy-nagy fiatalkori kedvencem, a Lovasi András alakított benne nagyot, és volt sok-sok Kispál-zene. Sajnáltam, hogy nem az elejétől, demégis, a lényeg, hogy láttam. Rég láttam igazi elgondolkodós filmet. http://www.youtube.com/watch?v=8SUtE_HF-88&feature=related.
Voltunk pénteken gyüliben. Egy nagyon szép új teremben volt a gyüli, és hát megküzdöttem Tündivel, mert perszehogy nem akart megmaradni a gyereksarokban. Odafele a buszon beszédbe elegyedtünk egy szimpatikus nénivel, akinek beleette magát a fejébe, hogy akkor a Klebersberg központban gyerekfoglalkozásos keresztény izé van, és minden pénteken lehet jönni, jajdejó, majd ő is mondja a lányának meg az unokájának. És hiába próbáltam mondani, hogy a lényeg itt nem igazán a gyerekfoglalkozáson van (a nem igazán, az a not really ronda, divatnyelvi fordítása, ami ráadásul jelentésileg se stimmel, mert eredetileg azt jelenti, hogy egyáltalán nem. Nem is kellett volna beleírnom a mondatomba. Egyébként, hétköznapi beszédben igyekszem kerülni.).
Indul a gyüliben bibliaiskola, és én úgy örültem neki, nagyon-nagyon tetszik a gondolat, erről ábrándozom évek óta, hogy társaságban leülni és Bibliáról beszélgetni, milyen jó lehet az. És lelkesen jelentkeztem. Ez a baj velem, hogy mindig lelkesen jelentkezem, akkor is, ha közben tudom, hogy esélyem nincs rá, hogy el tudjak járni szombatonként Bibliaiskolába, főleg, ha pénteken gyülibe is akarok járni. Így leszek egyre és egyre unszimpatikusabb és megbízhatatlanabb, meg szavatartatlanabb... :S.
Kicsit mélyrepülésben vagyok mint keresztény. Ma az Ezékiel 24-hez értem el, és hát kiakasztó egy igerész, ha belegondol az ember. Hogy én, a nagyfenekű magyaranya meg vagyok róla győződve, hogy Isten velem úgy bánik, mint a kis hímestojással, és hogy ezen belül még nekem jogom van nyávogni minden kis hülyeségér, sőt, egy csomószor megengedem magamnak, hogy rossz kedvem legyen csak úgy, erremeg... Ezékielnek - a példa kedvéért - meghal a felesége. És Ezékiel ne azzal legyen elfoglalva, hanem azzal, hogy nem gyászol látványosan, hogy hátha ebből megértiki végre a többi keményfejűek, hogy mi a helyzet. Hihetetlen. Pedig hát Ezékiel kicsit jóba volt a Főnökbácsival. A megoldás persze arra lehet, hogy ennyire nagyon szerette a többieket, hogy ilyet képes volt megcsinálni értük, mert az látta, hogy kevésbé extrém figyelmeztetésből nem értenek. De valszeg fel se fogták ezt se. Ez olyan rohadt szomorú. És hát számomra felfoghatatlan logika alapján működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

körök
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 15., vasárnap 17:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Még van egy problémakör, amin gondolkodtam (még az is lehet, hogy érdemelne külön topikot). Arról van szó, hogy a gyülink vezetőjének van egy Tündinél egy évvel nagyobb tündériaranyos kislánya, és mivel korban közel állnak egymáshoz, elég jóba lettek az én Tündimmel (már amennyit találkoztak). És volt múltkor ennek a kislánynak szülinapi bulija, amire mi is kaptunk meghívót azzal, hogy "A lányaink nagy barátnők". És sajnos mégse tudtunk elmenni, mert Tündi újra benyelte éppakkor a hányós-hasmenős vírust, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a két kiscsaj tegnap már meg is beszélte, hogy majd a Tündinek is lesz szülinapi bulija, és akkor majd a Tami is eljön :) És idáig tökjó. Csak én elkezdtem gondolkodni azon, hogy ha a Tündinek lesz szülinapi bulija, akkor arra pl. az elsőskissrácékat (akikkel együtt is járt bölcsibe, és szintén nagy haverok), meg még pár ilyen napi szintű lakótelepi barátot-ismerőst mindenképp elhívunk. Meg ki tudja hány barátja-barátnője lesz addigra az oviban. A Tami buliján meg csak a gyülekezetbe járó gyerekek voltak. És hogy egyáltalán eljönnének-e vajon egy ilyen prolibulira, ahol a többségnek köze nincs az Istenhithez. Nem akarom, hogy Tündinek két elkülönülő baráti köre legyen, a hívők, ahol szentzsargonban kell beszélni, meg a nemhívők a házból-lakótelepről-játszótérről. Az a szomorú érzésem, hogy az lehet a megoldás, hogy egy rendes hívőnek a közeli barátai, azok csak hívők. Nekem meg az elsősék, akik nem hívők, közeli barátaim. Elsős anyuka főleg.. sőt, talán az elsős anyuka a legközelebbi barátnőm. Ez most lehet, hogy gáz. Lehet, hogy esélyem nics rá, hogy normális keresztény legyen belőlem, mert nem bírok beilleszkedni a keresztények közé. :'(.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 15., vasárnap 19:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Drága Kamilla, én csak arra tudok ilyenkor gondolni, hogy URunk legközelebbi barátai egytől egyig "nemmintakeresztyének" voltak. Mégis elég drágák voltunk neki, hogy életét adja értünk. Nem az a lényeg, hogy most mik vagyunk, hanem hogy mivé lehetünk Isten kegyelméből. Világíts a nemhívő barátaidnak és szeresd őket az ÚRtól jövő szeretettel. Nem kell szentbeszédet tartanod nekik a szülinapozáson, Jézus sem próbálta kenetteljes fordulatokkal lekenyerezni a körülötte lévőket (ezt különösen szeretem Benne, hogy olyan "életszerű", semmi máz, csillámpor, csak bele elevenen a szívbe két-három világos és félreérthetetlen szóval, egy mozdulattal, nem egy showman, de életmentő.) Csak szeresd őket valóságosan, minden cselekedetedben. Ez Isten szerint való. Ő is így csinálta velünk, elég jó példa volt, és az a döbbenetes szeretet (hogy képes volt meghalni is értünk) mentett meg minket az életre. Mentsen meg az ÚR sokakat még általad! Szeretettel, m

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 20., péntek 05:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszönöm, Semi. Szépet írtál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 20., péntek 20:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
kamilla írta:
Köszönöm, Semi. Szépet írtál.


Remény szerint igazat is. Annyi híjja viszont van a dolognak, hogy úgy tűnhet a postomoból, mintha az evangéliumot nem is kéne hirdetni. Nem így gondolom. Életünkkel hirdetjük Krisztust, de szavainkkal is.
Annyiszor jut viszont eszembe Zimányi Józsi bácsi Tűzoszlopoddal jéghegyek között című írásából az a szakasz, amikor egy vele kegyetlenkedő s hirtelenül súlyosan megbetegedő katonát egyedüliként lát el egy hosszú úton egy marhavagonban, tudva hogy közben kényszermunkatáborba viszik. S mit válaszolt ez a kegyetlen katona neki? "Te vagy ember egyedül." (Nem emlékszem szó szerint de ez az értelme.) Én úgy értettem meg, hogy úgy tudjuk a legjobban megmutatni, hogy az ÚR az Isten egyedül, ha tőle jövő szeretettel (ami nem szó, hanem cselekedet és valóság) vonzzuk hozzá a ránk bízottakat. Hogy melyik esetben kell megelőzze a szó a tettet s melyikben fordítva, ahhoz adjon nekünk bölcsességet az ÚR. :)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 21., szombat 10:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Semikém, de jó újra "látni" téged!

Mi van veled? :o :*:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 22., vasárnap 14:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tényleg! Mi van veled, Semi?
A Zimányi-könyvet én is olvastam (egy nagyon kedves barátomtól kaptam ajándékba), és engem is megfogott. Emlékszem erre a részre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 23., hétfő 18:03 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 16., vasárnap 11:17
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm, Cilla!
Általában rosszkor rossz helyen, azért töröltem ki....

(Notre Dame de Paris c. musical... Esmeralda imája)
http://www.youtube.com/watch?v=UY30Qgj6 ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 23., hétfő 19:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Patrícia írta:
Köszönöm, Cilla!
Általában rosszkor rossz helyen, azért töröltem ki....

(Notre Dame de Paris c. musical... Esmeralda imája)
http://www.youtube.com/watch?v=UY30Qgj6 ... re=related


Én köszönöm, kedves Patrícia! :D

Á, nem volt az rossz helyen.
Gyönyörűen énekel.Hú, ha csak negyed ilyen szép hangom lenne......, egész nap az Úrnak énekelnék!

Üdv szeretettel cilla

Kamilla sem haragszik, mert a topicjában beszélgettünk. :*: Ugye?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 24., kedd 06:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Dehogyis! Sőt! Örülök, hogy működik a topikom. És egyáltalán nem volt rossz helyen, Patrícia, hiszen épp az AveMariáról folyt a beszélgetés. És tényleg szép. És köszi, hogy visszatetted.

Egy csomó minden történt velem, miközben nem volt időm naplót írni, majd szépen lassan pótolom (vagy nem, mert közben megint egy csomó minden fog történni :) ).
Tücsit felvették az oviba, ezt írtam? Ősztől ovis nagylány. Én a változatosság kedvéért gondolkodom, hogy elhagyjam-e a pályát, vagy mi legyen. Ezt a nyári szünetet azért sajnálnám. A tanév közbeni idegbajt nem. De idegbaj, az meg mindenhol van, igaz? Olyan fura, hogy amíg kézzelfogható közelségbe nem került ez a kérdés, addig egyértelmű volt számomra, hogy váltani kell. Most, hogy itt a nyár, és van egy munkahely, ami engem szeretne, hirtelen megtetszett a jelenlegi munkám. A munka annyi lenne, hogy egy főiskolán ülni a TO-n, és érteni a számítógéphez, segíteni kezelgetni a neptun-rendszert (Hányszor is fogadtam meg, hogy ha végrevalahára túl leszek az iskolán, akkor sohatöbbet nem megyek a neptun közelébe?). Ezen kívül még az is, hogy az oktatóknak segíteni kell összedugni a projektort. Gyuri szerint jó indulásnak arrafele, hogy valamikoregyszer elmehessek informatikusnak, és ugyanannyi pénzér sokkal kisebb felelősség (merthogy ez is közalkalmazotti meló)... ami tényleg tökjó. Vagy nem. Vagy nemtudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 24., kedd 06:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Közben az is történt (ez lehet, hogy csak nekem érdekes, de nekem nagyon, így följegyzem. És különben is, ez az én topikom, nem kell mentegetőznöm semmi miatt) megjelent az iskolai kiadványunk első két füzete (aminek a következő kötetében majd lesz az én igenértelmes cikkem az internet veszélyeiről), és zsenálisan jók. Az egyik tanulásmódszertanról szól, a másik ilyen általános nevelési kérdéseket feszeget. Megkértem a kollégát, aki összerakta, hogy dedikálja nekem, mert tényleg nagyon jól ki vannak találva. Ide leírhatom - mert remélhetőleg úgyse olvassa - borzasztóan büszke vagyok, hogy vele dolgozhatok együtt, nagyformátumú embernek tartom. Lehet, hogy ő lesz az a tényező, ami miatt majd úgy döntök, hogy Tündit ebbe az iskolába viszem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 24., kedd 07:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Tyűha!Ez igen!Minden elismerésem! :*:

Az első könyvedből, ne feledd egy dedikált példányt kérek. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség