Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 18:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Shannon írta:
Tudom, tudom, ez naivitásnak hangzik. De fentebb az volt a kérdés, mit tehetünk??? Egyszerű, le van írva.

:) Végső soron mindenre ez a megoldás és ez az amit még nem próbált ki az emberiség. Még mindig egyéb altarnatívákkal próbálkozik. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 18:50 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
A “boldog hetvenes évek” nosztalgiához

Én ezt fordítva tudom, nagyok sok olyat ismerek aki 70-es években született, és nekik már semmit se jelentett az egész…

Igen, nekünk már semmit sem jelentett az egész, azaz senki sem vette komolyan. Ettől függetlenül volt, és mint a gyerekkorunk része sajnos valamennyire hatással volt ránk (függetlenül attól, hogy valaki ezt észreveszi-e magán vagy sem).

Például, nem vettük komolyan, hogy kisdobos, meg úttörő, de mégis kötelező volt annak lenni. A rendszerváltás után lett szabad nem annak lenni. Nyilván más lesz a gondolkodásmódja annak, aki pl. a cserkészet vagy nemzetközi diákszervezetek tagja gyerekkorában, mert lehetősége van rá.

Igen, gyerekek voltunk, és igaz, később több lehetőség lett. Azért, szeretnék elbeszélgetni az ismerőseiddel, akik szerint "semmi se volt"...

80-as években már kábel tv is volt MTV Magyarországon nem csak pop zenét hallgattak volt punk korszak is...

60-as években meg volt rock-and-roll (apukám mai napig nagyon tudja… :D ) és mégis diktatúra volt.

Senki sem szabadabb attól, hogy van punk, meg kábel TV.

80-as években felrobbant Csernobil, és nekünk nem mondták meg. Aznap is kint játszottunk a játszótéren. Ezért nőtt aztán három fejem… :D

Amikor ott voltam Anyu volt osztálytársnője már felháborodva vitte vissza a sajtburgert mert kifelejtették az uborkát

:D :D :D

Én nem állítom, hogy idővel nem fog mindenki így gondolkozni, csak azt, hogy lassan alakul a dolog.

Múltkor visszavittem egy romlott tejfölt, kicserélték – nem is az eladó, hanem a kedves vevők !!! szóltak, hogy minek reklamálok. Ők otthon kidobták volna, mérgelődnek kicsit, de nem viszik vissza. (Ezért aztán máskor is kiteszik a romlott árut...)

Mondjuk én csak Budapesten voltam 2004-ben akkor már ott nyoma se volt annak, hogy nem mernek beszélni...

90-es évek végén jártam nyelvtanfolyamra, a svájci származású tanárunk azt kérte, mondjuk el a véleményünket arról, Magyarországon miért van cigányellenesség? Mély csend. Dehát, magyarázzuk már el, ő ezt nem érti, mert a magyarok, akikkel eddig találkozott, mind nagyon kedvesek voltak. Miért nem mondjuk el, mit gondolunk? Erre az egyik lány (szó szerint) azt válaszolta: mert erről nem szabad beszélni.

Szerinted, egy „szabad országban” 10 évvel a rendszerváltás után miért van valaki meggyőződve arról, hogy bizonyos dolgokról nem szabad beszélni, még szűk körben sem? Mert egész gyerekkorában erre tanították.

A téma persze idővel változott, csak a gondolkodása maradt ugyanaz.

Sőt sok 70-es évekbeli mondta hogy ők már az iskolában visszabeszéltek, kettőt ismerek akiket kizártak az úttörő csapatból

Mi is lázadtunk, mint minden tini, és voltak, akik beszóltak, aztán intőt kaptak. Ezután, aki tovább akart tanulni, vagy fontosak voltak a jegyei, az nem szólt be. A szabadság ez esetben azt jelentené, hogy tudod, hogy nyugodtan elmondhatod a véleményed, mert emiatt nem fog hátrány érni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 18:52 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
Shannon írta:
Tudom, tudom, ez naivitásnak hangzik. De fentebb az volt a kérdés, mit tehetünk??? Egyszerű, le van írva.

:) Végső soron mindenre ez a megoldás és ez az amit még nem próbált ki az emberiség. Még mindig egyéb altarnatívákkal próbálkozik. :(
üdv
ex


:( :( :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 18:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Shannon!
Shannon írta:
Értem, nem eleve magas kamattal helyezték ki a hiteleket, hanem az ingatlanárak növekedése miatt megemelték.
Nem az ingatlanárak növekedése miatt, hanem megindult az egyéb fogyasztás is ami úgy általában a keresletnövekedés miatt növelte az árakat, tehát inflációt gerjesztett.
Idézet:
Ha megemeljük a kamatot, akkor csökken az infláció?
Igen mert, magasabb kamatok mellett csökken a hitelkereslet, így csökken a kereslet is ergo csökkennek az árak=csökken az inláció.

Idézet:
Ha jól értem, ha a kamat folyamatosan alacsony lenne, nem érte volna meg megrohanni a bankokat hitelért, hogy ingatlanba fektessenek.
Ez a romlott természetű emberiség mellett nem így működik, a fogyasztás nem korlátozódik ésszerű szintre. Nincs szükségletek szerinti önkéntes korlátozás, ahogy a kommunizmust is elképzelték.

Idézet:
Ezt a közgazdász ismerőseim is mondták, hogy nem szabad fogyasztásra olcsó hiteleket adni, mert az gerjeszti az inflációt.
Ez így van.
Idézet:
Még egy kérdés: ha nem a fogyasztásra adnak olcsó hitelt (hogy ne növelje az inflációt), hanem a termelésre, attól meg nem alakul ki túltermelési válság?
Ha beruhézásra megy a kölcsön az jó, mert munkahelyek teremtődnek, ez a normális növekedést eredményezi.
Mai technika és management mellett nem hallasz túltermelési válságról. nem tud kibontakozni, mert egy eladhatatlan árut termelő cég pillanatok alatt tönkremegy, nincs ideje túltermelni.
Idézet:
Lehet, hogy szívesebben adnának, ha a saját helyzetükön éreznék a javulást.
Végső soron a kisember számára a legfontosabb, hogy nem legyen válság, de ez nem hat közvetlenül. Nincs ennyi tudatosság és főleg együtt cselekvés. Ez egy "társadalmi csapda".
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Shannon!
Shannon írta:
Én nem állítom, hogy idővel nem fog mindenki így gondolkozni, csak azt, hogy lassan alakul a dolog.
Vannak dolgok, amelyek nagyon gyorsan válzoznak/tak. A mocskot a szenny pl nagyon gyorsan befogadta a magyar társadalom és a nyugat jó dolgainak a mai napig keményen ellenáll. Itt is találkozhatsz egy pár ilyen kemény ellenállással. :)
És ezekért nem lehet hibáztatni sem a kommunistákat sem a multikat, senki mást csak magunkat. De nagyon nem megy a szembenézés a valósággal. Nagyon megy viszont az elhárítás, a problémák másokon keresésée, mindig magunkon kívül.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 19:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Kedves Shannon!
Shannon írta:
Én nem állítom, hogy idővel nem fog mindenki így gondolkozni, csak azt, hogy lassan alakul a dolog.
Vannak dolgok, amelyek nagyon gyorsan válzoznak/tak. A mocskot a szenny pl nagyon gyorsan befogadta a magyar társadalom és a nyugat jó dolgainak a mai napig keményen ellenáll. Itt is találkozhatsz egy pár ilyen kemény ellenállással. :)
És ezekért nem lehet hibáztatni sem a kommunistákat sem a multikat, senki mást csak magunkat. De nagyon nem megy a szembenézés a valósággal. Nagyon megy viszont az elhárítás, a problémák másokon keresésée, mindig magunkon kívül.
üdv
ex


Az a sikeres magyarság, amely a 1867-es kiegyezés után egy hatalmas fejlődést futott be, génjeiben itt él az országban. Az emberek nem költöztek el, ugyanaz a magyarság él most is itt, csak hát bizonyos okok miatt bajok vannak, és hát nem működnek a dolgok.

Nekem tulságosan olcsó dolog a kisemberekben keresni a hibát, azokat kiállítani középre, miszerint ők az okozói a bajoknak. Rákosinak az volt a baja, hogy fasiszta néppel kell kommunizmust csinálnia, de Marosán elvtárs szerint is nem a zsemle volt kicsi, hanem a nép pofája nagy. A mai kormánynak is számos gondja van a magyarokkal.

Például, hogy nem szeretik a bűnöző, lincselő romákat, és a felvonuló büszkén melegeket, amint mondod ezeket a nagyszerű nyugati dolgokat nehezen fogadja be normál ember, kimennek céget alapítani Szlovákiába, mert nem hülyék, tüntetnek az Öszödi beszéd után, nem jó nekik semmi, például tiltakoznak a további privatizálás ellen (de miért ilyen későn?), és nemigazán szeretnek tolvajok vezetése alatt élni.

De van egy hírem. A vidék lakossága, ahol a fiatalok arra nőnek fel, hogy se pénz, se posztó, nincs hol dolgozni, bizony lassan lumpenesedik. A kollégám számol be erről rendszeresen, amiután otthonról feljön Pestre. Ez a szerencsétlen rétege az országnak nyugodtan ostorozható azok által, akiknek jól megy, és fut a szekere, merthogy tényleg lumpenné lesznek, ha már nem azok. Nekem mindenesetre a részvét, és kínos érzés jut az eszembe, hogy ugyanabban a helyzetben vajon én is mivé lettem volna? Így hát nem azokon kérem számon a bajokat, akik nincsenek helyzetben, hanem nagyon is azokon, akik helyzetben vannak. Ezt ajánlanám neked is, ez korrektebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Kedves Shannon!
Shannon írta:
Én nem állítom, hogy idővel nem fog mindenki így gondolkozni, csak azt, hogy lassan alakul a dolog.
Vannak dolgok, amelyek nagyon gyorsan válzoznak/tak. A mocskot a szenny pl nagyon gyorsan befogadta a magyar társadalom és a nyugat jó dolgainak a mai napig keményen ellenáll. Itt is találkozhatsz egy pár ilyen kemény ellenállással. :)
És ezekért nem lehet hibáztatni sem a kommunistákat sem a multikat, senki mást csak magunkat. De nagyon nem megy a szembenézés a valósággal. Nagyon megy viszont az elhárítás, a problémák másokon keresésée, mindig magunkon kívül.
üdv
ex


Az a sikeres magyarság, amely a 1867-es kiegyezés után egy hatalmas fejlődést futott be, génjeiben itt él az országban. Az emberek nem költöztek el, ugyanaz a magyarság él most is itt, csak hát bizonyos okok miatt bajok vannak, és hát nem működnek a dolgok.

Nekem tulságosan olcsó dolog a kisemberekben keresni a hibát, azokat kiállítani középre, miszerint ők az okozói a bajoknak. Rákosinak az volt a baja, hogy fasiszta néppel kell kommunizmust csinálnia, de Marosán elvtárs szerint is nem a zsemle volt kicsi, hanem a nép pofája nagy. A mai kormánynak is számos gondja van a magyarokkal.

Például, hogy nem szeretik a bűnöző, lincselő romákat, és a felvonuló büszkén melegeket, amint mondod ezeket a nagyszerű nyugati dolgokat nehezen fogadja be normál ember, kimennek céget alapítani Szlovákiába, mert nem hülyék, tüntetnek az Öszödi beszéd után, nem jó nekik semmi, például tiltakoznak a további privatizálás ellen (de miért ilyen későn?), és nemigazán szeretnek tolvajok vezetése alatt élni.

De van egy hírem. A vidék lakossága, ahol a fiatalok arra nőnek fel, hogy se pénz, se posztó, nincs hol dolgozni, bizony lassan lumpenesedik. A kollégám számol be erről rendszeresen, amiután otthonról feljön Petre. Ez a szerencsétlen rétege az országnak nyugodtan ostorozható azok által, akiknek jól megy, és fut a szekere, merthogy tényleg lumpenné lesznek, ha már nem azok. Nekem mindenesetre a részvét, és kínos érzés jut az eszembe, hogy ugyanabban a helyzetben vajon én is mivé lettem volna?Így hát nem azokon kérem számon, akik nincsenek helyzetben, hanem nagyon is azokon, akik helyzetben vannak. Ezt ajánlanám neked is, ez korrektebb.

Íme egy szép példa az elhárításra.
Tipikus baloldali gondolkodás: A bajokért a rendszer, a környezet, a társadalom, az osztályellenség felelős.
Ugyanez náciéknál: egyes rétegek(magyarul zsidók, cigányok) álnok idegenek(szomszédos ellenségek), elnyomók, hazaárulók(akik nem értenek velünk egyet) gonosz multik, globál karvalytőke.
A Biblia viszont egyéni felelőségről beszél.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Miben felelős egyénileg a magyar ember?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 21:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
De van egy hírem. A vidék lakossága, ahol a fiatalok arra nőnek fel, hogy se pénz, se posztó, nincs hol dolgozni, bizony lassan lumpenesedik. A kollégám számol be erről rendszeresen, amiután otthonról feljön Pestre. Ez a szerencsétlen rétege az országnak nyugodtan ostorozható azok által, akiknek jól megy, és fut a szekere, merthogy tényleg lumpenné lesznek, ha már nem azok. Nekem mindenesetre a részvét, és kínos érzés jut az eszembe, hogy ugyanabban a helyzetben vajon én is mivé lettem volna? Így hát nem azokon kérem számon a bajokat, akik nincsenek helyzetben, hanem nagyon is azokon, akik helyzetben vannak. Ezt ajánlanám neked is, ez korrektebb.


Szia kedves Rosta!

Tudod én is haragszom sok mindenért a kormányra, meg a multikra is a saját tapasztalataim alapján, de tényleg az egyén felelőssége számonkérhető.Sok nagyon szegény embert ismerek, de mégsem lopnak, rabolnak, és nem félemlítenek meg senkit.Ez csak kifogás, hogy azért lop mert szegény.Nem rajtuk kérem számon a szegénységet, de a cselekedetüket igen.
Ugyanez van ezekkel a nem is tudom, hogy mondjam műsorokkal.Nem kell nézni.Én ezért "szeretem" a távirányítót. :D
És szeretem a magyar régi értékeket, de amikor fejbe akar kólintani, egy Magyarország pólóba öltözött ember, azért mert le akartam beszélni
arról, hogy fehér cipőfűzőt vegyen a bakancsába(nem tudtam, hogy az mit jelent, és mondtam, hogy elég rosszul néz ki a fekete bakancsban a fehér cipőfűző), na én ezekkel a nagy magyarokkal nem vállalok közösséget., és ez szintén az egyén felelőssége.
Igen nagyon rossz a helyzet, de senki ne mondja, hogy azért rabolok, vagy azért utálok mindenkit.Ez csak ürügy.Sajnos.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 21:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Miben felelős egyénileg a magyar ember?
Rossz a kérdésed.
Miben nem ő(mi), hanem egyéb más a felelős a jelenlegi magyar állapotokért?
Addig amíg rajtunk kívül keresik a dolgok okát, addig nem is fog javulni lényegesen. Nekünk kell szembenézni a valósággal, nem másra/másokra mutogatni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 21:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Csilla szerintem nem ugyanarról beszélünk. A magyar ember csodákra volt képes a kiegyezés után, de Trianon után is. Orbán alatt bebizonyosodott, hogy ma is képes lenne rá.

Az ország vezetésének tudnia kellene a dolgát, és nem lenne gond. Viszont lumpen vezetéssel lumpen országgá válunk.

Amúgy én sem tudom, hogy mit jelent a fekete bakancsba fűzött fehér cipőfűző, de így is jól megvagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 21:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Miben felelős egyénileg a magyar ember?
Rossz a kérdésed.
Miben nem ő(mi), hanem egyéb más a felelős a jelenlegi magyar állapotokért?
Addig amíg rajtunk kívül keresik a dolgok okát, addig nem is fog javulni lényegesen. Nekünk kell szembenézni a valósággal, nem másra/másokra mutogatni.
ex


A törökdúlás után kiégett, leperzselt országban senki sem mondta a még itt maradt néhány emberre, hogy ti voltatok a hibásak, a felelősök azért ami itt történt, és ami miatt nincs élet az ország közepén. Ma viszont Szigetvár várában Szulejmán szobra díszeleg, és a törököknek akarják eladni a várat.

Te előreszaladtál többszáz évet, mert per pillanat még csak ott tartunk, hogy a kiégetett, leperzselt kommunofasiszták által anyagilag, erkölcsileg leharcolt országban a felelősség a történtekért az övéké, és nem a lakosságé. A kommunofasisztáké, akik még itt vannak a nyakunkon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 22:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Kedves Csilla szerintem nem ugyanarról beszélünk. A magyar ember csodákra volt képes a kiegyezés után, de Trianon után is. Orbán alatt bebizonyosodott, hogy ma is képes lenne rá.

Az ország vezetésének tudnia kellene a dolgát, és nem lenne gond. Viszont lumpen vezetéssel lumpen országgá válunk.

Amúgy én sem tudom, hogy mit jelent a fekete bakancsba fűzött fehér cipőfűző, de így is jól megvagyok.


Ja, akkor bocsi.Elnézést, hogy közbekotyogtam.
Kérlek legyetek elnézők, mert politikai analfabéta vagyok, de néha ingerem van mégis, hogy írjak. :*:

Igen, nagyon sok minden múlik a vezetésen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 04:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
cilla írta:
rosta írta:
Kedves Csilla szerintem nem ugyanarról beszélünk. A magyar ember csodákra volt képes a kiegyezés után, de Trianon után is. Orbán alatt bebizonyosodott, hogy ma is képes lenne rá.

Az ország vezetésének tudnia kellene a dolgát, és nem lenne gond. Viszont lumpen vezetéssel lumpen országgá válunk.

Amúgy én sem tudom, hogy mit jelent a fekete bakancsba fűzött fehér cipőfűző, de így is jól megvagyok.


Ja, akkor bocsi.Elnézést, hogy közbekotyogtam.
Kérlek legyetek elnézők, mert politikai analfabéta vagyok, de néha ingerem van mégis, hogy írjak. :*:

Igen, nagyon sok minden múlik a vezetésen.



ne kerj elnezest Cilla

en megertem amit irtal

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 30., kedd 04:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Idézet:
Ha tőlem ugyanazt olvasod mindig, annak valószínűleg az az oka, hogy nekem ilyen a világlátásom, én így látom a dolgokat. Itt a politikában mindegyikőnknek van világképe. A viták során kiderül, hogy ki milyen politikai képpel rendelkezik. Például amikor te azzal jöttél, hogy minden jobboldali fajgyűlölő, vagy azzá lesz, máris látható volt, hogy se kép, se hang nálad arról, mi is a politika, az élet. Gondolom rosszul esik, de ha már őszintén akarsz beszélni, akkor őszinte vagyok.


Kedves rosta

nem esik rosszul ,semmi gond ...

azt mondhatsz ram amit szeretnel....es akarsz vagy gondolsz...

ha ugy sincs nalam se kep se hang ..miert pont ezt fognam fel :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség