Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 20:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cilla 2009. feb. 16., hétfő 09:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15., vasárnap 23:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem értem, miért nem érdekel senkit az a magyarázat, amit MAGA JÉZUS ad:


Idézet:
Ján 20,17. Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz


Idézet:
Zsid 9,12. És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által, ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.


Idézet:
1Pét 1,18. Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;
19. Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén


Idézet:
Zsid 12,24. És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.



"csak" ennyi történt a két "jelenés" között.... az áldozati báránynak TISZTÁNAK kellett lennie... kicsit "szokatlan" (de nem az egyetlen ilyen eleme Krisztus üdvösség-szerző munkájának): EZ a FŐPAP a SAJÁT VÉRÉVEL megy be a szentélybe, és AZT hinti az oltárra, engesztelést szerezve....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 16., hétfő 09:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
-..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 16., hétfő 22:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Loisz írta:
(Az általad idézett egyéni választ nem minősítem,- de nem tudlak bíztatni, hogy máskor is oda fordulj a problémáddal.)

Kedves Loisz, már meg ne haragudj, hogy pont nálad írom ezt le, de a sikítás szélén állok az ilyen beszólásoktól.

Amit leírtál, a te igazságod vagy Isten igazsága? Mert ha a tiéd, akkor nem csodálom, hogy be akarod feketíteni a másikat. Nem te vagy ebben a „nagymenő” – ezen a fórumon ezt mások nálad sokkal intenzívebben gyakorolják, ezt egyszer még megemlítem...
Ha az Úr igazsága, akkor miért szólsz le egy másik testvért? Mit tudsz róla?
Én tudom, hogy gyógyíthatatlan betegségből (diabetesz) gyógyult meg, amibe az édesanyja belehalt. Tudom, hogy cigányok felé szolgál. Tudom, hogy épp most böjtölt két hetet. És egy csomó mindent tudok róla. És amíg meg nem utál, igenis szívesen fordulok hozzá. Meg ide is, nyilván, különben nem lennék most is itt.

Végignéztem: mind a négy evangélium megemlékezik arról, hogy Mária a sírnál járt, de egyikben sem borult le.
Az igaz, hogy Tamásról nincs írva, hogy végül is megérinti-e Jézust – de azért elképzelhető.

Loisz írta:
- A helyzetből következtethetően Mária nem foghatta fel a feltámadott Úr isteni voltát,...

Ha jól értem szavaidat, akkor szerinted pont az a különbség, hogy Mária nem tartotta Istennek Jézust?

Azonban Jézus tanítványai – köztük nyilván Mária is – már korábban is tudták, hogy Jézus a megígért Messiás:
Mk 8,29: És ő monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem? Felelvén pedig Péter, monda néki: Te vagy a Krisztus.
Lk 9,20: És monda nékik: Hát ti kinek mondotok engem? Felelvén pedig Péter, monda: Az Isten ama Krisztusának.
Mária a sírnál Úrnak nevezte Jézust:
János 20:13: És mondának azok néki: Asszony mit sírsz? Monda nékik: Mert elvitték az én Uramat, és nem tudom, hova tették őt.

Igazából nekem még mindig nem érthető, mi volt a két szituáció közt a különbség. Hiszen később is találkozott, sőt együtt evett velük. (János 21) Talán hozzáértek, talán nem…



---Kedves Eeyore! - Szívből sajnálom, hogy ennyire félreértettél.- Egy
szóval sem írtam, hogy az én igazságom lenne bármely mondatom.

-Tekintettel arra, hogy olyat kérdezel, ami a Szentírásban egyértelműen
nem rögzített,- csakis olyan választ lehet adni, ami kinek-kinek saját
hite, ismerete alapján lehetséges.- Vagyis feltételezést, következ-
tetést
. - Eszembe nem jutna ex chatedra kijelentést tenni.-

-Bocsáss meg, de a szőrszálhasogató vitatkozást nem kedvelem.

-Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 18., szerda 03:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Kedves Loisz. Nem kell megbocsátanom, mert nem haragszom. Írtam: te bocsáss meg, hogy nálad fakadtam ki. Nem rád haragudtam. Akinek inge, vegye magára. De majd még írok erről. Egyébként ez nem szőrszálhasogatás. Éppen elég fontos része a szentírásnak ahhoz, hogy tisztában legyünk vele. Ne haragudj, hogy kíváncsi voltam rá.
Most csak annyit: senki sem írt a 31 éves rákbetegnek. Excukorbeteg hitgyülis ismerősömet is megkértem, ő írt pár sort. Sajnos, gondolom, abban a keresztényi stílusban, amire a rákbeteg jobbnak látta, ha nem válaszol. És amilyen stílus itt is annyira keresztényi.
Literatynak, ha lesz egy kicsit több időm, majd megválaszolom a teológiai belinkelését.
Addig pedig mindazoknak, akik folyvást arra hivatkoznak, Isten nem humanista, ajánlom a köv. dokumentumfilm megtekintését: http://port.hu/a_terror_ugyvedje_l__avo ... m_id=92171 A főszereplőnek, Jacques Verges-nek ez a jelmondata: "Tőlem mindennemű humanizmus idegen"



---Kedves Eeyore!- Örülök, hogy nem bántódtál meg, ezt írod -köszönöm-
de azért úgy érzem, a szíved tele van szemrehányással irányunkban...

-Kedvesem ! Te imádságot kértél a rákbeteg 31 éves fiúért,- így emlék-
szem... nem azt, hogy írjon neki valaki... Elárulom Neked, én azóta imád-
koztam érte,... de igen hiányoltam a rövid, távirati stílusban írtak helyett
valami többet, személyeset arról, akiért az imát kérted.- Tudom, fáradt
voltál,..de a keresztyén ember "közbenjáró imádsága belső papi szolgálat"
- és sokkal közvetlenebb az imádkozás, ha tudjuk kiről van szó...és egé-
szen más, ha hívő testvért viszünk az Úr elé imádságban,- vagy olyan
valakit, akiért harcolni kell, hogy fogadja el, Akit eddig még elutasított...

-- Éppen a napokban halt meg egy kedves Testvérem, akinél hirtelen
tört elő a rákos megbetegedés az utolsó időben... Teljesen ledöbbentünk,
mert műtét után egyik oldala egészen lebénult, beszélni sem tudott, csak
a szeme pillantásából lehetett érezni, hogy megértette a hozzá intézett
szavakat... Sok testvérünk, akik közelebb voltak lakóhelyileg látogatta
szorgalmasan,- én csak írni és imádkozni tudtam érte... De az írásom is
csak egy igés lapon küldött újabb igéből állt: A 103.Zsoltár 10-18 versét
küldtem egy közös testvérünknek és kértem, olvassa fel a nevemben.
Ebben az Igében -úgy éreztem- benne van minden, ami egy haldokló
számára élő vígasztalás lehet...

-Ha elolvasod és egyetértesz, juttasd el a beteghez.-- Isten Igéje meg-
szólíthatja és lelki erőt, vígasztalást és békességet adhat...amit szívből kí-
vánok is neki, Isten áldásával.

Szeretettel
Loisz
(Téged is Testvérként hordozlak imáimban :) )

Ui.--Most utólag visszanéztem a "Segítsetekbe"-- ugyanis én csak azt
a 2 sort olvastam, amit először betettél,--- és utána nem vettem észre a
folytatást, - csak mindég a nevedet látva... arra gondoltam, ez az, amit
már olvastam... Sajnálom,- de ez az igazság... Most átolvastam,- hát...
elég nehéz helyzet, - a fekete humor olyan mint egy betonfal ! - Nem igen, vagy nehezen áttörhető.- Átugrani ??? - Nem csodálom, hogy
senki sem vállalkozott rá.-

-Bocsi, de én sem tudom felvállalni,- kivéve, ha bejön a Fórumra, és
hajlandó beszélgetni,- mondjuk a "Beszélgessünkben", vagy ami tetszik...
oda bekapcsolódnék.- Egyelőre maradok annál, hogy ismeretlenül is
- tényleg, őszinte együttérzéssel küldöm a 103.Zsoltárt, különösen a
10-18 versét,- az minden életkorban és helyzetben aktuális.

-Egy info-t azért írok.--- Az Echo TV-n van egy professzornak folyamatos
adása a rák-betegséggel kapcsolatosan. Ő ebben tudós, és már hallottam
olyan beszélgető partnereket, akik elmondták a gyógyulásuk történetét.
Legutóbb egy 50 körüli férfi, akinek tüdőrákja volt és meggyógyult,- ha
jól értettem ennek a prof-nak a betege, vagy besegítő gyógyítója volt.

- Pontosan az időpontot nem tudom megmondani, de érdemes lenne a
műsorfüzetben utánanézni, vagy a ETv-nél megtudakolni.-- A kemo-terá-
pia mellett - főleg diéta- és életstílus változtatással gyógyít a prof.-- Én
véletlenül bukkantam rá,- ill. kattintottam oda a Tv-n, amikor adásban
volt.... Ha nem ismeritek,-- szerintem jót tenne az a kedves, intelligens
hatás, ami árad a kb.55-60-as prof-ból... Rengeteg hívást is kap az adás
alatt, meg köszönetet volt betegektől !

Szia ! Üdv. L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 19., csütörtök 00:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

---Eeyore ! - Ez a téma már egészen elcsúszott a topic címétől... a
megfelelő helyen kellene folytatni,- esetleg magánban...

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 25., szerda 17:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Már a Magyar Hírlap is ír róla. Úgy tűnik, hogy nem kacsa:

Idézet:
Még 2000-et írtak, amikor felfedezték, hogy a gázai partvidéken kiterjedt földgázmezők találhatók. A felfedezett készletek nagy része a Gázához tartozó, Izraeltől nem messze elterülő, mediterrán tengerparti sávban nyugszik, értéke mai árakon négymilliárd dollárra tehető. Akkoriban a palesztin hatóság megállapodásokat szignált a British Gas nevű céggel és társaival, amelyek a kitermelési jogokért cserébe a profit jelentős hányadát a palesztin fél számára utalták volna át. A huszonöt évre szóló egyezmény igen biztos alapokon állt: a brit cég 2006 tavaszán már Egyiptommal is szerződést készült aláírni, mely állam a gáz biztos, hosszú távú felvásárlója lett volna.

A gondos újságolvasó tisztában lehet vele, hogy a gáz kitermelése azóta sem kezdődött el: a British Gas nem mert hozzáfogni, amint kitudódott, hogy Izrael igényt tart a természeti kincsre. A cég és Jeruzsálem tárgyalásai is megszakadtak azonban 2007 decemberében. Ekkor vált láthatóvá, hogy a természet kincse rövid távon nem szerezhető meg. Nem sokkal később más okokból kitudódtak a Gáza megszállását célzó tervek – a többi már történelem.


http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=161069


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 25., szerda 20:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Már a Magyar Hírlap is ír róla. Úgy tűnik, hogy nem kacsa:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 08:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nem mai, de érdekes angol nyelvű link.
Egy Hamasz vezető fia megtért, akit e miatt üldöznek.
Ha valaki jól tud angolul talán le is tudná fordítani, nem hosszú

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... stian.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.hirszerzo.hu/cikk.ot_raketat ... 99477.html
A nemzetközi jog szerint ez egyértelműen háborús bűncselekmény, de most sem látom a sok jogvédő szervezetet tiltakozni.
Nekik majd csak a válaszcsapás lépi át az ingerküszöbüket.
Kíváncsi vagyok vajon Morvai Krisztina feljelenti-e a hamaszt hágában?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Két rakéta az övezet határánál lévő városban csapódott be, a támadásoknak nincsenek áldozatai.


Ne is legyen, palesztín oldalról sem.
Jó lenne ha minden magát keresztyénnek tartó felekezet ezen az úton gondolkozna....

Kérlek Ex, beszélj erről ott, ahol szükséges!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 22:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
rosta írta:
Már a Magyar Hírlap is ír róla. Úgy tűnik, hogy nem kacsa:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 28., szombat 22:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Literaty írta:
Nem mai, de érdekes angol nyelvű link.
Egy Hamasz vezető fia megtért, akit e miatt üldöznek.
Ha valaki jól tud angolul talán le is tudná fordítani, nem hosszú

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... stian.html


Nem egyedüli eset...Sőt...
Hála Istennek, megtért arabok és zsidók együtt imádkoznak az egy igaz Istenhez és az Ő Fiához Jézus Krisztushoz.
A zsidók könnyebb helyzetben vannak, ha megtérnek, még nem kell attól tartaniuk, hogy megölik őket, de az arabok szó szerint életveszélyben vannak, nap mint nap, így bizony az ilyen események nem kerülhetnek címlapra.

--------------

Szavazás:
1. csapjon bele a ménkű az összes arab-ba (?)
2. csapjon bele a ménkű az összes zsidó-ba (?)
3. csapjon bele a ménkű az összes olyan szavazó-ba, aki Krisztus evangéliuma helyett az első kettőre szavaz, (?)
4. csapjon bele a ménkű abba, aki a harmadik lehetőségre szavaz (?)

vagy:
Csapjon bele a ménkű abba, akinek ilyen idióta szavazás egyáltalán az eszébe juthat ....
Hja....
inkább csapjon énbelém a ménkű...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Eeyore írta:
Hmm...Fony; tényleg gáz, hogy ilyen mondatok jutnak eszedbe (nem véletlenül) egy keresztény fórumon. (Nem a te mondataid gázosak, hanem ami kiváltotta őket). Ez is egy azon sok minden közül, ami elgondolkoztat: tulajdonképpen miben változik meg egy ember, ha újjászületik? :(

Egyébként az arab életveszélyről: évekig szomszédunk volt egy szír medikus. Ahogy idekerült és megtanult magyarul, beiratkozott a katolikus teológiára. Nem hiszem, hogy különösebben tartott volna a többi arab diák és a helyi muzulmán közösség megtorlásától. (Bár nem is lett keresztény). Amikor először beszélgettem vele, kb. olyan szemekkel néztem rá: "ha nálatok találkoznánk, élve nyúznál meg". De nem mutatott ellenszenvet. Részt vett a nagymamám református egyházi temetésén is. (Akin keresztül megtértem, válása után lefeküdt vele; ez a kereszténység csúfabb, mégis valódi lapjaira tartozik...)(Mondjuk a szír medikus ettől se tért meg).


Kedves Eeyore!

Amit írtam, az igaz, részletezhetném tovább, de ezzel ezeknek a megtért arab-palesztin embereknek az élete lenne kockára téve.
Izraelben ez a helyzet. Az itt élő szír medikus esete nem teszi ezt hazugsággá.

Éppen most érkezett:
"Halljátok az Úr Igéjét, akik tisztelitek szavát: Honfitársaitok, akik gyűlölnek és kitaszítanak benneteket nevem miatt, ezt mondják: Mutassa meg dicsőségét az Úr, látni akarjuk örömötöket! Ők azonban szégyent vallanak" (Ézs 66,5)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 01., vasárnap 15:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Mosab Hassan Yousef, a Hamasz-vezető fia keresztény lesz
A Hamasz nevű palesztin iszlám csoport egyik legelismertebb vezetőjének fia megtagadta a vallását, hogy amerikába menve evangéliumi keresztény legyen.

By Catherine Elsworth in Los Angeles and Carolynne Wheeler in Ramallah
Last Updated: 2:21PM BST 24 Aug 2008


A 30 éves Mosab Hassan Yousef elmondta, hogy az a döntése, hogy elhagyva muszlim hitét kiszáll apja szervezetéből az egész családját üldöztetésnek tette ki lakóhelyén, Ramallahban, sőt a saját életét is veszélybe sodorta.
A The Daily Telegraph-nak elmondta: A fizetendő nagy ár ellenére meg van győződve arról, hogy ha nyíltan beszél az iszlám problémáiról, és arról a „gonoszról”, amit otthon tapasztalt, ez segít a közel-keleti „elfuserált helyzet” megoldásában, és egy nap elhozza a békét, amikor majd újra hazatérhet.
„Nem félek tőlük, különösen azért nem, mert tudom, hogy én cselekszem helyesen és nem úgy nézek rájuk, mint ellenségeimre.” – mondja. „Nem gondolkozom ezen sokat. De hát mit tehetnének? Megölnek?”
„Ha megölnének: tegyenek úgy. Engem nem fognak megállítani. Ezzel csak szabaddá tesznek: A lelkem kiszabadul a testemből, nem lesz többet a hústest rabja”
Yousef, akit a barátai ma már Joseph-nek ismernek a Barabbas Road gyülekezetben, a kaliforniai San Diegoban, 18 hónappal ezelőtt érkezett az Államokba, de csak a közelmúltban tette meg „élete legnagyobb döntését”, hogy nyilvánosságra hozza a megtérését, ezáltal felhívva a figyelmet arra, hogy a palesztin vezetők hogyan „vezetik félre” és használják ki a népüket.
„A palesztinok elég visszataszítónak tűnnek a világon mindenki előtt, pedig igazán nagyon-nagyon jó emberek… félre vannak vezetve, és a róluk alkotott sötét kép a vezetőiknek köszönhető”
„Szükségük van segítségre, olyan emberekre van szükségük, akik meg tudják állítani azt, hogy hazudjanak nekik és a világnak”
Yousef muszlim hitben nevelkedett a családjában, amelynek komoly politikai hatalma volt. Az apja, Hassan Yousef, egy nagy tiszteletben álló sejk a nyugati part al-Ghaniya nevű városában született, közel Ramallah-hoz. A Hamasz alapító tagja volt. A szervezet katonai szárnya öngyilkos bombamerényletek és egyéb támadások tucatjait hajtotta végre Izrael ellen 1987-es alapítása óta.
Most a Gáza-övezetet a Hamasz irányítja, miután elzavarták a Mahmoud Abbas vezette, jóval visszafogottabb Palesztin Hatóság embereit, akik most már csak a nyugati partot irányítják.
Yousef elmondta, hogy a döntése, hogy elhagyja szeretett otthonát és családját (beleértve öt fiú- és két lánytestvérét), nehéz helyzetbe hozta az otthoniakat.
„Kifejezetten szenvednek a tetteim miatt” – mondja. „Ők nem egy átlagcsalád, hanem egy nagyon híres ember családja, apámat és családomat világszerte nagyra tartják a muszlimok. Tehát ezáltal, hogy én egy ilyen lépést tettem, amire álmunkban se gondoltak volna, őrültségnek tűnő dolgot hajtottam végre.
„Tudatában vagyok kezdettől fogva, hogy a családomat lehetetlen helyzetbe hozom. Ez nem az ő döntésük volt, de velem együtt kell hordozniuk a terhét. Borzasztó nehéz édesanyámnak, egész nap sír. Amikor csak beszélünk, mindig sír.”
Édesanyja, Salsabin elmondta a The Daily Telegraph-nak, hogy ő és gyermekei „napi kapcsolatban vannak Mosabbal”, de nem kívánta kifejteni a véleményét a fiú új életével kapcsolatosan.
Yousef elmondta, hogy apja, aki több, mint egy évtizedet töltött izraeli börtönben a Hamaszban vállalt szerepéért, éppen akkor is börtönben volt, mikor „élete legrosszabb hírét” megkapta, hogy a fia keresztény lett és elhagyta Ramallah-t. „De minden egyes alkalommal, amikor üzenetet küldött, biztosított a szeretetéről.”
„Mindenki azt kéri tőle, hogy tagadjon ki. Tudod, ha kitagadna, ezzel lehetőséget adna a terroristáknak, hogy megöljenek. Szeret engem továbbra is, mint a fiát, és tudja, hogy a olyat tettem, amiben hiszek, de ugyanakkor nagyon nehéz neki megérteni, sőt, valószínűleg nem is lesz soha képes ezt megérteni.”
Sokan úgy látták őt, mint apja nyilvánvaló örökösét, akinek nagy a befolyása mind a Hamaszban, mind a palesztin társadalomban. Az apja a palesztin helyhetósági választásokat a börtönből nyerte meg 2006-ban.
Ugyanakkor Yousef elmondása szerint sokkal korábban kezdődött nála az iszlám és a Hamasz megkérdőjelezése. Az apja, aki gyakorlatiasan állt hozzá a dolgokhoz, még azt is javasolva, hogy a Hamasz menjen bele bizonyos feltételek mellett az Izraellel való tárgyalásba, gyakran figyelembe vette az aggályait, például a civilek célpontként használásával kapcsolatosan.
Az iszlámmal és Hamasszal kapcsolatos kétségei akkor kezdtek kikristályosodni elmondása szerint, amikor észrevette, hogy nem minden Hamasz-vezető olyan, mint az ő apja, ez a mérsékelt ember, akit a fia „nyitott gondolkodású, nagyon alázatos és őszinte embernek” ír le.
Yousef elmondta, hogy megdöbbentette a mozgalom brutalitása, beleértve az öngyilkos bombamerénylők dzsihadon keresztüli dicsőség-keresését.
„A Hamasz: civilek életét használja fel, gyermekeket használ, az emberek szenvedését használja nap mint nap a céljai elérésére. És ez az, amit én gyűlölök” – mondja.
Egy véletlen találkozás kilenc évvel ezelőtt egy brit misszionáriussal: ez indította el Yousefet a kereszténység felfedezése felé.
Azt mondja: „izgalmasnak találta” ezt a dolgot, elkezdte titokban tanulmányozni a Bibliát és teljesen megdöbbent a „szeressétek ellenségeiteket” elven.
Mindazonáltal nem érvel az „iszlám összeomlása” mellett, inkább azt szeretné, hogy az emberek ismerjék fel: 1400 év után „többé már nem működik”.
Azt mondja: „Ez egyszerűen nem vezet sehova. Csak ellenszenvessé teszi őket.”
Reméli, hogy a muszlimok elkezdik megkérdőjelezni a vallásukat, és „kijavítják” azáltal, hogy visszautasítják az olyan részeket amik arra hívnak fel, hogy „másokat megölni, kezeket-lábakat levágni, embereket kínozni és egész civilizációk pusztulásáért imádkozni”
Azt mondta, hogy miután áttért kereszténynak, eldöntötte, hogy el kell menekülnie és távol élni az erőszaktól, mert „keresztényként nem tudok együtt létezni ezzel a helyzettel.”
„Gondolkoztam: mi az én felelősségem most? Nézni, ahogy emberek halnak meg nap mint nap, vagy felállni és kimondani: ez rossz, ez a jó, és legyetek ebben erősek?!? Így aztán meg kellett tennem ezt a lépést”
Tervezi, hogy megírja „átalakulása történetét”, amivel reméli hogy másokat is inspirálni fog. Szeretne egy nemzetközi szervezetet létrehozni, ami fiatal embereket tanít az iszlámmal kapcsolatosan, és hirdeti a „megbocsátás” üzenetét, ami szerinte az egyetlen útja a „végtelen erőszakspriál” megszakításának az izraeliek és palesztinok között.
„Tudom, hogy ez hosszú időbe fog telni, de ez az az út, amerre menni kell: felépíteni egy új generációt, egy olyan generációt, aki tudja, hogy kell megbocsátani, hogyan kell szeretni.”
Ezt a látást osztja az új gyülekezete is. A Barabbas Road gyülekezet veboldalán szerepel „József története”, a közösség legvalószínűtlenebb tagját úgy írja le a történet, mint egy „csodát”, aki elhagyta a „brutális és véres háborútól átitatott” közösségét és helyette „odafordult Jézushoz”.
„Ez az ember egész bizonyosan a jövő arca, egy követ az iszlám elnyomottaihoz. Szenvedélyesen törekszik felszabadítani testvéreit a hamis vallás sötétsége alól és megélni az igazságot, hogy Jézus az Út, az Igazság és a Fény.”
Otthon a nyugati parton mindazonáltal sokakat elkeserít Yousef lépése.
„Felháborít minket, nem csak a helyi közösséget és a családját, hanem valamennyi muszlimot is” – mondja Abdel-Jaber Fuqaha, iszlám parlamenti politikus és a család barátja, aki Yousefet „becsületes hithű muszlimként” írta le.
„A legrosszabb hatása az egésznek a családra, és az apjára van. Ez egy teljesen szokatlan lépés a közelkeleti kultúrában. Errefelé a legnehezebb dolog egyik vallásról áttérni egy másikra”
Azt tételezi fel, hogy Yousefre – figyelembe véve a hátterét – valószínűleg nyomást gyakoroltak, hogy a pénzügyi segítség és az amerikai tartózkodási engedély fejében térjen át – ezeket a vádakat Yousef visszautasítja.
„Nem pénzért lettem keresztény. Azért jöttem a kereszténységhez, mert ez az út egy jobb élethez vezet” – mondta.
„Szeretem a népemet. Éppen annyi joguk van az élethez, mint bármilyen más nemzetnek a földön. Ugyanakkor segíteni szeretnék nekik, hogy a jó irányba forduljon az életük”

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... stian.html

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség