Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 27., péntek 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
dezi írta:
Én sem vagyok fideszfunn.

De ebben tejesen egyetértek velük..., miért is árulták vonla el programjukat, ámokfutásukkal max. lenyúlták volna, és még a végén azt is tönkretették volna :D.

Első a BIZALOM, aztán jöhet a program.

Én nem tudom, hogy az mszpnek lenne érdemi programja.
Még igazi túlélési taktikája sincs, csak kapkodás.
Mióta van válság?
Mit tettek eddig?
Mit fognak tenni?
Kinek a felhatalmazásával?

A lassan hét éve folyó amokfutó szakértelmet nem nehéz felülmúlni, nemde?

Emlékezz csak ferike választási "védőbeszéde2 záró mondataira: "... elnök úr, vonja vissz, igaztalan vádakkal nem lehet választást megnyerni..."
Szerintem már akkor a dublőre mondatta vele ezt, saját magának. :D
Akkor bejött, mert kevesen ismerték, de azóta "trükkök százait" vetette be mindenki szeme láttára, aminek olyan sikere volt, hogy most már mindenkinek kínos.

Persze én könnyen beszélek, mert nekem elsőre sem jött be. És nem is megyek ki az utcára, mert engem nem vert át, menjen ki, akit átvert és nyomorba taszított.
Dehogy kell nekem a cián! Vegye be, aki mondta!

Most mekkmester kerestetik...
Szerinted mi változna, ha leakasztanak egy mekkmestert? Semmi!
The Show most go on.

Pedig csak a jelenlegi kormánynak adatott meg, hogy ne 4, hanem 8 év álljon a szakérteleme bizonyítására, de ezt nem tudta kihasználni.
A jelemlegi "elit gárdát" már láttuk, most adjunk esélyt másnak is, amig nem késő.

Ja és örülök annak, hogy legalább egyet értünk abban, hogy:
ELŐREHOZOTT VÁLASZTÁS KELL A BIZALOM VISSZASZERZÉSÉHEZ.


Na, ez az, amit a jelenlegi elit semmilyen mekkmesterrel - főleg úgy, hogy pinokió marad, csak báb kerestetik - nem fog már elérni soha.

Ilyen helyzetben az újabb remény érdekében illene legalább szépen búcsúzni.

Kedves Dezi!
Azt soha nem értettem, hogy a fidesz melletti valódi érvek helyett, miért gondoljátok, hogy elegendő a szocikat lefikázni.
Nálam nem elég, mert én sose voltam szocifan.

Idézet:
miért is árulták vonla el programjukat, ámokfutásukkal max. lenyúlták volna, és még a végén azt is tönkretették volna :D.

Viccelsz? Egy jó programot ha lenyúlnak, akkor az az ország javát szolgálja, ha elrontják akkor azt meg nem lehet a programra fogni.
Ez a gondolkodás nagyon gázos: Ha nem mi menthetjük meg az országot a bajtól, akkor dögöljön meg. Sajnos valamennyi pártnak a pártérdekei előbbre vannak az ország érdekeinél.
Az előrehozott választás valóban előfeltétel, mert megfelelő támogatottságú kormány kell, de ez kevés is egyben, mert a piac bizalmát egy piackonform program tudja visszaszerezni.
Pl a Boan által fanolt fasiszta kormány sohasem tudná, ergo súlyos mélyrepülés következne.
Az minden esetre világos, hogy egy általatok sem ismert programért lelkesedtek, látatlanban. Ez azt jelenti, hogy sok jobbszurkolóra nagy csalódások várnak.
Úgy látom, hogy én többet sejtek belőle mint ti. :) Engem megint nem fog csalódás érni :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 27., péntek 16:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 21:08
Hozzászólások: 69
Kacagtatóan fogalmaztad meg (ellen)véleményed. :mrgreen:
Mindazonáltal ezzel fogadlak el, kedves Exrefis. Úgy látszik, Te még mindig jobban élsz, mint 7 éve.
Részemről a további személyeskedés off.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 27., péntek 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
BOANerges írta:
Kacagtatóan fogalmaztad meg (ellen)véleményed. :mrgreen:
Mindazonáltal ezzel fogadlak el, kedves Exrefis.
Részemről a további személyeskedés off.

Végig mehetünk rajta egyenként is, csak az így egyszerre sok lett volna.
Szúrjál ki egy témát kedvedre és megbeszélhetjük.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 27., péntek 18:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves állambarát topctársaknak ez a kis írás, magyarázatul, hogy miért nem szeretem a túlméretezett államot, a nagy állami úőjraelosztás intézményét.

Idézet:
Mennyire zsákmányol ki az állam ebben a marha nagy demokráciában.

2006-os adatokat találtam, ennél asszem egy picit rosszabb lett azóta a helyzet (például bevezették a különadó intézményét hogy csak egy példát mondjak).
Tételezzük fel, hogy én egy igen jó dolgozó vagyok, ezért a éggömbhámozó bt ahol dolgozom azt mondja, ad nekem 300.000 Ft fizetést. Jó sok pénz ez, örülök is neki!

Aztán jön az állam, és azt mondja a bétének, gratulálok a bevételedhez, és amiért ezt a pénzt a dolgozónak adod, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled:
Nyugdíjjárulék (18%) 54 000 Ft
Egészségbiztosítási járulék 33 000 Ft
Egészségügyi hozzájárulás 1 950 Ft/fő
Munkaadói járulék (3%) 9 000 Ft
Szakképzési hozzájárulás (1,5%) 4 500 Ft


Így aztán mire a a munkáltató levegőt vesz, máris kifizetett az államnak 102 450 Ft- ot, a fizetésünk tehát rögtön 402 450 Ft-jába került, úgy is vehetjük, hogy 400.000 ft a bruttó fizetésünk, hiszen ennyibe kerülünk a cégnek.

Nade mi sem lélegezhetünk fel, hiszen miután megkapjuk a pénzt, a kedves Nagy Testvér ismét megjelenik, most nálunk, és azt mondja, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled:

SZJA 84 750 Ft
Nyugdíj járulék 8,5 % 25 500 Ft
Egészségbiztosítási járulék 4% 12 000 Ft
Munkavállalói járulék 1% 3 000 Ft


És mire feleszmélünk az állam lenyúlt tőlünk 125 250 Ft-ot, 174 750 Ft forintunk marad.

Persze ezzel még nincs vége a sornak, elmegyek a boltba, vásárolok ezt-azt. A termékek árában további 20% ÁFA került bele, tehát ebből a pénzből valójában csak 145 625 Ft értéket vásárolhatunk, állam ismét eltesz 29 125 forintocskát.

Ezt a legegyszerűbb eset volt, lehetne még lehet fokozni, ha a pénzünket félretesszük, és lakás veszünk belőle, hiszen azután illetéket fizetünk (a duplán adózott pénzünkből vettük), és ha pár év múlva eladnánk, ismét illetéket fizetünk (a triplán adózott pénzünk után negyedszer). De autóvásárlással se járunk jobban, átírási illeték, gépjármű adó, üzemanyagba épített ÁFÁ-n felüli terhek.
Ha pedig bankba rakjuk, a kamat után 20% adót fizetünk. Hogy ne legyen szép az élet be fogják vezetni a vagyonadót, úgyhogy a 2-3x adózott pénzből vett dolgaink után még évente fizethetünk majd megint adót.

Nézzük tehát a végeredményt:
Én dolgoztam, a munkáltatóm üzleti kockázatot vállalt, munkahelyet teremtett, létrehozott valamit. Ehez képest ki keresett a legtöbbet?

******************************************************************
Az állam keresett a 300.000Ft-os fizetésemen 256 825Ft-ot.
Én pedig vehetek árut 145 625 Ft-ért.
******************************************************************

Emlékszem az átkosban tanultuk (fiatalabbak kedvéért: nem volt adó!), hogy a sötét középkorban a gazdag földesúr kizsákmányolta a parasztokat, és 10%-át elvette a termelt javainak, aztán jöttek a papok, és elvittek másik 10%-ot! Hogy sajnáluk szegény parasztot, és kérdeztük, dehát milyen alapon? 20% - istenem, húsz százalék volt MINDEN teher amit fizettek!
Ebből a 20%-ból fényűző paloták és templomok épültek, hadseregeket tartottak fent, kövérre híztak a gazdagok. Most pontosan 85%-át húz az állam a fizetésemen, vagyis durván megfordult az arány. Még sincs pénz semmire, el kéne ezen gondolkozni, kihez folyik az a rengeteg pénz.

Még jó, hogy vége a sötét középkornak!

Ebbe még nincs is benne, hogy ha mindezek ellenére ez a Bt. termel nyereséget akkor azt is megadóztatja az állam. A társasági adó most ~16% körül van.
Nos úgy gondolom, hogy ha fele ennyit vonna el az állam, az állami feladatokat abból is bőségesen el lehetne látni a többi problémánkat pedig mi adófizetők megoldanánk.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 27., péntek 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az előrehozott választás valóban előfeltétel, mert megfelelő támogatottságú kormány kell, de ez kevés is egyben, mert a piac bizalmát egy piackonform program tudja visszaszerezni.


A bizalmatlanság olyan állapot, amiben nem lehet semmi jót tenni.
Az új választás felhatalmazza a nyertes kormányt, hogy súlyosabb döntést is vállaljon, feltéve, ha ezt előre közli és így is szavaz rá a nép.
A piac bizalma alatt a bankok bizalmát értjük? Azon bankok bizalmát, akik most közpénzért kuncsorognak?

Idézet:
Az minden esetre világos, hogy egy általatok sem ismert programért lelkesedtek, látatlanban.


Ismerem a programot, el lett mondva.
Testvéremmel beszélgettünk és arra jutottam, hogy a magyar nép egyben nagyon jó.
Abban, hogy kész életben maradni külső elnyomó erők közepette is.
Ha a törökök, osztrákok, szovjetek különböző rendszereket nyomtak ránk, mi elsőre elfogadtuk, de már azon járt a fejünk, hogyan ne csináljuk, vagy hogy hogyan csináljuk másként.
Több száz éves "tanultság" ez.
Erre épülnek a mostani rendszerek is. Hogyan alkossunk olyan törvényeket, olyan adózást, ami ezt számításba veszi.
És ez ment 1989-től, ezért NINCS IGAZI rendszerváltozás.

IGAZI változás majd akkor jön el, ha az ország vezetőinek lesz hite!
Lesz hite a népben, lesz hite Istenben!

Addig semmi sem változik.

Számomra az a politika méltó megszavazásra, ami független az anyagi számolásoktól, elsőre a struktúrára épül és azt akarja megváltoztatni, mert tudja, hogy ebből fakad az anyagi.
Ilyen a FIDESZ programja. Olyan rendszert akar teremteni, ami betartható feltételeket nyújt.
Jelen helyzetben ez van:
Lk 11,46 Jézus pedig monda: Jaj néktek is törvénytudók! mert elhordozhatatlan terhekkel terhelitek meg az embereket, de ti magatok egy ujjotokkal sem illetitek azokat a terheket.

A FIDESZ már a korábbi választáson is azt kommunikálta, hogy jelentős mértékben kell csökkeneteni a közterheket, olyanokká kell tenni, amik betarthatóak.
Elsőre a vezetőknek kell hitüknek lenni ehhez a lépéshez.

Ex, ha jól tudom te is ennek a pártján vagy, akkor miért nem fogadod el ezt? Egy név miatt?
Ha pedig erről beszéltünk korábban veled (adóterhek csökkentése), amit te is jónak tartasz és előjött a FIDESZ ezirányú terve, akkor meg jöttek a hitetlen megszólalások, miszerint nem lesz ez jó, mert nem lehet adót csökkenteni, mert akkor mi lesz a kasszával.
Ez így róka fogta csuka és csuka fogta róka.
Hit nélküli dolog, mert vagy ez, vagy az.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 27., péntek 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nos úgy gondolom, hogy ha fele ennyit vonna el az állam, az állami feladatokat abból is bőségesen el lehetne látni a többi problémánkat pedig mi adófizetők megoldanánk.


ez a FIDESZ programja, erről próbált 2006-ban beszélni, de le lett hurrogva, mert ugye a valóságot kell nézni és számolni, hogy így is kevés a pénz, ezért húzzunk még a 85%-on pár %-ot.....

Mikor ébred az ember?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 00:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 21:08
Hozzászólások: 69
S amíg a jelenlegi népnyúzók többszáz évre tönkreteszik és eladósítják az országot, mutogatnak a másik oldalra, hogy pfúj,
addig az 5-10 éve még sehol nem volt szlovákok és románok (a háború sújtotta déli comcédainkról nem is beszélve) fényévekkel leköröznek, illetve elhagynak bennünket. :arrow:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A piac bizalma alatt a bankok bizalmát értjük? Azon bankok bizalmát, akik most közpénzért kuncsorognak?
A bankok csak egy része a piacnak. Nekünk a befektetők bizalmát kellene vissza szerezni.

Idézet:
Ismerem a programot, el lett mondva.
Na!! Mesélj! :)

Idézet:
Testvéremmel beszélgettünk és arra jutottam, hogy a magyar nép egyben nagyon jó.
Abban, hogy kész életben maradni külső elnyomó erők közepette is.
Ha a törökök, osztrákok, szovjetek különböző rendszereket nyomtak ránk, mi elsőre elfogadtuk, de már azon járt a fejünk, hogyan ne csináljuk, vagy hogy hogyan csináljuk másként.
Több száz éves "tanultság" ez.
Erre épülnek a mostani rendszerek is. Hogyan alkossunk olyan törvényeket, olyan adózást, ami ezt számításba veszi.
És ez ment 1989-től, ezért NINCS IGAZI rendszerváltozás.
Ezen nem tudom pontosan mit értettél, de én úgy látom, hogy a nagy történelmi ellenálló túlélő üzemmódban elfelejtettük, hogy normálisan szabad emberként hogy kell élni. Az látszik, hogy mindig csak valamivel szemben tudjuk csak magunkat meghatározni.

Idézet:
IGAZI változás majd akkor jön el, ha az ország vezetőinek lesz hite!
Lesz hite a népben, lesz hite Istenben!
Akkor még sokáig kellene várni mert a most hatalomra készülő társaságnak sincs hite, se Istenben se a népben.
Egyenlőre sokat segítene rajtunk az is ha csak egy józan eszű kormányunk lenne. A józan ész is Isten ajándéka.

Idézet:
Számomra az a politika méltó megszavazásra, ami független az anyagi számolásoktól, elsőre a struktúrára épül és azt akarja megváltoztatni, mert tudja, hogy ebből fakad az anyagi.
Ez túlságosan általános akadémikus megállapítás. Vagyis a gyakorlatban önmagában használhatatlan.

Idézet:
Jelen helyzetben ez van:
Lk 11,46 Jézus pedig monda: Jaj néktek is törvénytudók! mert elhordozhatatlan terhekkel terhelitek meg az embereket, de ti magatok egy ujjotokkal sem illetitek azokat a terheket.
Ez az ige nagyon nem a politikára és a gazdaságra vonatkozik, úgyhogy nem érdemes ráfeszíteni. Jézus a várakozások ellenére nem akart politikai messiásként megjelenni és megoldani. Ti viszont éppen politikai messiásként tekintetek OVira.

Idézet:
A FIDESZ már a korábbi választáson is azt kommunikálta, hogy jelentős mértékben kell csökkeneteni a közterheket, olyanokká kell tenni, amik betarthatóak.
Elsőre a vezetőknek kell hitüknek lenni ehhez a lépéshez.
Ex, ha jól tudom te is ennek a pártján vagy, akkor miért nem fogadod el ezt? Egy név miatt?

Jaj Kedves Péter!
Az adócsökkentés régi jól bevált neokonzerv módi és ezt szereti is mindenki. A pirula másik oldala a kérdés, a kiadások fefaragása. Az már sokan nem fogják szeretni, különösen egy ilyen potyára szocializált országban (ingyen egészségügy, ingyen oktatás, ártámogatások, potyanyugdíj).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 07:54 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Exrefis írta:
Idézet:
Viccelsz? Egy jó programot ha lenyúlnak, akkor az az ország javát szolgálja, ha elrontják akkor azt meg nem lehet a programra fogni.
Ez a gondolkodás nagyon gázos: Ha nem mi menthetjük meg az országot a bajtól, akkor dögöljön meg. Sajnos valamennyi pártnak a pártérdekei előbbre vannak az ország érdekeinél.

-
talán nem kapok ki - túl nagyon :wink: - tőled, ha egy megjegyzést fűzök ehhez a gondolathoz - azt kérve, hogy ne a Te személyed elleni támadásnak tekintsd :cry: :oops: - mert csak azért merek "előtolakodni" :oops: vele, mert nem Te vagy az egyetlen, aki ugyanígy látja és gondolja.
Pusztán saját - és nem 100-as véleményként teszem hozzá:
ad 1./ az állami indíttatású médiák pontosan ezt a célt kívánták elérni: ne lásson különbséget az "egyszerű állampolgár" a két nagy párt között, hadd húzza le a szocik köve a fidesz nyakát is...legalább egy szavazáson nem lehet eldönteni a dolgot...!
ad 2./ Ha egy "jó programot" olyanok kezébe adunk, akik ellenérdekeltek(!) a progi alapkövei és fő vonulatai iránt, s végrehajtás címén "krémet" csinálnak belőle - vajon az nem fog még az ad 1.-ben leírtaknál is "jobb" eredményt hozni?!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Miskolczy József írta:
Exrefis írta:
Idézet:
Viccelsz? Egy jó programot ha lenyúlnak, akkor az az ország javát szolgálja, ha elrontják akkor azt meg nem lehet a programra fogni.
Ez a gondolkodás nagyon gázos: Ha nem mi menthetjük meg az országot a bajtól, akkor dögöljön meg. Sajnos valamennyi pártnak a pártérdekei előbbre vannak az ország érdekeinél.

-
talán nem kapok ki - túl nagyon :wink: - tőled, ha egy megjegyzést fűzök ehhez a gondolathoz - azt kérve, hogy ne a Te személyed elleni támadásnak tekintsd :cry: :oops: - mert csak azért merek "előtolakodni" :oops: vele, mert nem Te vagy az egyetlen, aki ugyanígy látja és gondolja.
Pusztán saját - és nem 100-as véleményként teszem hozzá:
ad 1./ az állami indíttatású médiák pontosan ezt a célt kívánták elérni: ne lásson különbséget az "egyszerű állampolgár" a két nagy párt között, hadd húzza le a szocik köve a fidesz nyakát is...legalább egy szavazáson nem lehet eldönteni a dolgot...!
ad 2./ Ha egy "jó programot" olyanok kezébe adunk, akik ellenérdekeltek(!) a progi alapkövei és fő vonulatai iránt, s végrehajtás címén "krémet" csinálnak belőle - vajon az nem fog még az ad 1.-ben leírtaknál is "jobb" eredményt hozni?!

Kedves MJ!
Egyáltalán nem veszem személyem elleni támadásnak. Különben is nagyon edzett vagyok abban köszönhetően Rosta mesternek, ő azt alig szokta elmulasztani a hozzászólásaiban. :)
Szóval a pártérdekek előresorolása médiától függetlenül mindegyik pártra igaz. A szükséges dolgokat azért nem teszik és nem is hirdetik, mert rövidtávon népszerűtlen. Az nem számít, hogy egyébként meg az lanne az ország érdeke.

Idézet:
2./ Ha egy "jó programot" olyanok kezébe adunk, akik ellenérdekeltek(!) a progi alapkövei és fő vonulatai iránt, s végrehajtás címén "krémet" csinálnak belőle - vajon az nem fog még az ad 1.-ben leírtaknál is "jobb" eredményt hozni?!

- 13. havi nyugdíj nyista.
- 13. havi fizetés nyista.
- ártámogatás nyista
- potya rottantnyugdíj nyista
- ingyen felsőoktatás nyista
- ingyen egészségügy nyista
- potya segélyek nyista

Ez egy program, hogy lehet ezt lenyúlva elkrémezni? Az elkrémezés az hogy ezeket nem csinálják évek óta. Ha megcsinálták volna, akkor radikálisan lehetne csökkenteni az adókat, beindulna a növekedés, jönni háváj! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 08:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Te Exrefis, most ebből mit akarsz kihozni? Megértem, hogy látva egykor imádott pártjaid szennyes agóniáját, most kétségbe vagy esve. De mit vársz tőlünk, mondjuk tőlem, akinek a legtermészetesebb ennek a tolvaj bagázsnak a süllyesztőben való eltünése, és az országépítő erők előtérbe kerülése. Mit akarsz bizonyítani, mire akarsz kilyukadni, amikor itt össze-vissza erőlködsz, mint Gyurcsány a pulpituson? Komolyan nem értem, világosíts már fel...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 09:17 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Dear Rosta!
Mivel hál' Isten semmi közöm egyik párt agóniájához sem, ezért inkább a következőkkel van némi gondom:
1./ potya(???) nyista - ez. pol(!)gazd. okokból "fogjuk rá" - érthető(?)
((mitől "potya" az, amit jogrendszerbe építettek - igaz, mások meg "kilapátolnak belőle"...?!))
2./ fizess orvosért, iskoláért, stb...
ez rendben is van ott: ahol az adózás után MÉG MARAD annyi a fizetésből, hogy van miből befizetni, és nem hal éhen a pógár...
((netán csináljunk megint összeesküvés-elmélet? - Az a CÉL, hogy dögöljön a pógár - de könyörgöm, nem a rokkant/normál nyugdíjas fog halni <bár az is>, hanem alapból:
a munkaviselő 40/50-es korosztály, amelynek megint romlanak a halálozási mutatói - s ha nem lesz, aki adót fizessen, majd a szocpolt fogják megadóztatni - a római állampolgárokat??))
Tehát kedves Exrefis - amit mondasz, az jószerivel az igazság látsztatát kelti ugyan - de gazdasági alapja valahol hibádzik (albán fizetés - nyugati adórend? / ráadásul most van, ahol válságkezelés címén nem az állampolgárokat zsírolják le még jobban - onnan miért nem lehet példát venni - ha nekünk eddig mindenben(!) külföldi példa kellett??) és ezt a lyukat az emberek amúgy is túllyukasztott zsebéből kicsit furcsa lesz "betömni".

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 09:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
"...Bocsátjs meg, hogy - egy előrehozott választásban, és új kormányban - ennél szebb jövőben reménykedem, és egy élhetőbb MAGYARORSZÁGOT látok

Minél is?

A célpontot tessék megnézni!
http://www.mno.hu/portal/625919

Álharc a korrupció ellen?
A kormány a legelemibb kutatásokat sem végezte el
2009. március 28. 06:00


Hónapokkal ezelőtt ádáz harcot hirdetett a korrupció ellen Gyurcsány Ferenc, s bejelentését rohamtempójú jogalkotás követte: az igazságügyi minisztérium több törvénytervezetből álló csomagot készített. Ám a kormányzati előterjesztéseket az állampolgári jogok országgyűlési biztosa nem tudta érdemben véleményezni, ugyanis a kabinet a legelemibb kutatásokat, elemzéseket sem végezte el, ezért az információk csaknem teljes hiánya miatt lehetetlen volt megalapozott észrevételt tenni. Szabó Máté rögzítette: a törvénytervezetekből nem derül ki, hogy egyáltalán szükség van-e az új jogszabályokra.

Részletek a Magyar Nemzet 2009. március 28-i számában.

Hát ennél!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dezi 2009. márc. 28., szombat 11:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 10:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Miskolczy József írta:
Tehát kedves Exrefis - amit mondasz, az jószerivel az igazság látsztatát kelti ugyan - de gazdasági alapja valahol hibádzik (albán fizetés - nyugati adórend? / ráadásul most van, ahol válságkezelés címén nem az állampolgárokat zsírolják le még jobban - onnan miért nem lehet példát venni - ha nekünk eddig mindenben(!) külföldi példa kellett??) és ezt a lyukat az emberek amúgy is túllyukasztott zsebéből kicsit furcsa lesz "betömni".

Kedves MJ!
Most emlékeztetnélek egy korábbi bekopizott számtan feladatra.:
Egy 300.000Ft-os fizetésen 256 825Ft-ot keres az állam, a dolgozó 145 625 Ft-ért vehet árut.
Tehát tegyük fel, hogy ez az adóteher jelentősen csökken, akkor a 300e Ft-ból nem 145e maradna meg hanem mondjuk 260e.
Mit számítana ilyenkor 10-20-30e Ft családipótlék 300-500Ft vizitdíj, vagy havi 10e Ft tandíj netán befizetni belőle a tizedet hogy a talajmenti papok se haljanak éhen? :)
(fentiekből az is látszik, hogy a családo pótlék intézménye teljesen hazug és felesleges, ott kell hagyni a pénzt az embereknél, a nagy családokat nem pótlékkal, hanemadókedvezménnyel kell támogatni, ha már akarjuk)
És mivel a vállakozónak is kissebb a teher, több embert és nem minimálbéren foglalkoztatna.
És nem álom, mert ez működik sok számunkra álom országban, egyáltalán nem olyan bonyolult. Na ezt a külföldi példát soha nem vettük át.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 28., szombat 11:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Ki lesz a kormányfő (és a bálanya)?




SMS járja körbe kis hazánkat, nemrég kaptam meg. „Tisztelt hölgyem/uram! Szeretném felkérni a Magyar Köztársaság miniszterelnökének. Ha nem vállalja a megtiszteltetést, kérem, továbbítsa az üzenetem. Gyurcsány Ferenc.” Némi megfontolás után úgy döntöttem, nem válaszolok. Bálanya se lennék, hiába kérlelnének. Többnyire nem teszek eleget a hasonló kérésnek. Legutóbb sem másoltam le a Fatimai Szent Szűzhöz intézett ima szövegét kézzel, huszonnégy példában, nem törődve a fenyegető következményekkel.

Továbbá: kinek küldjem tovább a miniszterelnökségre buzdító SMS-t? Talán, ha Gyurcsány Ferenc személyes mobilján landolnának, felfogná: Magyarország szánalmas és nevetséges helyzetbe került azáltal, hogy ő az MSZP szombati, tisztújító kongresszuson bejelentette a lemondását a kormány vezetéséről Megmaradna pártelnöknek, és e minőségében ragaszkodna ahhoz, hogy ő válassza meg az utódját. De nem állapodott róla még a saját pártjának politikusaival sem, nemhogy a szövetséges pártokéval. Ehhez képes apró malőr, hogy a tavaly ősszel átadott Megyeri híd nevének kiválasztására hirdetett SMS-es szavazást egy Colbert nevű amerikai komikus nyerte meg, pedig már azon is jót derült a nagyvilág.

Össze-vissza keringenek a nevek a levegőben, jeles személyiségeké, akiket a szocialista képviselők - feltéve, hogy úgy hallgatnak Gyurcsányra, ahogy egykor Hammeln városában a rágcsálók egy vándorlegény fuvolaszavára – a konstruktív bizalmatlansági indítvány eszközével élve engedelmesen megszavaznának. Az első három emberről az MSZP Ésszerűség és felelősség nevű platformja népszavazást is rendezett az internetet használó szocialisták között. Az eredmény: 1. Surányi György (72%) 2. Vértes András (17%) 3. Glatz Ferenc (11%). Időközben Surányi György visszalépett, amit egyes dühödt pártkorifeusok Sólyom László köztársasági elnök nyilatkozatával hoztak összefüggésbe. Holott kezdettől fogva nyilvánvaló volt, hogy a Magyar Nemzeti Bank volt elnöke nem hajlandó a „szociális mészáros” szerepére. A pártok támogatása nélkül nem hajtja végre azokat a valóban drasztikus megszorító intézkedéseket a magyar gazdaságban, melyeket Gyurcsány Ferenc és közvetlen munkatársai már maguk is szükségesnek látnak, de nyíltan nem mernek vállalni.

Patai Mihály, a Budapesti Értéktőzsde elnöke, Unicredit Bank Hungary vezérigazgatója. Vagy Balázs Péter uniós diplomata, Felcsuti Péter Raiffeisen-vezér, és Pongrácz Antal, az OTP igazgatósági tagja. A jelenlegi pénzügyi válságban egyik bankár jobban vonzza a szocialistákat, mint a másik, bár önálló programja egyiknek sincs. És persze az sem biztos, hogy az illető urak elvállalnák a Gyurcsány Ferenc által kidolgozott és hátrahagyott program véghajtását, ő és pártja szigorú ellenőrzése alatt. Lassan ott tartunk, hogy az MSZP, mely a közeljövőben rendkívüli kongresszus elé néz, nyíltan kimondja: engedelmes, önálló akarat és koncepció nélküli strómanra van szüksége, akit azért el lehet adni kül- és belföldön.

Van egy személyi javaslatom. Az illető eddig fényesen bevált, kormányfőnek is ideális lenne. Igaz, a PR-eseknek lenne némi teendője imázsa kifényesítésével, tekintettel néhány folyó ügyére: az illetőt Kulcsár Attilának hívják, és elévülhetetlen érdemeket szerzett a K and H bank vezetésében és kormányzati kapcsolatainak ápolásában.








Tudjuk, a keserűség a szatíra kiapadhatatlan forrása, de most ne merítsünk belőle tovább. Megdöbbentő, hogy az MSZP-n, mely formailag nem tartja magát a Kádár János féle MSZMP, még kevésbé a Rákosi Mátyás által gründolt MDP örökösének és jogutódjának, miként ütköznek ki azok a az "utódlási betegségek", melyek mind a mai napig gyötrik egykori "testvérpártjaikat" Észak-Koreában és Kubában. Öt éve úgy tűnt, a magyar szocialistáknak Gyurcsány személyében végre sikerült megtalálni azt a politikust, aki "felteszi az i-re a pontot”. A saját szempontjukból bravúrosan bonyolították le az 1989-90-es rendszerváltást. Ennek során lemondtak a hatalomról, majd a következő választáson, döntő többséget szerezve, visszaszerezték azt. De akkor még nem találták meg a vezetőt, aki ismeri a "tömegek nyelvét", személyiségével el képes bűvölni a közvéleményt.

Végre sikerült "felépíteni" a népszerű és korszerűen gondolkodó, nyugaton is szalonképes államférfit, aki legyőzte gőzerővel démonizált jobboldali “ellenpólusát”, Orbán Viktort is. Erre most Gyurcsány bedobja a törülközőt, nem akar tovább miniszterelnök lenni. Gondoljuk csak meg, micsoda veszteség ez azoknak, akik fanatikusan hittek benne, rajongtak érte, újra és újra teljhatalmat szavaztak neki az egymást követő vezetőségi üléseken és kongresszusokon! Az MSZP vezetői nem úgy vannak szocializálva, hogy egyszerűen szembeforduljanak egy népszerű és befolyásos vezetővel, különösen akkor nem, ha továbbra is "ő osztja a lapokat". A hatalommegosztás receptje nem működött 1953 után Rákosi Mátyás és Nagy Imre között sem. Annak a kötélhúzásnak, az akkori gazdasági csődnek és elhúzódó tehetetlenségnek forradalom lett a vége, ami most remélhetőleg nem ismétlődik meg. Mindazonáltal eszünkbe jut, hogy Gyurcsány Ferenc egyszer már megkérdezett a kivégzett miniszterelnök sírjánál: "Imre bácsi, te mit tennél az én helyemben?"

Gyurcsány elképesztő felelőtlenséggel nem gondoskodott az utódjáról, ugyanakkor azzal az igénnyel lép fel, hogy minden lépését, legalábbis a kormányzati ciklusából hátra lévő idő alatt, ellenőrizze és előre megszabja. (A hajdani kommunista pártok első titkárainak eszükbe sem jutott ilyesmi – igaz, az sem, hogy előre, nyilvánosan bejelentsék távozási szándékukat.) Közben a Fidesz, és személy szerint Orbán Viktor kivár, élvezi növekvő előnyét. Példátlanul népszerűtlenné vált ellenfele lépéskényszerbe került, és egyre rosszabbak a húzásai. A Fidesz programját nehéz hiányolni, ezzel a nyilvánosság előtt érvelni, tekintettel arra, hogy az MSZP-nek sincs programja, illetve ha van is, nem meri vállalni. Lassan, fokozatosan oda jutunk, hogy tényleg nem marad más hátra, mint az előrehozott választások. Ha a képviselők kétharmados többséggel módosítják az alkotmányt, és lerövidítik az indokolatlanul hosszú kampányidőszakot, még április közepén sem késő előkészíteni az országgyűlési választások első fordulóját. Az EU-s választásokkal és a képviselők költségtérítéséről rendezett népszavazással együtt meg is lehetne tartani.


Wiener György MSZP-s képviselő, amikor felmerült az alkotmánymódosítás lehetősége, egyből kizárta a kampányidőszak törvényes lerövidítését. Látható, hogy a parlament legnagyobb frakciója még a gazdasági és politikai válság legmélyebb bugyraiban is időhúzásra játszik, csodában reménykedik. Mégis bízom benne, hogy ha Gyurcsány Ferenc nem is, a legnagyobb parlamenti párt képviselői megkapták a kör-SMS-t. Talán levonják a logikus következtetést abból, hogy senkinek nem kell a csődtömeg, és nem tudják kivel felváltani levitézlett miniszterelnöküket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség