Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 77  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 20., péntek 07:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Fony írta:

Dezi, ennyire szereted a (MAGYAR) pályinkát?


Miért tetted zárójelbe a MAGYAR szót?
Gondolom csak félreütötted a klavit előtte-utánna...
:*:

Nem a pálinkán, hanem a MAGYAR sikeren volt a hansúly.
Ezért tettem ebbe a totikba.


Egyébként az erdélyi-magyar pálikát jobban szeretem, márcsak hivatalból is.
Minden a mértéken múlik.

:*:

Üdv: Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 20., péntek 22:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
dezi írta:
Fony írta:

Dezi, ennyire szereted a (MAGYAR) pályinkát?


Miért tetted zárójelbe a MAGYAR szót?
Gondolom csak félreütötted a klavit előtte-utánna...
:*:

Nem a pálinkán, hanem a MAGYAR sikeren volt a hansúly.
Ezért tettem ebbe a totikba.


Egyébként az erdélyi-magyar pálikát jobban szeretem, márcsak hivatalból is.
Minden a mértéken múlik.

:*:

Üdv: Zoli


Kedves Zoli!

A mértékletesség valóban fontos, de mégis Azon múlik minden, Aki meg tud állítani a második kupica előtt.
Nem kötözködni akartam, de erről a dicsőséges magyar eredményről (biztosan az én hibám is, hogy éppen erre hordott a betokosodott agyam) a nemisolyanrégi magyar „átkos” évek jutottak eszembe, amikor a magyar kormánypolitika szintjén volt az olcsó (magyar) sör és ócsított (magyar(nakvaló)) pályinka, hogy ne gondolkozzon a magyar, inkább igyon, és arra legyen büszke, amit és amennyit iszik.
(Természetesen akkor sem volt párja az "igazi" aranyérmes magyar kőbányainak és az "igazi" magyar „baracknak”. )
Valami rossz utánérzéssel töltött el ez az egész….
Hát már megint csak ennyi maradt volna? Már megint itt tartana a magyar….

U.i.:
(Hát egy fenét)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 21., szombat 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
13 percig haldoklott a bitón
50 éve végezték ki Mansfeld Pétert

2009. március 21. 19:39

50 évvel ezelőtt, 1959. március 21-én, szombaton reggel 9 óra 22 perckor végezték ki az 1956-os Forradalom és Szabadságharc legfiatalabb mártírját, Mansfeld Pétert. Tizenegy nappal a 18. születésnapja után 13 percig haldoklott a bitón.

Mansfeld Péter (1941. március 10.–1959. március 21.) a II. kerületi Medve utcai általános iskolába járt, majd Csepelen, a Rákosi Mátyásról elnevezett tanintézetben lett esztergályostanuló, 1956-ban a Mávagnál dolgozott, a forradalom idején, 16 évesen a Széna téri ellenálló csoporthoz csatlakozott. Mindezért a forradalom véres leverése után, 1958 novemberében életfogytiglanra, majd 1959. március 19-én halálra ítélték, és tizennyolcadik születésnapja után ki is végezték.

(MNO)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 02., csütörtök 14:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Magyar nyelvérzék


Előzmény a hetvenes évekből. Értelmiségi ismerősünk mesélte, a nyáron Nyugaton jártak. Kérdésemre, hogy közelebbről hol, azt válaszolta, "Görögben". Kocsival Románián keresztül. Szóval átmentetek Erdélyen – mondtam minden hátsó szándék nélkül, inkább kicsit irigykedve. Egy pillanatra elgondolkodott, talán rosszallón is nézett rám, mintha azt mondaná: hogy jön ez ide, nem mindegy? De azért válaszolt: szerintem igen. Keresztülmentünk például valami klujnapoca (így ejtette) nevű városon. Az Erdélyhez tartozik, nem?

Igen, az Erdélyhez tartozik.

Aztán egy ráhangoló a nyolcvanas évekből, ami nem saját történet; két helyen és két változatban is olvastam huszonvalahány évvel ezelőtt. A lényeg a következő. Tanárnő a Felvidékre utazik mindenre fogékony és mindent tudni akaró kisfiával. Nem rokoni látogatásról van szó, de mivel nem mennek messze a határtól, természetszerűleg csupa olyan helyen járnak, ahol rengeteg magyar szót hallani. Ezzel kapcsolatos az édesanya panasza, amikor hazatérvén beszámol a barátnőjének. Minden jól ment, de a gyerek időnként nagyon nyűgös volt, állandóan faggatózott valamiről. Például miről? Például arról: hogyan lehet az, hogy külföldön vagyunk, és mégis magyarul beszélnek az emberek? Mit mondtál neki? Hát természetesen azt, hogy megtanultak magyarul. De mit mondtál, miért tanultak meg magyarul? Mit mondtam, mit mondtam, hát az igazat. Megtanultak, hogy ha átjönnek hozzánk, tudjanak magyarul vásárolni.

És a legújabb történet. Amerikaiak forgattak egy felvidéki kisvárosban. Egy magyarországi tévécsatorna hírt adott a készülő filmről, a forgatás körülményeiről, a szép "szlovák tájról" és a "szép szlovák városkáról", a történet és a forgatás helyszínéről. Képeket nem mutattak, csak beszéltek a produkcióról. Amint hallgattam, már harmadszor hangzott el a "Levoka" név. Kicsit angolosan, az affektáló médiasztár a középső szótagra teszi a hangsúlyt, mint a nagyok, azaz mint az amerikai filmesek, akik nyilván így ejtették a szót. Éppen ez segített a megfejtésben. Ami egyébként is pofon egyszerű volt. Abban tudniillik majdnem biztos voltam, hogy Levoka a Felvidéken nem volt, és nincs is. Innen egyetlen könnyű gondolati lépés, hogy nyilván Levocáról van szó. De hogy lesz ebből Levoka? Simán. Az amerikaiak nyilván jobban bíznak a saját – ékezetek nélküli – komputereikben, mint hogy megkérdezzék a helyieket, vagy egyszerűen figyelnének rájuk, miként ejtik városuk, a forgatás helyszínének nevét. Így kerülhetett forgalomba – írásban – a Levoca változat (a "c" fölötti hacsek vagy hacsik nevű, cs hangot jelölő kis horog nélkül), amelynek az angol nyelvérzék szerint valóban Levoka a kiejtése.

Persze, ha valakinek mindez érdektelen, és furcsa módon mégis inkább Lőcse, esetleg egy Jókai- regény címe jut eszébe, az vessen magára. Mert a végén még őt vetik "a történelem szemétdombjára" (egy SZDSZ-es képviselő kedvenc fordulata Dunaszerdahely kapcsán.) Mármint, ha hagyja magát. És főként, ha hagyjuk mi is, valamennyien.

De akkor már legföljebb a levokai fehér asszonyt fogjuk olvasni, esetleg hallgatni CD-ről rövidített, modern szövegváltozatban…

Pordány László, tanár


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 19:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A Petrubány éppen most adott egy riportot a Dunán. A Trianoni és a Párizsi békediktátumot aláíró nagyhatalmaknak diplomáciai úton küld a Magyarok Világszövetsége egy petíciót, melyben szembesíti őket azzal, hogy a diktátumnak azon részét, amelyek a magyarok jogait tartalmazták gyakorlatilag nem teljesítették az utódállamok. Ezt egy offenzíva első lépésének tartja, amely során a szerződésben rögzített jogainkat akarja érvényesíttetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 22:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Aztán egy ráhangoló a nyolcvanas évekből, ami nem saját történet; két helyen és két változatban is olvastam huszonvalahány évvel ezelőtt. A lényeg a következő. Tanárnő a Felvidékre utazik mindenre fogékony és mindent tudni akaró kisfiával. Nem rokoni látogatásról van szó, de mivel nem mennek messze a határtól, természetszerűleg csupa olyan helyen járnak, ahol rengeteg magyar szót hallani. Ezzel kapcsolatos az édesanya panasza, amikor hazatérvén beszámol a barátnőjének. Minden jól ment, de a gyerek időnként nagyon nyűgös volt, állandóan faggatózott valamiről. Például miről? Például arról: hogyan lehet az, hogy külföldön vagyunk, és mégis magyarul beszélnek az emberek? Mit mondtál neki? Hát természetesen azt, hogy megtanultak magyarul. De mit mondtál, miért tanultak meg magyarul? Mit mondtam, mit mondtam, hát az igazat. Megtanultak, hogy ha átjönnek hozzánk, tudjanak magyarul vásárolni.



Ezt nevezem :shock: , ..és milyen jól megtanultunk.../hja,ha igyekszik az ember/

és Levoka a kedvenc városom, a multkor átutazóban letelepedtünk a szégyenketrec elé...volt még ott hely egy-két anyaországinak :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 19:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi Eeyore, Te is barangolj egy kicsit...



Kép

Kép

Kép


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 20:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika, a napokban beszélgettem az anyukámmal Kassáról. Számára olyan nagy élmény volt a város a székesegyház, amit pár éve tudott megnézni, hogy nagyon. Nem tudott betelni vele annyit sétáltak az utcákon és gyönyörködtek a városban. Nem is én emlegettem, ő hozta fel témának.

Nekem is az egyik legszebb, majd a legszebb magyar város a Kassa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 21., vasárnap 11:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Magyar tudós a top 10-ben - A Scientific American magazin minden évben elkészíti tízes toplistáját azokról a személyiségekről, akik a szerkesztőség szerint munkájukkal a legtöbbet tették az orvostudomány, a közegészség és a környezet védelmének érdekében. Idén Barack Obama amerikai elnök és Bill Gates mellett egy magyar biológus, Nagy András is felkerült a listára. A kiemelkedő kutatási teljesítményeket, rendkívüli meglátásokat felsorakoztató Guiding Science for Humanity top 10-be bekerült kutató a torontói Mount Sinai Kórház vezető munkatársa - adta hírül az origo.hu. Nagy András és kollégái alternatív módszereket fejlesztettek ki az embrionális őssejtekhez hasonló sejtek létrehozására, érett, felnőtt sejtekből kiindulva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 21., vasárnap 19:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Bizonyíték. A magyar világnyelv! :) :

http://www.youtube.com/watch?v=0EjWrxLo ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 22., hétfő 15:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Erika, a napokban beszélgettem az anyukámmal Kassáról. Számára olyan nagy élmény volt a város a székesegyház, amit pár éve tudott megnézni, hogy nagyon. Nem tudott betelni vele annyit sétáltak az utcákon és gyönyörködtek a városban. Nem is én emlegettem, ő hozta fel témának.

Nekem is az egyik legszebb, majd a legszebb magyar város a Kassa.


Szia Rosta!

Nagyon szép város Kassa, az biztos, hogy magyar-e, az már vitatható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 22., hétfő 15:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Amíg földig le nem rombolják, amíg hozzátok hasonló családok élnek benne, mint ti, addig bizonyíthatóan magyar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 20., hétfő 09:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Kicsit szét vagyunk csúszva, kicsit eldurvultak vagyunk, s kicsit irigyek; szomorúak és agresszívek



http://hvg.hu/itthon/20090720_nemzeti_k ... .aspx?s=hl

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 30., vasárnap 17:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ezek a szerencsétlen szlovákok egyre frusztráltabbak. Mondjuk ekkora önálló államisággal a hátuk mögött nem csoda... :

Idézet:
Még a magyar feliratú sírköveket is újra kell faragni a Felvidéken


A szlovák nyelvtörvény elrendeli azon szobrok, emlékművek, sőt síremlékek feliratainak újrafaragását, amelyeken nincs legalább akkora méretű szlovák felirat, mint amekkorát az elhelyezők korábban saját anyanyelvükön rávésettek – hívták fel a figyelmet az aláírók.

A nyilatkozat aláírói felhívják a figyelmet arra, hogy „az ember veleszületett joga a vele azonos anyanyelvűekkel közös anyanyelvükön érintkezni. Ennek korlátozása és különösen büntetése a legsúlyosabb emberijog-tiprások közé tartozik, amely ellen, úgy véljük, minden szabadságszerető embernek tiltakoznia kell” – áll a dokumentumban.

Hangsúlyozták: az európai közvélemény felelőssége, hogy felemelje a szlovák törvény ellen a szavát, és az európai és észak-atlanti döntéshozók felelőssége, hogy ne várják meg, amíg ezek a feszültségek elterjednek és elmérgesednek, hanem időben tartóztassák fel az aggasztó folyamatot. Aláírásukkal - mint olvasható - hitet tesznek egy olyan Európa mellett, amelynek polgárai szabadon, félelemmentesen és emberi méltóságukban háborítatlanul élhetnek. „Hitet teszünk a nemzetek és etnikai csoportok közötti feszültségek elkerülésének és a szabadság Európája megőrzésének, megmentésének szükségessége mellett” – írták.

Mint olvasható, Szlovákiában az elmúlt hetekben olyan törvényt terjesztettek elő, amely „teljesen ellentétes az Egyesült Nemzetek Szervezetének alapelvével, amely szerint a Földön minden ember születésénél fogva szabad és egyenlő”. „Szemben áll a magyar-szlovák Alapszerződéssel, az Európa Tanács Nemzeti Kisebbségekről szóló Keretegyezményével és még sok más ajánlással”. Olyan törvényről van szó, amelynek értelmében az állampolgárok egy meghatározott köre számos helyzetben csak büntetés terhe mellett használhatja majd anyanyelvét, amikor azonos anyanyelvűekkel hivatalból érintkezik - áll a nyilatkozatban. Emlékeztetnek rá, hogy „a módosított törvény 2009. szeptember 1-jén lép életbe. A II. világháború - az emberi történelem legsötétebb eseménysorozatának, az etnikai alapon történő jogsértések és népirtás - 70. évfordulóján.”

A nyilatkozat aláírói között szerepel Ádám Veronika akadémikus, Jakov Barzilai magyar származású izraeli holokauszt-túlélő költő, Bábel Balázs római katolikus érsek, Bogárdi Szabó István református püspök, Csoóri Sándor Kossuth- és Herder-díjas költő, Charles Ingrao, az indianai Purdue Egyetem történész professzora, elismert Közép-Európa szakértő, Ann Major Ausztráliában élő történész, Makovecz Imre Kossuth-díjas építész, Melocco Miklós Kossuth-díjas szobrászművész, Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke, Ivan Sanders, aki a New York-i Columbia Egyetemen közép-európai és magyar irodalmat tanít, valamint Sára Sándor Kossuth-díjas filmrendező és Vizi E. Szilveszter, az MTA volt elnöke.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 20:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszönöm :D , éppen neked másolok valamit ...majd keresd meg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség