Az egyház megújulása

Egy megújult egyházról álmodok. Egy közösségről, amelyet Isten átformált.

Egy istentiszteletről álmodom, ahol jól érzi magát az is, aki először téved be, és az is, aki évtizedek óta ide jár. Ahol a közösséget gyakoroljuk, és megszólítjuk egymást, és ismerjük egymást. Egy vasárnapi alkalomról álmodom, ahol az emberek arca lelkesedést sugároz, hitet, bizalmat és szeretetet Jézus Krisztus iránt. Egy istentiszteletről álmodom, amelyen megérezzük Isten jelenlétét, és feltöltekezve megyünk haza.
Egy közösségről álmodom, ahol nem csak vasárnap vannak alkalmak. Ahol hét közben is imádkozunk együtt és összejövünk, hogy épüljünk egymás hite által. Együtt kirándulunk, együtt nevetünk, és együtt sírunk. Egy közösségről álmodom, amelynek tagjai számon tartják, elfogadják egymást. Olyan keresztyénekről álmodom, akik vonzzák a környezetben élőket. Akiktől megkérdezik az ismerősei: mitől vagy elégedett? Keresztyénekről, akik bevonzzák a templomba a kívülállókat, akiknek fontos, hogy mások is átéljék Isten kegyelmét. Egy közösségről álmodom, amelynek tagjai mindenhol keresztyének: a családban, a munkahelyen, az utcán és mindenütt.
Egy megújult egyházról álmodok. Egy közösségről, amelyet Isten átformált. Hiszem, hogy Isten is erről álmodik.
Szabóné Zimányi Noémi
lelkipásztor