Gyülekezet születik!

Amikor egy kisgyermek érkezik a világra, valami történik, valami megmozdul. Jól lehet, nem az egész világ rendül meg alapjaiban, de egy család élete igen. Különösen az első gyermek érkezésekor. Mert valami új jelenik meg, ami teljesen megváltoztat mindent körülöttük, bennük, és amely magában hordozza az élet csodáját. Hasonló egy új gyülekezet születése. 2009-ben valami megmozdult és elindult Mórahalmon is. Talán nem rengette meg az egész világot, de minket, akik tagjai vagy szolgálattevői vagyunk ennek a kis közösségnek, mélyen érintett. A mórahalmi gyülekezet kicsit az első keresztyén gyülekezetekre emlékeztet. Nem a bujkálásra gondolok, mert az Aranyszöm Rendezvényház otthont nyújt az alkalmaknak hónapról-hónapra. A hasonlóság alapja, hogy ezek az első keresztyének ugyancsak kevesen voltak, de az Isten Lelke ott volt közöttük és teljesen átitatta imádságaikat, énekeiket, egész istentiszteletüket. Egy kis ókori keresztyén gyülekezet születésétől, még nem hullott darabjaira a Római Birodalom, de az egész keresztyénség, aminek tagjai ezek a kis gyülekezetek, egy egész világra volt és van hatással. Isten a kicsit is naggyá és áldottá teszi, ahogyan ezt szintén láthattuk Betlehem esetében. „Te pedig, efrátai Betlehem, bár a legkisebb vagy Júda nemzetségei között, mégis belőled származik az, aki uralkodni fog Izráelen." (Mikeás 5:1) Ezzel a reménységgel tekinthetünk a mórahalmi szórványgyülekezet jövőjére is.

Zeke Zsuzsa