Iráni testvéreink köszöntése

Kedves Testvéreink !

Isten előtt állunk hálaadással , mikor most itt együtt lehetünk Urunk előtt , és
várjuk azokat , akik Jézus Krisztus uralmát és a Szent Szellem vezetését elfogadva hazatérnek az Atyai Házba.
E nap azért is különleges , mert mi Jézus Krisztusban hívő zsidók sokat köszönhetünk a perzsa népnek , kiket Isten használt megmaradásunkban.
Az Ő uralkodójuk Círus ( kürosz-pásztor ) Ésaiás szerint is Isten pásztora (És.44,28 ) és "felkentje- (És 45,1) volt.
A zsidó nép tehát neki is köszönheti , hogy visszatérhetett hazájába és felépíthette templomát.
Később Dárius a templom építését is segítette.
A történelem más területeken is megmutatja , hogy népeink közt Isten mennyire munkálkodott ,és miként lehetünk áldás egymásnak.

A történelem tehát új fordulatot vesz.
A zsidó nép mintegy 25oo éve hazaérkezett , templomot épített .
Ezután szétszórattatott , hogy az egész világ megismerhesse Istent , és az Ő fiát Jézus Krisztust ,és ezáltal mindenki az Atyai Házba hazatalálhasson és a szívek Isten Templomai legyenek.
Így most mi várunk erről az Útról haza Titeket , és kívánjuk , hogy épüljön szívetekben a Templom , Jézus Krisztus által.
A megérkezésetek előtt most azonban előttetek állunk , mint ember testvérek.
Megköszönjük Istennek , és Népeteknek , hogy valamikor szeretettel engedtétek el Izrael Népét., és rabságunkból hazajuthattunk templomépítésre.
Az azóta eltelt idő alatt , egymás felé elkövetett bűneinkért most bocsánatot kérek , és nektek is Krisztus Szellemében járva : megbocsátok.
Ne legyen immár semmi , ami akadály legyen , hogy belépjetek az Atyai Ház ajtaján , ahol az újjászületett emberek testvérként , szeretetben , Isten Szellemében egyek lehetnek.
Így kérjük rátok és Utatokra Isten áldását , Jézus Krisztus uralmát és a Szent Szellem vezetését.
Kívánjuk , hogy legyen e nap igazi megszületésetek és egy új kezdete.
Kívánjuk , hogy a ma elinduló életetekben legyenek segítségül olyan testvérek ,kik növekedésetekben szolgáljanak, és találjátok meg helyeteket Krisztus Testében ,és Urunk adjon nektek , és építsen nektek olyan közösséget , ahol őt együtt áldhatjátok és dicsőíthessétek, és tanítványai lehessetek Jézus Krisztusnak.

E nap nem lenne teljes ,ha az otthont adó gyülekezetnek nem mondanánk köszönetet.
Hálát adunk Istennek , hogy elődeitek szellemben , lélekben és fizikailag is testvérként szolgáltak a zsidóság felé.
Köszönjük , hogy ennek áldásait általatok küldte számunkra a mi Urunk , és így most együtt lehetünk e napon is.

Megköszönjük Istennek tehát régi és új testvéreinket egyaránt .

Megköszönjük Istennek , hogy ebben az épületben és ma megmutatta , hogy mennyire szereti Választott Népét , a neki engedelmes hívő keresztény népét , Krisztus Testét , és nagyon szereti azokat , kik még Őtőle távol élnek.

E nap arra emlékeztet , hogy az Ő Egyszülött Fiát az egész világnak adta.
Köszönjük Istennek , hogy Neked , nekem és nekünk ,kik itt együtt vagyunk ezt személyesen is felkínálta és ezzel megadta a lehetőséget a megváltáshoz.

/Elhangzott 2004 június 10.-én Budapesten , amikor egy csoport
elfogadta Urának Jesua HaMassiah-t és erről nyilvánosan vallást
tett.
Ez az elindulás számunkra is szolgálat továbbra is feléjük , mely
azóta is folyamatos.

Azóta , szombati alkalmunkon (július végén) nemcsak közülük néhányan jelentek meg , hanem velük zarathrusta hitű érdeklődő is érkezett.
Ő parszi ( ó-perzsa , kb. Kr.e. VII.szd.) vallású.
Így kibővült azok köre , akik az önmegváltás szerint várják a megváltásukat.
Tehát katolicizmus , a hinduizmus , a judaizmus és kereszténység egyes ágaiba is beszivárgott New Age ,- vagyis az önmegváltás tanításai ellen most már szélesebb körben kell bizonyságot tennünk a Megváltóról , Jesua HaMassiah-ról , hogy általa sokan megtérjenek :
Istenhez és Isten Országának tagjai lehessenek újjászületésük után./

SÓFÁR Közösség