Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÉN értem... Figyelő nem... mind1... szerintem hagyd...

de MEGÉRTEM és ELFOGADOM a kiakadásodat... a megnyilvánulási formáját ugyan nem... de értem...

anyám - miután a hite miatt nem engedték tanítani - kutató vegyész lett

tőle tanultam:
amikor az ember egy VESZÉLYES LOMBIKOT visz és az FORRÓ...
nem lehet "csak úgy eldobni", mert az akár katasztrófát is okozhat...

ezért anyám ilyenkor TOPPANTOTT nagyot-mérgeset... és persze igyekezett minél előbb letenni a forró lombikot...

accem érthető: ha ÉGET, azért NE DOBD EL... LEHET, hogy megkönnyebbülsz, de NAGYOBB BAJT OKOZ, mintha egy kicsit fáj...

múltkor (Repedések2-ben) beszéltem én is a VISSZATÖRÖLT fórum-hozzászólásról... ÁLDÁS volt rajta... a visszatörlésen, és a tanításon is :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 09:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Net ebből honnan olvashatnék?

Idézet:
múltkor (Repedések2-ben) beszéltem én is a VISSZATÖRÖLT fórum-hozzászólásról... ÁLDÁS volt rajta... a visszatörlésen, és a tanításon is

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 09:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://hegyenepultvaros.hu/
Tanítások fül
Repedések 2. tanítás (az 1-et is ajánlom, meg Andris barátomtól "Az Úr biztos menedék" címűt, a három igazából egy SOROZATOT alkot)

le is gépelte drága tesókám, de MEGHALLGATNI szerintem érdemesebb :)

ha valami miatt mégse sikerülne: keress priviben, mondom a jelszót :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 10:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm!
Töltöm ! :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Örülök neki :D

ez a tanítás (az első rész) a fórum "legfontosabb alapkérdésére" is válaszol amúgy ;)

vagyis... arra, hogy "KINEK VAN IGAZA?" (és ez miért baj ;) )


most láttam, hogy felkerült múlt pénteki VENDÉGÜNK tanítása is, az Evangélizációról

NAGGGYON AKTUÁLIS!!! NAGGYON JÓÓÓÓ!!! MINDENKINEK NAGYON AJÁNLOM!!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
bogyoka írta:
Arra számított, hogy attól kezdve másabb lesz az élete. Kicsit mintha mágikus szerepet várt volna a bemerítkezéstől. A várt hatás elmaradt, ő pedig csalódott.
Nem az segít rajtunk, hogy bemerítkezünk-e testi értelemben, hanem a szellemi/lelki értelemben vett keresztség számít: hogy Krisztus testének tagja lettem-e, és ennek megfelelő-e az életvitelem.

Mindez a Szentlélek munkája.

Szeretettel, B.


Értem ,szóval,akkor még sem hívőként meritkezett be.

A bemeritkezése csupán azt célozta,hogy megpróbálta birtokolni Isten erejét,hogy
életét a saját szájja ize szerint módosítsa.

Nem értette meg,hogy Isten erejét csak az "birtokolhatja"aki nem vágyik annak
birtoklására.

Ha nincs szivünkben alázat Isten iránt,akkor nem kapunk Istentől semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 11:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Mindenki!

- Akár mulatságosnak is tarthatnám Zsolt ajánlatát a Biblia félretételére, ha szarkazmusában nem lenne ott az az általános tragédia, ami a vallásos tömegeket jellemzi. Nevezetesen a nagyfokú, mindenen túlmutató, felekezeti hitvallásos hűség.
Engem viszont éppen a radikális ragaszkodás határoz meg a Bibliához. Tudniillik ez Isten Szava, szemben emberek mégoly bölcselkedő, teológiai agymenésével - legyen az bármilyen nagyfokú életmű, jószándékkal teli teljesítménye. Teljesen mindegy a spekuláció szerzőjének emberi elismertsége, egyházi tekintélye - nem tud meghatni, ha nincs teljes fedésben (inkább csak feddésben) a Bibliával. Hívhatják az illetőt Aquinói Tamásnak, Kálvinnak, Luthernek vagy Augustinusnak.

- Zsolt volt, aki megengedte magának az ironizálást a kádnyi vízről, akkor miért ne paralelizálhatnék pacitisztítással?

- Annyira szánalmas ez a hivatkozás a gyermekkeresztséget védendő az isteni elsőbbségre! Ugyan ki akarná vitatni, hogy MINDEN, AMI ISTEN-EMBER "ÜGYBEN" ESEDÉKES, LEHETSÉGES, AZ MIND ISTEN KEZDEMÉNYEZÉSÉRE VALÓSUL(HAT)]. Kezdve az életbeszólítástól, a megtérésen, a házasságon át a megváltásig, a bennünk élési szándékáig minden lélegzetünkön át? Tehát ebből a szempontból semmi jelentősége és indokoltsága a gyermekkeresztségnek. Nem voltak bár micvásak, azaz a hitközség tagjai azok a gyerekek, akiket magához ölelve, példaként állított mindannyiunk elé az ÚR: "ha nem lesztek olyanok, mint a gyermek, nem mentek be az Isten Országába!"

- Sákramentom, szakramentum, szentség, stb. Vallási liturgiák, miknek vajmi kevés köze van a biblikus keresztyénséghez. (Semmilyen rítusnak nem felelt meg az, amikor Fülöp bemerítette a komornyikot. Az Igéből következő engedelmességi aktus volt, sürgető örömből forrásozóan. Aligha volt ennél érvényesebb bemerítkezés az egyháztörténelemben. Egyetlen tanú, a bemerítést végző és Sátán volt jelen. - Utóbbi aligha együttérző örömmel -).

- Újra elmondom: Az Ige szerint, aki hisz és bemerítkezik, az üdvözül. Nem az, akit bemerítettek, vagyis tudtán és akaratán kívül elszenvedte az aktust, hanem döntött és engedelmeskedett. S nem azért üdvözül, mert bemerítkezett, hanem, mert engedelmes volt. (vö. Jn 3,36). Tehát a bemerítkezés nem az egyházba való felvétel "kelléke", nem is bűnbánati-tisztulási aktus, hanem a megtért ember hitbeli döntése: "meghaltam a világ számára és a világ is nemekem. Halálom szimbóluma a hullámsírba temettetés, s onnan a Szent Szellem újjászült állapotában támaszt új életre"

- Ennyi mindent jelent és értelmez a bemerítés, amit az ún. történelmi egyházak tévtanításban oldottak fel a csecsemőkeresztséggel - az egyszerű és gyermeki engedelmesség rovására. :x :shock: :? :cry:


- Ja, és hogy Net érti, én meg nem? Mindenki a maga urának áll vagy esik. Ha neki lényegesebb a "nem számít srácok, csak 'szeressük' egymást" - lelke rajta. Én inkább egyedül maradok, de nem hígítom Isten Igéjét, még akkor sem, ha ez a magam fényézésének kárát látja.. :arrow:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:08 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 09:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most vagyok bajban...

Figyelőnek TÉNYSZERŰEN igaza van... mégpedig PONT ANNYIRA, mint azoknak a kedves élesszemű népeknek, akik odarángatták Jézus elé a köveznivaló asszonyt

én nem vagyok abban a helyzetben, hogy bármit a porba írnék...

mégis... csak egy PILLANATRA gondolkodj el rajta, kedves Figyelő: te UGYANILYEN VEHEMENCIÁVAL védted már a katolikus tradíciót, Bulányi atya tradícióit, az egyházat a karizmatikus tanokkal SZEMBEN, majd a karizmatikus tanokat is... most végül, mikor már úgy érzed: MEGÉRKEZTÉL és végre TUDOD AZ IGAZSÁGOT... meg kéne adnod Zsoltnak is a MAGA ÚTJÁHOZ való JOGOT...

szerény véleményem szerint...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Sajnálom Zsolt, ha te nem értesz csak "kálvinistául", ami - szerinted - felülmúlja az Igét.

Az viszont nem vall lovagiasságra, ha olyat tulajdonítasz nekem, amit csak rosszindulatod olvastat bele írásomba.
Nem Krisztus áldozatáról szóltam (annak végképp semmi köze a gyereklocsoláshoz), hanem azt a két korty vizet mértem a tisztulás lehetőségéhez, amit rácsorgatnak a pici buksiára.

Ami a hagyományt illeti, az Úr Jézus sem esett hasra tőle, akárhányszáz éves volt is az, ha ellenkezett Isten parancsával, előírásával. El is marasztalta az írástudókat, hogy annak érdekében Isten szavát félre teszik. (S mintha a reformáció indultakor ugyancsak kifogás alá került volna a katolikussággal szemben a hagyomány. Új hagyományt lehet telepíteni, ami nem szinkronizál Isten Igéjével?)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
most vagyok bajban...

Figyelőnek TÉNYSZERŰEN igaza van...

Itt kellett volna abbafejezni a beírást, akkor nem lennél bajban. :D

Idézet:
Zsoltnak is a MAGA ÚTJÁHOZ való JOGOT...

Azt nem vonta meg senki, a helyességét vitatja/juk.

A csecsemő keresztségnek nincs semmi köze a bibliai alámerítéshez, de kétségtelen igen nagy jelentősége van. Emberek tömegeit tartja abban a tévhitben, hogy Istennel el vannak rendezve a dolgai, hogy ez azonos a kereszténység/tanítványság egyik fontos lépésével.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kicsiSzivemExREFIS!!!!

má bocs... te HÁNY ÉVIG éltél a kis rózsaszín gyerekkeresztelt világod HELYESSÉGÉNEK a tudatában????

amit írsz, azzal amúgy TELJESEN EGYETÉRTEK, ezt mondtam már figyelőnél is... nem a mondandó... a HANGSÚLYOZÁS-LENÉZÉS a gond...

szép, hogy ENNYIRE JÓL aknára szaladtál te is :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, ezt írod:

Emberek tömegeit tartja abban a tévhitben, hogy Istennel el vannak rendezve a dolgai,


semmi másról nem szólt az a 2 idézet, amit beírtam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
kicsiSzivemExREFIS!!!!
má bocs... te HÁNY ÉVIG éltél a kis rózsaszín gyerekkeresztelt világod HELYESSÉGÉNEK a tudatában????

Sokáig, de mit változtat az a Biblián?
Idézet:
a HANGSÚLYOZÁS-LENÉZÉS a gond...

A helyzet az, hogy nincs itt semmilyen lenézés, csak aki a csecsemőkeresztséghez ragaszkodik, szinte törvényszerűen dühödik be az alámerítés hallatán.
A helyzet az, hogyha valaki nincs megfertőzve a folkklortól és úgy olvassa el a Bibliát, soha az életbe nem jutna eszébe csecsemőket keresztelni. Igaz, a szűz Igén épülő gyülekezet sem nagyon hasonlít, a mai, főleg "történelmiekhez". :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 26., hétfő 12:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, ez is jó:


A helyzet az, hogy nincs itt semmilyen lenézés, csak aki a csecsemőkeresztséghez ragaszkodik, szinte törvényszerűen dühödik be az alámerítés hallatán.


engem pl.egyáltalán nem dühít a bemerítkezés-alámerítés ténye.Miért akarsz bennünket, refeket így látni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség