Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 16:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én megmondom, mi a különbség a tanítás és a prófétálás között: tanítani olyasmit is lehet, amit az ember nem tud, de a hallgatóság érti. Prófétálni pedig csak olyat lehet, amit tud az ember, de a hallgatóságból esetleg egyetlen ember sincs, aki értené.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 16:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem vitának szánom csak másként látom :)
vsz tanítani azt lehet, amit azt gondolom, hogy tudom (persze legtöbbször tévedek)
Prófétálni pedig biztos, hogy nem tudom, de meg szeretném tudni.

Az Ószövetség idején élt próféták nem tudták mit prófétálnak, de azt igen, hogy általuk az Örökkévaló üzen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 16:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tudás alatt itt nem azt értem, hogy biztos vagyok benne, hogy azt kell mondani. Így már egyezik a véleményünk?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 17:09 
Kedves G7!

"ha pld.a Te hívő feleséged "hall"valamit a Szentlélektől ami a Te
érdekeidet szolgálná,akkor mit kell
tennie ?
Halgassa el előled az információt,mert az akkor már tanításnak minősül és ezzel vétkezik ?

vagy IstenLelkére hallgatval,úgy addja elő neked a kapott gondolatot"véletlenül",hogy azt hihesd,hogy az valójában a Te gondolatod?

Péter,Péter,Istent nem tudod kijátszani ,még a férfiúi büszkeségeddel sem

Ha ,Isten úgy akarja akkor,a feleséged fog tanítani,úgy,hogy azt észre sem veszed."


Ha Isten szól a feleségem által, akkor az nem tanítás! Az prófétálás! Egy hívő férfi PONTOSAN tudja, hogy mikor szól a felesége által hozzá az élő Úr!
Mert az "ütős" és akkor TUDOM, hoy most nem kioktatni akart a feleségem azért, hogy bebizonyítsa, hogy ő úgy is túl tud járni az eszemen, hogy észre se veszem!

Tanítani, oktatni más, mint Isten üzenetét tovább adni!
Az egyiket lehet lelketlenül is!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 17:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
Tudás alatt itt nem azt értem, hogy biztos vagyok benne, hogy azt kell mondani. Így már egyezik a véleményünk?


Igen, sőt nem is tudom magamban tartani, mint Jeremiás ahogy mondja.


Nem szószátyárság, hanem súlyos teher.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 17:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Jeremiás jófej volt... És vót neki műszaki érzéke :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 19:08 
Sziasztok!

Még egy gondolat, visszatérve arra, hogy a nő ne tanítsa a férfit és ennek köze van az uralkodáshoz.

A tanítás szükség szerűen egy tanár - katedrán lévő személy - és egy tanuló - padok között meglapuló nebuló - kapcsolata.
Azaz itt kialakulhat egy fölé és alárendeltségi viszony a felek között.
Ha egymást tanítják, akkor meg egy versenyhelyzet is...
A nő ne akarjon uralkodnia férjén, azaz ne ő tanítsa a férjét.

A prófétálásban viszont teljes mértékben hiányzik az uralkodni vágyás a másik felett és a versenyzés is.
A prófétálás az Úr uralkodását hirdeti!
Amikor prófétál valaki, akkor az Élő Isten uralmát, szeretetét, irgalmát ítéletét, kegyelmét hirdeti!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 19:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Tulip

Akkor,mond meg nekem,hogy Krisztus,apostolai milyen karizmával rendelkeztek,prófétaival vagy tanítóival ?

És,ha kérhetnék egy olyan tanítót példaként aki tanítói karizmával rendelkezett,de prófétálni már nem tudott,ha lehet erre is kérnék példát.

Ha lehet ne magadat említsd :D

ha bár be kell vallanom,hogy az elejétől foggval neked oda adnám a tanítói karizmával rendelkező titulust,de a prófétait nem.

Rendelkezel azzokkal a képességekkel ami egy jó tanítónak kell,de Te a prófétáktól eltérően nem Istentől várod a kérdéseidre a válaszokat hanem az emberektől.

Az emberi értelem pedig csak a felszint képes kapargatni,a mélyre hatolni egyedül a Lélek képes.

ha viszont,nem rendelkezel prófétai képességekkel nagyon könnyen válhatsz
tévtanítóvá.

igen valóban mást jelent számomra a tanítás szemlátomást mint itt a fórumon másoknak.

Talán azért mert pontossan tudom,hogy egy ember nem képes egy másik ember számára egy szellemi tudást átaddni,max segithet abban,hogy a másik ember végre oda figyeljen Istenre és Istentől azt a tudást átvegye.

Számomra egy szellemi tudás átadása nem ugyanazt jelenti mint egy világi tudásé,
amit belehet magolni és szószerint átlehet addni bárki másnak,igen jól mondod akár
lelketlenül is.

Mert nem ugyan az az értelmünkkel megérteni valamit,mint az amikor Lélekben fogadunk el valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 19:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Sziasztok!

Még egy gondolat, visszatérve arra, hogy a nő ne tanítsa a férfit és ennek köze van az uralkodáshoz.

A tanítás szükség szerűen egy tanár - katedrán lévő személy - és egy tanuló - padok között meglapuló nebuló - kapcsolata.
Azaz itt kialakulhat egy fölé és alárendeltségi viszony a felek között.
Ha egymást tanítják, akkor meg egy versenyhelyzet is...
A nő ne akarjon uralkodnia férjén, azaz ne ő tanítsa a férjét.

A prófétálásban viszont teljes mértékben hiányzik az uralkodni vágyás a másik felett és a versenyzés is.
A prófétálás az Úr uralkodását hirdeti!
Amikor prófétál valaki, akkor az Élő Isten uralmát, szeretetét, irgalmát ítéletét, kegyelmét hirdeti!


Azért a poroszos iskola tipust nem kellene ráhúzni a pajdagogos eredetére, amikor a rabszolga tanította az "uraság" fiát.
Aztán a padok is, azért úgy helyezkednek el az épített templomban, hogy szószékről lehessen hirdetni a 'igét' persze latinul a köznépnek.

Már hogy ne lenne versengés, a páli felszólítás pont erre hívja fel a figyelmet.

Az jó ha van véleményem de legyen már annak gyökere. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 19:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Sziasztok!

Még egy gondolat, visszatérve arra, hogy a nő ne tanítsa a férfit és ennek köze van az uralkodáshoz.



Kedves Péter

Jézus,hogy tanította a tanítványait,úgy,hogy föléjük helyezte magát,úgy,hogy uralkodni
akart felettük?

Nem az a jó tanító aki uralkodni akar a tanitványán,hanem aki kellő mértékben alázatos a tanitványával.

Mert ha nem érzi a tanítvány,hogy fontos a tanító számára,akkor őt sem foggja érdekelni a tanító mondanivalója,kellő mértékben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Ján 13,13. Ti engem így hívtok: Mester, és Uram És jól mondjátok, mert az vagyok.
14. Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.
15. Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek.
16. Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
Ján 13,13. Ti engem így hívtok: Mester, és Uram És jól mondjátok, mert az vagyok.
14. Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.
15. Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek.
16. Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte.


Akkor ezekszerint a férj minden nap megmossa a feleség lábát?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 21:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Na, nálam ez is fordítva van... :shock:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 21:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
Akkor, mond meg nekem,hogy Krisztus,apostolai milyen karizmával rendelkeztek,prófétaival vagy tanítóival?


Apostolival. (1Kor12,29; Ef4,11) Ha elfogadjuk, hogy feladatuk volt gyülekezeteket alapítani, akkor ez magában foglalta többek között az evangelizálás, a prófétálás, a tanítás és a pásztorolás karizmákat is. A Bibliába is csak apostoli tekintélyű írás kerülhetett be.

GABRIEL777 írta:
És, ha kérhetnék egy olyan tanítót példaként aki tanítói karizmával rendelkezett, de prófétálni már nem tudott, ha lehet erre is kérnék példát. Ha lehet ne magadat említsd :D


Ehhez igénybe venném a közönség segítségét. Olyan Bibliához hű teológust kellene megnevezni, aki amúgy nem prófétált. Elvileg ilyen létezhet, létezhetett, s ennél több álláspontomhoz nem is kell.

GABRIEL777 írta:
Ha bár be kell vallanom, hogy az elejétől fogva neked oda adnám a tanítói karizmával rendelkező titulust, de a prófétait nem. Rendelkezel azokkal a képességekkel ami egy jó tanítónak kell, de Te a prófétáktól eltérően nem Istentől várod a kérdéseidre a válaszokat hanem az emberektől.


Várjál ezzel a titulus osztással! Hogy akarod odaadni valakinek a – jó - tanítói karizmát, aki nem Istentől vár válaszokat? Az ilyen emberre pont az igaz, amit a folytatásban írsz:

GABRIEL777 írta:
Az emberi értelem pedig csak a felszínt képes kapargatni,a mélyre hatolni egyedül a Lélek képes.


Hogy lehetne valaki jó tanító, ha maga is csak a felszínt képes kapargatni?

GABRIEL777 írta:
Ha viszont, nem rendelkezel prófétai képességekkel nagyon könnyen válhatsz tévtanítóvá.


Ezt inkább így fogalmaztam volna meg a helyedben: Aki a kérdéseire emberektől vár választ, de amúgy rendelkezik tanítói karizmával, az könnyen tévtanítóvá válhat. S erre csak azt mondhatnám, hogy egyenesen válik.

Amúgy a képességeimtől eltekintve, az nem igaz, hogy nem Istentől várom a válaszokat. Az igaz, hogy elfogadom, hogy vannak tanítók, hisz erről a Biblia is beszél. S tényleg odafigyelek a tanításaikra. Ám végső soron tanításuknak a Bibliával vagyis Isten ihletett igéjével való összhangja alapján döntöm el, hogy elfogadom-e vagy sem. E döntésben pedig egyedül a Szentlélek a meghatározó, róla olvassuk elvezet bennünket minden igazságra. Igen a fontos kérdéseink előadás sorozatot emberek tartják embereknek, ám Isten Igéjének, mint abszolút tekintélynek alárendelve.

GABRIEL777 írta:
Igen valóban mást jelent számomra a tanítás szemlátomást mint itt a fórumon másoknak.


Remélem azért nem úgy olvasod a Bibliát, mintha a te értelmezésed lenne benne érvényben.

GABRIEL777 írta:
Talán azért mert pontosan tudom,hogy egy ember nem képes egy másik ember számára egy szellemi tudást átadni, max segíthet abban,hogy a másik ember végre oda figyeljen Istenre és Istentől azt a tudást átvegye.


Ezt nem értem. Nálam ugyanis ez a kép van: Adott két ember. Az egyik a Szentlélek segítségével bizonyságot tesz, tanít, evangelizál, prófétál, a másik pedig hallgatja és benne szintén a Szentlélek tesz bizonyságot a hallottakról. Ha a hallgatónál nincs ott a Szentlélek, akkor amit hall nem értheti meg, nem megy át a tudás. Ha meg a beszélőnél nincs, akkor a hívő előbb utóbb gyanút fog, hogy amit hallgat, az valójában tartalmatlan.

GABRIEL777 írta:
Számomra egy szellemi tudás átadása nem ugyanazt jelenti mint egy világi tudásé, amit belehet magolni és szó szerint át lehet adni bárki másnak,igen jól mondod akár
lelketlenül is.


Igen a lelki tudáshoz a Szentlélek kell. Nyilván a szellemit ilyen értelemben használtad, mert alapból a magyarban van olyan , hogy szellemi foglalkozás, s nyilván az ilyeneket űzök úgy tanulták meg, hogy szó szerint átvették, vagyis világi tudás módjára. A történeti hűség kedvéért a lelketlenül szót kavics írta.

GABRIEL777 írta:
Mert nem ugyan az az értelmünkkel megérteni valamit, mint az amikor Lélekben fogadunk el valamit.


Nem vagy következetes. Mert ha eddig szellemeskedtél, azt kellett volna írnod: Szellemben. Persze én jobban szeretném, ha inkább mindenütt lelkiségről, Lélekről, lelki ajándékokról esne szó, mert ez magyaros. S alap lelki ajándék a Lélek dolgai megértésének a képessége is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. jún. 14., csütörtök 21:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 21:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
net2rist írta:
Ján 13,13. Ti engem így hívtok: Mester, és Uram És jól mondjátok, mert az vagyok.
14. Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.
15. Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek.
16. Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte.


Akkor ezekszerint a férj minden nap megmossa a feleség lábát?


IGEN!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség