Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 12:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hejjhajj. Nincs jó hetem. Illetve a hét jó, csak én vagyok hülye. Megint kaptam lehetőséget, hogy eljussak a gyülibe pénteken :). Múltkor megnéztem őket, és most megnézhetek egy 'szokásos' pénteket végrevégre. Amitől hülye vagyok közben, az az, hogy megint viszonylag sok embertől kell szívességet elfogadnom hozzá. És annyira viszolygok ettől, hogy már el is kezdtem belecsúszni abba, hogy inkább nem fogadom el, és helyette nyilvánosan utálom a világot, amiért nem segít senki és egyedül vagyok. És megintújra szóóóól a skizoidrádióóó, mert tudom, hogy mennyire komolyan mellettem állnak egyesek, és ebbe szépen bele is simulok, és onnan a belesimulásból kifele olyan intenzíven tudok sírni, hogy jajegyedülvagyok, hogy szörnyű. Elkezdtem nosztalgiát érezni olyan dolgok iránt, amiktől közben őszintén és komolyan örülök, hogy megszabadultam. Ez is gáz.
Az egyik Calvino-novellában (a Fényévek címűben) olvastam azt a megoldást, hogy az főhős készített egy nagyonnagy táblát, amire rajzolt egy mutatóujjat, és amikor valami olyat csinált, amit úgy gondolt, hogy kirakhat az ablakba, akkor a feje fölé emelte, és magára mutatta, hogy lássák, akik a távoli galaxisokról figyelik, és jó véleménnyel legyenek róla. Amikor meg olyat csinált, amire nem volt büszke, akkor elirányította magáról a figyelmet egy másik, messzire mutató tábla segítségével.
Én is ilyesmit csinálok kicsiben.. amikor felnőtt vagyok, aki 'ha nem akarnák adni, nem adnák'-alapon elfogad segítséget, és amúgy normálisan csinálja a feladatait, és nem nyávog, és tudja, hogy mi hasznos, mi nem, akkor legszívesebben a fejem fölé emelnék egy táblát, hogy na, látod ez vagyok én! Nem a másik..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 13:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Erről eszembe jutott az a kispál-szöveg, hogy "maradj otthon, nézzél tévét, töksötét vonatokat mutat minden csatorna, mennek utas nincs egy se, csak a büfékocsiban állnak részegen /ketten. Amelyik rosszul van, az vagyok én, kár, hogy most mutatnak, az elébb még Istent dicsértem épp" És elhatároztam, hogy bemásolom, és felmentem a Kispál-oldalra, de aztán találtam helyette egy aranyosabbat, és kevésbé depiset.. - merthogy ennek az a vége, hogy 'Végül is mindegy is, tudtam, hogy nem is jössz' - ami azért túlzás. Én csak addig nyávogok, amíg valaki meg nem ijeszt, hogy komolyan is lehet ám ezt venni... igazából nem vagyok ilyen :).

Íme az aranyosabb-kevésbé depis:) :

Küldi a megoldást

Nem gyors nem óvatos
Harmatos filmeken sír
És béküljetek ki mondja a tv-nek
És igaza van bár sok érve
Nincsen csak a messzeségbe
Küldi a megoldás

Izgul van –e utána élet
De utál itt lenni
A "füst a víz felett"-et tudja gitáron
Meg hogy kékítőt old az ég vizében
Mindenféle szertől de mégse
Küldi a megoldást

Hármat kívánhat,
De ő csak egyet akar
Végül ugyanazt kéri minden alkalommal
Aztán megszokná de többször nem megy
Mert háromszor valami elég egynek
Hogy küldje a megoldást

Korszerű tánczenéket hallgat a kisszobába
Szörnyek lobognak körötte míg a megoldást csinálja

Álmodozik, hogy mi volt
Pedig nem is volt semmi
A moziba az elején kitalálja a gyilkost
Csak álmában látja magát szépnek
Olyankor valami fényességnek
Küldi a megoldást


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19., kedd 14:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kevésbé??????

te jó ég...

(amúgy "ráismertem", már "jártam itt" :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 06:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
2Thess 3:2-3.
Honnan tudhatja az ember, hogy melyiket értelmezze magára? :'(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 07:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
2Thess 3:2-3.
Honnan tudhatja az ember, hogy melyiket értelmezze magára? :'(


Szia Kamilla!

Én csak egy ígét tudok Neked írni. :)


Ézs 26,3
Kinek szíve reád támaszkodik, megőrzöd azt teljes békében, mivel Te benned bízik;


és még egyet.

Ef 2,8
Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;


Nem tudom, sikerült választ adnom. :) Üdv sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 09:50 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 06., szombat 12:26
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: IX. kerület
kamilla írta:
2Thess 3:2-3.
Honnan tudhatja az ember, hogy melyiket értelmezze magára? :'(


Honnan tudja az ember, hogy melyiket értelmezze magára? Szerintem azoktól az emberektől, akik ismerik őt, és azt mondják neki: A Hit a tiéd is! Mondtad már Te is, hallottam! és látszik a tetteidből, az életviteledből, a gondolkodásodból (jó, nem mindig, de tökéletes ember csak egy volt...)

"Semmit ne félj azoktól, amiket szenvedned kell... " (Jel. 2,10)

"...az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban." (Fil. 4,7)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 13:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszi mindkettőtöknek :).
És ilyeneket mondtam? Nahát. Pedig nem szeretek bibliaügyileg észt osztani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 18:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Történelmi pillanatok vannak :) Tündi ma először sétált az utcán pelus nélkül :) És ma játszóterezett először pelus nélkül. Az egyenjogúság nevében vettünk egy játszótéri bilit, nehogymár csak a fiúk pisilhessenek a játszótéren, csak azért, mert nekik könnyű meglocsolni a fát. Egy nagymama rögtön figyelmeztetett is, hogy ha mindenhova hordjuk a bilit, abból az lesz, hogy nem fog megtanulni fűbe pisilni, amire azt mondtam, hogy én a mai napig nem tanultam meg fűbe pisilni, és nem is hiányzik. Azt a beszólós mindenit már.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20., szerda 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
Történelmi pillanatok vannak :) Tündi ma először sétált az utcán pelus nélkül :) És ma játszóterezett először pelus nélkül. Az egyenjogúság nevében vettünk egy játszótéri bilit, nehogymár csak a fiúk pisilhessenek a játszótéren, csak azért, mert nekik könnyű meglocsolni a fát. Egy nagymama rögtön figyelmeztetett is, hogy ha mindenhova hordjuk a bilit, abból az lesz, hogy nem fog megtanulni fűbe pisilni, amire azt mondtam, hogy én a mai napig nem tanultam meg fűbe pisilni, és nem is hiányzik. Azt a beszólós mindenit már.


Hihihi :*: Okos nagymama volt. :*:

Tündi viszont, nagyon okos és ügyes kislány. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21., csütörtök 13:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Úgy néz ki, mostantól suliudvaron és teremben is játszható játékötleteket gyűjtök.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21., csütörtök 15:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
kamilla írta:
Úgy néz ki, mostantól suliudvaron és teremben is játszható játékötleteket gyűjtök.

Ez azt jelenti, hogy visszamész tanár néninek?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 08:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ez azt jelenti, hogy tegnap jött a hír, hogy egy felsősnapközis félállást össze tudtak nekem ügyeskedni, de még ez se biztos.
Persze, ennek is örülni kell, de nem erre számítottam. A dirinő meg megmondta, hogy bocs, mégis hogy gondolom, hogy magyart vagy számtechet tanítani kisgyerek mellett, mikor mindnyájan tudjuk, hogy az mennyi hiányzással jár. És nem mondta hozzá, de azt is mindnyájan tudjuk, hogy nem voltam akkoranagy ász mint tanár. A napköziben könnyebb megoldani a helyettesítést, vagy délután könnyebb megoldani, hogy nagymamák vigyázzanak Tündire.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 23., szombat 12:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) voltunk tegnap a gyüliben :)). Nagyon jó volt. Tündi gyönyörűen elmaradt nélkülem a gyerekeknél, pont a tanítás alatt annyi volt az össz dolgom, hogy üljek és figyeljek. Dejólenne rendszert csinálni ebből :) Mondtam is a Gyurinak... hmmm. Dejólesz. Na, megyek, mert ma fagyizunk a csajokkal (:D:D:D), és még dolgom van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 07:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szombaton lánybuliztunk :D, megvolt Tündi első nagy békávés kirándulása a belvárosban, és élete első fagyija (ami egy gombóc tejszínhab volt egy édestölcsérben, de akkor is). Olyanjó volt! Nagyon jófejek ezek a lányok. Nekem is vannak barátnőim, bebeee!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25., hétfő 07:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség