Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 07:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
A K. LACI BÖRTÖNBE KERÜLT!!!!!!!!!!!!!!TEGNAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

október 24., 18:17


aki ismeri, tudja, hogy a légynek sem ártott soha!! most koholt vádakat varrnak a nyakába, kényszerítik, hogy olyat írjon alá, amit soha nem tett!!! KI TUD SEGÍTENI???

október 24., 18:21

ADDIG NEM ENGEDIK KI, AMIg ALÁ NEM ÍRJA. 4x5m2-es szobába 20-30-an vannak bezsúfolva.

október 24., 18:22



Ügyvédet sikerült már szereznie vajon? Engedélyezték az ügyvéd hívását, vagy még azt is megtitották? Látogatót engedtek hozzá?

Nem tudom ilyenkor mi a jogi helyzet, de egy ügyvéd azt biztosan tudja, hogy mit lehet tenni ilyenkor. Köztünk szerintem nincs ügyvéd, de ha utána érdeklődnél az ügy iránt, a 110 beregisztrált ember közül valakinek csak van ügyvéd ismerőse, aki nem komcsi, hanem tisztességesen jár el, aki talán segíthetne...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 08:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Rosta,

Biztosan van ügyvédje, de Jézus nélkül ügyvéddel sem tehet semit.
Nem azért másoltam be ezt, hogy ügyvédet szerezzünk neki, mert azt a családja nyilván megteszi, hanem, hogy lássuk be, hogy a miniszterelnöknek igenis van felelőssége ezekben a dolgokban és, hogy ne hallgassunk ezekről sem Isten, sem egymás előtt.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 09:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
Rosta,

Biztosan van ügyvédje, de Jézus nélkül ügyvéddel sem tehet semit.
Nem azért másoltam be ezt, hogy ügyvédet szerezzünk neki, mert azt a családja nyilván megteszi, hanem, hogy lássuk be, hogy a miniszterelnöknek igenis van felelőssége ezekben a dolgokban és, hogy ne hallgassunk ezekről sem Isten, sem egymás előtt.


Megnyugodtam Semi. Attól tartottam, hogy egyáltalán semmit sem lehet tenni, de jó, hogy legalább valami kapaszkodója van a srácnak. Azt nem tudom, hogy ez mennyit jelent a gyakorlatban, hiszen itt bizonyítékok nélkül, vagy csupán rendőri tanuskodásra is elítélnek embereket.

Ahogy a jezsuita atyát összeverték, a fideszes országgyűlési képviselőt, külföldieket, ünnepségre tartókat, nőket, mentősöket, egyáltalán mindenkit összevertek, meglőttek, aki azon a környéken volt, hát sajnos a lefogott emberek között is ilyenek vannak. Láttam csupán zászlólengetőt lefogni, és a terror a zárkákban direkt a megfélemlítésig van fokozva.

Sajnos a bíróságok is ilyen módon működnek, hiszen fűnyíró elv szerint működnek, ahogy már korábban tapasztaltuk.

A Gyurcsány a demokráciában használatos eszközökkel dolgozik, hiszen a Bush terrorjához hasonló módon reagál, ha még annyira nem is kemény. Az csak természetes, hogy a miniszterelnök a hunyó, ezt a rendszert ő irányítja. A szabadság téri rendbontáskor is személyesen, operatívan irányította a rendőröket, ahogy elkottyintotta egy tv csatornának.

Egyértelmű, hogy a legfőbb felelősség az övé...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 09:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Nem olvastam végig a topikot.
Nem igazán szeretnék részt venni felesleges nem Jézushoz vezető vitákban így ebben sem.
Ez színtiszta politika. :) Nem az én asztalom.

Felmerült bennem egy kérdés.
Miért tesztek tönkre magántulajdonban lévő dolgokat (de köztulajdont is) miért törnek zúznak?
Gyújtogatnak kocsikat?
Ezzel kinek is ártank?

Néztem a Tv (több csatornáz) és a rendőrkel szem vizelő, törő-zúzó embereket is láttam.

Persze csókolózó párokat is, (nem tudom mi készteti csókolózásra embereket míg a hátérben barikádokat emelnek?) :)

Tiszta sor hogy ilyen tömegben lesznek ártatlan emberek akik talán nem tudták kikerülni vagy nem garázda szándékkal mentek ki az utcára.
De pont ezért mert sok ember csak dolgozni megy (pl. feleségem kórházba) bizony nem csak a rendőröktől van ilyen helyzetben veszélyben de a garázda emberkéktől is.

A kiváltó okot sem értem amiért ennyire tüntetnek.
Gy F. beszédét amit ennyire felfújnak.
Olyan érzésem van mintha nem is akarnák megérteni mit mondót, inkább jó lehetőség hogy hazug és alkalmatlan politikusként leírják.
Én nem szavaztam és számomra lényegtelen O V. vagy Gy F. a miniszterelnök.
De ha már az, mert megválasztották akkor jobban tartok a jogok tiprójától mint az alkalmatlan hazugtól.
-
O V is látom a hazugságot, ugyan azt teszi mint Gy F.
Megvezeti a tömegeket és olyankor állít amit nem tud és nem is lehet alkotmányos kereteken belül megcselekedni.
--
A hatalomra jutás érdekében akár az ország is rá mehet.
Bár biztos nem hallgatnak D Ibolyára de valóban megoldás lehetne mindkettőnek elütni a politikából.

Ettől még ugyan úgy megtudnák a pártok valósítani elképzeléseiket (programjaikat)

Viszont most Gy F-nek van esélye programja meg valósításának. (az más kérdés ki ért egyet vagy nem vele).

Sajnos én azt látom eddigi kormányzásukból hogy egyikőjük sem tud igazán segíteni az országon.
O V. törvényt nem tisztelő beszólásai meg egyenesen félelmetes. (ilyenkor eszembe jut a törvénytipró Ige ha valaki ismeri és megérti mire gondolok, nem arra gondolok hogy ő lenne hanem inkább hogy sok ilyen kicsi emberke lesz ilyen)
--
Az egyik műsorban jól mondta egy vendég (nem tudom ki csak felfigyeltem szavaira)
Sok ember balra is jobbra is hitből szavaznak és hitből állnak valamelyik oldalán.
Ezért van az hogy nagy ellentét és ellenszenve van egymással szemben. ( sokszor gyűlölet)

Furcsa módon szólt hívő emberekről is mint kívül állókról kis zárt közösségekről mint akik nem részesei ennek a gyűlölködésnek.

Én is így látom. Nem hiszem hogy Jézus Krisztust bármelyik oldalra belehetne állítani.
Ő felettük áll ennek és nem is a célja hogy a világ megjobbuljon.
Jeruzsálemet sem mentette meg a pusztulástól csak az övéit válogatja ki és tarja meg.

Ha vonzolódsz is bármelyik párthoz jusson eszedbe Jézus vezet téged (ha engeded) és nem te vezeted Őt.
Ha mégis emberekben bízva, emberi csoportot választasz elképzeléseid álmaid megvalósításának elérésére.
Megint csak jusson eszedbe, ez nem Isten vágyai álmai, ha Isten elé helyezel bármit, még álmaidat elképzeléseidet sőt politikai meggyőződésedet az akár bálvány is lehet és fal lehet közted és Jézus között.
Jézusnak nem az a célja hogy jó magyar vagy bármelyik párt tagja (szimpatizánsa) légy.
Hanem hogy Isten fiaivá legyetek.

Emlékezetek a tanítványokra honnan jöttek és bizony mindent lekellet tenniük politikai beállítottságukat is.
Lehet megmagyarázni, ki magyarázni nekem. :)

De Jézusnak nem fog menni. Szeretnélek arra buzdítani benneteket hogy Jézusnak tetsző életet éljetek és nem saját vagy emberek elképzelésének.

Tehát vizsgáljátok meg hogy Ő hogy is viselkedett a földi hatalmasságokkal szemben és tanítványai is. Akkor talán rá jöttök mi is igazán fontos életünkben (akik még nem jöttek rá) és vissza tértek hozzá.
Míg magad vágyait és elképzeléseid éled addig nem ISTENNEK ÉLSZ.

Mit is mondót Jézus miért jött? A családnál és mindennél fontosabbnak kelleni e számunkra, ha ez nem így van, gond van mégpedig elég nagy. Mert akkor csak szánkkal közeledünk hozzá és szívünk még mindig távol van tőle. (nem tőle várjuk igazán a segítséget hanem látszólagos biztonságban vagy épp bizonytalanság rettenti el életünket, pedig életünk kezében van és nem mástól hanem tőle függ)

Mt 10. 33-38 http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=40&c=10&v=34#v32
A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.
34. Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.
35. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;
36. És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.
37. A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.
38. És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 09:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Tiv!
Valóban nem olvastad végig a topikot, különben kicsit tájékozottabb lennél. És akkor talán érdemben is tudnál hozzászólni.
Nem arról van itt szó, hogy Gyurcsány Ferenc vagy Orbán Viktor, hanem arról, hogy milyen az az alkotmány, társadalmi rendszer, ahol egy ilyen hazug, csaló, diktatorikus, terrortól sem visszariadó miniszterelnök hatalmon tud maradni.
És egy ilyen rendszeren belül mire képes a nép, ha már végképp nem hajlandó ezeket az állapotokat elviselni.

Javasolnám, hogy halottak napján mindenki gyújtson egy mécsest valami központi helyen, hogy ezzel is emlékezzünk a demokrácia halálára.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 09:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:

Felmerült bennem egy kérdés.
Miért tesztek tönkre magántulajdonban lévő dolgokat (de köztulajdont is) miért törnek zúznak?
Gyújtogatnak kocsikat?
Ezzel kinek is ártank?

Néztem a Tv (több csatornáz) és a rendőrkel szem vizelő, törő-zúzó embereket is láttam.



Kedves Tivadar!

Lehet, hogy nem akarsz politizálni, de mégis azt teszed.

Veled ellentéteben én nem egy romboló tömeget láttam, mivel én a fidesz gyűlésen voltam, hanem százezrével imádkozó, Himnuszt éneklő, ünneplő tömeget. Ezzel szemben egy agresszív, egyedüli kérésként a parlament előtt tüntetni akaró embereket hajkurászó rendőrség lépett fel, mégpedig úgy, hogy az általa hadban lévőket az én békés közösségembe hajszolta brutális eszközökkel.

Megsúgom, hogy tegnap nagyon szelídek voltak az emberek. Nem égtek kocsik, nem törtek be kirakatokat, azt a rendőrség tette a lövedékeivel. A tömeg jórészt békés emberkből állt, akik felháborodtak a rendőri túlkapásokon, amivel az 56-os forradalom évfordulóját csúfították el a szervek. Az emberek kordont, építési anyagokat használtak fel barrikádnak, ekkora rendőri állatiasság esetében én ezen nem csodálkozom. Ez a demonstrálók amatőr védelme volt.

Szerintem ennél erőszakosabb tömeggel, ha nem találkozol, akkor már bizonságosan élsz. A másik véglet az Olaszliszka, a kettő között a rendőrök állnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
...
:'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nektek se jön be az index oldala, vagy csak engem tiltottak ki 3 hozzászólás után? ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 11:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A krónikában hallottam egy beszélgetést Vértesaljai László (ha jól jegyeztem meg a nevét), jezsuita szerzetessel, aki évtizedeken át volt a Vatikáni Magyar Rádió tudósítója.
A Fidesz gyűléséről, zászlóval a kezében ment az Astória(?) irányába, ahol könnygáz grátátokat hallott-látott robbanni. Több zavartkeltőt is sikerült lecsendesítenie. Vélhetően papi/szerzetesi ruha volt rajta (erről nem tett említést), mert az egyik "közeg" rákiáltott a papot ütlegelő rendőrtársára:
"Vigyázz! Ez pap!" Mire az megrettenve abbahagyta.

Dehát maga kereste magának a bajt, a csürhe papja - ugye Exrefis?!!

Miért érdemelne másabb elbánást, mint a külföldi újságírók, akik panaszt tettek a külképviseleteken, az őket ért bántalmazásokért.

EZT HÍVJÁK PRECÍZ, SZAKSZERŰ, TÖRVÉNYES, HATÁLYOS ÉS ARÁNYOS RENDCSINÁLÁSNAK - SZÉP HAZÁNKBAN Nem úgy, mint a bugris és nyámnyila Nyugat-Európaiak!!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2006. okt. 25., szerda 11:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 11:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Papi civilben volt.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 11:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az index.hu momentán halott...

a többihez nem szólnék hozzá (legalább én legyek már következetes...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 11:32 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Gabi és Rosta

Köszönöm válaszotokat. :)

Megértelek benneteket és tiszteletben tartom érzéseiteket.

Rosta
Tisztába vagyok vele hogy nagyobb része békés megemlékező volt.
De nem rendőröket láttam kocsikat borogatni, hanem fiatal suhancokat akik keresték a bajt.
Nem hiszem hogy te barikád építő lettél volna. :)
Azt sem hogy egy elvet vallsz velük csak megérted őket vagy még inkább elnézed a mit tettek.
Pláne a ha fidesz állásfoglalását is figyelembe veszed.


Csak tudod amint írtam ez nagyon ellentétes nekem ezért írtam és kérdeztem természetesen leírva amit veszélynek és káros útnak tartok.

Kedves Gabi.
Írod:
„Valóban nem olvastad végig a topikot, különben kicsit tájékozottabb lennél. És akkor talán érdemben is tudnál hozzászólni.
Nem arról van itt szó, hogy Gyurcsány Ferenc vagy Orbán Viktor, hanem arról, hogy milyen az az alkotmány, társadalmi rendszer, ahol egy ilyen hazug, csaló, diktatorikus, terrortól sem visszariadó miniszterelnök hatalmon tud maradni.
És egy ilyen rendszeren belül mire képes a nép, ha már végképp nem hajlandó ezeket az állapotokat elviselni.”


Nos pont ezért írtam. Mivel sok keresztényt foglalkoztat ez a téma.
De talán egy kis ébresztő jelen helyzetben nem árt.
Ébresztő hogy Jézust a fájdalmak, a nyomorúság, és egyéb kilátástalannak látszó helyzet idején.
Bizony még szorosabban kell bele kapaszkodnunk.
Nem pedig jólét idején, jó ha van Jézus de mihelyt baj van vagy azt hiszük hogy az van
magunk kezébe vegyük életünk irányítását.
És azt is szerettem volna megosztani veletek hogy Jézusnak mi is célja ebben világban.
Ezt gondolom mindegyikőtök tudja csak valahogy hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni és egyes eseményeket helyzeteket fontosabbnak tartani.

Pedig nincs Jézussal való kapcsolatunknál fontosabb.
Ez a kapcsolat viszont nem arra szolgál hogy mi vezessük Őt és mi mondjuk meg merre is menjünk.
Sokkal inkább arról hogy kövessük Őt mégpedig teljes bizalommal. :)

Nem mondom hogy ebben az esetben nem történhet velünk baj. Hiszen mag Urunk sem mondta ezt sőt felhívta figyelmünket ennek az esélyére.
Viszont arra is hogy az őt követőknek más feladatuk van és nem a világ barátsága vagy épp bármilyen hatalmi rendszer hitbeli kiszolgálása.

Nem a világban vagy bármilyen rendszerformába higgyünk, hanem Isten országába, semmikép nem jó össze mosni még tudat alatt sem a kettőt. De megfeledkezni sem jó a lényegesebbről.
Viszont jó imádkozni a békés életért hogy lehetőleg békességben éljük Jézusban életünket.
Ennyi volt a célom, ha ez esetleg nem sikerül nézzétek el nekem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 13:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Tiv írta:

Nem a világban vagy bármilyen rendszerformába higgyünk, hanem Isten országába, semmikép nem jó össze mosni még tudat alatt sem a kettőt. De megfeledkezni sem jó a lényegesebbről.
Viszont jó imádkozni a békés életért hogy lehetőleg békességben éljük Jézusban életünket.
Ennyi volt a célom, ha ez esetleg nem sikerül nézzétek el nekem. :)



ÁMEN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ámen!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 25., szerda 14:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Semi!

semibrevis írta:

Fony, pedig az tény, hogy a világban élünk….


Az is tény, (vagy kérdés?) hogy egy kereszténynek nem a világ és a test, vagy annak indulatai szerint kell ítélnie és cselekednie.

semibrevis írta:

….csak az a lényeges különbség korábbi életünkhöz képest, hogy ma már nincs rajtunk hatalma e világ urának, mert kegyelemből Jézus vérének védelme alatt állunk.


U.a.
Nincs rajtunk hatalma, ezért nem kell a test és a test gondolatai szerint cselekednünk és ítélnünk.

semibrevis írta:

…..Isten a világban hagy minket, mint őrállókat, mint fényt, mint sót, hogy róla tanúskodjunk, és ezáltal mások is Hozzá térjenek.


Ehhez kell(ene) tartanunk magunkat.

semibrevis írta:


Lk 17,21 Azt sem mondhatják: Íme, itt, vagy íme, ott van! - Mert az Isten országa közöttetek van!"
De ez is Igazság.


Nem csupán „ez is Igazság”, kedves Semi, hanem ez az IGAZSÁG - ŐBENNE

A többi pedig a legjobb akarattal is csak a TELJESSÉG része.

NÉLKÜLE pedig - hamisság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség