Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 20:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
csak remélni tudom, hogy bennem nem érzel ilyet....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 22:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
kavics írta:
Isten még vár Izrael megtérésére


IGEN! ÁMENHALLELÚYA! MERT BIZONY A FÖLD ÖSSZES TÖBBI NÉPE - A ZSIDÓKAT KIVÉVE - MEGTÉRT MÁR AZ ÚRHOZ, ÁMENHALLELÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚYA
ÉLEN AZ EURÓPAI NAGYKERESZTÉNY ÁLLAMOKKAL

HALLELÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚYYYAAAAAAAAAAA

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 22:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
félelmetes hogy mi van Magyarországon, magukat kereszténynek tartó emberek között

sokat gondolkodtam kikből lettek a nácik annak idején
mindig is sejtettem
most már tudom

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 22:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
endi írta:
félelmetes hogy mi van Magyarországon, magukat kereszténynek tartó emberek között

sokat gondolkodtam kikből lettek a nácik annak idején
mindig is sejtettem
most már tudom


talán a japán keresztényekből :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 23:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
endi írta:
kavics írta:
Isten még vár Izrael megtérésére


IGEN! ÁMENHALLELÚYA! MERT BIZONY A FÖLD ÖSSZES TÖBBI NÉPE - A ZSIDÓKAT KIVÉVE - MEGTÉRT MÁR AZ ÚRHOZ, ÁMENHALLELÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚYA
ÉLEN AZ EURÓPAI NAGYKERESZTÉNY ÁLLAMOKKAL

HALLELÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚYYYAAAAAAAAAAA


Bevallom nem igazán értelek Endi.


Péter "kavics"nem azt írta,hogy Isten már csak Izrael megtérésére vár,hanem,hogy vár Izrael megtérésére.

A kettő megfogalmazás között azért elég lényeges különbség van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 00:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
de te azért ügye egyetértesz azzal amiket ordítottam

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 06:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ne haragudj endi, de elég pökhendire, gúnyosra, és lenézősre sikerült a kiabálós beírásod. Ez lennél te?
Kultúr ember nem kiabál, ha nem muszáj...

Mellesleg senki nem állította azt, amit kiabáltál. De hát megint sikerült valamibe valamit belemagyarázni, kár hogy semmi köze a valósághoz, ahhoz, amit az előtted szólok írtak vagy gondoltak. De sebaj.
Tudom, én náci vagyok a szemedben, úgyhogy meghúzom magam. Nehogy még nagyobbat rúgj belém, vagy olyan hangosan kiabálj a fülembe, hogy szétszakadjon a dobhártyám. :oops:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 07:52 
Az Úr az "útszélekről" is hívja még az Övéit és azokról se mondott le, akik hivatalosak lettek volna a királyi mennyegzőre!

Jó az ÚR!

Ábrahám magjában áldatattam meg!
Egy zsidó ember miatt kaptam bűnbocsánatot és örök életet.
Az első keresztyének zsidókból lettek.

Aztán Isten kiterjeszetette a kegyelmét a pogányokra is.

De Izrael, mint nép nem tért meg az Úrhoz, de nnek is el fog jönni az ideje, mert ezt megígérte az SEREGEK URA!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 08:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ez így korrekt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 09:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
kavics írta:
De Izrael, mint nép nem tért meg az Úrhoz, de ennek is el fog jönni az ideje, mert ezt megígérte az SEREGEK URA!
Igen, Izrael, mint nép, nem ismerte fel Jézust, mint Messiást, egyes tagjai viszont minden korszakban felismerték. A többi népnél is így van; vannak, akik megismerték az Urat, de olyan nép még nem volt, ahol mindenki - de olyan sem, ahol a többség - hívő volt. (olyan volt, ahol felvették a "keresztyénséget", és kötelező volt mindenkinek templomba járni, és hallgatni a latin, ógörög, vagy ószláv misét) Gondolom ezekre a "keresztyén" államokra akart utalni Endi.
Ami pedig Izráelt illeti, valamikor valahogy vissza fog térni az Úrhoz (mint nép), csak egyelőre a sátán művei (ha akarjátok, írok erről bővebben) ezt nem engedik.
endi írta:
félelmetes hogy mi van Magyarországon, magukat kereszténynek tartó emberek között
sokat gondolkodtam kikből lettek a nácik annak idején
mindig is sejtettem
most már tudom
A nácik nem hívő emberekből lettek, hanem magukat vallásosnak gondolókból, úgyhogy szerintem legalább itt a parokia fórumon ne nácizzuk egymást.
Olvastad Robert Merlét? Úgy válogatták a nácikat, hogy legyen valami vallásos kötődése, vallásosan és hagyományszeretőn neveljék, de akiben több is megmaradt a keresztyénségből, minthogy vasárnap elmegyünk a templomba és hallgatjuk, mit mond az öreg, hanem mondjuk tényleg érdekelte az Úr szava, olvasta a Bibliát, komolyan vette, azokat kiszűrték. Ez azért volt szükséges, mert a nácik nagyon szerették félreértelmezni a Bibliát és arra hivatkozni, ezért kellett a vallásos alap, de, aki hívő volt, az átlátott az ilyen félreértelmezéseket, és egyrészt ismerte a tényeket, ezért nem hitte el a tévtanokat, másrészt erkölcsileg sem volt hajlandó ilyeneket támogatni.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Teomo 2007. júl. 04., szerda 09:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ez is korrekt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 10:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Van egy dolog, amit nem értek. Az USA-Izrael szövetséget. Ugye eddig minden nagy "birodalom" üldözte vagy sanyargatta a zsidóságot. Így volt az egyiptomiakkal Mózes idején, így volt a babiloniakkal Eszter könyvében (amíg Eszter nem aktivizálta magát a királynál :*: ), így volt a rómaiakkal Jézus idejében, így volt a középkori "keresztyénség"-gel. És így volt a nácikkal. Akkor most a világ legerősebb hatalma miért szövetkezik a zsidó néppel. Az oké, hogyaz USA-ban él a legtöbb zsidó ember, de Németországban arányában mégtöbb zsidó élt, mégis ők másképpen reagáltak erre.
Magyarázatokat tudnék adni, de logikusnak az tűnne, ha az USA üldözné a legelszántabban a zsidóságot.
Oknak tudom azt mondani, hogy amerika a népek olvasztó tégelye, amibe a zsidóság is belefér, mint egy nép a sok közül, és nem üldözik, mint idegent, mert mindenki más is különbözik egymástól. Meg azzal is tudnám magyarázni, hogy az USA-ban sok hívő ember él (a lakosság több, mint fele hiszi, hogy igaz az, ami le van írva a Jelenések könyvében, nálunk talán több, mint a fele nem tudja mi az a Jelenések könyve, a maradék fele meg nem tudja, mi van benne)
Ez felveti a következő kérdést: Miért van sok hívő ember az USA-ban? (gondolom ezek közül is nagyon sokan megszokásból és hagyományból keresztyének, de akkor is sok)

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 10:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hogy miért van sok hívő az USA-ban, azt nem tudom, nem is akarom találgatni.

Hogy miért barátkozik Izráellel? Nemcsak azért, mert arányaiban rengeteg zsidó él ott, hanem azért is, mert az a rengeteg nem éppen takarító női beosztásban van, hanem egy kicsit sokkal befolyásosabb pozícióban.
És Izráel is hadban áll a közel-keleti kőolaj-nagyhatalmakkal, így akár szövetséges is lehet. Izráel területet akar, USA olajat. Ezért már érdemes összefogni. Bár a környéken a víz a legnagyobb kincs. Az idegenvezetőnk elmondta, hogy igazából a palesztinok is azért morcosak (többek között) Izráelre, mert elvették a víz-készletüket. A Genezáret-tó Izráeli kézen van, ahogyan a Jordán és a Holt-tenger is. Inni meg kell valamit... :shock:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 10:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
JennyT írta:
Hogy miért barátkozik Izráellel? Nemcsak azért, mert arányaiban rengeteg zsidó él ott, hanem azért is, mert az a rengeteg nem éppen takarító női beosztásban van, hanem egy kicsit sokkal befolyásosabb pozícióban.
Az oké, hogy magas pozícióban vannak (pl. világbank, szenátus), de Németországban és Magyarországon is nagyobb arányban voltak zsidók jelen a gazdaságban és egyéb területeken. De Németország és Magyarország egészen máshogy reagált erre, mint most az USA. (pl. numerus clausus)

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 10:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Azért ne keverd és ne hasonlítsd össze a 40-es évek Magyarországát, Németországát a mostani USA-val...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség