Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 09:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
net2rist írta:

4. szabály: legyen ANNYIRA JÓ a viszonyod a feleségeddel, hogy ha VÉLETLENÜL összefut veled a Mammut bevásárlóközpont földszintjén, amint egy csinos fiatal lánnyal beszélgetsz egy padon, akkor adjon egy puszit mind2töknek, és húzzon el azzal, hogy "csak beszélgessetek, itt leszek valahol"...


Ilyen tényleg akkor lehet, ha a házastársak közötti szeretetkapcsolat megbízhatóan erős, stabil. Elég ritkaság (még hívők között is). Net, irigylésre méltó, hogy ti ilyen kapcsolatban vagytok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 10:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Most komolyan mondjátok, hogy az ilyen ritkaság?
Ennek kéne az alapnak lennie. Sőt azt mondom hogy enélkül furcsa lehet egy házasság, főleg hívők között...
Hm...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
endipapa... te is egy ritkaság vagy, csak hogy tudd...

ILYEN PARAMÉTEREKKEL (intelligens, jóképű, kedves, normális gondolkozású) igen ritka az a srác, aki EGYEDÜL MARAD...


bájdövéj: NE alkoss a keresztény házasságról ELMÉLETI véleményt, inkább PRÓBÁLD KI!! :) ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 12:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A ritkaságot nem arra értettem, hogy ritka a jó házasság hívők között.

Viszont nehéz megmagyaráznom, mire is gondoltam...szóval, vannak emberek, akik vonzódnak egymáshoz, jól ki is jönnek egymással (kisebb-nagyobb különbségeket tolerálva), összeházasodnak, és úgy egyensúlyoznak, hogy harmonikus legyen a kapcsolatuk. De nagyon ritka az, amikor két olyan ember talál egymásra, akik olyannyira lelki társai egymásnak, hogy el sem tudják képzelni egymás nélkül az életüket - ezért nem jöhet be a "harmadik".
...
Még régebben hallotttam egy hívő nő bizonyságtételét arról, hogyan adta Isten neki a férjét. Szerelemmel indult a kapcsolat, és igei megerősítést is kaptak mindketten. Utána még több évig kellett várniuk, míg összeházasodhattak, de aztán az a nap is eljött. Három gyermekük született. Elmondta azt is, hogy bizony voltak olyan dolgok, amikben nem értettek egyet, és egyedül Isten tudta közöttük az egyetértést helyreállítani.
A hármas kötél nem szakad olyan könnyen...mégis megtörtént. Az ördög nyilván támad minden bizonyságtételt, ezt is támadta, az asszony bukott el; elhagyta a férjét egy harmadikért.
Amikor hallottam erről, bennem "egy világ omlott össze", nagyon megdöbbentem. Sokat gondolkodtam, hogy történhetett ez...arra jutottam, hogy ez a nőtestvér ennek a lépésnek a megtétele előtt jóval már elszakadt valahogy Istentől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 12:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Net, én alapvetően nem értem azt, hogy az emberek miért nem őszinték. Nagyban dumálnak nekem hogy antiszociális vagyok meg magányos meg ilyesmik, miközben ők ugyanilyenek, csak teli van az életük felületes kapcsolatokkal. Ezért döbbent meg ha házastársak között is csak ilyen felületes kapcsolat van.
Nekem kevés barátom volt életemben, de mindengyik igazi barátság volt, nem ilyen képmutató, önámító "csak hogy magamnak is bebizonyítsam hogy társasági ember vagyok" jellegű...

Az a baj hogy az emberek önmagukhoz se őszinték! Akkor hogy lehetnének egymáshoz?
Totálisan nem tudom elképzelni, hogy egy házasságban nincs teljes őszinteség, a másik teljes ismerése...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 13:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mert nem tudsz egy házasságot BELÜLRŐL elképzelni :)

ez TERMÉSZETES...

de gondolj a barátságra: ott is van egy fejlődése, egy íve a dolognak... vannak benne krízisek... ha szerinted nincsenek, akkor megkérdőjelezem az "igazi barátság" jellegét

gondolj bele, hogy hogyan ért véget...

gondolj bele, hogy hogyan VÁLTOZTATOTT MEG... és hogyan változtatta meg a MÁSIKAT...

ezek mind jelentkeznek egy házasságban is...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 17:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Természetesen nem hiszek a totál happy házasságban. Tudom hogy lehetnek nagy krízisek is.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 17:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Részemről nagyon irigylem net-et, hogy ilyen jó bizalmi kapcsolata van a feleségével. De nem ez az általános, még hívők között sem, és erről talán pont net tudna legtöbbet mesélni, ha nem kötné a lelkigondozói titoktartás ;)

Endi, EGÉSZEN másképp fogod látni a párkapcsolatokat, szerelmet, szexualitást, mindent, ha egyszer neked is részed lesz benne. Őszintén kívánom ezt neked.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 17:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Hogy érted hogy egészen máshogy fogom látni? Most is jónak tartom. :) Arról van rossz véleményem, ahogy sokan csinálják. Szerintem a legtöbb probléma abból ered hogy nem őszinték egymáshoz az emberek.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 17:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nem azt mondtam, hogy jobban vagy rosszul fogod látni, hanem MÁSKÉPP.

És hidd el, attól, hogy őszinte vagyok a páromhoz, és ő is őszinte hozzám, még lehet, hogy furcsán fogunk nézni a másikra, ha egy idegen ellenkező neművel találom véletlenül egy áruház folyosóján.
Persze lehet, hogy én működök csak rosszul, és mások nem rándulnak össze egy ilyen kép láttán.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 18:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Igen, szerintem te gondolod rosszul.
Én nem tudnék együtt élni egy olyan lánnyal, akivel nem lehet olyan közeli kapcsolatba kerülni, hogy egy ilyen esetben nem kezd féltékeny lenni, vagy kétségbe vonni a hűségemet.
Persze ha alig ismer, csak valami képmutató happy kapcsolat van közöttünk akkor ez van...

Furcsa hogy a nem hívő szüleimnél se láttam ilyen fajta féltékenykedést (sőt, semmilyet).

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 18:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Hehe...én őszinte vagyok magamhoz és másokhoz is(természetesen másokhoz finoman. Mármint úgy értem, hogy finoman mondom meg az igazat, és persze csak akkor ha már van "jogom hozzá"). Hm-hm...viszont mégse kellek senkinek. :D
Most viszont nem leszek finom...
Szóval Endi, bocs, de szerintem ez nálad csak egy szöveg. Ismerek őszinte lányokat, hívőket, akik még szépek is és százszor különb hívők nálam. Nem akarsz egyedül maradni? Akkor szólj, megkérdezhetem őket, hogy megismerkednének-e szívesen veled. Lépni kéne, ennyi. Szerintem csak nagyon válogatós vagy. Vagy nem veszed észre magad körül azokat a lányokat, akiknek tetszel. (Valszeg azért, mert ők neked nem tetszenek.)
Bocs, hogy szemétláda voltam. De egyszerűen dühös vagyok a 30-on felüli egészséges, egyedülálló hívő férfiakra. Ha nem szerzetes, vagy valami kemény helyen misszionárius, vagy abszolút 100%-ig homoszexuális (már bocsika), akkor szembe kéne néznie azzal, hogy Isten őt házasságra hívta el, nem másra. És lépni kéne, mielőtt eléri a nyugdíjkorhatárt. Vagy arra várnak, hogy a lány hívja randevúra őket? Dehát lelkük rajta...a témát ezzel én befejztem. Nyugodtan lehetek őszinte, mert nekem nincs vesztenivalóm.

Ja, ami a holnapi vizsgát illeti: sztem megbukok, kár a gőzért. Megérdemlem különben, szóval nem gond, végülis. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 18:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Emilien, dühös is lehetsz a mulya hívő férfiakra, srácokra. Igazad van amit írtál róluk.
Aha, szólhatsz a lány ismerőseidnek, hogy megismerkednének-e egy magát baloldalinak tartó, metálzenét (is) szerető hívővel, akit nem érdekel az utazás, nyaralás, külföld, nincs jogosítványa (és nem is lesz soha), nincs diplomája (és nem is lesz soha), és aki nem jár semmilyen gyülekezetbe, egyházba.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nofene... hova lett a golgota? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Boglárka írta:
...
Még régebben hallotttam egy hívő nő bizonyságtételét arról, hogyan adta Isten neki a férjét. Szerelemmel indult a kapcsolat, és igei megerősítést is kaptak mindketten. Utána még több évig kellett várniuk, míg összeházasodhattak, de aztán az a nap is eljött. Három gyermekük született. Elmondta azt is, hogy bizony voltak olyan dolgok, amikben nem értettek egyet, és egyedül Isten tudta közöttük az egyetértést helyreállítani.
A hármas kötél nem szakad olyan könnyen...mégis megtörtént. Az ördög nyilván támad minden bizonyságtételt, ezt is támadta, az asszony bukott el; elhagyta a férjét egy harmadikért.
Amikor hallottam erről, bennem "egy világ omlott össze", nagyon megdöbbentem. Sokat gondolkodtam, hogy történhetett ez...arra jutottam, hogy ez a nőtestvér ennek a lépésnek a megtétele előtt jóval már elszakadt valahogy Istentől.


Azt kérded Boglárka: hogyan történhetett ez?

Többször említettem már Pálhegyi Ferenc Keresztyén házasság c. könyvét. Épp azért értékelem nagyon ezt a könyvet, mert akkor találtam meg a polcon, amikor én is ilyen gondolatokkal küszködtem.
Világosan leírja, hogy a hívő házasságokra is "ráfúj a halál szele". éppen ezért fontos a megfelelő alap és az, hogy ehhez mindkét fél ragaszkodjon.Másként nem lehet kivédeni a szelek rombolását..


részlet a könyvből:


A házasság alapozása
A ház fontos - bár láthatatlan - része az alap. Az építkezés alapozással kezdődik. A ház sorsa főleg az alap minőségétől függ.

Mi a házasság alapja? (Gondolkozz ezen, mielőtt tovább olvasod!)

* A szerelmünk?
* A kölcsönös "megértés"? (Ez mit jelent?)
* Valamiféle alku vagy szerződés?
* A jó tulajdonságaink?
* A jó állás?
* A "rendezett anyagiak"?
* A diploma?
* A lakás?


A házasság életünk része. Életünket is építjük valamire. Mi az életünk alapja?
Jézus szerint az életet homokra vagy kősziklára lehet építeni (Mt 7,24-27).
Homok sokféle van:

* pénz

"Bolond, még az éjjel elkérik tőled a lelkedet,
kié lesz akkor mindaz, amit felhalmoztál?"
(Lk 12,20)

* hatalom

"Egy csontváz tántorgott eléje,
s elfújta, mint a porszemet."
Villon-Faludy: Haláltánc ballada
Hová lettek a történelem s a közelmúlt zsarnokai?

* tehetség

Miért boldogtalanok, néha öngyilkosok a sztárok?

* szorgalom

"Ha az Úr nem építi a házat, hiába fáradoznak az építők...
Hiába keltek korán, és feküsztök későn: fáradsággal szerzett kenyeret esztek."
(Zsolt 127,1-2)

* egészség

"Az ember napái olyanok, mint a fű, úgy virágzik, mint a mező virága.
Ha végigsöpör rajta a szél, vége van."
(Zsolt 103,15-16)

Mindezek lehetnek jó dolgok önmagukban, de nem épülhet rájuk élet és boldogság, mert nem maradandóak - a rájuk épített "ház" bármikor összeomolhat. Házassági alapnak ma legtöbben ezeket tekintik:

* kölcsönös szimpátia
* szerelem
* szexuális vonzás
* előnyös tulajdonságok (pl. megbízható, szeret engem stb.)

Mindezek nagyon jók, sőt fontosak a házasságban, csak alapnak nem alkalmasak, mert nem tartósak.



Életünkre ráfúj a halál szele. Házasságunk épületébe beleütközik

* az öregedés
* a betegség
* a megszokás
* a csalódás
* a csábítás szele.

Mi lehet hát jó alap a házassághoz?

Jézus szerint az ember életének igazi és jó alapja az Ő tanításának hallgatása és megtartása (Mt 7,24). Más szavakkal: a megértett és megélt ige. Pál apostol megfogalmazásában: az alap maga Jézus Krisztus (1Kor 3,11), hiszen Ő a testté lett isteni Szó, hiszen Isten az Ő személyében mondta el legvilágosabban, hogy menynyire szeret minket (Jn 1,14; Jn 3,16). Így is megfogalmazhatjuk tehát: életünk alapja Isten szeretete.

Hogyan konkretizálódik ez a házasság esetében?

Ádám számára a házasság alapja az, hogy Isten adta neki Évát. Miért örült Ádám Évának? Ismerte őt? Nem, még nem ismerte igazán, csak meglátta, de ismerte Istent, aki adta. Isten személye a garancia, aki tudja, hogy milyen házastársra van szükségünk, és aki maximálisan a javunkat akarja, - nem a párunk előnyös tulajdonságai.

Figyeld meg! Amíg Ádámnak jó a kapcsolata Istennel, örül Évának. Amikor megromlik ez a kapcsolat, Évát okolja a bűnbeesésért.

Akármilyen "szelek" támadják házasságunk épületét, tudnunk kell:

1. Isten adott minket egymásnak.
2. A párom a hibáival együtt is Isten tökéletes ajándéka.
3. A párom hibái = Isten eszközei az én javamra (Róm 8,28). Kellemetlen smirgli, amivel Isten csiszol engem, hogy tökéletesebb legyek.
4. Ezért hálával tartozom Istennek a párom kellemes és kellemetlen tulajdonságaiért.

Isten tudta, mit csinál, amikor a feleségedet (férjedet) melléd adta. Nem tévedett, biztos lehetsz benne. Ha pedig az Ő akaratát figyelmen kívül hagyva választottál társat, most talán szenveded a következményeit, de még így is tudhatod, Isten szeret téged annyira, hogy "nem hagy erődön fölül kísérteni" (1 Kor 10,13), ezért engedte meg, hogy házasságot köss azzal, aki most a házastársad.



Ha párodat csúf hernyónak látod, gondolj arra, hogy benne rejlik a lepkévé válás lehetősége. Mintha ezt mondaná: "Légy türelmes hozzám, Isten még nem fejezett be engem." Nem arról van szó, hogy szeretned kell a párod hibáit!
Nem a Biblia, hanem Ady írja Csinszkáról:

"Szeretem hibáit jóságánál jobban,
de nagyon szeretem."

Ez szép, de ki hiszi el neki?

Isten szeretet-mintája: a bűneimet utálja, de engem a bűneim ellenére is szeret.

E minta alapján: párod hibáit nem kell szeretned, de őt a hibái ellenére is szeretned kell. Párod hibái fölött nem kell szemet hunynod, sem átfestened nem kell őket erényekké, - de azokkal együtt kell elfogadnod őt. Biztos lehetsz abban, hogy Isten ezeken keresztül is a javadat munkálja.

Ha a házasságodat nem Isten szeretetére építed, akkor az ugyanúgy összeomlik, mint ahogy (esetleg) a szüleidé, egyik-másik ismerősödé, vagy néhány nem keresztyén "nagy" házasságszakértőé.

Feladatok házasságkötés előtt: Mély gödröt kell ásni az alaphoz! (Lk 6,48) Vagyis:

1. Meg kell tanulni az emberek (szülők, testvérek, barátok) elfogadását jó és rossz tulajdonságaikkal együtt.
2. Ki kell kutatni, hogy miben válik javadra pl. apád vagy t anyád természetének egy-egy "érdes" oldala.
3. Ezzel gyakorolhatod az elfogadó magatartást, amire nagy szükséged lesz a házasságban.
4. Gyakorold a hálaadást is jóért és rosszért egyaránt, azzal a bizalommal, hogy Isten mindent javadra adott.

Lányok! Nektek az engedelmességet is gyakorolnotok kell még otthon! A gyakorlótér: nem a barátod, hanem a szüleiddel való kapcsolat.

Ha rádöbbentél, hogy rosszul alapoztál, ne ess kétségbe! A házasság különleges épület: évtizedek múltán is lehet újra alapozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség