Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
én jobb helyzetben vagyok :D a mi gyülekezetünket (meg a tiédet, ex) 32ezüst se tekinti egyháznak ;)

szokjuk a gondolatot: SZEKTÁK vagyunk (a református egyházzal együtt, természetesen ;) )

Akkor, ezek szerint én is jó helyzetben vagyok? :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 16:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
te ráadásul destruktív családellenes is vagy ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 16:41 
Uhhh...
Ez nagyon gáz Ex!

Törölve. Remélek....

Törölve. Bízok....

egyház:
- egyetemes
- lelki ajándékokkal megajándékozott
- reformálódó
- bemerített
- evangélium hirdető
- Isten Lelkét kívánó
- kit hagytam ki?

Amikor egy református lelkészt be akartak szervezni az előző rendszerbe - TESTI ÉS SZELLEMI presszióva -, elmondta, hogy sajnos nem lehetséges, mert ő már elkelt. Megvette valaki, más tulajdona, ezért már nem eladó. Van Gazdája és Ura.
Sokat fizetett érte, hogy kifizesse. A Fia életébe került, hogy ő most nem a magáé.

Minden esetre tényleg a vége felé közelítünk, ahogyan ezt már sokan megállapították nálam bölcsebbek is erre felé.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. júl. 10., kedd 17:39-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 16:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
exrefis írta:
Idézet:
A most megerősített pápai nyilatkozat ugyan elismeri, hogy a katolikus egyházon kívül is létezik számos igazság. A keleti egyházak (az ortodoxok) azonban nem ismerik el a pápát Szent Péter utódául, és ez a "fogyatékosság" "sajátos egyházakká" teszi őket, míg a protestáns közösségek, amelyeknek más felfogásuk van az oltáriszentségről és a papi hivatásról, nem tekinthetőek egyházaknak - fejtette ki a hét évvel ezelőtti dokumentum, amelynek tartalmát most a Vatikán megerősítette.

Nesze neked ökumené. :)
http://www.hirszerzo.hu/cikk.krisztus_e ... 39725.html

ex


én jobb helyzetben vagyok :D a mi gyülekezetünket (meg a tiédet, ex) 32ezüst se tekinti egyháznak ;)

szokjuk a gondolatot: SZEKTÁK vagyunk (a református egyházzal együtt, természetesen ;) )


Itt emlegetnek a hátam mögött...

Nem a gyülekezetedről beszéltem, azt nem ismerem. Én rólad mondtam, személy szerint, hogy szektás a viselkedésed. Hogy ez mennyire elfogadható a gyülekezetedben, ezt te tudod.

Exről sem mondtam semmit, mivel az ő hitgyülijét sem ismerem annyira, hogy bármit kijelentsek róla. De még őt sem ismerem annyira, hogy egyáltalán a szektás kifejezéssel jellemezhetném őt magát.

Hú, hányszor kell még ezeket a tiszteletköröket végigjárni? Legjobb lenne hagyni az egészet, gondolj rólam, amit akarsz... És persze terjeszd is nyugodtan, priviben főleg, akkor legalább nem kerül a szemem elé, csak néha...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 18:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
net2rist írta:
(a református egyházzal együtt, természetesen ;) )
hát ja, sajna :(
Csak azt nem értem, hogy a református egyház miért szeret annyira benne lenni a "három történelmi egyház" klubban. Amikor a katolikus egyház egyértelműen a katolikus felsőbbrendűséget hírdeti, és a reformátusokat és evangélikusokat másodrangú "futottak még" kategóriának tekinti. Úgy érzem, hogy néha a refi egyház próbál "felkapaszkodni" és szereti hangoztatni, hogy mennyire történelmi, és hajlamos belenyugodni ebbe az "alacsonyabb rendű, de mégsem szekta" egyház szerepbe. És közbe szereti szektának nevezni azokat az egyházakat, amik nem részesülhettek a "történelmi" jelzőben (tisztelet a kivételnek). Tipikus magyar mentalitás. Kapaszkodom fölfelé és nyomom le a többieket, akik alattam vannak. Talán még a monarchia idejéből való, amikor Magyarország megpróbálta kiharcolni a függetlenedést az osztrákoktól, amikor pedig a kisebb Magyarországon belül élő népek is függetlenedni akartak, azokat persze elnyomta ugyanúgy, ahogy az osztrákok a magyarokat. No meg a kommunizmus...
Szóval szerintem inkább kéne kiállni a baptisták, pünkösdiek, egyéb karizmatikusok mellé, mint a katolikusok mellett virítani, mint történelmi egyház. Mert amint látjuk és tapasztaljuk; nem tartanak minket semmire. Én elfogadom a katolikus megtért hívőt testvérnek, és valószínűleg ő is elfogad engem. Viszont, ami fentről jön, az a felsőbbrendűségi érzés, az nem jó. II. János Pál idején még volt remény arra, hogy a katolikusok normálisan viszonyuljanak hozzánk, és sokat változtak, megújultak...
Azért vagyok református, hogy ezeken változtassak. Ha katolikus lennék, akkor azonnal lelépnék, mert nem lenne remény, de a református egyházban csak kisebb hibák vannak, amin ráadásul változtatni is lehet, mert nem csőlátásúak, és a református embereknek természetes a megújulás. Szóval a kisebb dolgokat leszámítva én úgy gondolom, hogy a refi egyház igei. Ráadásul lehet nem egyet érteni, és elfogadják, nem átkoznak ki.

Visszatérve a katolikus felsőbbrendűségre: Nemrég tudtam meg, hogy a helyi katolikus gimibe jövőre nem mehet "másvallású". Tiszta katolikus gimit akarnak. Ez persze azt is jelenti, hogy a református hittantanárok elvesztik munkájukat. És amúgy a suli eredetileg ökumenikusnak indult, csak a katolikus egyház kezdett fizetni bele, és átvette a hatalmat. Aztán katolikus lett. Most meg már azt se tűrik el, hogy alantas kis reformátusok és evangélikusok járjanak oda... A megkezdett osztályokat azért végigviszik, de én a protestánsok helyében márcsak "büszkeségből" is otthagynám az iskolát.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 19:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
Visszatérve a katolikus felsőbbrendűségre: Nemrég tudtam meg, hogy a helyi katolikus gimibe jövőre nem mehet "másvallású". Tiszta katolikus gimit akarnak. Ez persze azt is jelenti, hogy a református hittantanárok elvesztik munkájukat. És amúgy a suli eredetileg ökumenikusnak indult, csak a katolikus egyház kezdett fizetni bele, és átvette a hatalmat. Aztán katolikus lett. Most meg már azt se tűrik el, hogy alantas kis reformátusok és evangélikusok járjanak oda... A megkezdett osztályokat azért végigviszik, de én a protestánsok helyében márcsak "büszkeségből" is otthagynám az iskolát.

Kedves Teomo!
Ehhez fűznék hozzá, a többivel egyetértek.
Ha öko ellenére csak a katok raknak bele pénzt, akkor joguk van szín katolikussá tenni az iskolát. Ebben az esetben viszont nem igényelhetné az állami fejkvótát, mert nem közfeladatot lát el hanem saját "jókedvből" oktat.
Elsiklottatok az egyházfinanszírozásról belinkelt cikk mellet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 19:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
exrefis írta:
Elsiklottatok az egyházfinanszírozásról belinkelt cikk mellet.
Elolvastam, amikor belinkelted, de én szívesebben fogalakozok lelki, Bibliai, igeértelmezési dolgokkal, mint pénzüggyel, ezutóbbi távol áll tőlem.
Annyit azért, ha már így rákérdeztél: Én is támogatnám az önfenntartó egyházak létét. A kérdés az, hogy mennyire képesek erre. Azt se felejtsük el, hogy volt 40 év kommunizmus. Mindenesetre, amennyire lehet, legyenek öneltartók az egyházak, gyülekezetek.
Persze az olyan dolgokra, amik az egész országnak, vagy a városnak is fontos és kultúrális érték, azokra kell adni állami támogatást. Pl. Mátyás templom, Kálvin téri templom, stb. A "sima" gyülekezetek tartsák el magukat (ahogy a mi gyülekezetünk is eltartja magát), az olyan dolgokra, mint a Mátyás templom, nem várhatjuk el, hogy az ottani gyülekezet tartsa el, oda igenis be kell avatkoznia az államnak.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 20:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Hát igen... Nehéz lenne elvárni, hogy 60 öregasszony összedobjon 120 milkát a z ezer éves sólyi templomra...

Akkor is, ha egyesek szerint nincs szükség ezer éves templomokra, sem Mátyás templomra, sem nemzetre.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10., kedd 21:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
exrefis írta:
Elsiklottatok az egyházfinanszírozásról belinkelt cikk mellet.
Elolvastam, amikor belinkelted, de én szívesebben fogalakozok lelki, Bibliai, igeértelmezési dolgokkal, mint pénzüggyel, ezutóbbi távol áll tőlem.
Annyit azért, ha már így rákérdeztél: Én is támogatnám az önfenntartó egyházak létét. A kérdés az, hogy mennyire képesek erre. Azt se felejtsük el, hogy volt 40 év kommunizmus. Mindenesetre, amennyire lehet, legyenek öneltartók az egyházak, gyülekezetek.
Persze az olyan dolgokra, amik az egész országnak, vagy a városnak is fontos és kultúrális érték, azokra kell adni állami támogatást. Pl. Mátyás templom, Kálvin téri templom, stb. A "sima" gyülekezetek tartsák el magukat (ahogy a mi gyülekezetünk is eltartja magát), az olyan dolgokra, mint a Mátyás templom, nem várhatjuk el, hogy az ottani gyülekezet tartsa el, oda igenis be kell avatkoznia az államnak.

Kedves Teo!
Az egyház, a gyülekezet működésének pénzügyei egyáltalán nem állnak távol attól amit igeértelmezés alatt értesz. nem kevés helyen van erről szó és mint tudjuk semmi nem íróddott feleslegesen a Bibliába.
A 40 év kommunizmus nem játszik sokat mondjuk kétszáz év cirkuszi produkcióval szemben vadállatokkal megspékelve. Ha egy egyház nem tudja eltartani magát, akkor az az Ige értelmezés szerint nem is egyház, akkor meg minek is kellene finanszírozni?
De nem is a műemlékvédelemről szól az egyházfinanszírozás. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 13:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Teomo írta:
A "sima" gyülekezetek tartsák el magukat (ahogy a mi gyülekezetünk is eltartja magát)

Tényleg? Melyik ez? És hogyan csinálja?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
Teomo írta:
A "sima" gyülekezetek tartsák el magukat (ahogy a mi gyülekezetünk is eltartja magát)

Tényleg? Melyik ez? És hogyan csinálja?

A melyiket nem tudom, de hogyan ról van sejtésem a Bibliából kifolyólag.
Pl. úgy hogy a hívek adakoznak, vagy netán tizedet fizetnek, vagy valami hasonló. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 13:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én is ismerek ilyet. :) És azért tartom jónak, mert nincs függő helyzetben az államtól, nem vegyül bele ateista emberek adója az Istennek szánt pénzbe stb.

[url=http://emil.alarmix.org/szemle/2001/02/20010202.html#Levél%20a%20szektásoknak%20és%20a%20nem/]Levél a szektásoknak és a nem szektásoknak[/url]

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 14:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
JennyT írta:
Teomo írta:
A "sima" gyülekezetek tartsák el magukat (ahogy a mi gyülekezetünk is eltartja magát)

Tényleg? Melyik ez? És hogyan csinálja?


Úgy, hogy akik oda járnak, ne úgy érezzék, hogy ez egy kényszer nekik, valami olyasmi, amit erőszakkal rájuk akarnak erőltetni, és ehhez használják fel az államira nagyon is hasonlító egyházapparátust. Ezért még a lelkészek lehetnek hálásak nekik, hogy megtisztelték Istent a jelenlétükkel...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 17:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Volt egy kis időm.Végigolvastam amit írtatok.Elszomorít.
Üdv mindenkinek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség