Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 10:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Öööööööö... hozzászólnék, csak mihez?
Admin kérdése amúgy igen jó, a válaszra én is kíváncsi vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 11:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Shuto írta:
Öööööööö... hozzászólnék, csak mihez?
Admin kérdése amúgy igen jó, a válaszra én is kíváncsi vagyok.


Kedves Shuto

Szerintem is jó az admin kérdése,de mivel személyválogatós,ezért erössen
megkérdőjelezhető a"jószándéka."

Mindenesetre ha ennyire fontos,hogy kinek mi a családi háttere,gyülekezeti háttere,akkor ezt nem csak Tulipnak,hanem mindenkinek felkellene tenni aki a fórumon részt vesz.,pld,Te is írhatnál erről kedves Shutó"ha még eddig nem tetted meg"

És persze minden fórumozó leirhatná a megtérésének a történetét is.

A sort pedig az adminnal és a moderátorokkal kellene kezdeni.

Persze csak ha az "illendőség" is szempont.

Erről eszembe jut egy "bölcs" ember tanítása,aki mindig sokat követelt a beosztottaitól,de mindig hozzá tette azt is,hogy senkitől sem kiván többet,mint amit maga is teljesít.

Én például szivesen olvasnám az admin megtérésének vagy puritán megtérésének a történetét .
Ha esetleg már fenn van a fórumon,akkor ,hogy merre találom.

Bevallom töredelmessen a családi és gyülekezeti háttére nem igazán vagyok kiváncsi,senki esetében sem"kivétel ha úgy érzem,hogy valamilyen szélsőséges keresztény mázzal leöntött szektás tanítás van
a háttérben",mivel ezek az információk csak arra jók,hogy beskatulyázzak embereket,de arra nem,hogy megismerjem
a hitét.


Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 11:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nem kötözködni akarok, de ez a mondatod, Gabriel:

"Bevallom töredelmessen a családi és gyülekezeti háttére nem igazán vagyok kiváncsi,senki esetében sem"

nem stimmel az aláírásodhoz. Ha valaki engem szeret, az legyen rám kíváncsi. Ha nem kíváncsi rám, ne mondja, hogy szeret.

Admin kérdése szerintem is jogos, a rosszindulatnak nyomát se látom benne. És én is kíváncsi vagyok a válaszra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 11:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kamilla írta:
Nem kötözködni akarok, de ez a mondatod, Gabriel:

"Bevallom töredelmessen a családi és gyülekezeti háttére nem igazán vagyok kiváncsi,senki esetében sem"

nem stimmel az aláírásodhoz. Ha valaki engem szeret, az legyen rám kíváncsi. Ha nem kíváncsi rám, ne mondja, hogy szeret.

Admin kérdése szerintem is jogos, a rosszindulatnak nyomát se látom benne. És én is kíváncsi vagyok Tulip bemutatkozására.


Végül is lehet a mázt is szeretni meg azt is ami alatta van.

Számomra továbbra is az a lényeg,hogy mi van a máz alatt.

A máz alatt pedig gondolatok és érzések,amelyek már érdekelnek minden ember esetében.

De nem az a gondolat amit a "szerepe"miatt mond és nem az az érzés amit "önmagára eröltet".

Henem az az érzés és gondolat ami "belülről"jön.

Talán félreérthető voltam

Természetessen ha valaki a családjáról szeret beszélni akkor arra vagyok kiváncsi.

Ha a gyülekezetéről, akkor arra.


Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Bennem is úgy csapódott le ez a kérés Tulip felé, mint Gabrielben....akkor nyissunk egy bemutatkozós topicot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 11:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) nyissunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 11:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az első szó az adminé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 13:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Bennem nem az csapódott le, mint a többségben...
Azt hiszem, értem, mire gondolt Admin.
Ha most irónikusan akarok fogalmazni, én speciel arra vagyok kíváncsi, hol lehet ezt a nagyon tuti sok mindent ilyen halál biztosan megtanulni. És nem a standard "olvass Bibliát" választ várom... tulip tényleg hihetetlen magabiztossággal nyilatkozott eddig mindenről és mindenkiről. Most épp itt az ideje, hogy magáról is nyilatkozzon, mert erről tette meg a legkevesebbet.

A többiek bemutatkozása sztm egészen addig nem kötelező, amíg írásaikból pontosan kiderül, mi alapján és miért gondolják úgy, ahogy. Pl nem szükséges olvasnom ahhoz pl Erika megtérésének a történetét, hogy tudjam: a krisztusi szeretet munkálkodik benne. (de azért szívesen elolvasom Erika, ha leírod ;)) Viszont tulipról nem mondhatom el ugyanezt... :(

Kedves Gabriel! Hidd el, rengeteget elárul az emberről az, hogy melyik és milyen gyülekezetbe jár. Többet, mint gondolnád, és többet, mint amennyit sokan önmaguknak bevallanak. Főleg Budapesten és környékén, ahol igencsak nagy a választási lehetőség. Pl. én nem érzem jól magam a Bibliaszövetség berkeiben, ezért nem járok se Pécelre, se a Nagyvárad térre, és nem etalon számomra Cseri Kálmán jó pár gondolata sem, hogy a többi tulip által idézett emberről ne is beszéljek. Szóval a közösség (=gyülekezet) meghatároz. Fontos.

Na mindegy.
Továbbra is várom tulip válaszát admin (sajátomnak érzett) kérdésére.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 13:40 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
gabriel írta:
Számomra továbbra is az a lényeg,hogy mi van a máz alatt.


Szerintem minden ideidézett ige, minden mondat híres igehirdetőktől, minden kinyilatkoztatás kegyelmi állapotról vagy kárhozatról sokkal inkább a mázhoz tartozik mint a lényeghez, akkor és abban az esetben, ha nincs összhangban a megszólaló személyes életével, tapasztalataival és életvezetésével. Nem állítom, hogy ez így lenne, a kérésem éppen a szavak hitelesítésének az igényével született meg. Lehet élni vele, vagy homályban maradni - ez egyéni felelősség és lehetőség.
Röviden is tudom mondani: Mindaddig számomra súlytalanok a leg(faj)súlyosabb szavak is.

Ezért tettem fel ezt a kérdést éppen Tulipnak, és ezért tehetném fel ugyanígy Gabrielnek vagy éppen Exnek - biztosan lehet még folytatni a sort.
A kérdésemnek azok esetében van súlya - és szerintem indokoltsága - akiktől többnyire kinyilatkoztatást olvasunk és nem véleményt, akik abban a hitben élnek, hogy konkrétan TUDJÁK, mit gondol Isten, vagy mit gondolt Jézus egy adott pillanatban, akik konkrétan TUDJÁK, mi fog történni egy adott emberrel, vagy éppen mi nem. Akik számára nincs felette nagy titok, mert ők már mindent értenek - vagy még keveset tapasztaltak. Szerintem nagyon nem mindegy, a kettő közül melyik eset.
Ebben a kérdésben az egyenlősdit számonkérni szerintem félreértés - tudatos vagy önkéntelen - kinél-kinél akár változóan.
Szavazást nem érdemes erről nyitni, mert a kérésem nem kötelező érvényű, és nincs következménye, legfeljebb árnyalja a kinyilatkoztatások hatását - mint ahogy annak elmaradása is.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 14:04 
Kedves Jenny!

Én a Fasorba járok egy BSZ-es gyülekezetbe.
Nem tartom etalonnak Cseri Kálmánt és a gondolatait, de szerintem ezt ő maga se várná el senkitől, ahogyan megismertem őt.

Ugyan akkor az életem megtartásában fontos szerepe volt annak a csendes hétnek amin ő szoláglta Urát!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 15:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kedves Kavics!

Nem azért írtam, amit írtam, hogy fölösleges személyeskedésbe menjünk át :oops:
Kérnék mindenkit, ne arra reagáljon, amit a Bszről írtam. Csak példa volt arra, hogy mennyire meghatározza az embert az, hogy hová és kikkel jár...

Jenny

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 15:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Jenny!

A régi fórumon van egy rövid topic: Ami személyes,és ami szent -abban is elmondtam,hogy tértem meg,.. ha érdekel, elolvashatod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 15:46 
Kedves JennyT!

Tudod hány féle stílusú, vérmérsékletű, személyiségű ember jár abba a gyülekezetbe, ahova járok?
Tudod milyen sok színű az a gyülekezet, amit az Úr Jézus gyűjt?
Hány féle társadalmi szintről jönnek emberek és ezek mennyire mások sok mindenben?

De valóban van egy olyan valami, amit a BSZ-es gyülekezetekben sokat lehet hallani, szemben más ref. gyülekezetekkel:
Újonnan születés nélkül nincs élet!
Az Atyától Jézus Krisztusban adott bűnbánat és bűnbocsánat nélkül nincs az embernek üdvössége!

A gyümölcsök által pedig mindenki maga is megláthatja, hogy melyik gyülekezetben ki az Úr!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 15:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
kavics írta:
Kedves JennyT!

Tudod hány féle stílusú, vérmérsékletű, személyiségű ember jár abba a gyülekezetbe, ahova járok?
Tudod milyen sok színű az a gyülekezet, amit az Úr Jézus gyűjt?
Hány féle társadalmi szintről jönnek emberek és ezek mennyire mások sok mindenben?

Tudom, egyrész mert én is járok gyülekezetbe, másrészt a(z egyik) fasori ifibe is jártam egy darabig ;)

kavics írta:
De valóban van egy olyan valami, amit a BSZ-es gyülekezetekben sokat lehet hallani, szemben más ref. gyülekezetekkel:
Újonnan születés nélkül nincs élet!
Az Atyától Jézus Krisztusban adott bűnbánat és bűnbocsánat nélkül nincs az embernek üdvössége!

Én nem "béeszes gyülekezetbe" járok, de itt is van szó róla! Hidd el, nem csak a BSz beszél a megtérésről és újjászületésről.
Sőt nekem az volt az érzésem, amikor naponként olvastam pl Cseri könyveit (mert majdnem mindet olvastam...), hogy semmi másról nem beszél, és valahogy nem éreztem a haladást. Szép, szép, hogy meg kell térni ebből, abból, amabból, meg mindenből. De nem haladt sehová aztán a hitéletem. Persze ez megint csak személyes dolog, és lehet (és örülök, ha) másnál másképp van :)


kavics írta:
A gyümölcsök által pedig mindenki maga is megláthatja, hogy melyik gyülekezetben ki az Úr!

Ezzel tökéletesen egyetértek. És még egy "nem-béeszes" gyülekezetben is vannak gyümölcsök! :D
Másrészt - mivel ez az egész mégiscsak onnan robbant ki, hogy jó lenne, ha tulip elmesélné, mindaz, amit leír és törvényként előad, hogyan valósul meg az ő életében - jó lenne, ha tulip mesélne ezekről a gyümölcsökről. Eddig csak viszályt támasztottak a szavai, és sokunkban ellenérzést váltott ki, és ez nem biztos, hogy jó gyümölcs. :roll:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 07., kedd 16:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
gabriel írta:
Számomra továbbra is az a lényeg,hogy mi van a máz alatt.


Szerintem minden ideidézett ige, minden mondat híres igehirdetőktől, minden kinyilatkoztatás kegyelmi állapotról vagy kárhozatról sokkal inkább a mázhoz tartozik mint a lényeghez, akkor és abban az esetben, ha nincs összhangban a megszólaló személyes életével, tapasztalataival és életvezetésével. Nem állítom, hogy ez így lenne, a kérésem éppen a szavak hitelesítésének az igényével született meg. Lehet élni vele, vagy homályban maradni - ez egyéni felelősség és lehetőség.
Röviden is tudom mondani: Mindaddig számomra súlytalanok a leg(faj)súlyosabb szavak is.

Ezért tettem fel ezt a kérdést éppen Tulipnak, és ezért tehetném fel ugyanígy Gabrielnek vagy éppen Exnek - biztosan lehet még folytatni a sort.
A kérdésemnek azok esetében van súlya - és szerintem indokoltsága - akiktől többnyire kinyilatkoztatást olvasunk és nem véleményt, akik abban a hitben élnek, hogy konkrétan TUDJÁK, mit gondol Isten, vagy mit gondolt Jézus egy adott pillanatban, akik konkrétan TUDJÁK, mi fog történni egy adott emberrel, vagy éppen mi nem. Akik számára nincs felette nagy titok, mert ők már mindent értenek - vagy még keveset tapasztaltak. Szerintem nagyon nem mindegy, a kettő közül melyik eset.
Ebben a kérdésben az egyenlősdit számonkérni szerintem félreértés - tudatos vagy önkéntelen - kinél-kinél akár változóan.
Szavazást nem érdemes erről nyitni, mert a kérésem nem kötelező érvényű, és nincs következménye, legfeljebb árnyalja a kinyilatkoztatások hatását - mint ahogy annak elmaradása is.

admin


Kedves Tamás

Nem csak az a kinyilatkoztatás,amikor valaki leírja a vélemémyét valamiről konkrétan,hanem az is amikor "diplomatikussan"nem mond valaki konkrét véleményt de azt kijelenti,hogy még meglepetés érheti az illetőt.

Te pedig előszeretettel alkalmazod azt a komunikációdban,nem foglalsz egyértelmű álláspontot,de a másik álláspontját mégis véleményezed az által,hogy jelzed,hogy még meglepetés érheti.

Ezt pedig úgye csak az mondhatná akinek van egy másik ellen véleménye is .

Aki viszont véleményez egy álláspontot az már egyben véleményt is alkotott és ez is egyfajta kinyilatkoztatás.

Ami pedig a sablonokat illeti.

Nem vagyok benne biztos,hogy egy biztos egziisztenciával és családi hátérrel rendelkező ember aki rendszeressen részt vesz keresztény gyülekezeti összejöveteleken az "közelebb áll Istenhez",mint egy
szakadt ruhában levő ember,aki az aluljáróban kéreget.


Ezért mondom,hogy az csak a máz,hogy ki milyen gyülekezetbe jár vagy milyan a családi háttere.


Egy ember pedig nem attól lessz hiteles,hogy a környezete,hogy viszonyul hozzá,hanem,hogy ő,hogy viszonyul a környezetéhez.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség