Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 12:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Valószínűleg nem. És hát, az az út, az nem lenne rossz tényleg a XVII. kerületbe. :D.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 12:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 06., szombat 12:26
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: IX. kerület
Jó, csináljunk filmet, benne vagyok! :D Pár részletkérdést kell csak megoldani, például nem tudom, honnan szerezzünk tömeget a szupermarket elé... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 19:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
cilla írta:
Hát Kamilla(tudom háttal nem kezdünk mondatot),:D egyszerűen olyan vagy mint egy jó könyv.Letehetetlen és megunhatatlan.Soha nem olvastam Asimovot, de most igen érdeklődve olvastam, hogy miről szól.Tudtam, hogy nagyon jó tantónéni vagy :D, és nagyon szuper író!

(})
:*: cilla


Hát, Cilla, ez most életmentő volt! Bent a suliban néztem rá a fórumra, és Szilvére reagáltam csípőből, de ez a dicséret nagyon jól jött ahhoz, hogy megtaláljam a hangom újra a gyerekek között! Köszi!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 19:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Bornai Szilveszter írta:
Jó, csináljunk filmet, benne vagyok! :D Pár részletkérdést kell csak megoldani, például nem tudom, honnan szerezzünk tömeget a szupermarket elé... :)


:) öööö... majd egybekötjük a Parókia-találkozóval. Na jó, a Parókia-találkozóval nem jó viccelni, mert az komolyan nagyon szomorú, hogy nem jött össze. Agyalgattam, najó, inkább ábrándozgattam róla, hogy meg kéne csinálni, csak én a gyerekem, ill. a sajátságos családi állapotom miatt nem tudok semmit megígérni :S.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Amúgy nagyon nagy filmötlet lenne, eszébe kéne, hogy jusson valami nagymenő rendezőnek. Van akkora az alapötlete, mint a Mátrixé, ha nem nagyobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 21:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Kamilla mondta:

"Gyuri mondta, hogy szerinte el fogunk jutni idáig tényleg... azzal a különbséggel, hogy a valóságban a robotokat direkt katonai célra gyártják.. borzalom. És azt mondják, hogy ez jó lesz, mert ha egy robotba lelkiismeretet programoznak, akkor a robot kénytelen hallgatni rá, nem úgy, mint például az ember. A robotok nem fognak foglyokat kínozni és hasonlók."

Gondolkodtam ezen hazafelé a buszon, és az jutott eszembe, hogy lehet, hogy ez egy mérföldkő az emberiség történetében, hogy a nagyokosok nyíltan beismerték, hogy könnyebb egy gépet emberségessé programozni, mint magamat megóvni attól, hogy vadállattá váljak. Most már végképp vége a felvilágosodás korának. Senki se hiszi már, hogy a világ jobb lesz attól, ha mindenkinek kötelező megtanulni írni-olvasni-számolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 23:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 06., szombat 12:26
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: IX. kerület
Igen. Sőt, egyes főiskolákon már kötelező számítógéppel megírni dolgozatokat, a kézzel írás lassan kezd kimenni a divatból. Olvasás helyett pedig diktafonokat használunk, és az interneten is csak azért maradtak a hallgatnivalók mellett olvasnivalók, mert hanganyagot feltenni egy csöppet időigényesebb, mint számítógéppel írott szöveget (nagyon kicsi csöppet!). László Endre előre megjósolta ezt az időszakot: a Szíriusz kapitány regényekben Piros Pont korszaknak hívták és 2430 körül fenyeget az emberiség teljes elbutulása (ha jól emlékszem). Akkor a Világállam kormánya betiltotta a beszélő újságokat, de a valóságban nem tudom elképzelni, mi állíthatná meg a technika esetenként rossz irányú fejlődését. Kényelmi lehetőségeink gát nélküli növekedése sok ember életmódjának egészségtelen felgyorsulásához vezet, megnőnek a lelki zavarok és a pszihoszomatikus betegségek. A kormány meg eladja a Lipótmezőt nem tudom minek (talán szálloda lesz belőle, de ez csak tipp). Mellesleg voltam párszor az intézményben (Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet, OPNI), gyönyörű kastélyépület meseszép parkkal körülvéve, és az egész miliőnek olyan hatása volt, hogy az már fél gyógyulás. Kár érte. No de nem szeretném, hogy ez a napló a borzalmak meg a sajnálkozás naplója legyen: jó hír az, hogy nem vagyunk tehetetlenek. Kicsiny családjainkban megőrizhetjük igazi emberi értékeinket, mi döntjük el, mennyire lesz jó a napunk, és hiteles forrásból még azt is tudhatjuk, hogy az az Isten, aki az egész világot teremtette, nem akarja, hogy elvesszünk, hanem, hogy megtanuljunk újra meg újra még jobban szeretni és éljünk. Megbeszéltem például egy testi-lelki jóbarátommal, hogy elkezdünk levelezni. Igazi, kézzel írott leveleket írunk majd egymásnak és kapunk majd egymástól amit a postás hoz és nem az internet. Az én betűtípusomat és betűméretemet fogom használni, aminek nincs külön neve és száma! :D Igaz, hogy ez egy lelkes elhatározás, de megteszek mindent érte, hogy ne legyen szalmaláng. Ismét köszönöm, Kamilla, hogy írod ezt a naplót, én is nagyon sokat merítek belőle, jó érzés olvasni, mert mindig jó irányba indul el tőle az agyam. Nagyon jó pedagógus vagy, nagyon sokat érő ember, és ha bármi bánatod van, mindig lesz melletted valaki, aki meghallgat. Sose csüggedj semmi miatt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 23:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 16., vasárnap 11:17
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Budapest
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad, Szilveszter! Talán nem is lehetett volna máshogy mindezt szavakba önteni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 06., csütörtök 12:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszönöm a bíztatást, Szilveszter, jól jön ez nekem nagyon :). Tényleg szépen megfogalmaztad. Ezt a pirospont korszakot már majdnem el is felejtettem :). Szerintem igazából az van, hogy az olvasás mindig is a kisebbség szórakozása volt, és az is marad. És szép dolog a kultúra, de még ez a szép dolog sem alkalmas arra, hogy megvédjen bennünket a bennünk lakó vadállattól. A mi szüleink és nagyszüleink korosztályából például mindenki tudta, kik voltak a Baradlayak. És? Ettől olyan nagyon emberséges lett a huszadik század?? A világ nem lesz élhetőbb sem a civilizációtól, sem a kultúrától, sem a civilizáció hiányától, sem a kultúra hiányától. Nem ettől függ. Ajánlott olvasmány ehhez Vörösmarty Gondolatok a könyvtárban c. verse.

És akkor naplót is írok: Megjött hozzánk is a Mikulás :). Tündit nem tudtam lebeszélni, azt ordította folyamatosan, hogy "Zsák zsák teli zsák / Piros alma mogyoróóóóó" :). FEl akartam venni videóra reggel, ahogy megtalálja az ajándékot a csizmájában - hogy meg tudjam mutatni apának. És az került a felvételre, hogy "Nincs benne semmi! Nem nézem meg! Nézd meg te! Én itt megvárlak!" :). Kis bátor tintanyúl. :). Ma ment hozzájuk a bölcsibe, kíváncsi leszek.
A suliban is rendben vannak a dolgok, Isten jó fej volt, tegnap a gyerekeim nagy része elment színházba (Kolibribe, Mama kerestetikre hova máshova? :) ), úgyhogy csak pár gyerekem volt, nem kellett rögtön mélyvízbe ugranom. Egy ötödikes sráccal beszélgettem az írás történetéről és a házi sertésről, a hetedikeseknek meg meséltem Szabó Magdáról - aztán szóba kerültek az ötvenes évek, jót beszélgettünk. Aranyos gyerekeim vannak. Most meg megyek mindjárt hozzájuk újra. Fel-fel hazánk hős nehemzehedéke!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 07., péntek 10:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ma nem megyek el egy szalagavatóra. És bánt, mert egy kedves ismerősöm hívott el, és érezhetően nagyon rosszul esett neki, hogy nem megyek. És nem tudtam neki elmagyarázni, hogy én speciális eset vagyok, és nem csak vele nem járok össze, hanem senkivelse. Abszurd, de ha valaki velem személyesen szeretne találkozni, és eljönni valahova, akkor az egyetlen, amit ki lehet találni, hogy eljön a gyülibe akkor, amikor éppen én is jövök. Az én barátaim vagy olyanok, akikkel évente kétszer (vagy kétévente egyszer) beszélek, vagy olyanok, akikkel interneten beszélek. Ezt majd azért elmondom neki valahogy, mert eléggé bánt a dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 07., péntek 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tegnap szóba került, és a gyerekeim elámultak, hogy én még tanultam az iskolában az internacionálét. Úgy néztek rám, mint egy őskövületre. Sőt, udvariasan meg is kértek, hogy énekeljem már el, ők még sose hallották. Az egyik hetedikes nagyszájúmnak most épp hobbija a XX. századi történelem :). De aztán talán megértették, hogy miért nem lenne az jó, ha igazgatónéni, vagy pláne valamelyik szülő arra nyitna be, hogy én a napközis foglalkozás keretében az internacionálét adom elő a csoportnak. TALÁN nem kéne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 06:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nem sok hiányzik, hogy beváltsak 32ezüstbe. Persze annyi észt nem tudok növeszteni, csak úgy indulatilag.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 09:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
Nem sok hiányzik, hogy beváltsak 32ezüstbe. Persze annyi észt nem tudok növeszteni, csak úgy indulatilag.
Ezt meg hogy értsük?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudod: a TUDÄS hatalom, a NEM TUDÄS nyugalom!!!

en NEMMM vok nyugodt! :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
tudod: a TUDÄS hatalom, a NEM TUDÄS nyugalom!!!

en NEMMM vok nyugodt! :(
Akko' most már én se!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség