Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 08:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
exrefis írta:
Hihi!
Már megint a fantom vitatkozásod. :)
Egy sort sem tudsz mutatni, hogy keményen szapultam volna az egyházi iskolákat. Ez csupán a te előítéleted, mi szerint én olyan vagyok, aki az egyházi iskolákat szapulja. :)
Én is egyházi iskolába jártam anno az átkosban, és a gyerekem is egyházi iskolába jár jelenleg. :)
ex
u.i: Egyébként bizonyos egyházi iskolákat (főleg a háború előtti időszakból) lenne okom szapulni, meg úgy általában is az iskolákat. :)


Jellemző, hogy rendszeresen még arra sem veszed a fáradtságot, hogy csak egy hozzászóláson belül ne kerülj önmagaddal ellentmondásba.

Nem kereslek vissza, de jól emlékszem a panaszaidra, miszerint a Refi osztályokban általában csak egy-két keresztyén volt. Ezt általánosítottad minden történelmi egyház iskolájára. Csodálom, hogy neked nem jutnak ezek a sírámaid eszedbe.


tävol älljon tölem, hogy veled vitäba bocsätkozzak...

két ember ÉRDEMI beszélgetésének az ALAPFELTÉTELE a KÖZÖS FOGALOMRENDSZER...

amin te halälra sértödsz /a Refi osztályokban általában csak egy-két keresztyén volt/ az a "keresztény" ex-i értelmezésének a tiedtöl való eltérésében gyökerezik...

igy jöhet létre az az eset, h MINDKETTÖTÖKNEK "igaza van"

neked természetesen IGAZAD VAN, hiszen egy refi osztälyban mär ELEVE mindenki keresztény, hiszen JÄR MISÉRE, HITTANRA, ha nem reformätusra, a sajät felekezetéhez, ez "alapkövetelmény egy keresztény iskoläban"

igenäm... csakhogy ex - és vele a reformätus egyhäz NEM ELHANYAGOLHATÓ része - a HITVALLÓ KERESZTÉNYT tekinti valódi kereszténynek (nem bizergatlak itt a megtérés fogalmával, nehogy visszalöj a kätéval :) ) de mindenképp VALÓS ellentét "nälatok is" a NÉPEGYHÄZ kontra HITVALLÓ EGYHÄZ szembeäll/ít/äs)

ennek a "kersztény-fogalomnak" az alapjän - fäjdalom - EXNEK van igaza...

sajät személyes tapasztalatommal is alätämaszthatom, a "békesség kedvéért" legyen EVANGÉLIKUS a "keresztény iskola", nyir1häzi evangelikus gimista barätom arrol szämolt be, hogy 4-5-en voltak olyanok, akikkel együtt lehetett imädkozni, az EGÉSZ ISKOLÄBÓL...

természetesen ez csak "egy példa", de nem hiszem hogy ANNYIRA EGYEDI lenne...

apäm mondäsa kivänkozik ide a teológiäról:

"aki KIJÄRJA a teológiät, és MÉG MINDIG HIVÖ EMBER.... az MEGÉRDEMLI hogy lelkész legyen!!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 09:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Hihi!
Már megint a fantom vitatkozásod. :)
Egy sort sem tudsz mutatni, hogy keményen szapultam volna az egyházi iskolákat. Ez csupán a te előítéleted, mi szerint én olyan vagyok, aki az egyházi iskolákat szapulja. :)
Én is egyházi iskolába jártam anno az átkosban, és a gyerekem is egyházi iskolába jár jelenleg. :)
ex
u.i: Egyébként bizonyos egyházi iskolákat (főleg a háború előtti időszakból) lenne okom szapulni, meg úgy általában is az iskolákat. :)


Jellemző, hogy rendszeresen még arra sem veszed a fáradtságot, hogy csak egy hozzászóláson belül ne kerülj önmagaddal ellentmondásba.

Nem kereslek vissza, de jól emlékszem a panaszaidra, miszerint a Refi osztályokban általában csak egy-két keresztyén volt. Ezt általánosítottad minden történelmi egyház iskolájára. Csodálom, hogy neked nem jutnak ezek a sírámaid eszedbe.
Kedves Rosta!
Mivel Net volt szives a fogalmi zavart tisztázni, úgyhogy azzal nekem nem kell bajlódnom. :)
Csak annyit tennék hozzá:
Azzal, hogy azt állítottam, csak egy gyerek volt nevezhető kereszténynek a kb. 30 fős osztályból, az abszolut nem az iskola szapulását jelenti. Az iskolával nem volt semmi bajom, jól éreztem magam ott. :)
Hogy csak egy keresztény volt az osztályban az a Ref. egyház nagy betegsége. Főleg pedig az, hogy maradék 29-et is annak tekintette (már aki annak tekintette).
Az én fiam most a hitgyüli iskolájába jár és ott sem lehet elmondani, hogy minden gyerek keresztény, sőt. Talán csak jobbak az arányok. Ez nem lényeges előny. A lényeges előny az, hogy akik nem születtek újjá, azokat nem tekintik kereszténynek, hanem "nyersanyagnak". :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 10:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tisztelt net2rist!

Örömmel látom, hogy visszatértél, ugyanakkor sajnálkozásomnak kell hangot adjak, hogy valahogy még mindig nem tudod elkapni a vita lényegét. Beleszólsz felkészületlenül egy témakörbe, elképzeled, hogy én milyen lelkiállapotban vagyok valami tény említésekor, majd nem zavartatva magad az előzményektől, közlöd kéretlenül, hogy neked mi is jutott hirtelen az eszedbe. Mellesleg nagyon komikus, hogy pont azt támasztjátok alá az exrefissel a hozzászólásaitokban, amit én állítok. Ezt mondtam:

„Érdekes, hogy máskor milyen keményen szapulod az egyházi iskolákat, most meg eszedbe sem jutnak.”

Szóval tévedsz, semmi halálra sértődés nem volt bennem, amikor ezt leírtam. Őszintén, kit érdekel, hogy exrefis a reformátussággal szemben fogalmazza meg magát, és kritikus az egyházi iskolákkal szemben, mint ahogy te is az vagy? Tényként természetesen felhasználom a vitában, amit mondotok. Így az általatok leírtak alapján nyugodtan mondhatom, hogy „bingó!”, ez a mondatom pontos volt! Még akkor is, ha az exrefis most is kozmetikázza az önellentmondását. -Lásd, keresztyént nem nevelnek az egyházi iskolák, de neki semmi baja ezekkel az iskolákkal. :)

De hogy ezen a tényen a mosolygáson túl még sértődnék is? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Április elsejétől az eltartott közeli hozzátartozók és az alkalmi munkavállalók is csak járulékfizetés fejében vehetik igénybe az egészségügyi ellátásokat. Az előzetes híresztelésekkel ellentétben a potyautasok nem az esetleg igénybe vett orvosi ellátás térítési díját, hanem az összes elmaradt járulékot kötelesek utólag megfizetni.

A nem fizetőket átadják az APEH-nek

A jogviszony-ellenőrzéskor kiszűrt betegek adatait az OEP január elsejétől köteles átadni az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak. Az APEH ezt követően vizsgálatot kezdeményezhet az érintettel szemben, és az elévülési időn belül behajthatja az összes elmaradt járulékot. Eltartott hozzátartozók esetében ez azt jelenti, hogy 2007. április elsejétől kezdődően követelhető tőlük az elmulasztott járulék pótlékkal növelt összegének a megfizetésére.


Haj, haj, haj vagyis ájvé córesz!

Ja, és ez nem elég!!!

Április elsejétől viszont - a munkabalesetet kivéve - egészségügyi ellátást sem lehet már az alkalmi munkavégzés alapján igénybe venni.


Szia Csilla!

A hír engem is megdobott egy pillanatra, pedig én is, meg a nejem is dolgozhatunk. A kollégám szerint ugyanis az egyetemista gyerekek után is fizetni kell. Mint mondtam kereső vagyok, de még így is megijedtem. El tudom képzelni, hogy az emberek százezrei, akik nincsenek bejelentve, csak zsebből kapnak fizetést, ha kapnak, azok most teljesen frászban vannak, hiszen fejenként a havi 6000 Ft elvonás az egy újabb taszítás a csúszás felé.

Ma a rádióban hallgattam egy esszét, amely egy képviselőről szól. A képviselő az álmában, december 23-án viszi az állapotos feleségét a sivatagban szamárháton, mint József Máriát. Majd a következő képen már egy mai kórházhoz érnek, ahol nem a vajudó feleségével foglalkoznak, hanem azzal, hogy van-e Taj kártyája, hol biztosította magát, hol az igazolványa, stb. Miután kiderül, hogy munkanélküli már több, mint egy éve, közlik vele, hogy a szűlés kórházi költségeit évekig részletekben fizetheti. Aztán felébred a képviselő, rájön hogy biztonságban van, az állapotos nejét aznap viszi kivizsgálásra a magánkórházba, és utána elmegy a parlamentbe, hogy megszavazza a törvényt.

Amikor ezt hallottam elgondolkodtam azon, hogy vajon mi lehet ez a nagy pálfordulás az otthoni szűlésekkel kapcsolatban, hogy hirtelen engedélyezi a törvény az otthon szűlést. Hát a fenti esetre gondolhattak a törvényhozók, amikor engedélyezték az otthonszűlést. Aki nem tudja fizetni a kórházi szűlés költségeit, azok ezentúl otthon is szülhetnek.

Hogy milyen előrelátó, és gondoskodó ez a mai kormány, hát ez valami egészen elképesztő... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 15:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
Tisztelt net2rist!

Örömmel látom, hogy visszatértél, ugyanakkor sajnálkozásomnak kell hangot adjak...
:)


korai az öröm :)

EGYSZER mär megvédtelek, rä is faragtam :)

SOHA TÖBBET nem szeretnék ilyet tenni...

bänom, hogy ezt az - amugy teljesen egyértemüen valós - értelmezési különbséget felvetettem... az "ÉRTELMezés" ugye... feltételez bizonyos dolgokat...

itt most ÉRZELMEZÉS zajlott

kär...

köszönöm a megtiszteltetést amúgy, h ex-szel kerültem "egy dobozba", tävolrol se értünk egyet, NYILVÄN nem véletlen h kettönk közül csak az EGYIK jär mär "oda"... ezzel együtt KÖZÖS a lätäs, sok reformätussal is a népegyhäz vs. hitvallo egyhäz kérdésében...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 19:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
T. net2rist!

A hozzászólásodra nem tudok érdemben reagálni, mert a válaszom nem felelne meg az Adminom ajánlásának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 08:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
és jól is van ez így...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
és jól is van ez így...


Nekem mondod...? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20., csütörtök 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Valamit jól csinálnak
Dübörög a szlovák gazdaság

"A magyar egy százalék körüli gazdasági növekedés mellett talán irigykedve fogadják némelyek északi szomszédunk, az euró kapujában levő Szlovákia 9 százalék feletti DGP- növekedést. Mi a titkuk? A piacbarát kormányzati intézkedések - derül ki szlovákiai elemzésünkből. "
http://www.hetek.hu/?q=node/14803

Feltalálták a hidegvizet, bevezették a kapitalizmust. :) Amivel a szocik hátuk közepébe kívánva próbálkoznak, a jobboldal meg Marx és Kádár legjobb tanítványaihoz méltóan, annak a kevésenk is keresztbe fekszenek.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20., csütörtök 16:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Feltalálták a hidegvizet, bevezették a kapitalizmust. :) Amivel a szocik hátuk közepébe kívánva próbálkoznak, a jobboldal meg Marx és Kádár legjobb tanítványaihoz méltóan, annak a kevésenk is keresztbe fekszenek.
ex


Szia Ex!

Tudod mit csináltak először?Megerősítették a saját autóiparukat.Nem eladták, amint az itt Magyarországon szokás, hogy mindent eladnak, hanem amiben jók voltak oda vontak be tőkét.Csak így lehet fejlődni, mert ha az országnak nincs semmije, gondolok itt ipar, mezőgazdaság, arra nem lehet építkezni.
A Svédek úgyszintén az iparukat erősítették meg.Már írtam erről.Nézd meg, minden fejlődő országnak van valamije.A 17év alatt itt mindent eladtak lassan.
Csak az anyagi hasznot lesik, hogy mit lehet még kicsiholni az emberekből.Azt felejtették el, hogy előbb Nekik kellene fejleszteni, azután jöhetnek a magasabb bérek, és azután jöhetnek a magasabb adók.
Azért elég sok minden lett volna amibe érdemes lett volna befektetni.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20., csütörtök 20:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Tudod mit csináltak először?Megerősítették a saját autóiparukat. ...
Drága Cilla!
Nem tudom, hogy Skoda gyár hol volt. Slovákiában, vagy Cseországban. De mindegy, mert eladták, és utána a vevő fejlesztette fel és annak köszönhetik, hogy még van Skoda nevű autó. A többi pedi odatelepült külföldi gyártó. Azok exportjából és gyártásából van akkora növekedésük. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20., csütörtök 21:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Tudod mit csináltak először?Megerősítették a saját autóiparukat. ...
Drága Cilla!
Nem tudom, hogy Skoda gyár hol volt. Slovákiában, vagy Cseországban. De mindegy, mert eladták, és utána a vevő fejlesztette fel és annak köszönhetik, hogy még van Skoda nevű autó. A többi pedi odatelepült külföldi gyártó. Azok exportjából és gyártásából van akkora növekedésük. :)
üdv
ex


Szia kedves Ex! :D

Biztos igazad van :*: , én valahol olvastam, és gondoltam okosan megosztom veled. :*: :*:
De, ugye az nem buta ötlet, hogy meg kellene erősíteni az ipart, vagy mondjuk a mezőgazdaságot, vagyis erős alapokra lehetne építkezni??

Üdv nagy szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 08:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
De, ugye az nem buta ötlet, hogy meg kellene erősíteni az ipart, vagy mondjuk a mezőgazdaságot, vagyis erős alapokra lehetne építkezni??
Egyáltalán nem buta ötlet, sőt ez a lényeg a gazdaságban. A módja pedig a kapitalizmus bevezetése, a teljesítmény centrikusság, a valódi tisztességes verseny biztosítása. Ha ezt biztosítják, akkor meglódul a gazdaság, ld Szlovákia. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 08:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
drága cilla, nem is tudtam, hogy a miniszterelnök tanácsadója vagy :D:D:D

most mondta, hogy 2008 a versenyképesség megerősítésének az éve lesz :D


csak így tovább :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 09:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Nem tudom, hogy Skoda gyár hol volt. Slovákiában, vagy Cseországban.

Csehországban van, itt egy kis összefoglaló:

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Auto


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség