Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 16., vasárnap 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
A Narniából én csak az első részt olvastam kiskoromban, és nagy-nagy kedvencem volt nekem is. Lenyűgözött ez az ötlet, hogy van egy másik világ a szekrényben, sok-sok fura lénnyel. Nem véletlenül lettem én ekkora netfüggő. És most felnőttként ettől függetlenül is tetszik. Nekem egy olyan régi kiadás van meg, ahol még lefordították a neveket magyarra, Péter, Zsuzsi, Ödön és Judit a főszereplők. Dorcsi, amit te olvastál, ott angolul voltak a nevek? A Csendes bolygó nekem kimaradt eddig még, de fenem rá a fogam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 16., vasárnap 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Kiderült, hogy félreérthető voltam: A nap birodalma nem Asimov! A nap birodalma egy J.G. Ballard nevű illető önéletrajzi regénye, amiből Spielberg filmet is csinált. A történet 1941 és 45 között játszódik Kínában. Egy sanghai-i születésű tíz éves angol kisfiú élete teljesen felborul, mikor a japánok megszállják Sanghait. Elszakad a szüleitől, fogolytáborba kerül, ahol aztán kitűnik fáradhatatlan élniakarásával. Nagyon jó könyv. A film - ahogy az lenni szokott - egy picivel kevésbé brutális és egy picivel érzelemgazdagabb, mint a könyv. De így is jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 16., vasárnap 13:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tegnapi párbeszéd nálunk:

- Anya, rajzoltam karácsonyt apa szobájába!!
- Apa szobájában HOVA?
- A falra!
- ??!!??
- ... a nyelvemmel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 16., vasárnap 14:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szerintetek mit csinálnának a narancskarikák, ha betenném őket a sütőbe??


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 16., vasárnap 14:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
Tegnapi párbeszéd nálunk:

- Anya, rajzoltam karácsonyt apa szobájába!!
- Apa szobájában HOVA?
- A falra!
- ??!!??
- ... a nyelvemmel!



:*: :*: :*: Nagyon aranyos!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 16., vasárnap 14:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
Szerintetek mit csinálnának a narancskarikák, ha betenném őket a sütőbe??


Talán megsülnek???? :*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 16., vasárnap 17:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
kamilla írta:
A Narniából én csak az első részt olvastam kiskoromban, és nagy-nagy kedvencem volt nekem is. Lenyűgözött ez az ötlet, hogy van egy másik világ a szekrényben, sok-sok fura lénnyel. Nem véletlenül lettem én ekkora netfüggő. És most felnőttként ettől függetlenül is tetszik. Nekem egy olyan régi kiadás van meg, ahol még lefordították a neveket magyarra, Péter, Zsuzsi, Ödön és Judit a főszereplők. Dorcsi, amit te olvastál, ott angolul voltak a nevek? A Csendes bolygó nekem kimaradt eddig még, de fenem rá a fogam.


húú, Kamilla, jókat kérdezel :) Nekünk a Caspian van meg régi kiadásban, a többi az új, utóbbi 1-2 évben megjelent... nem rémlik, hogy magyarul lettek volna benne a nevek, de ígérem, megnézem, ha majd otthon leszek :)

puszi!

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 18., kedd 09:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ma lesz a nagy kézműves izé. Tegnap tudtam meg, hogy 34-en jelentkeztek hozzám. Én meg húsz dobozt vettem. Most van pár órám szerezni 15 doboz számolókorongot. Izgis. A narancskarikáim is elég bénák lettek, tulképp halvány lila gőzöm sincs, mi lesz. ÁÁÁÁÁ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 07:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Na, lettek dobozok, túléltem a kézművest. Meg az egész hetet. Bár, elkövettem azt a csúnyaságot, hogy nem maradtam ott a kötelező karácsonyi izén :(. De nem tudtam előre, hogy mikor lesz, és Tündi várt itthon. Kicsit dühösek voltak. Majd szünet után folyt. köv.
Az Ószövetségből az Ésaiás könyvét olvasom, a 35:8-ban asszem találtam egy választ az íkús problémámra. Hogy a hülyék se tévednek el, nyugi.

Tündi hétfőn azzal a hírrel fogadott, hogy képzeljem el, a jézuska ott ül a hold csücskén, és figyeli, hogy kik a jó gyerekek, mert csak azoknak hoz ajándékot. ÁÁÁ. Újabb sikítás. (Ez vajon miért jó?? A hülye arabok pl. miért nem riogatják a gyerekeiket a mohamedkével??). Az lett belőle, hogy megbeszéltük a karácsonyi történetet. Egész héten bölcsibe menet erről beszélgettünk reggelente, merugye a lakótelepen minden második ablakban ott a villogós csillag, és én elmeséltem, hogy azért, mert megjelent egy új csillag az égen. És új csillag csak akkor jelenik meg, ha valami nagyon fontos történik. És mi volt ez a nagyon fontos? És miért volt olyan nagyon fontos? Erre azt mondtam, hogy azért, mert ez a kisbaba megnőtt, nagy lett, és meg tudja gyógyítani az embereket, akik betegek. Ígyennyi. Tartson jobb hittanórát egy két és fél évesnek, aki nálam okosabb. Különben se hittanórát akartam tartani, csak hogy legyen már valami lövése szegénynek. Kiderült, hogy a képes családi Bibliánkban csak ószövetségi történetek vannak, nem volt egy képeskönyv se, amiből meg tudtam volna neki mutatni a karácsonyi történetet, úgyhogy végképp semmi jobb nem lévén, megnéztük a Zefirelli-féle Jézus-filmből. Nahát, ott volt a csillag, meg a pásztorok, meg a báránykák meg a satöbbik. Tiszta ciki, de számíthattam volna rá, Tündi minden mesét azonnal el akar játszani, úgyhogy aztán egész este azt akarta Játszani, hogy ő a kisbaba-Jézus, aki éppen megszületett, és csodálkozzunk, mert nahát, ott egy új csillag. Mondogattam neki még azt is, hogy ez igazából van így, és nem csak a mesében meg a filmben. Nem tudom, mekkora katymasz lehet szegénykémnek a fejében, de annál, hogy Jézus figyel, hogy jókislány vagy-e, minden jobb.
Parti Nagy Lajos Hősöm tere című regényét olvastam a héten jövet-menet a buszon. Szellemes és szörnyűséges. Meg Adamik Tamástól a Római irodalmat az aranykorban, amiért biztos tiszta hülye vagyok, de múltkor olyan erős nosztalgiát éreztem a humán tanulmányok irányában, hogy muszáj lett. Meg különben is. Ha felvételizni akarnék, pont ebből kéne tanulnom.
Amúgy nem volt túlságosan jó hetem. Ez kedden tetőzött a kézműves-stressz miatt, aztán meg folytatódott. Sokszor voltam pl. türelmetlen Tündivel. Kapott új ágyat, amitől úgy fel van spanolva, hogy nem tud elaludni estkénként. Most se viszem túlzásba az ünnepi hangulatot, pedig lehet, hogy már itt lenne az ideje. A Gyuri szerint, ha a szívemet melegség járja majd át, az csak azért lehet, mert belelóg a levesbe.
Ma újra megyek gyülibe. Úrvacsora is lesz. Nem érzem magam felkészültnek, dehát van még egy délelőttöm meg egy fél délutánom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 23., vasárnap 15:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Na, gyorsan, mert most már kemény családi intimitás van. Mézeskalácsdíszítés és hasonlók :).
Voltam pénteken gyüliben. Ilyenkor, mikor végre egyszer-egyszer eljutok, mindig úgy érzem, hogy azta, de rohadtjó lenne ide mindig elmenni, és idetartozni mégszorosabban, és haveri szinten közelről ismerni mindenkit. De ami késik. És nagyon kedves-jófej mindenki, akivel csak beszélek. Azt pl. sose hagyják, hogy egyedül üldögéljek, ami pedig szokásom társaságban.
Voltak bizonyságtételek az elején, amik aztán gyönyörűen rímeltek a tanításra. Például a Sámson volt megemlítve, aki, ha valaki, akkor végképp irigylésre méltó, már a pasitársadalom szemében. És ezzel, hogy ilyen menő-manó volt egész életében, azt érte el, hogy csak az utolsó fejezet utáni utószóban csinálhatott valamit abból, amit Isten akart volna vele. Ez nagyon megfogott. Mert én szoktam irigykedni. És szó volt még mindenféle kövekről, amikben nem kötelező hasraesni. Meg még sokmindenről. Nagyon nagyon jó volt.. És volt úrvacsora is. Na, most mennem kell, majd még mesélek.
Addig is nagyon szép, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 24., hétfő 21:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Csak addig ülök itt, míg Apa megpróbálja Tündit rávenni, hogy aludjon. Egy ilyen nap után nem egyszerű :). Szép volt és ritka békés.
Olyan nagyon szép karácsonyom lett! Képzeljétek el, ma elértem a karácsonyi történethez a Bibliában. Ami azért hihetetlen, mert én nem használok semmilyen kalauzt, hanem simán sorba megyek az Ószövetséggel is meg az Újszövetséggel is, és ha a végére érek, kezdem elölről. És ezzel a módszerrel mára spontán elértem a karácsonyi történethez a Máté evangéliumából. Nekem itthon nincs kivel odaülni bibliázni, de igenis remélem, hogy lesz. És addig is :D... mint mikor a napközisbácsi beáll a sorba a mellé a gyerek mellé, akinek véletlenül nem jutott pár. Olyan nagyon jófej.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kamilla! Szép, áldott névnapot!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziaaa Kamilla! :*:

Vörösmarty Mihály Névnapra

Ugy áldjon meg Isten neved napján,
Hogy beérhesd vele minden órán.
Legyen élted mint a virágos fa:
Remény s öröm virágozzék rajta.
Mely sok szívnek keserű gyötrelem,
Legyen neked édes a szerelem.
Igaz legyen, s mindig hű, szeretőd,
Ki jobban szeressen, mint te szereted őt.
Bánat ha ér, legyen az rövid éj,
S utána hosszú boldog nap a kéj.
S bárhova visz tőlünk a szerencse,
Lépésidet emlékünk kövesse.
S rokon érzet tartson köztünk hidat:
Te se felejtsd távol barátidat.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 13:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:oops: :oops: Nagyon nagyon szépen köszönöm! Ez aztán a meglepetés. Meghatódtam.Köszi tényleg!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

képriport
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Karácsonyi sütés idején...
(légyszi ne a képek minőségét nézzétek)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség