Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 13:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Megjártuk a Szent Imre Kórházat. Tündinek nincs már orrmandulája. Rossz volt. Az én tündér lányom, aki a vérvételt mosolyogva tűrte két hete ("Anya, ezek itt azt hiszik, hogy én sírni fogok!"), úgy megrémült, hogy a karszalagot sem bírta elviselni magán, és kettőt letépett, mire azt mondták, hogy jól van, őt akkor majd a karszalag hiányáról fogják megismerni. És úgy általában semmit sem akart. Nem akart bemenni se a szobába, nem akarta meginni az altatás-előkészítő löttyöt se. Aztán mikor becsaptuk és azt mondtuk, hogy apa hozott helyette másik üdítőt, megitta és elkábult ("Nézd, anya, repülni tanul a fal!"), de még legeslegutolsó erejével is mondogatta, hogy nemakaromnemakarom (doktornéni jóindulatúan azt mondta, hogy igen, vannak gyerekek, akik így reagálnak erre a szerre). Mikor az altatásból felébresztették, kitépte magából az infúziós kanült és mély álomba merült. Jellemző módon a legkevesebb időt az ágyában fekve töltötte, amint erőt érzett a lábában, sétálni akart menni. Aztán mikor nem bírta, inkább ültünk a folyosón, de nem mentünk be. Ezzel eléggé megtévesztette a kórházi személyzetet, hogy hú ő már mennyire jól van, pedig nagyon kivolt. Magától feküdt le aludni séta után, ami egyébként nem fordul vele elő. Viszont evett-ivott, komplikációmentes volt, hazajöhettünk :).
Hirtelen ötlet alapján a rákoscsabai református ifjúság - mindenre van erőm a Krisztusban, aki megerősít engem feliratú pólómban mentem, rögtön találkoztam is egy ref lelkésszel, aki rögtön tudta is a nagyapám nevét.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2008. márc. 11., kedd 19:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 13:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nagylány már a Tündi
illik neki tudni:
jó gyerek nem mímel
öklendezést étel
látványára akkor
se ha éppen brokkol
i vagy pláne zöldbab
a vacsora aznap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egy nagy pusszantást küldök a kis hősnek. :)

Neked pedig(}) :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
köszi!
(})


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 19:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Szuper ez a versike! :)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15., szombat 06:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
köszi Najda :)

Párbeszéd tegnap nálunk:

Anya: most megpuszillak
Tündi: nem szeretem a puszikat!
Anya: akkor mit szeretsz?
Tündi: ha máskor megölelgetnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 15., szombat 18:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Kispál és a borz

Jelvény nélkül

Becsöngettem, nem jöttél ki
felrúgtam a kukát.
Pedig a legfrissebb jelmondatokból
csináltam álruhát.

Megsárgul lassan a házatok falán
minden, ami választható,
de én nem írok semmit magamra.

Ki lehetett az, aki telefonált,
hogy felejtsem már el?
Az a hideg most bennem van,
amit a fagyidban keresel.

Megsárgul lassan a házatok falán
minden, ami választható,
de én nem írok semmit magamra.

A szalámit nézed a kirakatban
és nem a hajas babát.
Oltsd el a lámpát, így jobban látod,
hogy én megyek a kerten át.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20., csütörtök 06:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tündi hosszú idő után tegnap ment először bölcsibe. Reggel kicsit sírt, aztán napközben meg összeveszett az egyik kislánnyal azon, hogy melyikőjük a legszebb a világon.
Megbeszéltük este, hogy majd ma megmondja neki, hogy mind a ketten a legszebbek a világon, mert nem olyan buták, mint a Hófehérke gonosz mostohája.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 14:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Történt pár dolog. Majd mesélek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Najó, mesélek most. Pici Tündi elkapta a hányós-hasmenős vírust, és múlt szombaton be kellett mennünk a kórházba, mert egy délelőtt alatt kiszáradt. Infúzió másnap délig, aztán este jöhettünk is haza (vasárnap). Itthon két napig (hétfő-kedd) diktáltuk bele az innivalót azzal, hogy igyáligyál, különben vissza kell mennünk a kórházba.. és ivott-ivott, és tündérjókislány volt. És mégis vissza kellett mennünk a kórházba szerdán, mert visszaesett. Infúzió másnapig (csütörtök), még egy ottalvás, és jöhettünk haza. Most még itthon, aztán szerdától bölcsi.
Mindkét kórházi tartózkodáskor hívő ágyszomszédunk volt, az egyikőjükkel tisztáztuk, hogy nahát énis, a másikójukkal nem, csak telefonbeszélgetésből kaptam el és raktároztam el magamnak az infőt.
Pici Tündi olyan volt, mint egy kis hős. Emlékeztek, mikor a manduláját vették ki, letépte a karszalagot és kitépte az infúziós kanült. Most meg kétszer két napig elviselte magán (húsvétvasárnap reggel azzal a mondattal ébredt, hogy a másik kórház olyan kórház, ahol leveszem, ez meg olyan, ahol nem.). Mikor másodszor mentünk, akkor is egy nyikk nélkül tartotta a kis kezét, pedig már pontosan tudta, mi vár rá. Annyira okos! Nagyon büszke vagyok rá. Ráadásul az infúzióval mozogni se lehetett úgy, sétálni se, semmit.... egész nap meséltünk, de így se volt egyszerű. Najó, a végére egész jól megtanultunk manőverezni az állvánnyal. A legjobb az volt, mikor a négyéves kis szobatárs felrikkantott, hogy Tündi, bújócskázzunk!! Képzeljétek el: egy három- és egy négyéves gyerek, egy 3x5-ös kórházi szoba, két infúziós állvány. Szinte ideális feltételek a bújócskázáshoz. Tündi kicsit sápadt és kicsit dadog - eddig is előfordult, hogy beleakadt az első szóba, de most az első szótagba akad bele, néha borzasztó sokáig. Azt mondják, nem szabad észrevenni. Nem volt egy kellemes élmény, na. A mellettünk lévő apuka mondogatta éjszakánként, mikor a gyereke többedszer kakilt-hányt össze mindent, hogy hát, nem az élvezetért jöttünk. Jó mondás volt, tényleg nem. A kórházba se, meg amúgy se.
Most már úgy néz ki jól van, nemsokára indulunk le a játszóra :).
Nekem 15-én szakdoga leadási határidő. Már meg van írva, már csak azt kell kitalálnom, hogy honnan szedtem össze - vagyis a hivatkozásokat kell benne rendberakni.. vááá. Utálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 14:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tegnapi párbeszéd nálunk:

Anya (dalra fakad)
Tündi: Anya, ne énekelj!
Anya: De én nagyon szeretek énekelni!
Tündi: Akkor mennyé a gyülibe!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 21:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
:*:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 14:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
A pénteki prédikában a megbocsátásról volt szó. És én eddig egyszerűnek gondoltam ezt a témát, aztán most kiderült, hogy annyira nem is az. Kérdéseim lettek. Hajnalban, amikor hallgattam, még érteni is véltem valamit, amit eddig nem értettem, de ez az érzés mostanra elmúlt.
Mindent meg kell bocsátani? De akkor velem azt csinálnak meg mások, amit csak akarnak? Talán csak arról van szó, hogy a dédelgetett sérelmek előhúzása nem bevethető önvédelmi eszköz. Mert ronda is, nem is hasznos, nem is véd meg, sőt, az is megsérül tőle, aki használja. De védekezni szabad azért. Meg amúgy is, megbocsátani és megengedni valamit, az nem ugyanaz!! Az, hogy valamit megbocsátok, nem azt jelenti, hogy a jövőben örülnék neki. Nade hogy a túróba lehet ezt lekommunikálni kifele??? Najó, azért valahogy le lehet. Ha a haragvás a gyerekek irányába rossz nevelőeszköz, akkor miért lenne hasznos, ha felnőtt emberekről vans szó?
Na, ilyeneken gondolkodtam ma délelőtt.. még majd lesznek biztos korszakalkotó gondolataim a témában, és majd azokat is mind leírom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
emő barátnémat hadd ajánlgassam megbocsátás-témában (is):

http://vip.tilb.sze.hu/Fit-KEVE/hangfelvetelek-2007/Tapolyai-2007-04-02.mp3

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 21:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Megbocsátás témában hadd ajánljam az alábbi oldalon hallható
Megbocsátás c. prédikációt.

http://keresztur.zsoltar.hu/page.php?15

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség