Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 22:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:

A lényeg amúgy is azon van, hogy mit mondott neki, mit tett érte.)


Jó, akkor nézzük a lényeget:
Mit tett érte? Mi az Evangélium? Ha bemész valakinek a házába, milyen üzenetet viszel?

Lucius írta:

De! ahogy mondtam is. NEM CÉLOM! (mondom nagybetűvel, és nem ordítás) hogy itt bárkit is eltérítsek hitétől. Ha egyet tudok érteni azzal, amit mond, akkor örülök, mert nem csak én vagyok azzal úgy. Ha más talál szavaimban olyat, ami szerinte értelmes, szintén örülök.


Bejöttél ebbe a házba. (fórumba)
Milyen üzenetet hoztál?
Milyen Evangéliumot hirdetsz?

Jézussal egyet tudsz érteni? Tudsz örülni annak, amit Ő mond magáról?

Lucius írta:

Rom 12:18 Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek.
Túl kevés itt az emciós jelzés (így nem tudom visszaadni szövegben azt, amikor beszélek. Viszont vigyorogni is ciki, mert az hihetné valakik a sok mosolyra, hogy kinevetem, vagy nem vagyok eszemnél. (Péld 17:27)
(Mellékesen jegyeztem meg.)


Amennyire tőlünk függ, békések vagyunk veled.

Lucius írta:

De, Jézus így tanácsolta apostoloknak; amikor beléptek a házba, üdvözöljétek a háznépet [„Köszöntsétek azt, mondván: Békesség e háznak!” , (székely ford.)]
Máté 10:14-ben ismét találok egy formát, „És ha valaki nem fogad be titeket, és nem hallgatja a ti beszédeteket….
Márpedig ha valaki, akkor a több esetből valaki.
Itt a meghallgatni, (vagy végig?) Egyértelmű számomra; hogy kopog, kijön, elmond, az meghallgat, vagy nem, oszt mehetnek tova. Vagy maradhatnak stb.


Hallgatjuk, (hallgatnánk) milyen Evangéliumot képviselsz, hirdetsz?

Lucius írta:

Nem keverem a missziót a házról-házra.
De mi is az a misszió? Hogyan történik?
Beülnek a templomba és várják, hogy valaki bemegy? (Tényleg érdekel)
Egy rövid kérdés; Hogyan terjed a hit? (Mert nekem itt van három templom is, kevéske sétával, de jó ha csak egyikbe mentem be.) Mert szerintem itt van a gond a megközelítéseink


Pedig a lehetőséged megvan. Bemehetsz, ha akarsz. Ez nem a templom és a gyülekezet hibája.

Lucius írta:

Csel 10:18
Igen, ebben van a válasz: „ …itt keresik meg…”)
Igen, itt keresik meg.

Márk 6:11-ben felkészíti őket egy lehetőségre, és elmondja hogy cselekedjenek
„Akik pedig nem fogadnak titeket,..” Itt egy eshetőséget, lehetőséget vet fel. Akik nem fogadnak. Vagyis ebből következtetek ismét arra, hogy kiküldésük tartalmazta a házról-házra járást is.
Luk 9:6 „ Kimenvén annakokáért, bejárák a falukat, hirdetvén az evangyéliomot…”


Hirdetvén az Evangéliumot….
Tehát, milyen Evangéliumot?

Lucius írta:

Ismét olyan cselekmény ami folyamatos bejárták a környéket.
(elképzelhető, hogy sehova nem kopogtak be? Igen, elképzelhető. Elképzelhető, hogy piactereken, hirdettek? Igen, elképzelhető. Elképzelhető, hogy zsinatokban? Igen az is.)
Akkor, ma napjainkban hogyan terjed a hit? Csel 17:17.


Milyen HIT?
A keresztény, vagy a Jehova tanúk hite?

Lucius írta:

Olvasom Csel 5:
A kérdés még mindig az, hogyan terjed a hit?
28, 29, igen érdekes dologra mutat rá.


Éspedig mire?
Mit is hirdettek az apostolok. Milyen Evangéliumot? Kinek a Nevét hirdették?

Lucius írta:

A korai prófétáknál nem mindig volt kijelölve, hogy xy-hoz kell menniük. Hanem egy városnak, vagy népnek prófétáltak. Ebben az esetben folyamatosan mozgásban kellet lenniük.
Aztán a zsidó szokások hagyományok szerint, vagy a városkapuban, vagy a piactereken szóltak. Ami nem zárja ki, hogy a város elöljáróságát ne keresték volna fel elsőként a hírrel, ami rájuk bízatott.
Így hoztam én szóba ezt. Isten szelleme vezette őket.


Egy erő hogy tudta vezetni őket?

Lucius írta:

Említed, hogy nem látod az írásokban, hogy erre lenne utasítás.
A Háromságra sincs hivatkozás, mégis hiszel benne.
( Pár utalásból, következtetsz, a háromságra. Ismét pár utalásból, pedig nem látod, hogy házról-házra is bennfoglaltatik.)
Nos, ha nem látod, akkor nem látod.


Ha pár utalásból a házról házra járást igazolva látod, de a jópárszor pár utalásból nem látod a Szent Háromságot……….
Ha nem látod, akkor nem látod…
Az „erő” önmagában nem, is fogja megláttatni veled.

Lucius írta:

(különböző gondolkodásunk van, más dolgokra figyelünk, az életünk folyamán eltérő személyiségek vagyunk. Tehát nincs is azzal semmi, hogy Másként látjuk


Igen különböző a gondolkodásunk, pl. más Evangéliumra figyelünk. Mi is a Te Evangéliumod? Mit hirdetsz?

Lucius írta:

A dolog akkor van rendben, ha kölcsönösen tisztelni tudjuk egymás hitnézetét, elgondolását.
Szerintem, ezen van a lényeg.


Te kereszténynek vallottad magad, mégsem Jézus nevét hirdeted. Nem vállaltad fel, hogy Jehova tanú vagy, mégis Jehova nevét hirdeted.
Mi ebben a tisztelni való?

Lucius írta:

Furcsa, amit mondasz. Tehát az edény a lényeg, nem az, ami benne van?
Mindegy, mit hirdetünk, csak azzal a módszerrel tegyük, ahogy a Bibliában tették?
Nem, nem furcsa. Nem mondtam sehol, hogy bármit lehet hirdetni, a módszer alapján.
Azt mondtam, ezzel a módszerrel. A közvetlen kontaktussal tették.
A kérdés, hogy mit hirdetnek, vagy helyesen-e? Ezek felkérdések (költői, nem vár választ)


Ezzel most megint azt mondtad, de hagyjuk…
Ha kérdés, hogy mit hirdetnek, az választ vár.
Mert ez a lényeg.
Mi van az edényben?

Milyen Evangélium?
Tehát mit is hirdetnek? Milyen Evangéliumot?

Lucius írta:

Azt mondod, hogy egyetlen Jehova Tanútól sem hallottad a Krisztus Evangéliumát.
Mi az Evangélium?
És mit hallottál eddig J.T-tól?
(ez talán megérne pár sort, hogy lássuk egymás nézetét.)
Tehát mi is a Ti írásotok szerint való Evangélium?
Hogyan tudnád röviden összefoglalni?
http://www.watchtower.org/languages/h/index.html
Minden lényeges, és alapvető tantétel itt megtalálható. (Ez a legrövidebb)
Azért hoztam a hivatkozást, mert ez az övék, hivatalos weboldaluk. Tehát rögtön „első kézből” olvashatod. Én meg spóroltam a gépeléssel


http://www.watchtower.org/languages/h/index.html
(Ez a legrövidebb) olvasd el, mit hirdetnek „örömhírként”.

Ezt hallottam tőlük. Bűnbocsánat, kegyelem, Jézus Krisztus váltságáldozatáról egy szó se.

Azért hoztam a hivatkozást, mert ez az övék, hivatalos weboldaluk. Tehát rögtön „első kézből” olvashatod. Én meg spóroltam a gépeléssel

Lucius írta:

Ha jól értem, becsöngetett hozzád egy Jehova tanú, és ezért hagytad ott a Református egyházat? (Nem kötekedés akar lenni, csak kérdés)
Igen. Jól érted. Ha sűrűre akarjuk fogalmazni, akkor így volt.
(a háttér már annál bonyolultabb)


Értem már, miért olyan szimpatikus a házról házra járás. Önigaz(u)olás?

Lucius írta:

Helyedben nem mondanám hogy leírtak, mert nem tudhatod.
15 évig ezen gondolkodni kicsit hosszúnak tűnik.


Akkor ne gondolkodj tovább. Keresd fel őket személyesen.

Lucius írta:

Miért nem személyesen mondtad el a gyülekezetednek, hogy miért akarod ott hagyni őket, és miért levélben?
Hmm. Sok dolog van ami esetleg korlátozza az embert, a börtöntől a tolószékig, egyéb szabad-mozgást gátló tényezők. Egyszerűen ezt tartottam helyesnek, ha rögtön a központba küldöm, hogy biztos célba érjen.


Nem ért célba. Ettől még a gyülekezeted tagjai nem tudták meg, miért hagytad ott őket.

Lucius írta:

De, szerintem ezt a részt hagyjuk (mert amúgy mellékes megjegyzésnek szántam.)


Pedig ebben van a lényeg. Jézus Krisztus Egyháza nem személytelen hivatal, gyülekezeti tagokból, emberekből áll.

Lucius írta:

Nincs nekem azzal bajom, ha jöttek volna, és azzal sem, hogy nem. Pusztán tényt hoztam fel.
( Indokban leírtam, hogy több dolgot nem tanítanak, és nem támogatnak stb. Röviden; eltérnek. [De, félek ezt így leírva, személyes megbántásnak veszitek] ilyesmiket közöltem.)


Igen. Több dolgot nem tanítanak, amit a Jehova tanúk tanítanak, és több dolgot nem támogatnak, amit a Jehova tanúk támogatnak. Röviden: nem hajlandók eltérni, ezért te tértél el tőlük.
Más Nevet és Evangéliumot hirdetnek, mint a Jehova tanúk.
Te milyen Evangéliumot hirdetsz?

Lucius írta:

Istenfélő és Őt kutató emberek nem hoznak érték(elő)ítéletet emberekről. Azt meghagyják Istennek, Aki minden embert értékesnek tart, azért áldozta fel mindenkiért egyszülött Fiát.
Én itt különbséget teszek. (Egyrészét, mondandódnak osztom is; Isten akié az ítélet joga. Igen, valóban így van.)
Egy emberről, vagy két emberről, akik valamiben közösek. És amiben közösek, az számomra elfogadhatatlan. Akkor amikor azt a dolgot megítélem, akkor nem az embert ítélem meg, hanem a cselekményt. A cselekmény lehet fizikai, szellemi. A biblia nem tiltja, Maga Jézus, tesz többször is a hamis hitekre elitélő megjegyzést. Nem az embert itélte meg, hanem a hitet.
De, tisztelettel bánt a máshitükkel.


Ennek örülök, ha nem veszed tiszteletlenségnek, hogy megítéljük a hited.
Tehát, milyen Evangéliumot is hirdetsz? (a saját szavaiddal - nyugodtan elmondhatod, hiszen csak beszélgetünk. )

Lucius írta:

Tudja a lelked nagyon jól, hogy mit keres itt.
Áldást, békességet.
Honvágya van.
És amikor a Buddhistával beszélgetek? Mert nem csak erre a fórumra járok be, vagy levelezési listákon vagyok. Akkor pedig Buddhához vágyik a lelkem?
Honvágya van a lelkemnek. Jól mondod. Az ember úgy lett teremtve, hogy örökéletű legyen, és éljen a földön. (Paradicsom)


Úgy lett teremtve….
Csak közben történt egy s más.

Az embernek azért van szüksége újjászületésre, hogy örökké éljen….
Paradicsom………
Örök élet nincs bűnbocsánat és az Úr Jézus Krisztus kegyelme nélkül, sem bejutás az Örök Városba…

Lucius írta:

Ezt a belén teremtett vágyat örököljük, és vágykozunk utána. Ezért keressük Istent.
Ezért tudakozzuk szándékát, és cselekszünk hitünk szerint.


A Zsidók is keresik Istent, és tudakozzák a szándékát.

A mai napig is… Pedig látták – megfeszítve – a kereszten – és tudták, hogy feltámadt……..mégsem hittek.

Lucius írta:

Mert a honvágy az eredetiség, tökéletesség felé, erősen dolgozik bennünk. (Legalább is rám ez igaz.)


Eredetiség – tökéletesség─…………

Vagyis: mi a te írásod szerint való Evangélium? Mit hirdetsz, milyen üzenetet hoztál ebbe a „házba”?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 02:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:
....
Jó, akkor nézzük a lényeget:
....


Hmm. :) Úgy látszik, hogy a kérdéseket visszaforgatni csak nekem nem ildomos.
De, sebaj


Mit tett érte?
Felvilágosította, megmutatta neki mi a helyes. És ami helyes hogyan gyakorolhatja.
Majd ezek után meghalt érte. (sokakért)

Mi az Evangélium?
Ha szó értelmét kérded, Örömhír, Jó hír.
Ennél azért több, mert nem elég a hírt elmondani.
Isten kegyelméből, és határozatából, van lehetősége az embereknek. Jézus ezt mondta el. Tetteivel erről adott bizonyságot. Tökéletes életével mindenki számára lehetőséget ad arra, hogy az emberiség ott folytassa ahol a a terv megszakadt. (Akik hisznek Istenben, Fiában a Krisztusban. És cselekszik az Ő akaratát.)

Ha bemész valakinek a házába, milyen üzenetet viszel?
Nem biztos, hogy viszek.
És ha viszek, nem biztos, hogy neki üzenet.

Bejöttél ebbe a házba. (fórumba)
Milyen üzenetet hoztál?
Milyen Evangéliumot hirdetsz?

Ef 4:5 Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;
Ján 14:6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Jézussal egyet tudsz érteni? Tudsz örülni annak, amit Ő mond magáról?
Igen.

Amennyire tőlünk függ, békések vagyunk veled.
Nem értettél meg amikor a tiszteletről beszéltem.
Ennek örülök, ha nem veszed tiszteletlenségnek, hogy megítéljük a hited.
Amikor az én hitem ítéled meg, akkor velem vagy tiszteletlen. Ergo nem vagy békés.
Amikor egy vallási irányzatot ítélsz meg, attól még az egyént tisztelheted úgy, hogy azt valóban ne bántsd meg.
Főleg amikor azt mondod békés vagy, majd a Tisztelet kapcsán megkérdőjelezed, hogy mi tisztelni való van a hitemben?
(Erről ennyit. Én tisztellek Téged, és személy szerint itt mindenkit. Ezzel tiszteletben tartom azon nézeted is, hogy te más hiten, vagy mint én.
Ha pedig egy mód van rá, akkor ezt ne is feszegessük! Én elmondtam a véleményem, azaz a hozzáállásom hozzád, és másokhoz is. Te is kifejtetted. Szóval kár tovább hegyezni ezt. Nem célom a megosztás, a megbotránkoztatás, és más hasonló dolgok.) :)

Hallgatjuk, (hallgatnánk) milyen Evangéliumot képviselsz, hirdetsz?
Maga Jézus azt tanította, hogy ő Isten Fia, akihez nincs hasonló (Ján 10:36; Máté 16:15-17); hogy ő a megígért Messiás (Márk 14:61,62); ő már emberi élete előtt is élt a mennyben (Ján 6:38; 8:23, 58 ); hogy halálra adják, de a harmadik napon feltámad, ezt követően pedig vissza fog térni a mennybe (Máté 16:21; Ján 14:2, 3).
Azon gondolkodom, a kérdésed kapcsán, hányféle evangélium van?
Én egyről tudok, ami igaz.
Így a milyen kérdés, már nem kérdés.


Pedig a lehetőséged megvan. Bemehetsz, ha akarsz. Ez nem a templom és a gyülekezet hibája.
Szóval ha jól értem a misszió, az abból áll, hogy bárki bemehet a templom ajtaján? Tól-ig ’nyitvatartási idő alatt megtérítünk’ Komoly kérdést tettem fel, ami komolyan érdekel.
Tudod, ha Január 1 nem a boldog újévről hallok, talán be is mennék. Ehelyett boldog újesztendőt kívángatva Jannus a Kétarcú istenének köszöntését hallanám a templom ajtaján belül. (rómaiaktól átvett.) Ha egy előadás nem úgy kezdődne, hogy öregnéne, milyen bodog, és ez az ünnep milyen jót tett vele stb… Akkor talán, bemennék.
Nem az Igaz Istenről szól az Ige, hanem valami más, ismeretlen isten emlegetése, napjának ünneplése, és köszöntése.
Hogy nem kell komolyan venni? Elfogadom, ha valaki nem veszi ennyire komolyan, és szilvesztert hangos kürtöléssel petárdázással, viháncolással tölti. Ahogy egykor a gonosz szellemeket űzték, és fogadták az ujjat. (engem spec. Érdekelnek a gyökerek.)
De, nem nevezném hibának, hogy már nem térek be. (De az ajtóba se állok, hogy más ne férjen be, ha menni akar.)

Hirdetvén az Evangéliumot….
Tehát, milyen Evangéliumot?

Egy van.

Milyen HIT?
A keresztény, vagy a Jehova tanúk hite?

Mi a különbség?
Egy hit van. Vagy nem?

Éspedig mire?
Mit is hirdettek az apostolok. Milyen Evangéliumot? Kinek a Nevét hirdették?

Tegyük magasra azt a mércét! :) Jézus kinek a nevét hirdette?
Ján 12.28, 17:6, 17:26
De, nem felejtkezem el Jézusról. :-)
Fil 2:10 Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
Így kerek ez.

Egy erő hogy tudta vezetni őket?
Isa 55:11 Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem.

Az „erő” önmagában nem, is fogja megláttatni veled.
Nem a Jedikről beszéltem, sem pedig Sith. ) :)

Igen különböző a gondolkodásunk, pl. más Evangéliumra figyelünk. Mi is a Te Evangéliumod? Mit hirdetsz?
Szerintem egy evangélium van, csak értelmezéseink térnek el.
Türelmet. Szela.

Te kereszténynek vallottad magad, mégsem Jézus nevét hirdeted. Nem vállaltad fel, hogy Jehova tanú vagy, mégis Jehova nevét hirdeted.
Mi ebben a tisztelni való?

Igen, kereszténynek gondolom magam. Sokszor kiemelem Jézus személyét, és fontosságát.
Nem vállaltam fel, mert nem vagyok az. Hivatalosan nem csatlakoztam a gyülekezetükhöz. Mi a gond ezzel? Ettől még egyetérthetek velük pl. Jehova nevét illetően. Vagy Jézus váltságáldozatába vetett hitüket érintően és más dolgokban.

Ezzel most megint azt mondtad, de hagyjuk…
Ha kérdés, hogy mit hirdetnek, az választ vár.
Mert ez a lényeg.
Mi van az edényben?

Igen azt mondtam, hogy hagyjuk, mert sok dolog egy hozzászólásban már nem gondolatcserék, hanem valami egészen más.
Én nem az edényt vizsgálom. Van benne, ami van. Én inkább azzal törődők, hogy az én edényembe ne kerüljön akármi. És a fő töltőt kérem, hozzá fordulok; Ő pedig kiadta azt főpapjának, Fiának, Aki királyként ítél, és dönt az edények sorsát illetően.

Ezt hallottam tőlük. Bűnbocsánat, kegyelem, Jézus Krisztus váltságáldozatáról egy szó se.
http://www.watchtower.org/languages/h/l ... cle_03.htm
Itt van az is amit hiányolsz.

Értem már, miért olyan szimpatikus a házról házra járás. Önigaz(u)olás?
Max következtetsz. Annak ismeretében, amit itt elmondtam, és kiegészíted azzal amit nem mondtam ki. De elgondolásod szerint illik rám.
A 90-es évek elején pár alkalommal valóban voltam házról-házra, mint kísérő, megnéztem hogy is megy a dolog.
Nem szándékom igazolni magam. Nincs rá szükségem, főleg nem fórumon.
Mert akkor el kéne gondolkodnom, hogy felkeressek egy pszichológust.

Akkor ne gondolkodj tovább. Keresd fel őket személyesen.
Amikor azt mondtam 15. évig ezen gondolkodni, nem magamra gondoltam. :)

Nem ért célba. Ettől még a gyülekezeted tagjai nem tudták meg, miért hagytad ott őket.
Pedig ebben van a lényeg. Jézus Krisztus Egyháza nem személytelen hivatal, gyülekezeti tagokból, emberekből áll.

Célba ért az. Max valaki nem foglalkozott vele. Mindegy, hogy egy személyben, vagy csoportosan.
Főleg ha azt mondod, hogy nem személytelen hivatal. Akkor még inkább, hiszen emberekből áll. Tehát a tévedésem (ha az) akkor azon ember kezében van, aki levelem átvette. Onnantól kezdve az ő kezéből kéri számon az én lelkem (életem.)

Igen. Több dolgot nem tanítanak, amit a Jehova tanúk tanítanak, és több dolgot nem támogatnak, amit a Jehova tanúk támogatnak. Röviden: nem hajlandók eltérni, ezért te tértél el tőlük.
Miért is tértek el páran az Izraelita vallástól?
Miért hagyták ott a pogányok, egy új hitért a régit?
Mert rájöttek, hogy változtatniuk kell. Egy igazság létezik. A többi ábránd. Amit a Sátán táplál.
Ezt pedig nem eltérésnek gondolom, hanem pont ellenkezőleg. Az egyenest választva, elhagyni azt ami görbe.

Én nem azért jövök fel erre az oldalra, hogy kézen fogjak bárkit is akarata ellenére. Vagy eltérítsem. Nem az én dolgom. Sőt! Itt most azt mondom; Isten, fogja mindenki kezét, és vezesse őt a Fián keresztül.


Örök élet nincs bűnbocsánat és az Úr Jézus Krisztus kegyelme nélkül, sem bejutás az Örök Városba…
Bűnbocsánatról már olvastál J.T. oldalakon, kegyelemről is. És olvashatsz Jézusról is.
De, lehet átsiklottál azon a részen.

Vagyis: mi a te írásod szerint való Evangélium? Mit hirdetsz, milyen üzenetet hoztál ebbe a „házba”?
Mat 22:37 Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedbõl, teljes lelkedbõl és teljes elmédbõl.
Mat 22:38 Ez az elsõ és nagy parancsolat.
Mat 22:39 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
Mat 22:40 E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

Joh 13:34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

De, csak üzenettel lehet bemenni egy ’házba’?
Vagy esetleg embereket megismerni, és megtudni, hogy ki mit gondol Istenről.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 08:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bocs Lucius csak egy gondolatod idézek ide:
Idézet:
Mi a gond ezzel? Ettől még egyetérthetek velük pl. Jehova nevét illetően. Vagy Jézus váltságáldozatába vetett hitüket érintően és más dolgokban.


Ezt fejtsd ki mert nem értem.
A többit sem biztos, hogy értem, de ezt biztos, hogy nem értem.

Főleg a váltság halál hit érdekel, mert ha helyes a hitük, és ezt az Ó-szövetségi írásokból vezetik le, akkor nem tudom, hogy jutottak más következtetésre.

Nem egy evangélium van, de egy örökkévaló evangélium van, és ez az örökkévaló evangélium az adott korban és társadalomban, másként kerül kijelentésre.
Pál mondja az "én evangéliumom szerint".
Az Írásban négy emberen keresztül szólal meg a kijelentett evangélium.
Mi a te evangéliumod?
Én leírtam már az enyémet, tudod idézni?
:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 12:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:

Ezt fejtsd ki mert nem értem.
A többit sem biztos, hogy értem, de ezt biztos, hogy nem értem.

Főleg a váltság halál hit érdekel, mert ha helyes a hitük, és ezt az Ó-szövetségi írásokból vezetik le, akkor nem tudom, hogy jutottak más következtetésre.


:*:



Rendben. Megpróbálom ismét nekifutok. (rossz vagyok fogalmazásból, talán ezért nem érthető.)

Ahogy valamelyik nap említetted is, valamelyik topikban. Azt mondod, hogy Te, elfogadod Károli fordítását úgy ahogy van, neked az úgy jó. Ezt értem is, és nincs vele gondom.
Viszont fenntartásaid vannak a Jehova névvel. (Talán nem fontos számodra. Stb. nem ismerem az indokot.) De maradok Károlinál. 1695 Tótfalusi Kis Miklós (aranyos biblia) Nem sajnáltam ezt a Bibliát betenni a szkennerbe. Egyetlen okból kifolyólag. (hívd meg ezt a képet a böngésződben. Olvasd a tíz-parancsolatot! Azt fogod tapasztalni, hogy végig szerepel Jehova neve. Károli így fordította, és gondolom volt oka arra, hogy ezen kiemelkedő résznél alkalmazza az isteni nevet.
http://w3.hdsnet.hu/lucius/bib-1.jpg

Itt jutok el Jehova Tanúihoz. Ők is használják az isteni nevet. Hirdetik, ahogy Jézus is tette.
Egyetértek velük ebben. Nem azért mert ők mondják. Hanem azért, mert ezt látom a Bibliában. Meggyőződtem arról, hogy az ott van. Pedig ekkor még J.T. sehol sem voltak, csak az 1870-es években mint bibliakutató társaság kezdtek működni.

A héber iratokban; Ó szövetség, a próféciákat veszik ki, ami Jézusra vonatkozik. Ilyen értelemben abból vezetik le.
De, tudjuk, hogy több száz jövendőlés van Jézusra vonatkozóan. Tehát nem csak az Ő levezetésük az.

Egy másik példa. Te, Ti azt mondjátok; Jézus a megmentő, és nélküle nincs megváltás.
Egyetértek veletek. Így van. Nem azért értek egyet, mert ti mondjátok, hanem azért mert én is azt olvasom a Bibliában, hogy ez így van.
Pusztán fogalmazási különbség van abban, amikor J.T. ezt úgy fogalmazzák, meg mint váltságáldozat. (Jézus áldozatott hozott értünk.) Ők is azt mondják, Hogy Jézusba vetett hit, jelentésében, aki elfogadja az Ő halálának tisztaságát, Elfogadja magát Jézust a Krisztust. Mintegy jelképesen megmossa ruháit jézus vérében… Erről beszélnek Ők is.

Röviden; Van egy tantétel, ami visszaigazolható a Bibliából. Vagyis maga Isten Szava támogatja meg azt, és mondja ki. Akkor számomra mindegy, hogy ki jelenti azt ki. Abban a tantételben egyetértek vele. Függetlenül attól, hogy felekezetileg hova tartozik.
Remélem, hogy most sikerült tisztán fogalmaznom. :)

Az én ’evangéliumom’ az, ahogy A Biblia tartalmazza. Kezdve a kiűzetéskor kijelentett szabadítónál, egészen a Jelenések könyv végéig. Mert ez az egész irat egy, egységes.
Ahogy Jézus kijelentette Mat 5.18. jóta = vessző, pontocska el nem múlik.
Ha belegondolunk akkor ez egy nagyon komoly kijelentés, amiben benne van a pontosság.
(innen is van a közmondásunk, hogy egy jótánnyit sem mozdul nézetétől, vagy enged stb.)
Ezen beszélgetésekbe, pedig azon szándékom motivál, hogy másokkal megosszam, amit én megtudtam, megértettem. És hogy lássam mások, hogyan értik. (Na most, hogy engem a megosztás inspirál, az nem azt jelenti, hogy tuszkolom. Ki-ki használja fel, ha úgy gondolja abban van számára érték. És ez az érték megegyezik hitnézetével.) Így vagyok ezzel én is. Amikor Titeket olvaslak. Sok érdekes dolgot tapasztalok, jó megközelítéseket. (és ez itt most nem szoc. Pszichológia) :) hanem mert őszintén így gondolom.

Azt pedig kérlek nézd el nekem, ha nem olvasom át mind a 319 hozzászólásod! :)
Bizonyára kimondtad már mit tekintesz evangéliumnak. Így konkrét nem emlékszem. Hiszen célom a beszélgetés, feltárás, felvetés, levezetés a nézeteink szerint.
Amikor pedig találok egy ’gyöngyszemet’ akkor nem névhez kapcsolom (pl. FM), hanem az írásokhoz.
Tehát bocs, ha nem tudom idézni. (nem figyelmetlenségből, hanem rendezési elvem máskéntjéből fakad.)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 17:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bocs én soha nem mondtam, nem gondoltam, hogy fenntartásaim vannak a jehova névvel, + semmivel kapcsolatban nincs fenntartásom, azt is elfogadom, hogy valaki észhitet gyakorol, még ezzel sincs fenntartásom.

Akkor kérdezed mi van?

Vagy nem kérdezed :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 17:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Bocs én soha nem mondtam, nem gondoltam, hogy fenntartásaim vannak a jehova névvel, + semmivel kapcsolatban nincs fenntartásom, azt is elfogadom, hogy valaki észhitet gyakorol, még ezzel sincs fenntartásom.

Akkor kérdezed mi van?

Vagy nem kérdezed :wink:



Akkor valamit elértettem. (emberből vagyok.) :)

Ha kifejtenéd, hogy mit nevezel észhit-nek?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 18:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Amikor egy mérnök végzi az egyetemet, akkor a tananyagot kipróbálás nélkül elhiszi, de valójában az ember hitre van teremtve, minden tevékenységét megelőzi egy elővételezése annak a tevékenységnek, hiszi, hogy meg tudja tenni.
Érthető?
Feltételezi szó is használható a hit helyett, de azért nem tökéletes, mert az indulásnál nem feltételezi, hanem hisz, aztán ha nem jön be akkor racionalizálja, ill amikor megkérdezik miért csinálja, akkor igyekszik racionalizálni.
A képzeleti tevékenység is ennek egy válfaja.
Érthető?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 12:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Amikor egy mérnök végzi az egyetemet, akkor a tananyagot kipróbálás nélkül elhiszi, de valójában az ember hitre van teremtve, minden tevékenységét megelőzi egy elővételezése annak a tevékenységnek, hiszi, hogy meg tudja tenni.
Érthető?

Érthető. De, azért valami ismét szögetütött. És ha már felmerült meg is kérdezem.
Mi alapján hiszi, hogy meg tudja tennei?

FM írta:
Feltételezi szó is használható a hit helyett, de azért nem tökéletes, mert az indulásnál nem feltételezi, hanem hisz, aztán ha nem jön be akkor racionalizálja, ill amikor megkérdezik miért csinálja, akkor igyekszik racionalizálni.
A képzeleti tevékenység is ennek egy válfaja.
Érthető?

Ezt nem értem.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 13:05 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius
Más evangéliumot hirdet JT és mást a Biblia így mi is. :)

Nézd ha megnézed Jézust mint nagy tanító vagy bárány , királynak, erős Istennek tarják.
Megváltónak akinek a vérét elfogadják.

De nem hiszik hogy Jézus képes lenne embereket személyenként irányítani.
Sőt azt hirdetik hogy menjenek ki közülük hogy nem kapjanak azok csapásaiból.
Így mentél te is ki, ezért hiába mentek volna utánad hiteltelenek voltak számodra.
--

Miről is van szó?
Jt- ben van az üdvösség, mert rajtuk keresztül van az irányítás.
Ehhez Jézus tanítása és annak cselekvése az út.
--

Igen ám de az eltérések igen nagyok az apostolok (tanítványok) evangéliumától.

Ezt azzal magyarázzák hogy ők a nagy sokasághoz tartoznak így ugyan nem Jézus teste de földi megváltásban részesülnek.
--

Az apostolok viszont egy szót sem szóltak erről. Sőt egyedül Jézus testében van megváltás hirdetik.

JT homályos okoskodásokból félre értésekből teóriákból állít elő egy utat.
Ami nem áll meg.

Ez az út még csak nem is arra vezet amerre Jézus teste tart.

--

Ha eddig nem merül fel benned a kérdés jó lenne ha elgondolkoznál rajta sátán csalásai, teljesen vagy csak félig vezete félre ez embereket?
Kísértései mind fél igazságokkal van tele, csak a célt, a vezetést, akarja megváltoztatni, hogy Istennel való kapcsolata az embernek ne olyan legyen amilyet Isten elfogad.
--
Tehát ha Jt tanítás ennyire eltérő az apostolokétól (Isten Igéjétől) érdemes lenne jobban kétségbe vonni és megvizsgálni állításaik igazak e.
--

Hogy tudod megvizsgálni elfogulatlanul úgy hogy közben saját tanításukon keresztül teszed?
Értem ez alatt ha Isten Igéje mást mond mégis nekik hiszel.

--
Tudod több oldalt írtam de ez olyan hosszú téma hogy darabokra szedve lehetne megbeszélni.
Különben nem biztos hogy megérted vagy csak elsiklasz felettük.
Ugyan akkor én vagy más hiába mondom (...ja) hogy vannak tévedések tanításukban, ha Jt tanítása a Biblia felet áll.
Ha egyszer érthetően szó szerint le van írva, ne okoskodó, hogy ez nem azt jelenti. Fogad el.
Te sokszor (mert ezt tanították) szinte keresztrejtvénynek tartod és más Igékkel együtt értesz valamit közben közvetlenül mellette lévőket hagyod figyelmen kívül.
Mivel egy teóriát látsz magad előtt észre sem veszed mert neked így egységes.
Pedig ez csak egy látszat, viszont alaposan meg akadályoz abban hogy meglásd mit is ír valójában Isten embere az adott Igében.
Pedig valakinek írja már akkor is, sokszor nem is stabilan állóknak helyre igazításképen mint pl Pál.

Ha nem lebeg előtted hogy ez nem rád vonatkozik hanem Jézus testére és te nem oda tartozol talán meg is értenéd.

Ha Jt tanítás félre tudnád tenni teljesen mást látnál.
A kérdés akarod e valóban meglátni azt a másik evangéliumot amit az apostolok hirdettek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 13:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Lucius jókat tudsz kérdezni :wink:

Amikor megszületik akkor az ősbizalommal születik, még a nem várt gyermekben is van ilyen, hát még a várt ban.
Serkentettségre van beállítva a rendszere ezért pihenni csak megnyugtató, hangra, simogatásra, ringatásra, stimuláló ingerre tud.
Nem kívánom most felsorolni, hogy minek mi a következménye, de bizonyos eredményes tevékenységei nyomot hagynak az emberben és ezt mint rejtett képzeleti képet elővételezi a következő megoldandó feladtnál.
A HIT az ősbizalomhoz tér vissza.
Akinek van annak adatik, akinek nincs, még az is elvétetik amilye van, mondja az ÍRÁS.
Most jól leírtam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 13:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tavasz
Bocsás meg nem tudom hogy sikerül kettőt csinálni belőle. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2006. nov. 06., hétfő 13:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 10:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Kedves Lucius
Más evangéliumot hirdet JT és mást a Biblia így mi is. :)
....


Más evangélium…?
Hogyan?

Egy Biblia van. Én hiszek abban, hogy Jézus halála nem volt értéktelen. Mi több, hogy egyszeri halála sok milliókra is elhat, érvényes, ha azok képesek elfogadni.
Hogyan lehet ezt másként hirdetni?
Nem célom megvédeni őket, és nem is dolgom. Ők is azt hirdetik, hogy Jézus az út, az élet.

Hiszik, hogy az ember személyesen is irányítható. A héber írások szinte ezzel vannak tele. Isten megszólít, valamilyen formában egy embert. Irányítja, vezeti.
Miért lenne ez napjainkban más? Mostanra a forma jórészt beteljesedett. Itt a kezünkben a biblia. Isten folyamatosan szólít. Ahogy a hébereknél is dönthetett valaki, hogy hallgat-e Istenre; úgy napjainkban is, bármikor becsukhatja a Szent könyvet.
De, ha olvassa, kéri a megértést, személyes segítséget kap. (Saját esetem; Istent kérem közvetlenül, a Fián Jézuson keresztül [ő az út, senki nem mehet Atyához..], hogy legyen egy adott témában rálátásom, megértésem. Hogy amikor elfogyok emberi észből, felfogásból, akkor adjon az Ő Szelleméből, ami tovább vezet.
Én úgy gondolom, hogy nálam működik, valamilyen szinten, mert amikor elmondom számomra világos.

Igen. Most egy egész világot, behálózó felszólítást tettek közzé. Amit említettél is „Közel a hamis vallás vége!” c. traktatus, vagy mi, mert füzetnek kevés, a szokott traktatusoknál négyszer nagyobb. :) mindegy.
Ők úgy gondolják, hogy a hamis vallások vége közel.
Gyorsan hozzá is teszem, hogy Ti is úgy gondoljátok. És nem csak ti; hogy egész korrektek legyünk. Hanem sok hit, és vallás is. A Bibliát alapnak tekintő vallások nagyban ezt hirdetik.
J.T. most 235 nyelven tették ezt közzé.
(Azt most hagyjuk, hogy mely hitek a hamisak, és J.T. odasorolható vagy más… Mert hosszú lenne.)
Viszont a Biblia alapján indokolták meg, tehát nem tehetek úgy, mintha misem történne. Én megvizsgálom(tam).

(Látom folyamatosan visszatér, hogyan, miért, mentem ki.
Röviden; Nem kaptam semmit. ’szellemileg’ hoztam egy döntést. És viselem annak következményeit. Akár jó, akár rossz. Hitem a Bibliára építem.)
Az pedig, hogy hiába jöttek volna… Hát; nem tudom.
Kis nyuszi elmegy rókához a létráért
Magában mondogatja; Á! Ez a róka kicsit irigy, nem fogja odaadni.
Majd kicsit később ismét mondja magában, Ezt a róka tuti irigy, nem adja oda azt a létrát.
Már majdnem a róka házánál van, és mondogatja magának; Ilyen irigy egy állatot nem hordott a föld, biztos, hogy elzavar, és nem adja oda.
Majd bekopog a rókához; tessék! Szól az, és ajtót nyit. Szia nyuszika! Segíthetek? Mire a kisnyúl, Tudod mit! Tartsd meg a létrád! Majd megyek és veszek magamnak. Azzal faképnél hagyta.
Röviden; ha valaki eldönti, hogy az márpedig úgy van. Akkor nem kell indok.
Ki dönt? Isten? Ember? Egy gyülekezetben, emberek vannak ez igaz, de a gyülekezet vezetői, akik megkapnak bizonyos leveleket. Pusztán azért nem járnak utána, mert tudják, hogy valaki menthetetlen. :) Vagy inkább kisnyúl effektusban szenvednek? De, nem óhajtok belemélyedni. Isten adott példát több esetben is, Vagy ahogy olvassuk is a pásztorkodásról…
De, nem jelölöm írásból. Nem célom, a hánytorgatás. Akkor nem jöttek és kész. Ez a tény.
Függetlenül, hogy maradtam volna nézetemen. De, nem ember dolga eldönteni azt.


Ők azt mondják, hogy az Ő tanaikban van.
Ti azt mondjátok, hogy nálatok.
Én azt mondom Nála, van, és az Ő szavaiban, a Bibliában.

Eltérések? Milyenek?
Én, azt olvasom; Zsolt 37:29: „A föld pedig az igazságosaké lesz, és örökké rajta lakoz¬nak."
A teremtéskor Isten azt mondja töltsétek be a földet; mindazt ami rajta van, nektek adom…
Számomra világos, hogy a föld az emberek otthona. Ezt mondja az írás.
Bizonyára jó dolog lehet mennybe jutni. De, ki marad a földön? Miért teremtette Isten?
Csak átmeneti helyként útban a mennyfelé?

Amikor az apostolokról(’tól’) olvasok, sok esetben megnézem kihez szólnak azok.
Mert habár benne vannak az írásokban, hogy tudjunk, okuljunk. De vannak olyan részek amik egymáshoz szólnak, vagyis az apostoli osztályhoz. (Én azokat a részeket úgy is kezelem.)


JT homályos okoskodásokból félre értésekből teóriákból állít elő egy utat.
Ami nem áll meg.
Mondjuk olvastam a minap hasonlót. Talán érdemes lenne arról is beszélnünk, hogy mik azok az okoskodások, félreértelmezések, tákolmányok, koholmányok. Szóval mitől is nem jó az?
Lehet, hogy nem arra vezet az út. Mégis minden mondatukat, pontos versmegjelöléssel szegélyezik. Ezt érdemes lenne eltanulni tőlük. Hiszen, járnak ide olyanok is, akik keresgélnek. Tehát van értelme a versek befűzésének (könyv, fejezet, vers) nem okvetlen azért mert akivel folyik a gondolatcsere nem tudja. Hanem azért mert talán másnak nem világos.
Én pl. ezért is használom előszeretettel a bibliai hivatkozásokat, hogy a másik olvassa el. És ne az én szavaimra támaszkodjon. Mert emberből vagyok, tévedhetek sok dologban. De, a Biblia nem téved.

Hogy tudod megvizsgálni elfogulatlanul úgy hogy közben saját tanításukon keresztül teszed?
Értem ez alatt ha Isten Igéje mást mond mégis nekik hiszel.

És itt van a lényeg. Tizen akárhány év alatt volt időm több könyvüket is kezembe venni.
De, nem a könyvben lévő, hanem az abban lévő hivatkozások a Biblia pontjaira.
Mindemellett azért van itt katolikus könyv, meg más egyebek, egész Mormonig. Azok létjogosultságát is megnézem. Számomra van egy hiteles dokumentum, az pedig a Biblia, a többi könyvek tucatjai, pedig mint segédeszköz, lehetnek.
Röviden; Én a Bibliának hiszek.

Érthetőség, Hogyan értsem az életvízét? Iszom és élek? Vagy van annak jelképes értelmezése?
Kiadja-e Isten az ellenségének az írások értelmét? És annak követőinek?
Nem.
Miért is mondogatjuk? A megértéshez kell Isten Szelleme! Azért mert így van.
Sok esetben sokkal mélyebb értelme van az írásoknak, mint azt gondolnánk. (Valaki mondta itt; hogy egy év múlva ugyanazon résznek már más értelme lesz, és rácsodálkozik. Jól mondta.)
Nem szándékom rejtvényt látni, de, ha kell akkor megközelítem onnan is.

Mivel egy teóriát látsz magad előtt észre sem veszed mert neked így egységes.
Pedig ez csak egy látszat, viszont alaposan meg akadályoz abban hogy meglásd mit is ír valójában Isten embere az adott Igében.

Ezt a napokban egy buddhista mondta nekem. Azzal a különbséggel, hogy ő minden vallásra ezt mondja. :-)

A kérdés akarod e valóban meglátni azt a másik evangéliumot amit az apostolok hirdettek?
Isten egy embert teremtett. Ha napjainkra különbözünk is némileg, de mind emberek vagyunk.
Hányféle evangélium van?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Buta nyúl nem tudja, hogy a róka nagyon szereti a nyulat :*:


én kevésbé az apró betűt, de azért megettem :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 07., kedd 13:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Bocs hogy két helyen beszélgetünk nem volt szándékom, de így esett. :)

Írod:
„Más evangélium…?
Hogyan?
Egy Biblia van. Én hiszek abban, hogy Jézus halála nem volt értéktelen. Mi több, hogy egyszeri halála sok milliókra is elhat, érvényes, ha azok képesek elfogadni.
Hogyan lehet ezt másként hirdetni? „
--

A megváltás elfogadása talán elég az üdvösségre?
A pápa talán nem hiszi? :) (a kis füzet róla szól mint parázna nőről)
--

Az elfogadás a lényeg.
Hogy milyen módon, milyen mértékben?
Ez hogy hat ki életemre?
Ami leglényegesebb ki lesz életem Ura?
Ha elfogadom megváltását de ne akarok tulajdonába kerülni (bár drága áron vett meg írja az Ige)
Akkor talán valóban elfogadja??
--

Mivel pont erről írtam a másik topikban nem ismétlem magam talán az is elég hogy megértsd mi a külöbnség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség