Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 14:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
net2rist írta:
próbáltam megvilágosítani...

nem adom fel :)


az Ige, ami ÉLŐ és HATÓ és ÉLESEBB MINDEN KÉTÉLŰ KARDNÁL eltalálta őket, ÁTSZÚRTA a szivüket, és VÁLTOZÁST HOZOTT LÉTRE belül

....





nem adom fel :)
Köszönöm, hogy türelemmel vagy. :)

Róm 10,17. Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.
És itt akár meg is állhatunk. "a hallás pedig Isten igéje által."
Isten Igéje pedig a Biblia. Javíts ki ha tévedek!


[Csel. 2.37] Mikor ezt hallották, a szó átszúrta a szívüket s így szóltak Péterhez és a többi apostolhoz: "Mit cselekedjünk, testvéreink, férfiak?"
ha pedig egy vessel korában olvassuk. megtudjuk azt is, hogy a Zsidókhoz beszélt. Mit tudunk a zsidókról?
Kora ifjúságuktól fogva tanulmányozták az írásokat. Tehát volt ismeretük. Nekik már csak a felismerés hiányzott. Amikor pedig eljutottak a felismerés szélére, még mindig nem tudták, hogy merre. Mert kérdezték is, hogy mit tegyünk?
Tehát belátni, hogy igazuk van, az még nem jelenti, hogy teljességre jutott a hitük. hanem azt, hogy feltámadt.
Ezekután bizonyára komolyabb tanulmányozásba fogtak, és hallgattak a szóra. De, azt is hozzá teszem, hogy akkor az ott történés, ami nekünk isten által ihletett irat. mert abból fejlődünk.
Bizonyára rosszul értem.

INFORMÁCIÓ által A BÜDÖS ÉLETBEN nem fog egy ember odatalálni Istenhez
Nem tudom.
Ezekszerint azt az információs halmazt, amit Biblia néven ismerünk. ezekszerint kidobhatjuk?
Mert isten amúgy is értünk jön. (vagy hogy?)

ha NEM HALLOD MEG SZEMÉLYESEN a szavát: SEMMIT NEM ÉR a TUDOMÁNYOD!!
Itt úgy érzem, kicsit türelmetlen vagy.
A leírt eseményeket, olvasás által haljuk meg. Vagy ismét tévedek?

(halkan jegyzem meg; miért ordítasz? valamint csekély ismeretem, nem nevezném tudománynak.)

Én úgy gondolom, hogy a Teljes írás Istentől ihletett. Tehát az Ő szava.
Amikor olvassuk, akkor haljuk meg.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
türelmes vagyok... cserébe te is olvasd el, amit írtam, próbáld megérteni...

nagyon kérlek, ne _tanulmányozzzzz_ hanem _engedd, hogy Isten szóljon hozzád_ !!

1Kor 2,14. Érzéki (=pszichikai) ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének (pneüma) dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen (pneüma) ítéltetnek meg.

nem segít rajtad, ha még 25x elolvasod... továbbra is egy nagyon művelt ember leszel, aki bolondságokat olvas és rendszerez
ha Isten Lelke (pneüma) kijelenti: a _szó_ (=rhéma) átszúrja a szívedet, valami pszichikán _felüli_ történik veled, és _más emberré leszel_

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Pedig éppen a szavak értelmezésén vannak a nézeteltérések Net.
Pl. van aki, az érzékit összemossa a lelkivel. Van aki szerint a lelki dolgok, érzelmek, és az igazi hit szellemi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
LEHET a szavakon is lovagolni :)

az "érzéki" téves fordítás, a görögben PSZICHIKAI szerepel

a lélek (pszüché) funkcióit ismerjük, ezzel foglalkozik a lélektan

a lélektan Istennel nem tud foglalkozni, mivel "a pszichikai ember nem foghatja meg Isten Lelkének/Szellemének dolgait, mert BOLONDSÁGOK neki!! ezeket csak szellemi szinten lehet érteni"

de ... attól hogy ezt megérted, még mindig nem jutottál oda, h NEKED SZEMÉLYESEN SZÓLJON ISTEN!!! pedig... enélkül az van, amit mondtam: nagyon művelt ember, aki bolondságokat rendszerez...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 15:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
net2rist írta:
türelmes vagyok... cserébe te is olvasd el, amit írtam, próbáld megérteni...

nagyon kérlek, ne _tanulmányozzzzz_ hanem _engedd, hogy Isten szóljon hozzád_ !!

1Kor 2,14. Érzéki (=pszichikai) ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének (pneüma) dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen (pneüma) ítéltetnek meg.

nem segít rajtad, ha még 25x elolvasod... továbbra is egy nagyon művelt ember leszel, aki bolondságokat olvas és rendszerez
ha Isten Lelke (pneüma) kijelenti: a _szó_ (=rhéma) átszúrja a szívedet, valami pszichikán _felüli_ történik veled, és _más emberré leszel_


Tökéletesen értem amit mondasz. És amit a többiek is mondanak.
Nézd meg kérlek a következő verset is! és az azt következőt! 15,16.

De, hogyan is lehetne egy beszélgetés építő?
Gipsz Jakab megszólal: Ma, tapsztaltam az Úr kegyelmét.
Mire a többiek: Hallelujah! (Dicsérjük Jah-t vagyis Istent.)
Aztán ezzel a dolog kész is. :)
(Utólag hozzáfűzöm: Fontosnak tartom ezt is, hiszen másoknak egy-egy ilyen eset akár bizonyság is. Tehát nem taartom érdektelennek ezt sem.)

Számomra a Bibliával való fogalkozás nem azonos a bélyeggyűjtéssel, hogy melyik kőnyomost, és melyik nem. Milyen a tépő széle stb. egyedi darabok.

Hanem amikor Isten Szavait olvasom, akkor nem egy eufólikus állapotba kerülök. Hanem egy jóleső kellemes érzés kerit hatalmába. De, úgy, hogy én, én maradok.

Tavasz-szal egyetértek. A szavaknak jelentésük van. És mivel sok-sok év telt el, sok szónak az értelme a fordítások által megváltozott. Valamint a jelenlegi világnézetünkben használt fogalmak miatt, más is érthető azok alatt.

A dolgokat rendszerezzük. Emberek vagyunk. A rendet, Isten is megmutatta, ott is létezik a rend. a törvényekből világosan látszik. Jézus ezeket a betüket, átültette a szívbe. Abba a régióba, amiről beszélsz is.
a tudaton túli megtapasztalás, az érzés. De, ahhoz, hogy elérjük, haladni kell egy úton. Jézus pedig az út. Őt megismerve világossá vállik a cél.
[De a szellemi ember valójában mindent megvizsgál, ő maga azonban egyetlen ember vizsgálata alá sem esik. Mert "ki ismerte meg jehova gondolkodását, hogy oktathatná őt"? Bennünk azonban megvan krisztus gondolkodása.]

Mindegy, hogy mely fogalmat használjuk az ismeretre, tanulmányozás, rendszerezés, stb. A hangsúly az ismereten van. Ezt mondja ki a 15. vers.

Mindig elolvasom (akár többször is) amire válaszolok. Ha pedig olvasom, értelmezem. ha értelmezem. meg is értem. ha pedig értem, akkor tudom, hogy mire mit mondok. (Mindezt megspékelve egy fohásszal [nevezzük imának] Segíts! hogy úgy tudjam elmondani, ahogy Neked ne mondjak ellent (akaratomon kívül), és mindazt amit elmondok (mert megvagyok győződve annak helyességéről) kellőképen a te igazságodhoz méltóan mondjam, és Ő (Te, Ti) meg értsék.)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lucius 2006. nov. 10., péntek 16:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 15:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
És ennek ellenére nem értjük és te nem érted amit mi mondunk.

Miért?

Talán segít!
A szabadesés törvénye miért nem érvényesül a világűrben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 16:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
És ennek ellenére nem értjük és te nem érted amit mi mondunk.

Miért?


Egyszerű.
A döntésünk miatt. Hoztunk egy döntést a hovatartozást illetően.
Te pl. úgy döntöttél, hogy a Református hithez tartozol. (legalább is ez idáig nem mondtad, vagy nem vettem észre se pro, se kontra. Tehát úgy gondolom, hogy oda tartozol.)

Én Elhagytam ezt a gyülekezetett, de nem az embereket.
http://www.parokia.net/showsubnews.php? ... paperid=26
nézd meg ezt az oldalt.

majd ezen belül J.T. tanúiról kialakitott állásfoglalást.
Egy dologban, mondanak olyat ami megállja a helyét. (Nem ismerik el, hogy Jézus Isten.) Itt van a kettönk közti ütközés is.

Csupán teremtménynek, tökéletes embernek ismerik el, hogy a Beléje vetett hitünktől függne - mint Fundámentumtól - az örök életünk, ezt tagadják. (Jn. 1,14).
ez pedig már nem állja meg a helyét. Mert ha ellátogatsz a
http://watchtower.org/languages/h/index.html
Ott pedig, hogy miben hisznek. Akkor egészen mást fogsz olvasni.
számtalan esetben kiemelik jézust, nem csak mint embert, hanem mint szellemi személyt és az Ő fontosságát. stb.

És itt jön a másik dolog, hogy miért is nem értjük egymást?
Elég volt egy kósza mondatom; Igen, tanulmányozok J.T. és máris más lett a nézőpont. Igen, egyetértek velük sok dologba. És máris javaslat született, hogy külön topik. (habár egyetértek a gondolattal, ne zavarjunk másokat. Főleg ne azokat, akik keresnek, és kérdeznek. 'minden szülő védi a gyermekét. :) ' Aztán kikerült egy tábla is az 'ajtóra' a mellékhatásokra való figyelmeztetés. Ezzel sincs gondom. nekem jó így is. A Bibliáról beszélek, és annak szavairól értelméről célom beszélni. Ha pedig ehhez még sárga csillagot is kell hordanom, hát elhordom azt is. :)
(és ez itt nem a rágalom. csak egy gondolat sor)

Azért nem értjük egymást. Mert már régen nem a bibliáról, és Istenről van szó. nem az a cél, hogy kutassuk az Ő szavait, megértsük szándékait. Felleljük kegyelmét, szeretetét.

Hanem más érdekek kerültek előtérbe. az pedig Így hangzik; kinek a vallása az igazi? (mert csak egy maradhat.)

Erről szól ez már nagyon régen, immár 1900 éve. :) szóval nem egy újleketű dologgal találkozunk.

Öszinte csendes beszélgetések helyett több esetben érzek valami mást. Habár nem látok át a másik oldalra, és annyit látok amit itt olvasok.
Pl. azt mondod erőtlenné tesszük Isten szavát.
Kérdeztelek, de válasznélkül hagytál
Azt mondod nem értem a poklosság törvényét, mert ez a teremtés szíve
Kérdeztelek, két esetben is. Tárd fel! Hogyan érted te? mond el annak értelmét ne tartsd vissza. Hiszen ettől fórum a fórum. elő lehet adni azt úgy is, hogy ne bántsuk vele a másikat. (Tudjuk, hogy a biblia hasznos a fedésre is. És itt nem a könyvvel való fejbeveregetésre gondoltam. :*: )
Szóval ezért nem értjük egymást, mert nem a hitnézetünket fejtjük ki, hanem azt nézzük, hogyan lehetne a másik hitét megbuktatni.
Erről van szó. (A Szálka esete )

Én nem akok senkit hitében megbuktatni. Nem méltó az hozzám.
Nem azért jövök erre a fórumra is, hogy másokat mintegy elcsaljak. mert a csalásban benne van a hátsószándék fogalma is. Téríteni sem az én dolgom. (mert aki utánam jön... )

itt vagyok.
Beszélgessünk a hitünkről, de azt a Bibliára alapozzuk!
(és este nyugalommal alszunk, mert tovább adtuk; Ahogy Úrunk, Jézus Krisztus azt hátrahagyta.)

Szela

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem is gondolkodtál a szabadesésről, hogy kerül ide?


Van egy fixaideád, és pl moment, most rám akarod húzni, nem megy, itt ott szűk, itt ott bő, és egyáltalán nem férek bele. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 18:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Nem is gondolkodtál a szabadesésről, hogy kerül ide?


Van egy fixaideád, és pl moment, most rám akarod húzni, nem megy, itt ott szűk, itt ott bő, és egyáltalán nem férek bele. :wink:


Bocs. Én a képernyőt olvasom. :wink:
Ha pedig gondolatolvasónak csapnék fel, akkor egy sort sem kéne itt leírnunk.


Egyszerűen más emberek vagyunk, más a környezetünk, mást tapasztalunk,
Másként hozunk döntést a világról és az abban levőkről.

Nincs nekem semmiféle ideám.
" eszme, eszmény. Küzdöttem ideákért, amelyek szentebbek voltak minden ideáknál, mert az életemet adtam volna értük. (Ady)"
Neki voltak. :)

(gör.), amaz eszmék, tanok összessége, amelyek valamely gondolatirányhoz tartoznak. Igy pl. megvan a maga I.-ja a nacionalizmusnak, a konzervatívizmusnak, a szocializmusnak stb. Az I. mindig valamely gyakorlati, pl. politikai irány elméleti alátámasztását jelenti.

Szerinted Befér a Biblia, és ezáltal maga Isten, az ideológia fogalmába?
(Emberi filozófiák, és gondolatkörök.)
"2kórn 2:6 "ugyan kinek volna ereje ahhoz, hogy házat építsen neki? Hiszen az egek és az egeknek egei sem tudják befogadni őt. És ki vagyok én, hogy házat építsek neki, hacsak azért nem, hogy áldozati füstöt füstölögtessek színe elött?"


És főleg nem rád húzni, vagy másra bármit is.

Ja! jut eszembe! :)
A szabadesésről. Folyamatosan esünk a napkörül. És a naprendszerünk is folyamatosan esik. (hogy hol van a fennt, és hol a lent. az pedig egy külön kérdés.)
Mi jut eszembe? a tervszerűség, a pontosság a céltudatos tervezés nagyszerű példáját látom. rom 1:20 "Ami láthatatlan Istenben, az látható az ő alkotásaiban."

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 18:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Jn 4,24 Szellem az Isten, és azoknak, akik Őt imádják, szellemben és való(igaz)ságban kell imádniok.
Idézet:
Net írta
a lélektan Istennel nem tud foglalkozni, mivel "a pszichikai ember nem foghatja meg Isten Lelkének/Szellemének dolgait, mert BOLONDSÁGOK neki!! ezeket csak szellemi szinten lehet érteni"

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

bárjú..
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 18:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Most mesélte az asszony, Mátyás földön az egyik boltban aranyborjú, angyal ruhában :D mint mécses tartó.
Mondtam, hogy holnap menjebe ismét a boltba, és fotózza le.

Nah! ilyenkor gondolkodom el nagyon a világon.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Akkor neked ez nagyon jól jön :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 10:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:

Hmm. Úgy látszik, hogy a kérdéseket visszaforgatni csak nekem nem ildomos.
De, sebaj

Visszaforgatás…
Konkrétan?

El kell fogadnod, hogy felvetéseidre, kérdések is születnek.
Elvégre beszélgetünk.
Beszélgetés célja pedig:
ahogyan te mondtad az utolsó zárógondolatként:

„„……Vagy esetleg embereket megismerni, és megtudni, hogy ki mit gondol Istenről. ….”

Lucius írta:


”….Mit tett érte? ….”
Felvilágosította, megmutatta neki mi a helyes. És ami helyes hogyan gyakorolhatja.
Majd ezek után meghalt érte. (sokakért)


De azt megelőzte a Benne való HIT.
Odamentek Hozzá, mert HIT-tek Benne.
Meggyógyította őket mert HIT-tek Benne.
Megszabadította őket, mert HIT-tek Benne.

A Benne való HIT-ük pedig megtartotta őket, azért tudták tenni azt, amit megmutatott nekik, ami helyes.

Földi életében, míg itt volt, testben szolgált emberek felé, meggyógyította, megszabadította, tanította őket, hogy ezek a cselekedetek bizonyságul szolgáljanak a mai napig is,

hogy miután engesztelő áldozatként kereszthalált halt bűneikért, és feltámadt,

a megígért Szent Lélek segítségével,

a Benne való HIT által kapott kegyelemből

az emberek képesek legyenek megcselekedni mindazt, amire tanította őket.

Tehát szerintem a sorrendedben van a probléma.

A Jehova tanú, akivel legutoljára beszélgettem éppen ezt fejtegette:
„….példás életünkkel kell kiérdemelnünk, hogy Isten Szent Lelkét megkapjuk….”

De ha cselekedetből van a megigazulás, akkor minek a HIT?

Ha önmagunkban képesek lennénk, saját erőnkből megcselekedni Jézus akaratát, tanításait, parancsolatait, és cselekedetek által igazulnánk meg, akkor mi szükség volt a kereszthalálára, és mi szükség van a Szent Lélek segítségére?

Vagyis – ha fordított a sorrend, nem Isten Kegyelmé(ben)ből élünk.

Lucius írta:

”…Mi az Evangélium?...”

Ha szó értelmét kérded, Örömhír, Jó hír.
Ennél azért több, mert nem elég a hírt elmondani.
Isten kegyelméből, és határozatából, van lehetősége az embereknek. Jézus ezt mondta el. Tetteivel erről adott bizonyságot. Tökéletes életével mindenki számára lehetőséget ad arra, hogy az emberiség ott folytassa ahol a a terv megszakadt. (Akik hisznek Istenben, Fiában a Krisztusban. És cselekszik az Ő akaratát.)


Ezt mondod:
„Tökéletes életével mindenki számára lehetőséget ad arra,…”

A Biblia pedig ezt mondja,
Zsid. 10,14
Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket.
Zsid. 10,15
De bizonyságot tesz nekünk a Szentlélek is, mert ez után az ige után:
Zsid. 10,16
„Ez az a szövetség, amelyet kötök velük ama napok múltán”, így szól az Úr: „Törvényemet szívükbe adom, és elméjükbe írom; [Jer 31,33]
Zsid. 10,17
bűneikről és gonoszságaikról pedig többé nem emlékezem meg.”


Ismét a sorrend:
1. Isten először gondoskodott a megváltásról, :

Róm. 5,8
Isten azonban abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk. [Jn 15,13; 1Jn 4,10. 19]


és

1.
Zsid. 10,14
„….Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket…..”


2. Majd Isten gondoskodott a cselekedetekről:

2.
Ef. 2,8
Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Ef. 2,9
nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.
Ef. 2,10
Mert az ő alkotása vagyunk, akiket Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett, amelyeket előre elkészített Isten, hogy azok szerint éljünk.


Vagyis a tökéletes áldozatban hívő HIT által tökéletes Isten szemében, Isten kegyelme révén alkalmassá válik arra, hogy Isten akarata szerint tudjon cselekedni:
_________

1Jn. 3,23
„….Az ő parancsolata pedig az, hogy (1) higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan erre parancsolatot adott nekünk. [Jn 13,34; 15,12. 17] ….”


Sorrend:

1.
1Jn. 3,23
„….Az ő parancsolata pedig az, hogy (1) higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében,….”


2.
"...és szeressük egymást, ahogyan erre (Jézus Krisztus) parancsolatot adott nekünk. [Jn 13,34; 15,12. 17] ….”

Lucius írta:

Ha bemész valakinek a házába, milyen üzenetet viszel?
Nem biztos, hogy viszek.
És ha viszek, nem biztos, hogy neki üzenet.


A házról házra járással kapcsolatosan értettem. Nem egy egyszerű vendégségre gondoltam.

Lucius írta:

Bejöttél ebbe a házba. (fórumba)
Milyen üzenetet hoztál?
Milyen Evangéliumot hirdetsz?
Ef 4:5 Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;
Ján 14:6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Kiegészíteném a János 3.14-18-al. Betű szerint is kerekebb lesz így.

Lucius írta:

”…Jézussal egyet tudsz érteni? Tudsz örülni annak, amit Ő mond magáról? …”

Igen.


Jn. 9,35
„….Meghallotta Jézus, hogy kiközösítették, és amikor találkozott vele, megkérdezte tőle: „Hiszel te az Emberfiában?”
Jn. 9,36
Ő így válaszolt: „Ki az, Uram, hogy higgyek benne?”
Jn. 9,37
Jézus így felelt neki: „Látod őt, és aki veled beszél, ő az.”
Jn. 9,38
Erre az ember így szólt: „Hiszek, Uram.” És leborulva imádta őt….”

___________________________

Jn. 20,28
Tamás pedig így felelt: „Én Uram, és én Istenem!”
Jn. 20,29
Jézus így szólt hozzá: „Mivel látsz engem, hiszel: boldogok, akik nem látnak és hisznek.” [Jn 20,8]
Jn. 20,30
Sok más jelt is tett Jézus a tanítványai szeme láttára, amelyek nincsenek megírva ebben a könyvben.
Jn. 20,31
Ezek pedig azért írattak meg, hogy higgyétek: Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és e hitben életetek legyen az ő nevében. [1Jn 5,13]


Jézus nem utasította vissza, hogy a meggyógyított vak imádta Őt.

Tamás az Istenének nevezte Jézust. Jézus ez ellen sem tiltakozott.

"...Ezek pedig azért írattak meg……..hogy életetek legyen az Ő NEVÉBEN."

Ezzel is egyet értesz?

Lucius írta:

”….Amennyire tőlünk függ, békések vagyunk veled. ….”

Nem értettél meg amikor a tiszteletről beszéltem.

”….Ennek örülök, ha nem veszed tiszteletlenségnek, hogy megítéljük a hited. ….”

Amikor az én hitem ítéled meg, akkor velem vagy tiszteletlen. Ergo nem vagy békés.
Amikor egy vallási irányzatot ítélsz meg, attól még az egyént tisztelheted úgy, hogy azt valóban ne bántsd meg.


Te sem értettél meg.
Ha egy vallási irányzat hittételeivel azonosul valaki, szükségszerűen az egyén hitéről, vagy hitének egyes elemeiről lesz szó.
Itt pedig a „megítélésről”, a HIT alaptételeinek védelméről, a kijelentések forrásának megítéléséről van szó.

1Kor. 14,29
A próféták pedig ketten vagy hárman szóljanak, a többiek pedig ítéljék meg.

1Jn. 4,1
Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy azok az Istentől valók-e, mert sok hamis próféta jött el a világba.


Lucius írta:

Főleg amikor azt mondod békés vagy, majd a Tisztelet kapcsán megkérdőjelezed, hogy mi tisztelni való van a hitemben?


Hitbeli hozzáállásodról beszéltem.

Ezen nem kell megsértődnöd, Péter apostol sem tette Pállal, amikor az többek előtt megfeddte képmutatásáért, a nép sem sértődött meg, amikor Illés megfeddte a kétfelé sántikálásért, hanem – megtért.
Amit pedig Jézus mondott a farizeusoknak…. persze ők zokon vették.

Lucius írta:

(Erről ennyit. Én tisztellek Téged, és személy szerint itt mindenkit. Ezzel tiszteletben tartom azon nézeted is, hogy te más hiten, vagy mint én.


Más hiten?
Az előbb még azt mondtad, ezt az üzenetet viszed:

Ef 4:5 Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;

Ugyanezt hiszem én is.

Lucius írta:

Ha pedig egy mód van rá, akkor ezt ne is feszegessük! Én elmondtam a véleményem, azaz a hozzáállásom hozzád, és másokhoz is. Te is kifejtetted. Szóval kár tovább hegyezni ezt. Nem célom a megosztás, a megbotránkoztatás, és más hasonló dolgok.)


Jó, ha nem akarod, ne feszegessük, bár szerintem csak beszélgetünk, ettől fórum a fórum.
De ha valami kijelentést teszel, ami hitem szerint a megosztást, a megbotránkoztatást szolgálja, - ha már keresztény fórumon vagyunk - hadd tegyem szóvá.

Lucius írta:

”…Hallgatjuk, (hallgatnánk) milyen Evangéliumot képviselsz, hirdetsz? …”

Maga Jézus azt tanította, hogy ő Isten Fia, akihez nincs hasonló (Ján 10:36; Máté 16:15-17); hogy ő a megígért Messiás (Márk 14:61,62); ő már emberi élete előtt is élt a mennyben (Ján 6:38; 8:23, 58 ); hogy halálra adják, de a harmadik napon feltámad, ezt követően pedig vissza fog térni a mennybe (Máté 16:21; Ján 14:2, 3).
Azon gondolkodom, a kérdésed kapcsán, hányféle evangélium van?
Én egyről tudok, ami igaz.
Így a milyen kérdés, már nem kérdés.


„…Én egyről tudok, ami igaz. – mondod.
mégis a Jehova tanúkkal vállalsz közösséget.

A milyennel kapcsolatban:
Ezek szerint több, „más” is van, – ha a Jehova tanúk „jó hírét” is Evangéliumnak nevezed,

Lucius írta:

”….Pedig a lehetőséged megvan. Bemehetsz, ha akarsz. Ez nem a templom és a gyülekezet hibája. ….”

Szóval ha jól értem a misszió, az abból áll, hogy bárki bemehet a templom ajtaján? Tól-ig ’nyitvatartási idő alatt megtérítünk’ Komoly kérdést tettem fel, ami komolyan érdekel.


Ha egy hívő ember egy gyülekezetben – vagy akár egy felekezetben is – változást akar, akkor először a saját szeméből kell kiszednie a szálkát, nem pedig azzal kezdenie, hogy otthagyja azt a közösséget, ahol meg lenne a neki szánt szerep arra, hogy az a közösség egy élő hitű szeretetközösséggé váljon.

Persze ha menni akar, menjen, de ha gyenge volt maradni, - főleg, ha meg sem próbálta - ne mutogasson visszafelé, mert nincs rá semmi alapja. Hanem éljen tovább Isten kegyelméből.

Lucius írta:

Tudod, ha Január 1 nem a boldog újévről hallok, talán be is mennék. Ehelyett boldog újesztendőt kívángatva Jannus a Kétarcú istenének köszöntését hallanám a templom ajtaján belül. (rómaiaktól átvett.) Ha egy előadás nem úgy kezdődne, hogy öregnéne, milyen bodog, és ez az ünnep milyen jót tett vele stb… Akkor talán, bemennék.
Nem az Igaz Istenről szól az Ige, hanem valami más, ismeretlen isten emlegetése, napjának ünneplése, és köszöntése.
Hogy nem kell komolyan venni? Elfogadom, ha valaki nem veszi ennyire komolyan, és szilvesztert hangos kürtöléssel petárdázással, viháncolással tölti. Ahogy egykor a gonosz szellemeket űzték, és fogadták az ujjat. (engem spec. Érdekelnek a gyökerek.)
De, nem nevezném hibának, hogy már nem térek be. (De az ajtóba se állok, hogy más ne férjen be, ha menni akar.)


A JT tanításai közül mindennel egyet értesz? Amikor szóba kerül, hogy mit hirdetnek, azt mondod, hagyjuk, ne feszegessük.
Vagy egyszerűen csak elfogult vagy, és a kritika csak nekünk jár ki?
Hol vannak ezek a „bűnök” ahhoz képest, hogy a Szent Lelket valaki puszta "erővé" fokozza le?
Vagy minden nézőpont kérdése?
Ha érdekelnek a gyökerek és kutatod őket, jól teszed, ha az IGAZSÁG fényében (bálványok márpedig nincsenek – a Szent Lélek kijelentése és valóságismerete alapján) és a kegyelem szemszögéből értékeled őket.

Lucius írta:

”…Hirdetvén az Evangéliumot….
Tehát, milyen Evangéliumot? ….”
Egy van.


Akkor miért nem azt hirdeted?
Az Atyának, a Fiúnak, és a Szent Léleknek Nevében, az Úr Jézus Krisztus Nevét, mert:

ApCsel. 4,12
„„…. nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más NÉV, amely által üdvözülhetnénk.”

2Kor. 11,4
Mert ha valaki odamegy hozzátok, és más Jézust hirdet, nem akit mi hirdettünk, vagy más lelket fogadtok be, nem akit kaptatok, vagy más evangéliumot, nem amelyet elfogadtatok, azt szépen eltűritek.
(……

Eltűritek?)

Lucius írta:

”…Milyen HIT?
A keresztény, vagy a Jehova tanúk hite? …”

Mi a különbség?
Egy hit van. Vagy nem?


Igen, egy Igaz HIT van. Ezt vallom én is. Fenn mégis azt mondtad, különbözik a hitünk.

Lucius írta:

”…Éspedig mire?
Mit is hirdettek az apostolok. Milyen Evangéliumot? Kinek a Nevét hirdették? …”

Tegyük magasra azt a mércét! Jézus kinek a nevét hirdette?
Ján 12.28, 17:6, 17:26
De, nem felejtkezem el Jézusról.
Fil 2:10 Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
Így kerek ez.



Akkor vegyük még kerekebbre és tegyük még ennél is magasabbra a mércét.

Jn. 12,28
Atyám, dicsőítsd meg a te nevedet!” Erre hang hallatszott az égből: „Már megdicsőítettem, és ismét megdicsőítem.”

Jn. 17,6
„Kijelentettem a te nevedet az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, és nekem adtad őket, és ők megtartották a te igédet.

Jn. 17,26
És megismertettem velük a te nevedet, és ezután is megismertetem, hogy az a szeretet, amellyel engem szerettél, bennük legyen, és én is őbennük.”


A fenti igeversekben milyen névről van szó?

Isten a szabadító - >

Jézus neve "Szabadító"-t jelent ->

Tehát Jézus megkapta azt a NEVET, mely addig Istennél volt.
Isten, mint Szabadító Isten az embereknek Jézus Krisztusban, a JÉZUS Nevében jelentette ki magát teljes valóságában.


Fil. 2,9
Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb,
Fil. 2,10
hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké;
Fil. 2,11
és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Lucius írta:

”…Egy erő hogy tudta vezetni őket? …”
Isa 55:11 Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem.


Jn. 6,63
A lélek az, aki életre kelt, a test nem használ semmit: azok a beszédek, amelyeket én mondtam nektek: lélek és élet.


Lucius írta:

”….Az „erő” önmagában nem, is fogja megláttatni veled. ….”
Nem a Jedikről beszéltem, sem pedig Sith. )


Jó, akkor beszéljünk Róla.
A Szent Lélekről.


Mt. 4,1
"...Akkor elvitte Jézust a Lélek a pusztába, hogy megkísértse az ördög. ..."

Mk. 1,10
"...És amikor jött ki a vízből, látta, hogy megnyílik a menny, és leszáll rá a Lélek mint egy galamb;
Mk. 1,11
a mennyből pedig hang hallatszott: „Te vagy az én szeretett Fiam, benned gyönyörködöm.”
Mk. 1,12
A Lélek pedig azonnal kivitte a pusztába.


Lk. 4,1
"...Jézus Szentlélekkel telve visszatért a Jordántól, és a Lélek indítására a pusztában tartózkodott..."

Lk. 4,13
"...Amikor az ördög elvégzett minden kísértést, eltávozott tőle egy időre.
Lk. 4,14
Jézus a Lélek erejével visszatért Galileába, és elterjedt a híre az egész környéken...."


„─-Akkor elvitte Jézust a Lélek a pusztába,…”; „….A Lélek pedig azonnal kivitte a pusztába…..”; Jézus Szentlélekkel telve visszatért a Jordántól, és a Lélek indítására a pusztában tartózkodott

ezt követően


„…Jézus a Lélek erejével visszatért Galileába….”

Tehát világosan meg van különböztetve a A Szent Lélek (Szent Szellem) és a Szellem ereje.
A Szent Lélek kivitte Jézust a pusztába, hogy vele legyen a kísértések közben is, (Szent Lélekkel betelve ment ki), majd miután a próbát kiállta, megkapta a Szellem erejét is a rá váró szolgálatok elvégzéséhez.

Lucius írta:

”…Igen különböző a gondolkodásunk, pl. más Evangéliumra figyelünk. Mi is a Te Evangéliumod? Mit hirdetsz? …”

Szerintem egy evangélium van, csak értelmezéseink térnek el.
Türelmet. Szela.


Jó, akkor ne értelmezze egyikünk se.
Jól ismered a Bibliát.
A Bibliában akik hirdetik, mit hirdetnek evangéliumként?

Lucius írta:

”…Te kereszténynek vallottad magad, mégsem Jézus nevét hirdeted. Nem vállaltad fel, hogy Jehova tanú vagy, mégis Jehova nevét hirdeted.
Mi ebben a tisztelni való? …”

Igen, kereszténynek gondolom magam. Sokszor kiemelem Jézus személyét, és fontosságát.
Nem vállaltam fel, mert nem vagyok az. Hivatalosan nem csatlakoztam a gyülekezetükhöz. Mi a gond ezzel? Ettől még egyetérthetek velük pl. Jehova nevét illetően. Vagy Jézus váltságáldozatába vetett hitüket érintően és más dolgokban.


Érdekes hozzáállás. Ha a Jehova nevet hirdeted, Jehova tanú vagy.
Jézus Krisztus tanítványait, követőit nevezik keresztényeknek, azokat, akik Jézus nevét hirdetik és cselekszik Isten parancsolatát. 1Jn. 3,23

Lucius írta:

”…Ezzel most megint azt mondtad, de hagyjuk…
Ha kérdés, hogy mit hirdetnek, az választ vár.
Mert ez a lényeg.
Mi van az edényben? …”

Igen azt mondtam, hogy hagyjuk, mert sok dolog egy hozzászólásban már nem gondolatcserék, hanem valami egészen más.
Én nem az edényt vizsgálom. Van benne, ami van. Én inkább azzal törődők, hogy az én edényembe ne kerüljön akármi. És a fő töltőt kérem, hozzá fordulok; Ő pedig kiadta azt főpapjának, Fiának, Aki királyként ítél, és dönt az edények sorsát illetően.


Ha Jézus Krisztus követőjének tartod magad, azt vizsgálod, amit Ő vizsgált.
Ő az edény tartalmát vizsgálta.

(Furcsa és ellentmondásos dolog, ha kifogásolod egy edény tartalmát, mégis azt tálalod az éhezőknek.)

Lk. 11,39
Az Úr azonban ezt mondta neki: „Ti farizeusok a pohár és a tál külsejét megtisztítjátok, de belül telve vagytok rablásvággyal és gonoszsággal.
Lk. 11,40
Esztelenek! Aki megalkotta a külsőt, nem az alkotta-e meg a belsőt is?


Lucius írta:

”….Ezt hallottam tőlük. Bűnbocsánat, kegyelem, Jézus Krisztus váltságáldozatáról egy szó se. ….”

http://www.watchtower.org/languages/h/l ... cle_03.htm
Itt van az is amit hiányolsz.


Ha ott van miért nem azt hirdetik? A jó hír rovatban egy szó sem esett róla.
Jézus Krisztus Evangéliuma - hivatkozásként, lábjegyzetként a Jehova tanúk tanításainak alátámasztására – pár sorban összefoglalva?
Ha nem ezt hirdetik örömhírként, akkor ez nem más, mint hamis címke egy dobozon, a vevők megtévesztésére.

Lucius írta:

Akkor ne gondolkodj tovább. Keresd fel őket személyesen.
Amikor azt mondtam 15. évig ezen gondolkodni, nem magamra gondoltam.


De én rád gondoltam.

Lucius írta:

”…Nem ért célba. Ettől még a gyülekezeted tagjai nem tudták meg, miért hagytad ott őket.
Pedig ebben van a lényeg. Jézus Krisztus Egyháza nem személytelen hivatal, gyülekezeti tagokból, emberekből áll. …”
Célba ért az. Max valaki nem foglalkozott vele. Mindegy, hogy egy személyben, vagy csoportosan.
Főleg ha azt mondod, hogy nem személytelen hivatal. Akkor még inkább, hiszen emberekből áll. Tehát a tévedésem (ha az) akkor azon ember kezében van, aki levelem átvette. Onnantól kezdve az ő kezéből kéri számon az én lelkem (életem.)


Ez így túl kényelmes álláspont, kedves Lucius. A felelősség áthárítása.
Ha döntéssel szembesítetted őket, és nem tanácsot kértél, a döntés felelőssége kizárólag a tied.

2Tim. 2,12
Ha tűrünk, vele együtt fogunk uralkodni is. Ha megtagadjuk, ő is megtagad minket.
2Tim. 2,13
Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad, mert ő magát meg nem tagadhatja.


Lucius írta:

”….Igen. Több dolgot nem tanítanak, amit a Jehova tanúk tanítanak, és több dolgot nem támogatnak, amit a Jehova tanúk támogatnak. Röviden: nem hajlandók eltérni, ezért te tértél el tőlük. ….”

Miért is tértek el páran az Izraelita vallástól?
Miért hagyták ott a pogányok, egy új hitért a régit?
Mert rájöttek, hogy változtatniuk kell. Egy igazság létezik. A többi ábránd. Amit a Sátán táplál.
Ezt pedig nem eltérésnek gondolom, hanem pont ellenkezőleg. Az egyenest választva, elhagyni azt ami görbe.


Miért is tértek el az Evangélium üzenetétől?
Miért is hirdetnek más Nevet, más evangéliumot, mint a Biblia Evangélistái?
Rájöttek, hogy változtatniuk kell, amikor csak egy Igazság létezik? Elhagyva azt, ami egyenes, választva azt, ami görbe?


Lucius írta:

Én nem azért jövök fel erre az oldalra, hogy kézen fogjak bárkit is akarata ellenére. Vagy eltérítsem. Nem az én dolgom. Sőt! Itt most azt mondom; Isten, fogja mindenki kezét, és vezesse őt a Fián keresztül.


Elég neked a magot hinteni? A növekedést persze más adja. A búzának is, és a konkolynak is. Az már nem a te dolgod.

Lucius írta:

”─-Örök élet nincs bűnbocsánat és az Úr Jézus Krisztus kegyelme nélkül, sem bejutás az Örök Városba…”

Bűnbocsánatról már olvastál J.T. oldalakon, kegyelemről is. És olvashatsz Jézusról is.
De, lehet átsiklottál azon a részen.


Nem volt nehéz, a többi JT. magyarázathoz képest elég elenyésző a terjedelme, míg a Biblia teljessége Jézus Krisztusról tesz tanúbizonyságot.

Lucius írta:

Vagyis: mi a te írásod szerint való Evangélium? Mit hirdetsz, milyen üzenetet hoztál ebbe a „házba”?

Mat 22:37 Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedbõl, teljes lelkedbõl és teljes elmédbõl.
Mat 22:38 Ez az elsõ és nagy parancsolat.
Mat 22:39 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
Mat 22:40 E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

Joh 13:34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


Igen, és az Evangélium? Ki tesz képessé és mivel, hogy ezeket meg tudják az emberek cselekedni?

Lucius írta:

De, csak üzenettel lehet bemenni egy ’házba’?
Vagy esetleg embereket megismerni, és megtudni, hogy ki mit gondol Istenről.


Ki mit gondol Istenről? Ezt, ha valaki elmondja mások előtt, önmagában üzenet értéke van.
A szellemi „megismerés” pedig a másik nézeteivel, hitével való azonosulást, közösségvállalást jelenti.


U.i.
Egyszerűbb lenne idézeteknél a „quote” funkciót használnod, a 2. - 3. RE.agálás után már nehéz követni, ki mit is mondott.
Persze ez csak egy észrevétel, a döntés kizárólag a tiéd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 11:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Fony hosszú volt, de jó, nem volt, hanem , sőt hálát adok érte Istennek és neked.
Mert közben örült bennem a Szellem, sőt repdesett.
Köszönöm. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 19:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:
Visszaforgatás…
Konkrétan?
....

A Jehova tanúk teológiája 9 oldal
Feltettem kérdéseket neked. Majd válaszodban ezen kérdéseket visszaforgattad, és feltetted nekem. :)
Ezt megelőzően pedig, FM kért fel engem, hogy ne forgassam vissza a kérdéseket.
(ez járt a fejemben)

Idézet:
El kell fogadnod, hogy felvetéseidre, kérdések is születnek.
Elvégre beszélgetünk.

Igen. Valóban így gondolom. Mi több, el is fogadom, ha mások más nézeten vannak.
De ennek sincs jelentősége, hogy ki forgatja vissza, vissza kinek stb. De, ha rám igaz, akkor legyen igaz rátok is.

Idézet:
A Benne való HIT-ük pedig megtartotta őket, azért tudták tenni azt, amit megmutatott nekik, ami helyes.

Gal 5:22 a Szellem gyümölcsei, 9 ismertetőjel.
Luk 11:23 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.
Én itt azt olvasom, hogy kérni kell. Jehova Tanú jól mondta neked. Mert ha helytelen célból kéri kap-e? Ha életmódja Isten ellen való, kaphat-e?
De, ez nem csak rá, hanem mindenkire érvényes.
De, ahhoz hogy valaki eljusson oda, hogy kérjen, előbb ismeretet kell szereznie, az ismeret hitet szül, a hit pedig ösztönöz a kérésre.

Jézust nem azért követték, mert azt mondta; Én vagyok az. Hanem ismeretet akartak szerezni, amikor meghallották szavait, és magyarázatait. Amikor látták cselekedeteit. Folyamatosan jutottak el, és egyre mélyebbre a hitben, hogy ő valóban Isten Fia. ( a Római katona, részt vett a kivégzésben, sok embert látott már meghalni. De, így egyet se, és a jeleket, amik akkor történtek. Habár tevőleges résztvevője volt a kivégzésnek, a végére ezt mondta: Istennek fia volt ez! Mat 27:54)

De, azt mondom; A hit úgy alakul ki, hogy ismeretük van az embereknek.
Vegyük pl. a zsidókat. Ott volt a kezükben a héber iratok gyűjteménye az akkori Biblia. Tehát volt ismeretük, mert kötelező volt annak tanulmányozása. (Abban pedig a próféciák Jézusra vonatkozóan.)
Amikor pedig a csodákat hajtotta végre, a korábbi írásokban megjövendölt ismeretre támaszkodtak az emberek. És rájöttek, hogy ez az az Ember. És elmentek, hogy bizonyságot szerezzenek, akár úgy, hogy szavait hallgatták, akár úgy, hogy csodát kértek tőle.
Ők ott így jutottak hitre.
(És tudjuk, hogy voltak akik nem, vagy csak színleg stb.)

Mi pedig Isten szavai által jutunk hitre a megtörtént dolgokról megbizonyosodva.
Hisszük mindazt ami a bibliában van.

Idézet:
De ha cselekedetből van a megigazulás, akkor minek a HIT?

A kettő együtt jár. Mit ér a hit cselekedetek nélkül?
A hitet pedig megelőzi az ismeret. Legalább is rám ez érvényes. Tudom, hogy ki Isten, Ki Jézus. Ismeretet szereztem róluk. Aminek alapján eldöntöttem, hogy valós-e. És hitet gyakorlok abban hogy Ők vannak. Ezzel hitem van abban, hogy Jézus áldozata az emberekért elegendő, egyszeri váltság. Hitem van abban, ahogy a múlt idejeit, történéseit átnézem, hogy a jövő sem hagy kétséget maga felől. Isten mindent megcselekszik, amiket kimondott.

Idézet:
Ha önmagunkban képesek lennénk, saját erőnkből megcselekedni Jézus akaratát, tanításait, parancsolatait, és cselekedetek által igazulnánk meg, akkor mi szükség volt a kereszthalálára, és mi szükség van a Szent Lélek segítségére?

Biztos lépcsőztél már..
Az első lépést, az első fokra magad teszed meg. Mert fel akarsz jutni az elsőre. Ez az akarat, és a cselekvés. De, gyenge vagy, vagy sötét van stb akadályok. A többi lépcsőt már nem tudnád egyedül fellépegetni. Szükség van támogatásra. Az első lépcső a cselekedet, a megismerés szándéka, a felismerésé. A második lépcsőre már nem egyedül lépsz. Ekkor jön a segítség. De, azt kérni kell.

Igaz, vagy hamis?
Tökéletes életével mindenki számára lehetőséget ad arra, hogy az emberiség ott folytassa ahol a a terv megszakadt. (Akik hisznek Istenben, Fiában a Krisztusban. És cselekszik az Ő akaratát.)

Idézet:
1. Isten először gondoskodott a megváltásról, :

Igen gondoskodott, már a kiűzetésnél eldöntötte. (Amikor a kígyónak elmondta a sorsát.és feltárta, hogyan tapossák meg őt) Itt kezdődik az evangélium. Ez már örömhír.

Idézet:
Róm. 5,8

Igen. Ez evangélium.
Mint ahogy a többi ide sorolható rész is.
Ézs 53:12 Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bûnösök közé számláltatott; pedig õ sokak bûnét hordozá, és a bûnösökért imádkozott!
1Pét 3:18 Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bûnökért, mint igaz a nem igazakakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;
Idézet:
1Ján 4:10 Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy õ szeretett minket, és elküldte az õ Fiát engesztelõ áldozatul a a mi bûneinkért.
1Ján 4:19 Mi szeressük õt; mert õ elõbb szeretett minket!

Zsid. 10,14
„….Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket…..”

tökéletessé azokat, akik megszenteltetnek. (jövő idejű.)

Idézet:
Vagyis a tökéletes áldozatban hívő HIT által tökéletes Isten szemében, Isten kegyelme révén alkalmassá válik arra, hogy Isten akarata szerint tudjon cselekedni:

Nincs ezzel semmi gondom. Osztom ezt a gondolatot, azzal a kiegészítéssel, hogy még mindig azt mondom, hogy a Hit-hez kell egy ismeret. (nem keverem a hitet a hiszékenységgel.)

Idézet:
1Jn. 3,23
„….Az ő parancsolata pedig az, hogy (1) higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében,….”

Pontosan. Minden térd meghajlik elötte. De, mit jelent a név,
Jézus =Jehova a megmentés. Krisztus = felkent.
Jézus pedig kit hirdetett? Jehova nevét. = Azzá válok amivé válni akarok. (Amit így értelmeztek: Vagyok aki vagyok.) Így aztán Isten számunkra minden. Védelmező, szrető, vigyázó, vezető….
Nem a szó, hanem annak jelentése. Ebben kell hinni. Amit mi emberek egy szóval, névvel adunk vissza.

Idézet:
és szeressük egymást, ahogyan erre (Jézus Krisztus) parancsolatot adott nekünk.

Én meg pont erről beszélek. Lehet felőlem más hitű. Az egymás iránti kölcsönös tisztelet, szeretet. Ezt mutatta, ezt hagyta itt nekünk.

Idézet:
A házról házra járással kapcsolatosan értettem. Nem egy egyszerű vendégségre gondoltam.

Értem. És válaszoltam is. Ha nem fogad szívesen, akkor ugyan mit vinnék?
Ha pedig fogad, de kelletlenül. Akkor, amit vittem vajon mit ér?

Idézet:
Kiegészíteném a János 3.14-18-al. Betű szerint is kerekebb lesz így.

Igen. Kerekebb. Osztom.

Idézet:
Jn. 9,38

Erre az ember így szólt: „Hiszek, Uram.” És leborulva imádta őt….
A hódolat, és imádat két külön dolog. Az Imádat egyedül istennek jár, míg a hodólat a hatalmasságoknak. Ilyenformán Jézusnak is. προσκυνεω (proszküneó) hízeleg, kedves, odakuporodik, (szó szerint vagy képletesen) mély tisztelettel leborul a földre (hódol vkinek, rajong, imád) De, ezt a szót használja Jézus is amikor Sátánnak mondja mat 4:10 A szövegkörnyezet dönti el, hogy imádat, vagy hódolat értendő alatta.
Jel 9:10 És leborulék annak lábai elõtt, hogy imádjam õt, de monda nékem: Meglásd , ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke. 22:9
Mivel az az ember felismerte a próféciák által a megjövendölt, és tudta, hogy Ő az akit vár, hódolatával ki is fejezi ezt. Jézus pedig elfogadja, mert nem imádatból tette.
Mat 4.11 διακονεω (diákoneó) angyalok szolgálnak neki. Nem imádják, hanem szolgálnak.

Tamás esetében egyszerűbb a dolog. Mert még csak bele sem kell bonyolódni, abba, hogy azt mondta: Én Uram, én Istenem! Itt a meglepetés felkiáltás van. Miért is jelentené ki kétszer, és minkét alkalommal másként miért nem mondta, Istenem! Istenem!
Az első Uram felkiáltás a csodálkozás, amikor Királyát meglátta. A második Istenhez szóló öröm felkiáltás. (napjainkban Jaj Istenem! Pedig fájdalom nincs is. :) egyszerűen a csodálkozás felkiáltása.) ezért aztán Jézus nem is szólt ezen felkiáltásért. Nem volt mit visszautasítania. Mert ezen leírás szerint ekkor már nem ember volt. Ha pedig nem ember volt. Akkor a ti hitvallásotok szerint. Visszanyerte Isten formáját. Így mint Istent hogyan láthatta életben?

Ján 1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki õt.
Igaz-e ez a kijelentés?
2Móz 33:20 Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén.
Vagy ez a kijelentés?

A Biblia szövegével egyetértek, De, hogy Jézus az Isten, azt még mindig nem tudom elfogadni. Pont a biblia szövegének alapján.


Idézet:
1Kor. 14,29
A próféták pedig ketten vagy hárman szóljanak, a többiek pedig ítéljék meg.

1Jn. 4,1
Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy azok az Istentől valók-e, mert sok hamis próféta jött el a világba.

Nos. Nem tartom magam prófétának, nem kaptam felhívást. Másodsorban a próféták kijelentenek, hirdetnek…
Én pedig beszélgetek, és habár vallású, hitbéli, beszélgetések. Nem szükséges nekem más ember támogatása. Mert minden beszélgetés elött, amikor ide ülök, magát Istent kérem a Fián keresztül, hogy adjon némi értelmet, megértést a fejembe (És ne csak a káposztalé lötyögjön. )

Viszont én is azt mondom, ne higgyetek nekem! Ki-ki vizsgálja meg! Ahogy azt hite diktálja.
Beszélgetések közben felmerülnek dolgok. Ahogy Te, vagy valaki más felveti, akkor én érdeklődésemnek megfelelően meg is vizsgálom. Ha pedig okos dolgot hallok, tapasztalok. Akkor nem azt mondom, hogy Xy mondta, hanem azt, hogy igen. Helyes, osztom, És kérem Istent, hogy ha helytelen, akkor időben tudassa velem.

Idézet:
Hitbeli hozzáállásodról beszéltem.
Ezen nem kell megsértődnöd, Péter apostol sem tette Pállal, amikor az többek előtt megfeddte képmutatásáért, a nép sem sértődött meg, amikor Illés megfeddte a kétfelé sántikálásért, hanem – megtért.
Amit pedig Jézus mondott a farizeusoknak…. persze ők zokon vették.

Jah! Értem.
Gal 1:8 De ha szinte mi, avagy mennybõl való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.
Hogy értelmezed ezt a részt?

Idézet:
Más hiten?
Az előbb még azt mondtad, ezt az üzenetet viszed:
Ef 4:5 Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;
Ugyanezt hiszem én is.

Akkor ne láss abba többet, mint ami. :)
Előbbi kijelentésem nem ütközik, azzal, ha tiszteletben tartom a hited.
Ef 4.5-ben azonos véleményen vagyunk.
Ján1.1 pedig nem. Neked Isten, nekem isten.

Idézet:
„…Én egyről tudok, ami igaz. – mondod.
mégis a Jehova tanúkkal vállalsz közösséget.

Vagy a többi szólásaim. Azzal vállalok közösséget, aki a Biblia szerint, Isten irányadó mértéke szerint vélekedik. (és az valóban igazolható is.)
Amikor azt mondod: Jézus az út, Én bólogatni fogok. :)
Nem köpenyegforgatás, még mielőtt valaki úgy értené. Én nem egyházak, gyülekezetek tanításait fogadom el, hanem a biblia irányadó mértékét. Abban pedig egy gyülekezet, van.

Idézet:
A JT tanításai közül mindennel egyet értesz?

Nem vettem át mindent. Vagyis jelenleg nem tudok nyilatkozni úgy, hogy ne keverednék bele.

Idézet:
Vagy egyszerűen csak elfogult vagy, és a kritika csak nekünk jár ki?

Nem tudom mit értesz kritika alatt? Messzemenően tisztelem a hited, mert hozzád tartozik a tied.
Feltettem pár kérdést már itt is, és feltettem sok-sok kérdést J.T. is. Ha párhuzamot vonnék, akkor a kérdéseimet ott mindig megválaszolták. (Kivéve, amikor a jövőt feszegettem, apró részletekig. Mert arra nem volt bibliai alapjuk, és feltételezni nem akartak.)
Szemben azzal, hogy itt nem, vagy csak alig kapok választ.

Idézet:
Hol vannak ezek a „bűnök” ahhoz képest, hogy a Szent Lelket valaki puszta "erővé" fokozza le?

Én ezt értettem meg a Bibliából. Ezt hiszem, és ezt vallom.
Hogy ez bűn? Talán. A Te értékrendedben. Igen. Bocsánat ha bánt.
Én az írásokból azt látom, értem, hogy az Isten Szelleme az én fogalom körömben egyfajta erő. Nem rendelkezik személyiségi jelekkel.
A Bibliában nem szokatlan az élettelen dolgok megszemélyesítése. Pl. azt írja, hogy a bölcsességnek 'fiai' vannak (Luk 7:35). A bűnről és halálról mint 'királyokról' beszél (Róma 5:14, 21). Bár néhány bibliavers azt mondja, hogy a szellem beszél, más helyről kiderül, hogy ezt angyalokon, vagy embereken keresztül teszi (Csel 4:24, 25; 28:25; Máté 10:19, 20; vő. a Cselekedetek 20:23 és 21:10,11 verseket). Az 1János 5:6-8 nemcsak a szellemről mondja, hogy tanúskodik, hanem a 'vízről és a vérről' is. Ezért a fenti kijelentés egyike sem bizonyíték arra, hogy a szent szellem személy lenne.
Helyes azonosítás esetén a szent szellemre vonatkozó összes szentírási kijelentésnek összhangban kell lennie. Ebből a szempontból a logikus következtetés az, hogy a szent szellem Isten tevékeny ereje. Nem személy, hanem hatékony erő, amelyet Isten áraszt ki magából szent akaratának végrehajtása céljából (Zsolt 104:30; 2Pét 1:21; Csel 4:31).


Idézet:
2Kor. 11,4

Olvasd tovább is!
Idézet:
Eltűritek?

Mat 5:8 Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert õk az Istent meglátják.
Mat 5:9 Boldogok a békességre igyekezõk: mert õk az Isten fiainak mondatnak.
Számomra ezek fontos gondolatok. Ezért aztán irányadó mérték is.

Idézet:
Igen, egy Igaz HIT van. Ezt vallom én is. Fenn mégis azt mondtad, különbözik a hitünk.

Hol van ebben ütközés?

Jézus neve "Szabadító"-t jelent ->
Igen. Azt jelenti. Jehováé a megmentés.
Idézet:
JÉZUS Nevében jelentette ki magát teljes valóságában.

És akkor mit mondott Mózesnek?

Idézet:
Fil. 2,9
Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb,

Igen, felmagasztalta. Ezért is mondom, hogy a világegyetem második legnagyobb személye.
De, kapta. Ha pedig kapta, akkor valaki adta. Ha pedig valaki adta, akkor joga volt adni.
És mivel ez itt egy név, és felmagasztalás. Így jézusnál nagyobb személytől kapta, és az magasztalta őt fel. Tehát az Atya nagyobb nála. Vagyis a felépítés, Isten, Jézus, Gyülekezet. Család.

Idézet:
Jn. 6,63
A lélek az, aki életre kelt, a test nem használ semmit: azok a beszédek, amelyeket én mondtam nektek: lélek és élet.

A szellem az, ami életed ad; a testnek semmi haszna sincs. A beszédek, amelyeket mondtam nektek, szellem és élet.
(Így több értelme van. És a korai szövegekhez is több köze van, mint sokszorosan átforgatott, átdolgozott kiadásokhoz. És ez itt most megint nem a korábbi szövegfordítások ócsárolása. Hanem mint egyszerű tény.)


Idézet:
Jó, akkor beszéljünk Róla.
A Szent Lélekről.
Mt. 4,1
"...Akkor elvitte Jézust a Lélek a pusztába, hogy megkísértse az ördög. ..."

2Móz 34.28, heb 4:15
(habár te arra öszpontosítasz, hogy a Lélek vezette a pusztába. Ahol én a megszemélyesítést látom. )
Van azonban egy fontos dolog. A szent szellem – Lélek – Isten egyik formája. Ha pedig ez így van, akkor Isten szándékosan vitte oda, hogy az ördög megkísértse? Hogyan egyeztethető ez össze azzal? Jak 1:13 Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentõl kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthetõ, õ maga pedig senkit sem kísért.

De, ahogy sorolod is. Mk.1.11, 12; Luk 4:1 (Szellemmel telve) Azt mondod, Jézus = Isten,
A Szent Szellem = Isten. Isten minek is töltenék ki magát ha már egyszer Isten?
Hacsak úgy nem, hogy Jézus az ember, megkapta Isten szellemét, ezzel a szellemmel eltelve indult a pusztába, ahol negyven nap. Nem az ördögöt várta. Hanem istennel osztotta meg életét, Ekkor jutott birtokába minden olyan információnak, amik korábbi életének emlékei, Ekkor kapott utasításokat. (Hoztam mózes könyvéből párhuzam.) És ekkor kísértette meg az ördög.

Idézet:
A Bibliában akik hirdetik, mit hirdetnek evangéliumként?

Van megváltás. Ezt mondta ki Isten, ezt látjuk folyamatosan bizonyságként a kiválasztott népen, ezt tapasztaljuk Jézusban. Ezt várjuk, teljes bizalommal kétségek nélkül.
Jézus azt mondja, hogy istennek szolgáljunk, és szeressük egymást. Ez a két fő parancsolat.

Idézet:
Érdekes hozzáállás. Ha a Jehova nevet hirdeted, Jehova tanú vagy.

Ján 12, 28, 17:6,
Joh 17:6 Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.
Most azt mondtad, hogy Jézus is az volt. :)
Ha ebben merül ki Jehova Tanúja, akkor az vagyok.

Idézet:
1Ján 3.23 Jézus nevét hirdetik és cselekszik Isten parancsolatát.

És ütközik a kettő? Jehova az Isten, egyedüli. A hatalmat Fiának adta, annak önzetlen cselekedete miatt, mert jogosan tarthat számot azok után . És itt nem felváltja a Jézus név Jehova nevét. Hanem társul ahhoz. Alá- és fölérendeltség viszonyuk megmarad.
Jézus Király, főpap, út, megváltás Atyja akaratából. Ez nem kisebbíti érdemeit. De, a megváltás Isten = Jehova terve, Ő az aki úgy döntött, hogy Sátánt nem pusztítja el azonnal, hanem lefolytat egy bizonyító-eljárást. Aztán mindent érintett fél tanúskodhat, hogy ki mellett foglal állást.

Idézet:
Ha Jézus Krisztus követőjének tartod magad, azt vizsgálod, amit Ő vizsgált.
Ő az edény tartalmát vizsgálta.
(Furcsa és ellentmondásos dolog, ha kifogásolod egy edény tartalmát, mégis azt tálalod az éhezőknek.)

Félreérted szavaim, nem célom azt vizsgálni, hogy másnak az edényében mi van. Mert ugye edények esetében arról beszélünk, hogy kinek mi lakozik a szívében, érzelmében, gondolataiban.?
Nah ezt megvizsgálni nem az én dolgom. Én azzal vagyok elfoglalva, hogy tálalásnál az én edényembe ne kerüljön csúsz-mász. Mert akkor tudom elmondani, hogy mi van az én edényemben (milyen ízű) ha abba az kerül ami oda való.
Nem célom tálalni, mert nincs miből. Azaz nem az én szellemem osztom. Sőt még osztani sem akarok. Beszélek arról, hogy én hogyan élem meg, hogyan látom, értem…
Kinek, kinek pedig ha hasznos

Idézet:
Lk. 11,39

És szerinted én Mózes székében ülök?

Idézet:
Ha ott van miért nem azt hirdetik?

Azt teszik. Pusztán azért mert te a pl. a 10. oldalon keresed, vagy keresnéd. Ők pedig a 12.-re nyomtatták. Stb.
De, felületes beszélgetések 10-20perc alkalmával egy következtetésre jutsz, te is és mások is.
Koholmány, tákolmány, agyament beszédek, és más hasonlók. Nos pár perces beszélgetések után bizonyára. Én is voltam velük így. És még sok más hitek képviselőivel.
Én a Mormon hitű emberben nem Elender-t látok, hanem Gipsz Jakab nevű embertársam, aki épp annyira szenvedi ezt a világot mint bármelyikünk.

Idézet:
2Tim. 2,12
Ha tűrünk, vele együtt fogunk uralkodni is. Ha megtagadjuk, ő is megtagad minket.

Ezzel sincs semmi gondom. :)
Nem célom uralkodni, és ítélkezni. Egyszerű emberből vagyok. :) Aki jól érzi magát egy csendes vízparton horgászgatva, és rácsodálkozva az életszépségeire. Szóva, jóvagyok én szogának is.
2Tim. 2,13
Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad, mert ő magát meg nem tagadhatja.
Ez a nagyszerű Benne. És nem csak Jézusban, hanem Atyjában is. Aki gondoskodott arról, hogy mi itt aránylagos kényelemben, elbeszélgessünk az Ő dolgairól.
Hűtlenségeinket, pedig megbocsátja. Ha az nem szándékos.

Idézet:
Miért is tértek el az Evangélium üzenetétől?
Miért is hirdetnek más Nevet, más evangéliumot, mint a Biblia Evangélistái?
Rájöttek, hogy változtatniuk kell, amikor csak egy Igazság létezik? Elhagyva azt, ami egyenes, választva azt, ami görbe?

Miben térnek el?
Hirdetik, Jehova nevét, Jézus nevét.
Egy élő hit, ahogy a megismerés, felismerés hozza, képes változtatni korábbi felfogásán.
Másként hogyan is beszélhetnénk kereszténységről? Ha azok az Izraeliták nem ismerik fel, hogy korábbi hitnézetük helytelen, vagy tartalmaz olyat ami helytelen.
Ján 8:31,32 az igazság szabaddá tesz (Amiből adódik, hogy lehetséges tévedni. Amit ott is hagytak az igazságért.) A korábbi gyakorlatott, helytelen imádatot el is hagyták. Jozs 24:15; 2Ki 5:17
A korai keresztények megváltoztatták felfogásukat Gal 1:13, 14; Csel 3:17,19
Pál vallást változtatott Csel 26:4-6
Mi több a jelenésekben olvasom. Az egész világ félre van vezetve Jel 12:9; rom 12:2

Ezek alapján miért is gond, ha egy gyülekezet szervezetten, vagy akár egyének a felismert és áttanulmányozott dolgok alapján. Kérve Isten irányadó Szellemét. Vallást változtat, Vagy vallásában módósít?

Ezt pedig kéretik nem úgy felfogni, hogy én itt most felszólítok. Az nem az én dolgom.
Csupán levezettem azt amit felvetettél, hogy miért is kell változtatni.
Isten igazságos mértéke az ami az embert hitén keresztül változtatásra hívja el.
Ezt tettem sok éve én is.

Idézet:
Elég neked a magot hinteni?

Ki vagyok én? Hol kaptam én szántóföldet?

Idézet:
Nem volt nehéz, a többi JT. magyarázathoz képest elég elenyésző a terjedelme, míg a Biblia teljessége Jézus Krisztusról tesz tanúbizonyságot.

Nos. Ahogy mondtam is mások vagyunk… Te azt látod, hogy elenyésző.
Tudod nem teszik fel a hálóra azt a könyvet ami Jézusról szól, az egész életéről. 133 fejezetben. És más hasonló könyveket…

Idézet:
Ki mit gondol Istenről? Ezt, ha valaki elmondja mások előtt, önmagában üzenet értéke van.

Igen. Van. Akkor ha mások azt úgy értékelik.
Ezért is mondtam, ha viszek is, akkor átadom-e?


Továbbá külön örülök, hogy ennyi időt szántál erre. Köszönöm. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség