exrefis írta:
Teljesen haszontalan dolognak tartom, független és egyenrangú alrendszereket definiálni a társadalomban, majd rájönni, hogy a politika és a gazdaság domináns a többi felett.
Ezért nem érdemes valakinek katedrát adni.
Mindig is a hatalom és a pénz mozgatott mindent, csak a korszellemek változtak.
Nem egészen. Pokol mint tudós, csupán a társadalomtudományi elméletek síkján mozoghat, ezért egyszerűen nem mondhat ki evidenciákat, ha arra nincs egy korrekt társadalom elméleti megoldás. Merthogy abban a pillanatban arra lehet hivatkozni vele szemben, ezzel el lehet őt tudományosan lehetetleníteni.
Amiről te beszélsz, miszerint a politika és a gazdaság a domináns a többi fölött, voltaképpen a marxizmus társadalomelméletének is a tartalma, gondolom emiatt volt az, hogy nem lehetett igazából használni ezt a gondolatot. A Lehmann féle rendszerelméletre hivatkoztak a valóság helyett. Emiatt van szükség Pokolnak erre a Polányi féle elmélet alapján módosított Lehmann rendszerelméletre, hogy ne marxistázzák le kapásból.
A Pokol különben másban is ennyire merev. Ami elméletbe foglalható, bizonyítható, azt megírja, ami találgatás, azt nem.
A FED-el kapcsolatban például beidéztem talán ide egy szöveget:
Idézet:
"Amikor 1913-ban a nemzetközi fináncelitnek sikerült privatizálnia az Egyesült Államok pénzügyeit és létrehoznia a Federal Reserve Systemnek nevezett magánkartellt, akkor még azt is elérte, hogy a Federal Reserve Act kimondja: A FED ,,Class A“ minôsítésû részvénytulajdonosainak neveit nem hozzák nyilvánosságra. Mára azonban már ismeretes, hogy a FED fôrészvényesei a következô magánbankok voltak (a jelenlegi tulajdonosai is ôk vagy jogutódaik): Rothschild Banks of London and Paris, Lazard Brothers Banks of Paris, Israel Moses Seif Banks of Italy, Warburg Bank of Hamburg and Amsterdam, Lehman Brothers Bank of New York, Kuhn, Loeb Bank of New York, Chase Manhattan of New York és végül Goldman, Sachs Bank of New York."
Ez szemmel láthatóan azt mondja ki, hogy a "Class A" minősítésű tulajok nem beazonosíthatók a szerzódések szerint, ugyanakkor már tudható, hogy kik is voltak ezek a tulajok valamilyen forrás alapján.
Tehát teljesen bizonytalan a dolog. Erre társadalomtudós nem alapozhat. Így a Pokol ezzel szemben, amikor igen részletesen megfogalmazza a FED alapítását, akkor erre a fontos részletre nem tér ki, elsősorban a Morgan és a Rockefeller féle társaságokról beszél. Csak gondolom, hogy azért, mivelhogy a fenti infót csak az összeesküvéselméletek köréből származtathatná, ezzel támadható lenne a munkája:
http://portal.jobbik.net/index.php?q=node/5510Tudom, hogy Drábikot irodalomként beteszi, de csak azért, hogy megkritizálhassa.