Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 16:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
shalom írta:
Károly olyan érzésem van, ha a középkorban élnénk te már máglyára küldenéd a karizmatikus reformátusokat. Számomra egy könyv még nem tekintély (kivéve a Biblia).
Arról meg nem is beszélve, hogy ha jól láttam, akkor nem is magyarországi ref. vezetők könyve ez?


Ha jól értem, akkor a könyv nem a ref. karizmatikusokról, és nyelveken szólókról szól, hanem az un. "karizmatikus mozgalomról"?
Hogy kerül a csizma az asztalra?



Idézet:
A GIFT OF REFORMED MUTUALITY

THE CANDLESTAND STATEMENT

Reformed considerations regarding the Charismatic Movement

composed by 14 church-leaders from Kenya, Indonesia, Uganda, The Netherlands,
South-Africa, India and Zimbabwe
Pentecost 2004


Preamble

To all believers of Reformed faith, and for all that desire to * sound Biblical teaching.
We, churchleaders of different churches and nationalities, being concerned about the growing influence of the Charismatic Movement around the world, and the unpreparedness of our churches to meet its impact, feel obliged to make the following statements about the use of the Holy Bible, the work of the Holy Spirit and the Gifts of Grace.
One of the foremost characteristics of Reformed or Presbyterian churches is that they should always be reforming - Ecclesia Reformata Semper Reformanda.


ezek alapján nyilván nem a reformátusokról szól, nem is a reformátusoknak :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
Fony Ámos 3:3 szerint nem járhatnak ketten egy úton ha nem egyeztek meg egymással.

Természetesen vannak a Bibliában olyan triviális dolgok, amelyekkel kapcsolatban felesleges konzultálni, mert egyértelműen kiderül az Igéből, hogy mi a helyzet.

Ellenben pl. vegyük a Mk 16-ot, ahol le van írva, hogy azokat akik hisznek ilyen jelek követik: .... ....... .... .........
Úgy gondolom, hogy mindezen jelek nincsenek jelen az életedben/életemben, de nem mondanám magam hitetlennek.

Szóval lehetne sorolni a példákat
erre gondoltam a megbeszélés kapcsán.
Nem tudom, hogy pl. hallottatok-e már Bereczki Sándortól prédikációt, illetve tudjátok-e hogy milyen komoly munkát végez a szenvedélybetegek között. Ő is egy karizmatikus református lelkész volt, aki átment a pünkösdi egyházhoz, amit személy szerint nagyon sajnálok.
Munkája szerintem kiterjedtebb lehetett volna itt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 18:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
[

ezek alapján nyilván nem a reformátusokról szól, nem is a reformátusoknak :)


Hm, hm.
.... a reformátusoknak szól, de kikről is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 19:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
álnaív kérdésem: nem az é a ti bajotok ex-szel, hogy KÍVÜLRŐL szól be(le) a református egyháznak/ba?

ez a remek tanulmány nem követi el ezt a hibát, a karizmatikus mozgalom általános elemzését követően nem "nekik szól be", hanem kifejezetten a reformátusok számára von le következtetéseket, tehát a református karizmatikusokról, illetve ezek kezeléséről/kiküszöböléséről szól.

szvsz, de bárki elolvashatja, nyilván :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 19:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
shalom írta:
Fony Ámos 3:3 szerint nem járhatnak ketten egy úton ha nem egyeztek meg egymással.

Egy út van, ha ebben egyeznek, miért ne férnének meg egymással?
shalom írta:
Természetesen vannak a Bibliában olyan triviális dolgok, amelyekkel kapcsolatban felesleges konzultálni, mert egyértelműen kiderül az Igéből, hogy mi a helyzet.

Ellenben pl. vegyük a Mk 16-ot, ahol le van írva, hogy azokat akik hisznek ilyen jelek követik: .... .......
Úgy gondolom, hogy mindezen jelek nincsenek jelen az életedben/életemben, de nem mondanám magam hitetlennek.

Mk. 16,17
Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak,
Mk. 16,18
kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.”

Gondolom, erre is érvényes, hogy kinek ez, kinek az. Vagyis a jelek nincsenek a nyelvekenszóláshoz kötve, mivel az csak egy a többi közül. Vagyis szerintem itt is elég kell, hogy legyen a Biblia - mindkét fél számára.
shalom írta:
Szóval lehetne sorolni a példákat
erre gondoltam a megbeszélés kapcsán.
Nem tudom, hogy pl. hallottatok-e már Bereczki Sándortól prédikációt, illetve tudjátok-e hogy milyen komoly munkát végez a szenvedélybetegek között. Ő is egy karizmatikus református lelkész volt, aki átment a pünkösdi egyházhoz, amit személy szerint nagyon sajnálok.
Munkája szerintem kiterjedtebb lehetett volna itt.

Nem hiszem, hogy a szenvedélybetegek közötti munkáját nem folytathatta volna a refiben bibliai módon, eredményesen.
(Lásd Dömös-alkoholistamentők)
Azt neki kell tudni, miért ment el.
Tudsz az okokról valami bővebbet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 19:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem önként ;)

2) opció...

(de ez régi sztori, több évtizedes)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 19:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
álnaív kérdésem: nem az é a ti bajotok ex-szel, hogy KÍVÜLRŐL szól be(le) a református egyháznak/ba?

Álnaiv viszontkérdésem az, hogy miért van az, hogy ha valaki beszól a HGY-nek, ex (és te?) úgy viselkedik, mint akit a darázs csípett meg, avagy amit megenged magának, miért kifogásolja másnál?
net2rist írta:
ez a remek tanulmány nem követi el ezt a hibát, a karizmatikus mozgalom általános elemzését követően nem "nekik szól be", hanem kifejezetten a reformátusok számára von le következtetéseket, tehát a református karizmatikusokról, illetve ezek kezeléséről/kiküszöböléséről szól.

Ez ilyenformában egy csűrcsavar, mert a karizmatikus mozgalom és a jelenlegi református karizmatikusok közé igen erőltetett dolog egyenlőségjelet tenni. Az un. "karizmatikus mozgalom"-mal szembeni bekeményedést az un. "torontó"-jelenség váltotta ki erőteljesebben.
Ismerek pl. olyan ref. karizmatikus gyülekezetet, ahonnan a fél „karizmatikus-nyelvekenszóló” csapat eltávozott a HGY-be, mert a pásztor (nagyon helyesen) nem volt hajlandó a „torontózásnak” engedni.
Egy részük azóta visszatért, van, aki azóta már Istent is tagadja….
Tehát következtetések levonása és hasonló esetek kezelése nemhogy elítélendő, hanem kötelessége egy felekezetnek (is).
net2rist írta:
szvsz, de bárki elolvashatja, nyilván :)

Csapnivalóan rossz az angoltudásom – szánom, bánom.
Esetleg lefordítva velünk is megosztanád ebben a topikban?
Vagy túl hosszú?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 19:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha nem olvasod el, amit írok...

viewtopic.php?f=16&t=530&p=56841&hilit=+fizet%C5%91s+verzi%C3%B3ban#p56841

de legyen, segítek:

http://www.refpasaret.hu/pasaret/index. ... 006februar

lap alján, Olvasásra ajánljuk rovatban

(én is a gugliban találtam, AZ nem fizetős! ;) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
net2rist írta:
álnaív kérdésem: nem az é a ti bajotok ex-szel, hogy KÍVÜLRŐL szól be(le) a református egyháznak/ba?

Álnaiv viszontkérdésem az, hogy miért van az, hogy ha valaki beszól a HGY-nek, ex (és te?) úgy viselkedik, mint akit a darázs csípett meg, avagy amit megenged magának, miért kifogásolja másnál?
...


tényleg nem olvasol :(

viewtopic.php?f=25&t=295&p=56010&#p56010

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 20:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
...
net2rist írta:
ez a remek tanulmány nem követi el ezt a hibát, a karizmatikus mozgalom általános elemzését követően nem "nekik szól be", hanem kifejezetten a reformátusok számára von le következtetéseket, tehát a református karizmatikusokról, illetve ezek kezeléséről/kiküszöböléséről szól.

Ez ilyenformában egy csűrcsavar, mert a karizmatikus mozgalom és a jelenlegi református karizmatikusok közé igen erőltetett dolog egyenlőségjelet tenni.

...én nem tettem egyenlőségjelet... te?
Fony írta:
Az un. "karizmatikus mozgalom"-mal szembeni bekeményedést az un. "torontó"-jelenség váltotta ki erőteljesebben.
Ismerek pl. olyan ref. karizmatikus gyülekezetet, ahonnan a fél „karizmatikus-nyelvekenszóló” csapat eltávozott a HGY-be, mert a pásztor (nagyon helyesen) nem volt hajlandó a „torontózásnak” engedni.
Egy részük azóta visszatért, van, aki azóta már Istent is tagadja….
Tehát következtetések levonása és hasonló esetek kezelése nemhogy elítélendő, hanem kötelessége egy felekezetnek (is).


most talán mondok valami számodra is meglepőt (bár mivel magamnál jobban ismersz, lehet, hogy ez csak hiú ábránd...):

amikor egy - azóta már az Úrnál levő - barátom külföldről hazatérni készült (ott tért meg, becsületes ateistaként disszidált eredetileg), a kintiek (a szomszédos Dél-Afrikában) már előre felkészítették: "Magyarországon a legnagyobb problémád a szakadásokkal lesz"

Jómagam is láttam már jópár ilyet, és ugyanaz a bajom ezzel az egésszel, mint neked: az oké, hogy pár ember "másképp dicséri Istent" a továbbiakban, de MINDIG vannak "kiesők" is, és ezekkel nem tudom hogyan tud "elszámolni" a "nagy ébredés vezetője" :(

amúgy meg... itt épp EX-NEK "szólok be":
viewtopic.php?f=17&t=31&p=53170&#p53170

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 20:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Shalom!

Miért kell azzal megjelenni a médiában, hogy vannak a felekezeten belül olyanok, akik akár nyelveken szólnak?
Miért nem elég az, hogy ha valaki valóban Istentől kapott ilyen ajándékot, az otthon így imádkozik? Miért kellene felforgatni a gyülekezeteket? Szerintem van ennél sokal fontosabb kérdés és feladat!

Net, én is hallottam olyat, hogy a HGY ígéretére (akár a Máté 16.7.-8. Igére hivatkozva) elment egy vak ember a ref.felekezetből, mert ő azt az ígéretet kapta a HGY-től, hogy látni fog. És nem javult meg a szeme, ami miatt, majd nem hátat fordított a Megváltónak!!! :-(
Aztán vissza jött a ref. felekezetbe és most "lát". Többet lát már, mint azelőtt.

Tényleg nem értitek, hogy miért kellett Pálnak figyelmeztetnie a HÍVŐ keresztyéneket, hogy ne tiltsák a nyelveken szólást? Én hiszem, hogy azért, mert ennek az ajándéknak az eszetlen használata sokkal több kártokozott, mint amennyi hasznot hozott.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
ha nem olvasod el, amit írok...

A lényeg tehát az, hogy a könyv a Pasaréti gyülekezettől rendelhető meg magyar nyelven.
Na végre.
Most jut eszembe, már Károly is említette még az elején a másik könyvvel együtt.
net2rist írta:
..én nem tettem egyenlőségjelet... te?

Erre gondoltam:
Net2rist:
„a karizmatikus mozgalom általános elemzését követően nem "nekik szól be", hanem kifejezetten a reformátusok számára von le következtetéseket, tehát a református karizmatikusokról, illetve ezek kezeléséről/kiküszöböléséről szól.”


Nem tettél egyenlőségjelet? A fogalmazásodból úgy tűnik, mintha a református karizmatikusok ugyanolyan kiküszöbölendő tényezők lennének, mint a „karizmatikus mozgalom” vadhajtásai.
net2rist írta:
most talán mondok valami számodra is meglepőt (bár mivel magamnál jobban ismersz, lehet, hogy ez csak hiú ábránd...):

Tényleg megleptél, „Nyugi”, beismerem, mégiscsak jobban ismered magad. :D
net2rist írta:
…amikor egy - azóta már az Úrnál levő - barátom külföldről hazatérni készült (ott tért meg, becsületes ateistaként disszidált eredetileg), a kintiek (a szomszédos Dél-Afrikában) már előre felkészítették: "Magyarországon a legnagyobb problémád a szakadásokkal lesz"

Jómagam is láttam már jópár ilyet, és ugyanaz a bajom ezzel az egésszel, mint neked: az oké, hogy pár ember "másképp dicséri Istent" a továbbiakban, de MINDIG vannak "kiesők" is, és ezekkel nem tudom hogyan tud "elszámolni" a "nagy ébredés vezetője"

amúgy meg... itt épp EX-NEK "szólok be":
viewtopic.php?f=17&t=31&p=53170&#p53170


Dicséretes, csak így tovább.
Tényleg, min is vitatkozunk? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ilyenkor úgy szeretlek! :)

(és imádkozom, hogy a betévedő EZEKET a pillanatokat vegye észre! :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 21:04 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
net2rist írta:

magyarul nem sikerült megtalálnom, csak "fizetős" verzióban




A Pasaréti gyülekezetben megtalálod :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 21:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Mk. 16,17
Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak,
Mk. 16,18
kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.”


Azt nem tudom, hogy ezek a karizmatikus közösségek miért nem mondjuk azzal az ajándékkal büszkélkednek, hogy egy elefántnak is elegendő cián megivására kaptak képességet? Hogy ezeket a próbatételeket rendre kiállják. Netán arzén szivornyázást? Miért mindig ezzel a piti, ellenőrizhetetlen, teljességgel tét nélküli nyelveken szólás ajándékkal jönnek?

Netán azzal büszkélkednének, hogy röntgenfelvételekkel bizonyítottan gyógyítják a rákos daganatokat? Bár mondjuk a Pat Robertson műsorában ez utóbbi rendre képernyőre kerül olyan formában, hogy imádkoznak egy valamilyen betegért a képernyőn, aztán valaki jelentkezik a csodával.... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség