Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 09:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Idézet:
Pál Galatákhoz írt levelében ezt olvastam:
6,1 Testvéreim, ha valakit tetten is érnek valamilyen bűnben, ti, akik lelki emberek vagytok, igazítsátok helyre az ilyet szelíd lélekkel. De azért vigyázz magadra, hogy kísértésbe ne essél.
6,2 Egymás terhét hordozzátok: és így töltsétek be a Krisztus törvényét.
6,3 Mert ha valaki azt gondolja, hogy ő valami, jóllehet semmi, megcsalja önmagát.
6,4 Mindenki a saját tetteit vizsgálja meg, és akkor csakis a maga tetteivel dicsekedhet, és nem a máséval.
6,5 Mert mindenki a maga terhét hordozza.
6,6 Akit pedig az igére tanítanak, az minden javából részesítse tanítóját.
6,7 Ne tévelyegjetek: Istent nem lehet megcsúfolni. Hiszen amit vet az ember, azt fogja aratni is:
6,8 mert aki a testének vet, az a testből arat majd pusztulást; aki pedig a Léleknek vet, a Lélekből fog aratni örök életet.
6,9 A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk.
6,10 Ezért tehát, míg időnk van, tegyünk jót mindenkivel, leginkább pedig azokkal, akik testvéreink a hitben.


A megtért hívőknek valóban ez a feladatuk.
Viszont a megtéretlenek a terhét nem hordozóhatja senki.
És lesem veheti csak az Úr Jézus Krisztus.

Ezért lenne feladatunk hogy megmutassuk a megváltás helyét.
Az meg egyenesen becsapás lenne ha megtéretlennek bebeszélnénk nem kell megtérnie.
Azaz letenni bűnös ó emberét Urunk elé és befogadni szívébe megváltóját, hogy élete Ura legyen.

Mi valóban senkik vagyunk és nem valamik, így csak Urunktól várhatunk segítséget.
És természetesen kapunk is.
Ha valaki befogadja Megváltóját és élete Urának tarja az felismeri mennyire szűksége van rá egyben azt is fogja tudni hogy másoknak is épp úgy szükségük van rá.

Ez a mi bizonyság tételünk.
És ez a legfontosabb lépés mindenki életében, mert ha nem teszi meg el van vágva a kegyelemtől.
Ön magát vágja el. Hiába próbálja önmagát megváltani.
Az Úr Jézust kell elfogadnia élete urának. Csak is így lehet kegyelem számára.

Ez az Igerész a megszólításból is látszik testvéreknek szól, hogy egymás terhét hordozzuk.
Testvérek viszont csak is az Úr Jézusban lehetünk.
Aki nem fogadták be, azok nem lehetnek azok.

Bár segíthetünk bajaikban, de bűneiket nem leplezhetjük el.
Ha ezt tennék gyakorlatilag mi akadályoznánk hogy fel ismerje mennyire szüksége van a megváltásra.

Más a helyzet testvéreinkkel.

Ha valaki az Úrral éli életét de valamilyen régi bűne felszínre tőr vagy bizonytalanná válik, vagy felfuvalkodik, bizony el kell tudnunk hordozni míg Ura meg nem mutatja neki hogy miben tévedt vagy újra meg nem érzi Ura vonzását (szeretetét) és megtérésre serkenti.

Van különbség, mert míg az egyik nincs a kegyelemben addig a másik már igen, csak tévelyeg.
Egyben már nem kell megmutatni neki hogy hol van a megváltás helye. A Kereszt.
Ebben az esetben a terhének hordozása nem egyenlő a felelősség vállalással.
Mert mindenki a saját terhét hordozza. Egyszerűen bízni kell ez Úrban hogy aki elkezdte benn a munkát be is fejezi.

A világi emberek (a meg nem tért emberek) felé viszont feladatunk van.
Mégpedig hogy híresük az evangéliumot.

Hogy Urunk érte is önmagát adta hogy őt is megmentse.

Lk 4,18 Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 13:16 
... és hirdessem az Úr kedves esztendejét."

Az Ezsaiás tekercs így folytatódik amit akkor és ott Jézus nem olvasott fel:

61,2 Hirdetem az Úr kegyelmének esztendejét, Istenünk bosszúállása napját, vigasztalok minden gyászolót.

A bosszúállás napja három évvel később következett be, amikor Isten bosszút állt Fián a MI bűneinkért!
És ezért a gyászt eltörölte, mert örök élettel ajándékozta meg azokat, akik ezt hittel elfogadják.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 13:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
... és hirdessem az Úr kedves esztendejét."

Az Ezsaiás tekercs így folytatódik amit akkor és ott Jézus nem olvasott fel:

61,2 Hirdetem az Úr kegyelmének esztendejét, Istenünk bosszúállása napját, vigasztalok minden gyászolót.

A bosszúállás napja három évvel később következett be, amikor Isten bosszút állt Fián a MI bűneinkért!
És ezért a gyászt eltörölte, mert örök élettel ajándékozta meg azokat, akik ezt hittel elfogadják.

Kedves Kavics!
Szerintem ezt rosszul értelmezed. Első eljövetelekor idáig tartott a programja. A kedves esztendőbe, az evangéliumba az Ő halála és feltámadása is beletartozik.
A bosszuállás napja a második eljövetelkor lesz, amikor nem a szamárháton bevonuló Jézus jön el, hanem a dicsőségben lévő Jézus, hatalommal és erővel, és helyregereblyézi a dolgokat.
Akkor lesz a bosszuállás napja.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 14:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Ex
Igazad van. :)
És pont azért jó egy ilyen hely, talán épülés is lehetne belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 16:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Tiv írta:
Viszont a megtéretlenek a terhét nem hordozóhatja senki.
És lesem veheti csak az Úr Jézus Krisztus.

Ezért lenne feladatunk hogy megmutassuk a megváltás helyét.
Az meg egyenesen becsapás lenne ha megtéretlennek bebeszélnénk nem kell megtérnie.
Azaz letenni bűnös ó emberét Urunk elé és befogadni szívébe megváltóját, hogy élete Ura legyen.

Mi valóban senkik vagyunk és nem valamik, így csak Urunktól várhatunk segítséget.
És természetesen kapunk is.
Ha valaki befogadja Megváltóját és élete Urának tarja az felismeri mennyire szűksége van rá egyben azt is fogja tudni hogy másoknak is épp úgy szükségük van rá.

Ez a mi bizonyság tételünk.
És ez a legfontosabb lépés mindenki életében, mert ha nem teszi meg el van vágva a kegyelemtől.
Ön magát vágja el. Hiába próbálja önmagát megváltani.
Az Úr Jézust kell elfogadnia élete urának. Csak is így lehet kegyelem számára.

Ez az Igerész a megszólításból is látszik testvéreknek szól, hogy egymás terhét hordozzuk.
Testvérek viszont csak is az Úr Jézusban lehetünk.
Aki nem fogadták be, azok nem lehetnek azok.

Bár segíthetünk bajaikban, de bűneiket nem leplezhetjük el.
Ha ezt tennék gyakorlatilag mi akadályoznánk hogy fel ismerje mennyire szüksége van a megváltásra.

Más a helyzet testvéreinkkel.
...........
Van különbség, mert míg az egyik nincs a kegyelemben addig a másik már igen, csak tévelyeg.
Egyben már nem kell megmutatni neki hogy hol van a megváltás helye. A Kereszt.
Ebben az esetben a terhének hordozása nem egyenlő a felelősség vállalással.
Mert mindenki a saját terhét hordozza. Egyszerűen bízni kell ez Úrban hogy aki elkezdte benn a munkát be is fejezi.

A világi emberek (a meg nem tért emberek) felé viszont feladatunk van.
Mégpedig hogy híresük az evangéliumot.

Hogy Urunk érte is önmagát adta hogy őt is megmentse.

Lk 4,18 Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,


Kicsit kiegészítve.
Ha a megtéretlen emberért imádkozom, nagyon kell vigyázzak, hogy ne emberi gondolataim szerint kérjek, hanem legyen meg az ő életében a lehetőség, hogy megtérjen, és teljesüljön életében Isten akarata.
A megtért embernél pedig, hogy megtanulja a próbákból, amire Isten meg akarja tanítani, és én is megtanuljam abból amit nekem ebben megmutat Isten, azt amit nekem meg kell tanulnom, és úgy tudjak segíteni ahogy azt Isten akarja, ne az emberi gondolatom szerint.
Az előre elkészített jó cselekedetet tegyem meg és nem azt amit a világ jónak gondol.

Így aztán nem tudhatom előre, hogy az az ember megtért vagy nem tért meg, mert a szívek vizsgálója Isten. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 16:27 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Örülök hogy itt vagy. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 16:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 19:55 
Sziasztok!

Isten bosszút állt a Fián a MI bűneinkért!
Jézus visszajövetelekor az Ő dicsősége jelenik meg, ami elemészti a földet és minden azon élőt, kivétel azokat, akik már látták az Úr bosszúállásának napját, a Fiában megmutatott dicsőségét!

De ne én beszéljek, beszéljenek a szemtanuk, mi történt Jézus halálakor:

És íme, a templom kárpitja felülről az aljáig kettéhasadt, a föld megrendült, és a sziklák meghasadtak. A sírok megnyíltak, és sok elhunyt szentnek feltámadt a teste.
Ezek kijöttek a sírokból, és Jézus feltámadása után bementek a szent városba, és sokaknak megjelentek.


Tizenkét órától egészen három óráig sötétség lett az egész földön. A nap elhomályosodott, a templom kárpitja pedig középen kettéhasadt.
Ekkor Jézus hangosan felkiáltott: "Atyám, a te kezedbe teszem le az én lelkemet!" És ezt mondva meghalt.

Nem ismerős ez nektek?
Nem fog más bekövetkezni Jézus második eljövetelekor, mint ami az Úr dicsőségének megjelenésekor ott a kereszten!

Aki pedig már ott meghalt, látva az Úr dicsőségét, annak a második eljövetel HAZAÉRKEZÉS!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 09:36 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Luk 21
21. Akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre; és a kik annak közepette, menjenek ki abból; és a kik a mezőben, ne menjenek be abba.
22. Mert azok a bosszúállásnak napjai, hogy beteljesedjenek mind azok, a mik megírattak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Isten bosszút állt a Fián a MI bűneinkért!

Jézus a tökéletes áldozat volt és az áldozathoz nekem soha nem kapcsolódik a bosszuállás fogalma. A bensőm tiltakozik.
Az áldozat az nem bosszu, nekem.
De Tiv be is idézte, a bosszuállás napjával kapcsolatos igét.
Jézus áldozatával végeztetett el minden, amit Isten megtett az emberért és az ezt elutasítók lesznek a bosszuállás alanyai.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:26 
Isten miért áll bosszút?

Három óra tájban Jézus hangosan felkiáltott: "Éli, éli, lamá sabaktáni!" azaz: "Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engemet?"

Miért hagyta el Jézust az Atya?

Mert a haragját RAJTA töltötte ki a MI bűneinkért.
RAJTA hajtotta végre a bosszút az EMBERISÉG által elkövetett MINDEN bűnért!
Isten bosszút állt a saját Fián!

Aki ezt elfogadja, az meghalt, mert látta az Úr dicsőségét és abban új élet kezdődött, ami a második eljövetelkor már ÉLETBEN marad, amikor minden szem meglátja az Úr dicsőségét és ebbe belepusztul mindenki aki nem hitt a Bárányban.
Mert a dicsőség tüzében érkezik, nagy hatalommal.

Ti kit vártok? Azt a Jézust, aki megdicsőült testben az Atyához ment?
Én Őt várom, akit ismerhetek az Evangéliumokból, akinek a dicsőségét megláthattam akkor, amikor mindenkinek előtt a leggyengébbnek tűnt.

Valóban lesz második eljövetel, de kérdés, hogy akkor Jézus bosszút áll-e a TI bűneitekért is rajtatok?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 14:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Ti kit vártok? Azt a Jézust, aki megdicsőült testben az Atyához ment?
Én Őt várom, akit ismerhetek az Evangéliumokból, akinek a dicsőségét megláthattam akkor, amikor mindenkinek előtt a leggyengébbnek tűnt.

Valóban lesz második eljövetel, de kérdés, hogy akkor Jézus bosszút áll-e a TI bűneitekért is rajtatok?

Péter

Ez egy tipikusan olyan téma, amin nem érdemes vitatkozni, ugyanis a lényegen mindnyájan ugyanazt értjük. Nekem egyedül a bosszu szó nem illik ide, de semmi gond ha annak nevezed.
Lényegesebb, hogy az írás a bosszuállás napjának a visszajövetelt jelöli, ahol az Őt be nem fogadók, tehát bűneiktől nem szabad, azokat magukon hordozókon lesz a bosszuállás.
Nos tehát a megdicsőült Krisztust várjuk vissza és nem rajtunk fog bosszut állni mert a mi bűneikért már kifizette az árat és azt mi el is fogadtuk, bementünk a kegyelem alá a többi survival-lel együtt :) .
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 16:22 
Szia Ex!

Ez annyira karácsonyi lelkületű írás lett, hogy megalázott és ezért köszi.

Tudod én abban hiszek - egy példával élve, amiről ugye tudjuk milyen - hogy Jézus olyan mint a mustár mag.
A Vele történt földi dolgok fognak kiteljesedni. Olyan Ő és a földi történései, mint a mustármag. Benne van egy hatalmas fa, csak ki kell fejlődnie.
Amikor Jézus dicsősége felragyogott a kereszten, akkor kicsiben az történt, ami a második eljövetelekor világ mértekben fog bekövetkezni.
Aki hit által ott állt már a kereszt előtt és megláthatta az Úr dicsőségét, az pontosan tudja, mi vár a világra.

Hát én csak erre gondoltam és még egyszer köszönöm a szereteted.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 16:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Hát én csak erre gondoltam és még egyszer köszönöm a szereteted.

Péter

Kedves Péter!
Én akkor is szeretlek, ha ellenkezek veled, akkor is ha az akkor pillanatnyilag nem úgy hangzik.
Boldog Karácsonyt! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 17:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Kavics
Ezzel én is így vagyok.
Bár tudtam hogy Ex is, de jó volt olvasni tőle. :)

Én is szeretlek testvérem, bár sok mindenben nem értünk egyet, de egy Urunk van.
És tudjuk hogy Ő mennyire szeret minket.
Az Ő szeretet és vér köt össze minket.

És a többi tesót is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség