Kedves konfirmáló Ifjaink!

Ezzel a két Igével köszöntelek Benneteket: " Fogom kezedet és megőrizlek- Ézs. 42.6

"Légy hív mindhalálig és néked adom az életnek koronáját- Jel. 2:10

Török Sándorné, Margit néni vagyok. 22 évig voltam kántora a gyülekezetnek. Örömmel tettem, dicsőítettem Teremtőmet és Uramat.
Én ezelőtt 61 éve, 1945-ben május 13-án konfirmáltam áldozócsütörtökön, Szatmárnémetiben a Ref. Gimnáziumban. Az Úr kegyelméből nem kevés ez az idő. Az első kátékérdést feleltem: Mi néked életedben és halálodban egyetlen egy vigasztalásod? Ez a nagy kérdés: Hiszitek- é ezt? Már akkor megszólított, de három év múlva értettem meg ezt az elhivatást igazán. Az Ő tulajdona vagyok. Krisztus testének, az egyháznak élő tagja és örökre is az maradok. Őrzi életem, még a hajszálaim is számon vannak tartva Nála. Megfogta a kezemet és tulajdon gyermekévé fogadott.
Kedves Gyermekek! Vegyétek Ti is komolyan ezt az elhivatást és a bizonyságtevést. Legyetek hűek az Úr Jézushoz és Egyházunkhoz! El ne hagyjátok hűtlenül és Ő se hagyjon eltévelyedni Benneteket. Isten akaratát keresve, imádkozva az Ő hűséges és engedelmes báránykái legyetek. Úgy legyen. Ámen.
Hitetek megvallásáról egy szép éneket fogadjatok el tőlem.
Az ismerős 42. zsoltár /Mint a szép híves patakra/
dallamára elénekelhetitek:

Szent hitünkről vallást tettünk, Te hallottad jó Atyánk!:/:
Enged mindig azt követnünk, Amit itt most fogadánk;
Jézus a mi vezérünk, példája szerint élünk:
Így élünk, így jutunk végre örök élet s üdvösségre!

Sorsunk boldog vagy mostoha, Ez a szent hit lesz velünk:/:
El nem felejtjük - nem - soha, Mit tanít nagy Mesterünk!
Amit Jézussal vallunk: abban élünk és halunk!
Rád tekintünk, máshová nem: Isten úgy áldjon meg. Ámen

Szeretettel Török Sándorné, Margit néni