1. szám

2006-06-03

Jézus követése

Gyermekkoromban tanultam azt az éneket, amely így kezdődik:

"Kövesd a Jézust, kövesd még ma,
Halld, miként hangzik hívó szava!-
Az Ő követése a megszólításával kezdődik. Egyenkint szólította meg apostol-tanítványait is. Sokszor csak ennyit mondott: "jer és kövess engem-, s a megszólított otthagyta addigi foglalkozását, és követte Mesterét.
Krisztus ma is közel jön hozzánk, és megszólít. Ez a megszólítás egész életünkre szól. Tőlünk nem kéri azt, hogy hagyjuk el hivatásunkat, s úgy legyünk követői, hanem azt kéri, hogy munkánk végzése közben figyeljünk Rá, és kérdezzük meg Tőle: "Mit akarsz Uram, hogy cselekedjem?- Ő ugyanis nem csak elhív a követésére, hanem menet közben tanácsol, segít, bíztat, vagy elmarasztal. Ő így van velünk.
Előfordul, hogy előttünk jár, hogy menjünk utána, ahogyan nagypéntek előtt mondta övéinek: "Feltámadásom után előttetek megyek majd Galileába.- (Mt. 26,32) Megtörténik, hogy nem előttünk megy, hanem utánunk jön, hogy valamit megbeszéljen velünk. Így ment Péter apostol után is a Galileai tenger partjára, ahol háromszor is megkérdezte: "Szeretsz-e engem?- Aztán feladatot bízott rá: "legeltesd az én juhaimat!- (Jn. 21,15) A Krisztus követése ugyanis szolgálat. Ami először is azt jelenti, hogy nem szégyellem a Vele való élő közösségem, s ezt másoknak is elmondom. Ennek a lényege: hiszek abban a Jézus Krisztusban, aki emberré lett, értem meghalt a kereszten, de feltámadott, s akit visszavárok, mert megígérte, hogy visszajön, mert Ő Isten egyszülött Fia. Őt követem itt, e földi életemben, s hiszem: egykor Vele leszek az Ő országában halálom után is.
Az Ő követése még azt is jelenti, hogy segítsek másokon, akik rászorulnak az én segítségemre, mert rajtam is segített az én Uram és Megváltóm. S ha ezt teszem, az erőt is megkapom hozzá onnan felülről.
A Krisztus követése gyülekezetben történik, ahol a tagok az igehirdetésre figyelnek, s közben egymás terhét is hordozzák.
A gyülekezeti munkának az egyik része az lehet, amikor "Krisztus követése- címen lapot indítanak, amin keresztül egymás hite által épülhetnek a gyülekezet tagjai.
Ez a lap már működött ebben a gyülekezetben. Most újraindítják azok, akik ezen a területen kívánnak Krisztusnak szolgálni.
Áldja meg Isten ezeket a munkásokat, hogy ez az újság betölthesse hivatását, s eszköz lehessen a Krisztust követő gyülekezeti tagok engedelmes életében.

Szombathy Gyula
nyugalmazott lelkipásztor