Kiben él a Szentlélek?

1. Tudod, hogy Isten szeret és szeretete benned él?
Ha igen, csak azért tudhatod, mert Lelke él benned.
"Mert szívünkbe áradt az Isten szeretete a nékünk adott Szentlélek által.- (Róma 5.5)
2. Biztos vagy benne, hogy az Isten gyermeke vagy és Isten Atyáddá lett?
Ha igen, csak azért lehetsz benne biztos, mert a Szentlélek él benned.
"Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk.- (Róma 8.16)
3. Hiszel az Úr Jézus Krisztusban?
Ha igen, csak azért hiszel benne, mert a Szentlélek él benned. Jézus azt mondta, hogy csak azok kapják meg Őt, akik hisznek benne. Pál hozzáteszi, hogy az Istentől jövő Szentlelket azért kaptuk, hogy mivel ajándékozott meg Isten.
"Ezt pedig a Lélekről mondta, akit a benne hívők fognak kapni, mert még nem adatott a Lélek, mivel Jézus még nem dicsőült meg.- (Jn. 7,39)
"Mi pedig nem a világ lelkét kaptuk, hanem az Istenből való Lelket, hogy megismerjük mindazt, amit Isten ajándékozott nekünk.( 1Kor. 2,12)
4. Tudod, hogy Krisztus benned lakik?
Ha igen, csak azért tudhatod, mert a Szentlélek él benned.
"Nem tudjátok, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke bennetek lakik?- (1Kor. 3,16)
"Vagy nem tudjátok, hogy testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok?- (1Kor. 6,19)
5. Meg vagy róla győződve, hogy Jézusé vagy és valóban Ő életed Ura?
Ha igen csak azért élhet benned ez a meggyőződés, mert a Szentlélek él benned
"Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Lélek szerint, ha Isten Lelke lakik bennetek. De akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.- (Róm. 8,9)
6. Vallod, hogy Jézus Krisztus valóságos Isten és valóságos ember? Ha igen, csak azért tudsz erről bizonyságot tenni, mert a Szentlélek él benned.
"Az Isten Lelkét erről ismeritek meg: amelyik lélek vallja, hogy Jézus Krisztus testben jött el, az Istentől
van.- ( 1Jn. 4,2)
7.Jézus Krisztust Uradnak nevezed-e, követed-e és szolgálod-e?
Ha igen, csak azért nevezheted uradnak és szolgálhatod, mert a Szentlélek él benned.
"Senki sem mondhatja: "Jézus Úr-, csakis a Szentlélek által.- (1Kor. 12,3)
8. Az életed Krisztusról tesz bizonyságot?
Ha igen, csak azért, mert a Szentlélek él benned. Hiszen Jézus megígérte:
"Erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek.- (ApCsel. 1,8 )
9.Biztos vagy benne, hogy életed útján Isten vezet, irányít és kormányoz?
Ha igen, csak azért lehetsz biztos benne, mert a Szentlélek él benned.
"Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai.- (Róm. 8,14)
10.Valóban eljutottál a megtérésre és bűnbocsánatra és megkeresztelkedtél?
Ha igen akkor megkaptad a Szentlélek ajándékát. Hiszen Péter pünkösdi prédikációjában ezt hirdette:
"Térjetek meg, és keresztelkedjetek meg valamennyien Jézus Krisztus nevében, bűneitek bocsánatára, és megkapjátok a Szentlélek ajándékát-. ApCsel. 2,38 Hartmut Weyel