Presbiteri könyvajánló

Könyvajánló

A Presbieri Füzetek sorozat keretén belől jelent meg Csiha Kálmán főtiszteletű püspök úr írása a Gyülekezet építés. A könyvet gyülekezeteink és így a mi gyülekezetünk is kézikönyvként alkalmazhatja.
Nem csak elméleti gondolatokat tartalmaz, több évtizedes gyakorlati tapasztalat áll az írás mögött. Az író kis gyülekezetben kezdte lelkészi szolgálatát, majd városi lelkészként folytatta, gyülekezet építő munkáját. Ezután esperesi és püspöki feladatokat látott el a Szentlélek vezetésével. Kellő alázattal, Istentől kapott bölcsességgel látta meg a teendőket, s ezt a tudást és tapasztalatot ajánlja fel ebben a könyvben. Nagyon fontosnak tartja a gyülekezet mozgásban tartását, az evangélium hirdetését, gyülekezeten és családon belől egyaránt.
Kipróbált gyakorlati módszereket kínál lelkészeknek, gondnokoknak, presbitereknek, diakónusoknak, gyülekezeti munkásoknak, de érdekes olvasmány és hasznos tanácsokat tartalmaz minden Isten országának építéséért felelősséget érző gyülekezeti tagnak.