Gyülekezeti kirándulás

Károlyi Gáspár emlékműve Vizsolyban

Gyülekezeti kirándulás

Június 5-én ötvenen keltünk útra autóbusszal Sárospatakra. Sárospatakon megtekintettük a Kollégium könyvtárát és múzeumát, majd Dr. Nagy Antal Mihály professzor úr köszöntött bennünket a Theologia nevében. A lelki táplálék mellé dicséretet is kaptunk, hogy rendezetten, szépen előre ültünk, kifejezve egységünket. A várlátogatás után sétáltunk egy jót a Bodrog partján, majd a Zempléni tájvédelmi körzeten át Vizsolyba érkeztünk. Az egyszerűségében csodálatosan szép templom megtelt megilletődött hatvaniakkal. Láttam, néhányan spontán imaközösségben könyörögni kezdtek otthoni szeretteikért is. Később mondták el, hogy Isten különleges imameghallgatást adott életükben.
Hazafelé Forró községben megálltunk, ott nagyszerű süteményezésben volt részünk. Jó volt református egyháztörténetünket jobban megismerni, s egymáshoz is közelebb kerülni. Külön köszönetet mondunk Lénárd Lajos presbiterünknek, aki egykori pataki diákként, idegenvezetésünkre vállalkozott.

T. I.