18. szám - 2009. Karácsony

2009-12-08

A Lámpás újság minden kedves olvasójának áldott karácsonyi ünneplést és boldog újévet kívánunk!

Ízelítő számunk tartalmából

Simeon karácsonya

Lk 2,25-35

Nagy kérdés, hogy az ezernyi „Békés és boldog Karácsonyt!" kívánó képeslapunk boldoggá teszi-e ünneplésünket... Simeonnak azonban egészen biztos boldog karácsonya volt. Ő maga mondta: „Most bocsátod el, Uram, szolgádat beszéded szerint békességgel..." Békességének és örömének három forrása lehetett:

Emlékezés - Nelli néni 80 éve született

Nelli Néni (Nagy Kornélia), gyülekezetünk egykori beosztott lelkipásztora pontosan hét éve hunyt el 2002. december 23-án.

Bizonyságtételek

Az Úr hangja ma is megszólít

Az elmúlt időben nagyon tele volt a szívem félelemmel és keserűséggel. Nem igazán tudtam bízni abban, hogy jöhet még valami jó az életemben. Barátnőmmel beszélgettem, és ő keményen megfeddett dolgaimmal kapcsolatban. Bűnbánatot tartottam, de itt nem ért véget a történet.

Megalakult a Hatvani Református Kórus

A szép zene imádság

2009. október 31-én, a reformáció emléknapja alkalmából rendezett ünnepségen három kórusművet énekelt a Hatvani Református Kórus.  Az énekkart 2009 februárjában indítottuk útjára. Az ötletet Tatai István lelkipásztorunk támogatta.

A kórus lelki életének két kiváló vezetője: Jang Bo Kyeung és Bodáné Csontos Gabriella. Ők vezetik a próbákat megelőző és lezáró közös imádságainkat. Ilyenkor imádkozunk egymásért, a próba sikeréért, kérjük az Urat, hogy legyen velünk és segítse a munkánk. A betegekért és a gondokkal küszködőkért is könyörgünk. Többször megtapasztaltuk már a segítségét.

Régészet - Heródes kőbányája Jeruzsálemben

Izraeli régészek nagy horderejű bejelentést tettek 2007 szeptemberében. A jeruzsálemi Óvárostól mintegy 4 km-re északra, egy iskola alapozó munkái során, Nagy Heródes azon kőbányájára bukkantak, amelyből az ún. Második Templom felépítéséhez szükséges köveket termelték ki.

Modern misszió - Óriásplakátok Ausztriában

Tavaly Karácsonykor az Osztrák Katolikus Egyház 2.300 óriásplakátot helyezett el az ország különböző pontjain.

Imatémáink

Isten szándékai valósuljanak meg egyházközségünkkel kapcsolatban. Az Úr dicsőségére élhessünk, sok embert szólíthassunk meg az evangéliummal.

Felhívás - Táborozás 2010-ben

Örömmel jelezzük, hogy 2010-ben a Mátraházi Református Lelkészüdülőben tartjuk a Parakletos Ifjúsági és Családos hetet.

Meghívók

Ünnepi szolgálatok rendje decemberben