Ajánló - olvasnivalók, alkalmak

Hogyan lehet egy elhidegült férjet vagy feleséget visszahódítani?

Mi a legmegfelelőbb viszonyulás egy lázadó vagy bezárkózó kamaszhoz?
Milyen hozzáállással lehet a legnagyobb valószínűséggel tartósan "kijózanítani- egy szenvedélybeteg családtagot?

- Égető kérdések ezek, melyekre alighanem mindannyian lázasan keressük a helyes választ egy-egy közeli ismerősünkkel kapcsolatban.
Dr. James Dobson keresztyén pszichológus, a Focus on the Family 1200 munkatárssal működő nemzetközi családi szolgálat alapítója "Kemény szeretet" című könyve e kérdésekre kínál gyakorlatban működő, bibliai alapokon nyugvó választ. A könyv 2002-ben jelent meg a Keresztyén Ismeretterjesztő Alapítvány gondozásában. Iratterjesztésünkben kapható, illetve nálunk megrendelhető 1300 forintos áron.

°°°

Szeretettel hívjuk fel a testvérek figyelmét a templomi iratterjesztésünkre, melyben sok, változatos tárgyú, érdekfeszítő keresztyén könyvet találhatnak, ajándékozás cél-jára is. Kérjük nézzenek körül a főbejárattól jobbra és balra, valamint a csigalépcső alatti beépített szekrényben is!

°°°

Március 3. vasárnapján (21-e) 15 órakor a gyülekezeti termünkben, a családi délután következő alkalmán a Ráckeresztúri Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió tagjai közül látogatnak el hozzánk. A bentlakásos otthonban 10 hónapig élnek azok a szabadulni vágyó drogos fiatalok, akik újat szeretnének kezdeni. Szeretettel hívjuk mindazokat, akik felelősséget éreznek gyermekeik, vagy rokonaik iránt, vagy tájékozódni szeretnének a szenvedélybetegek közt végzett munkáról, és hallani az emberileg szinte lehetetlen, Jézussal mégis bizonyos szabadulásról.

Szeretettel meghívjuk Önt és Kedves Ismerőseit
a MAGYAR KÉKKERESZT EGYESÜLET
bemutatkozó, tájékoztató előadására,
melyet április 17-én (szombaton) 15 órakor tartunk
Gyöngyösön, a református gyülekezeti teremben
Témáink:
az egyesület célkitűzései: a gyógyulni vágyó szenvedélybetegek felkarolása
az élet nehézségeiben megfáradtak felüdítése
tapasztalatok munkánk során
programajánlataink
a felmerülő kérdések megbeszélése

Tisztelettel: Horváth Gábor
MKKE hatvani csoportjának vezetője

Állandó alkalmaink

Gyöngyös:

Istentisztelet: minden vasárnap, és egyházi ünnepnapokon ( április 9.12. | május 20.31.) délelőtt 10 órakor a templomban.
Vasárnap ez időben az öt év alatti és az ennél idősebb gyermekekkel külön foglalkozunk.
Úrvacsorai közösség: április 9.11.12. | május 30.31. | június 27.

Szeretetvendégségek a gyülekezeti teremben:
március 21. 15 óra - bemutatkozik egyházunk kallódó fiatalokat mentő missziója
április 18. 16 óra - diaporáma

Bibliaórák: minden szerdán este 5 (március 31-től este 6) órakor a gyülekezeti teremben, ill. március 24. | április 21. | május 19. | június 16. külön egyeztetett családi otthonban

Kékkereszt-csoport (szenvedélybetegek lelkigondozása): március 3. 17. 31. | április 14.28. május 12.26. | június 9.23. a bibliaóra után a gyülekezeti teremben

Fiatalok bibliaórája minden pénteken délután 5-től a gyülekezeti teremben.

Férfi bibliaórák: március 1. 29. | április 19. | május 3.17. | június 7.21.
hétfő este 6 órakor a gyülekezeti teremben

Női bibliaórák: március 8. | május 10. | június 14. hétfő este 5 órakor a gyülekezeti teremben

Házaspári délutánok szombatonként 16 órától a gyülekezeti teremben
március 27. | április 24. | május 22. | június 26.

Énekkari próbák: minden szombaton fél 6-tól 7-ig a gyülekezeti teremben

Baba-mama klub minden kedden de. 10 órától a segédlelkészi lakásban (Arany János u. 4.)

Konfirmációi előkészítők: szombat délelőttönként 10-től 12-ig a gyülekezeti teremben

Istentisztelet a falvakban:

Domoszló: Minden vasárnap 8.30 művelődési ház

Adács: Minden vasárnap 16.00 községi könyvtár

Pálosvörösmart: Minden vasárnap 17.30 művelődési ház

Vámosgyörk: márc. 7. | ápr. 4. | máj. 2. | jún. 6. 14.30 közösségi ház

Karácsond: márc. 14. | ápr. 11 | máj. 9 | jún. 13. 14.30 idősek otthona

Gyöngyöshalász: márc. 28. | ápr. 25. | máj. 30. | jún. 27. 14.30 Viola u. 21/1
(Csengeri Árpád presbiter otthona).

Ö R Ö M M O N D Ó * A Gyöngyösi Református Egyházközség lapja

Megjelenik negyedévente * 2004. március - Bibliavasárnap

Felelős szerkesztő: Kéri Tamás lelkipásztor * Gyöngyös, Arany J. u. 2..

Telefon: (37) 311 563 * E-mail: gyonref@syneco.hu