Cikkek

A kihullott fogak

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy kisegér. Ez a kisegér egy mezei lyukban lakott a testvérénél. Őt Bajszosnak hívták, az öccsét pedig Nyalánknak hívták. Egyszer, egy kora tavaszi napon arra járt egy foltos hátú ló, meglátta az egérlyukat és bekiáltott:

- Hahó, lakik odabent valaki?
A lyukból kibújt egy apróbb fejecske, aztán még egy :
- Jó napot foltos ló! Én vagyok Bajszos, ez pedig a testvérem, Nyalánk.
Összebarátkoztak és együtt indultak sétálni. A kisegerek a ló hátán ültek és a sörényébe kapaszkodtak. Egyszer egy nagy folyó partjára értek. A folyóból hirtelen kimászott egy öreg, sötétzöld színű krokodil. Ő volt a hírhedt Mérges Kroki, akitől mindenki retteget. Az egerek úgy megijedtek hogy leestek a lóról, éppen a krokodil nyitott szájába. A krokodil köhögni kezdett. Olyan erősen köhögött, hogy a két egér kihullott a szájából. Az egerek után kipottyant két foga is, bele a vízbe. A kisegerek megkeresték a fogakat és hipp- hopp a varázsfogak visszamentek a helyükre.
A bokor mögül a cica szürke füle látszott. Az egerek reszketni kezdtek. A ló, a krokodil nem tudta mitől félnek az egerek, és akkor egy halk nyávogás hallatszott.
A cica rátámadt az egerekre. Ezt meglátta a krokodil és hamar megfogta a cica farkát, s fogával nyitott szájú kővé változtatta a cicát. Így köszönte meg, hogy az egerek megtalálták a fogait.
Életre szóló barátságot kötöttek Mérges Krokival, és szülinapjukat is együtt ünnepelték.
Kiállították, bonyolították, fűzték, színezték a Bóbita Óvoda apróságai.

Lejegyezte: Simon Réka, óvónő

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél