Hálaadó nap az "északin"

1 Kor.16:12 ?Emlékezzetek csodatetteire, amelyeket véghez vitt, csodáira és döntéseire.?

Meghajlok az élő Isten előtt, mert szememmel láthattam, hogyan tud Ő a semmiből teremteni, a halálból életre hívni emberi lelkeket, itt az északi lakótelepen. Átélhettem a Szentlélek tűzét és a szeretet egységét. Csodálatos volt ezeket az eseményeket újra felidézni. A reggeli órákban megszólalt a harang, mint tíz évvel ezelőtt. Most egy kicsit erősebb hangon hívogatott, mint akkor, mert kezdetben magnóról szólt a harang. Öröm volt a szívemben, amikor megtelt az Úr háza. A hálaadó együttlétet Lengyel Zoltán testvérünk a 84. Zsoltár szavaival nyitotta meg (sóvárgás a templom után). Az ünnepi Istentisztelet szolgálatát Nagy György lelkipásztor végezte. Nem véletlen az igehely megválasztása az I Királyok 8:29-30, amely éppen Salamon templomszentelési imádságából ragad ki egy részt. Időt álló a mi templomépítésünkre a király imádságos szavai, melyekkel őszinte kéréssel fordul az Úrhoz, óhajtván az Isten jelentétét éjjel és nappal ebben a házban. Mert a meghallgatott imádságok vetették meg a templom alapját Salamon idejében, épp úgy, mint az északi gyülekezet esetében. Megtartani is csak ez fogja! Az énekkar mintegy megerősítésképpen énekszóval fejezte ki Isten iránti háláját. Az egyik ének címe is ez volt: ?Fogadd el hálaénekem!? Szárnyalt az ének, mert az Úr újra megtette,hogy egy szívvel lélekkel tudjon a kórus énekelni. Gyerekek, akik a Kálvin János református általános iskolába járnak, egy-egy vers elmondásával dicsérték Atyánkat. Az Ünnepi visszaemlékezést Mónus Béla tiszteletes úr tette meg. Igazán új jelentőséggel ruházta fel az ablakokat, ajtókat, az egész templombelsőt. Ezek a dolgok eddig is ott voltak a szemünk előtt, mégis elmentünk mellettük! Miért nem vettük észre, hogy itt MINDEN a Szentháromság Istenről tesz bizonyságot.!? Atyánk türelmes tanító, mindig tud új dolgokat mondani nekünk. Megtanított arra, hogy amikor belépünk ebbe a templomba két karjával, átölel bennünket (félköríves templomfal). A gyülekezet ismét a kórus tolmácsolásában hallgatta a ?zengő igét?. Ezután a gondnokasszony, Tarcsa Gusztávné Emike néni elevenítette fel a templom építésének a mozzanatait. Hálatelt szívvel állt a mi Urunk előtt, azokért a testvérekért, akiket ide küldött az Úr, akikből alkotta a gyülekezetet. Bizonyságot tett saját élete átformálásáról és azokról a csodákról, amik tíz év alatt történtek a gyülekezetben és a templomudvaron. Bánesekné asszony testvérünk egy verssel buzdította az Isten gyermekeit ?Ki van jelölve a helyed? címmel. Nem elég eljárni a testvéri közösségbe, szolgálni is kell, mert akik megmosták magukat a Bárány vérében azoknak feladatuk van, amiről számot kell majd adni.
Köszöntések következtek az egyházi elöljárók részéről. Balogh Tihamér nyugalmazott tiszteletbeli esperes úr elhozta a tíz évvel ezelőtt kapott emléklapot és a vele kapott igét. Az ige az Ap. Csel 10:33 ?jól tetted, hogy eljöttél?. Akkor még nem értette ezt az igét, most így tíz év távlatából hálás szívvel gondolt vissza, hogy Teremtőnk megőrizte életét, akkor is és most is köszönthette a gyülekezetet. További köszönetnyilvánítók Tóth Zoltán főgondnok úr, Bacskai László nyugalmazott lelkipásztor, Bartha Béla nyugalmazott lelkipásztor, Adamcsik Dávidné Mártha Anita lelkésznő, Szathmári Lajos gondnok úr, Nyíri Gusztávné az újtelepi gyülekezet gondnokasszonya. Az istentisztelet végén mindenki kapott egy emlék plakettet és egy fotót a templomról. Szeretetvendégséggel folytatódott az ünnepség a Móricz Zsigmond iskola aulájában. Ízlésesen megterített asztalok fogadták a vendégeket. Jézus Krisztus, aki több alkalommal megszaporította a testi eledelt itt is bőségesen juttatott mindenkinek. Persze, hogy Ő indított szorgos asszonykezeket a sütéshez-főzéshez, férfiakat a cipekedéshez. A mátészalkai református ifjúság is kivette részét a szolgálatban. Fiatalos lendülettel táncoltak és énekeltek az Úr Jézus szeretetéről és az egység erejéről. Dicsérjük a mi urunkat az elhívott fiatal lelkekért, imádkozzunk értük, hogy tartsa meg a mi Megváltónk őket a benne való hitben, minden körülmény között! A gégényi gyülekezet szeretetét hozta az az együttes, akik modern feldolgozásokban énekeltek arról az országról, amit a mennyei Atya készített a benn hívőknek. Adja meg az Úr, hogy jó hírt vigyenek haza erről az alkalomról! Gyülekezetünk segédlelkésznője Győri Márta saját szerzeményeivel örvendeztette meg a lelkünket. Csupa tűz és szeretet, mellyel Mesterünk áldotta meg, áradt lelkéből a hallgatóság felé. Az Úr jelentétét igazolta az is, hogy megszűnt az idő, nem volt fontos hány óra van mindenki nyugodtan, beszélgetett, élvezte a szolgálatokat. Az együttlét végén több testvér feladatot vállalt a rendrakásban. Adja meg nekünk a Mindenható Isten, hogy tudjunk emlékezni ne csak évfordulókkor, hanem év közben is csodatetteire, amelyeket véghez vitt.
Szerencsi Lászlóné