Visszatekintés - Gyülekezeti híreink

•Gyülekezetünk a szökőár sújtotta népeknek 106.022,- Ft-ot adakozott, amelyet Egyházunk az Ökumenikus Szeretetszolgálaton keresztül küldött el Délkelet-Ázsiába.

•Január 15-én Pánczél János testvér szolgált szombati istentiszteletünkön. A bizonyságtételt követően tucatnyi szívében megérintett személy jött előre, hogy áldást vegyen. Istennek legyen hála, hogy kiáradt Szentlelke közöttünk.

•Január 19-én az Üdvhadsereg Egyház két képviselője szolgálat Protestáns estünkön. Igen megérintő volt roma származású lelkipásztoruk igehirdetése. Rácsodálkozhattunk arra, hogy Isten milyen mélyen és maradandóan megszólította és megváltoztatta testvérünk életét. Az Üdvhadsereg ma hazánkban elsősorban szociális munkát végez, világviszonylatban több mint 200 kórházat tart fenn, s erőteljesen hirdeti az evangéliumot, Jézus szeretetével.

•Február 13-án tartottuk idei konfirmációs istentiszteletünket, amelyen 12 testvérünk (13-47 évesek) tett bizonyságot hitéről, s részesült az úrvacsorai közösségben. A konfirmáltak nevei: Bellusné Juhász Judit, Fehér Tímea, Guba Boglárka, Gubola Eszter, Kollár László, Kollár Melinda, Kollár Mónika, Papp Violetta, Vincze Gábor, Vincze Gergő, Vittek Istvánné Melinda, Zámbó Éva. Az Úr áldását kívánjuk életükre! - (Sajnos csoportkép nem készült, milyen jó lenne, ha valaki rendszeresen készítene digitális géppel felvételeket! Ha elhívást érzel erre a szolgálatra, akkor jelentkezz!)

•Február 6-án az Északpesti Egyházmegye Gödöllői Kiskörének gyülekezetei Hatvanban tartották presbiteri bibliaiskolájukat. Gyülekezetünkben igével Bodáné Csontos Gabriella (Milyen az ember?), előadással Tatai István (kiválasztás és elhívás) szolgált. A gyülekezeti kommunikációról Riskó János szólt. Örvendetes volt a hatvani presbiterek aktív részvétele, köszönet illeti a szeretetvendégséget előkészítő asszonytestvérek munkáját!