Kitekintés

Mi újság Dél Koreában?

(elhangzott 2005. január 9-én az istentiszteleten)

István azt kérte tőlem, hogy a Koreai gyülekezetről számoljak be. Csak a mi gyülekezetünkről szeretnék beszélni, mivel Koreában minden gyülekezet hasonló.
Vannak kisebb és nagyobb gyülekezetek is. A mi gyülekezetünk 1972-ben alakult és 1999-ig Isten áldásával elértük az 1600-as létszámot, ebből kb. 1000 felnőtt és 600 a gyermek. Új templomot kellett építeni, és idén áprilisban lesz az átadás. Az új templom hétemeletes lesz, ebből két emelet föld alatt található. Lesz egy nagy terem, ahol istentiszteleteket tartanak. Lesznek termek, ahol majd a gyermekek tanulnak, korosztály szerint, lesz konyha, ebédlő, parkoló, lelkészi irodák, babaterem...
A mi gyülekezetünkben minden nap 4-szer van imaóra: 5-kor, 6.30-kor, 11-kor és este 10-kor. Minden vasárnap 5-ször van istentisztelet, így 7.30-kor, 9.30-kor, 11-kor, 13.30-kor és 16 órakor. Istentisztelet van még minden szerdán este 7-kor. Minden pénteken van imaalkalom, este 9-től éjfélig. Nálunk van "Bibliaegyetem- is, ami 2 éves. A presbitereknek kell részt venni, de bárki eljöhet. Az új megtérők külön csoportot alkotnak, és a presbiterek foglalkoznak velük, figyelnek rájuk.
Koreában az a szokás, hogy mindenki a saját Bibliájával jár a gyülekezetbe, ezért furcsa volt nekem, hogy itt nem mindenki hozza el a Bibliáját.
Egy különleges dologról is szeretnék még beszélni, ami 2000-ben indult: Mindenki újra kezdte olvasni a Bibliát, az Ószövetség elejétől az Újszövetség végéig. Eddig 2081-szer olvasták el.

Kim Sun Taik