Válogatás régebbi számainkból

A gondviselő Isten

20. szám Karácsony - 2010
A Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában hallottam, hogy milyen sok embert elvittek az ún. málenkij robotra, akik közül sokan soha nem térhettek haza. Eszembe jutott egy régi történet, amely Isten megtartó szeretetét idézte fel az én életemben is.

Egy jeruzsálemi konferencia morzsái 2010. szeptember 8-18.

20. szám Karácsony - 2010
A Jeruzsálem Minden Nemzet Imádságháza nevű szervezet az idén 15. alkalommal rendezte meg a nemzetek imádkozóinak nagy összegyülekezését (ANCJ) a jeruzsálemi Ramat Rachel Hotelben.

Evangélizáció Pásztón

20. szám Karácsony - 2010
Május első vasárnapján evangélizációt tartottunk az újszászi testvérekkel együtt Pásztón, az evangélikus templomban, Húsvét után – Pünkösd előtt címmel.

Isten ma is gyógyít!

20. szám Karácsony - 2010
A feleségemet, akivel idén januárban házasodtunk össze, úgy ismertem meg két évvel ezelőtt, hogy haldoklott.

Karácsony gyakorlatban (Lk 2, 8-20)

20. szám Karácsony - 2010
A messiási uralkodó, aki meg fogja szabadítani népét, egy jelentéktelen kis településen született, ahol Júda nemzetségei éltek. Az akkori emberek nem fogadták az Urat nagy köszöntéssel, nem hódoltak neki, s nem imádták Őt.

Meghallgatott imádság

20. szám Karácsony - 2010
Egyik kedves barátunk nemrég tizenévesek támadásának esett áldozatul, súlyos sérüléseket szenvedett.

MEGHÍVÓK

20. szám Karácsony - 2010
Ünnepi és különleges istentiszteleteink rendje decemberben:

Soha nem gondoltam, hogy velem is megtörténhet...

20. szám Karácsony - 2010
Ha médiában vagy újságban találkoztam valakinek a betegségtörténetével, mindig elolvastam. Megsajnáltam az illetőt, majd pár nap múlva átsiklottam felette.

„Szent, szent, szent az Úr; a mindenható Isten; aki volt, és aki van, és aki eljövendő.” (Jel 4,8)

20. szám Karácsony - 2010
Ezzel az Igével lettem megáldva konfirmációm alkalmával 2009. február 8-án. De hogyan is kerültem én a hatvani református gyülekezetbe?