Nyomtat Elküld Olvasási nézet

FONTOS VÁLTOZÁS: 2023. OKTÓBER 1-TŐL ISTENTISZTELETÜNKET (VASÁRNAPONKÉNT) 09.00 ÓRAKOR KEZDJÜK!!!

 

 

 

 

Gyülekezetünk élni akar! Ez talán nem meglepő kijelentés, de az már igen, hogy ezért valóban sok-sok áldozatot is hoznak gyülekezetünk tagjai, mind anyagi, mind időráfordítás tekintetében! Sok odaszánt, segítőkész emberre számíthatunk!

Igyekszünk szem előtt tartani, hogy egy keresztyén gyülekezet, az nem egy belterjes, önmagáért való közösség.Persze elvileg nem is lehetne az, de mindenhol nagy a kísértés arra, hogy a gyülekezet megmaradjon a templom négy fala között, és ezzel a könnyebb utat válassza.

Tudatosan nyitunk falunk közössége felé, szólítunk meg kívülálló embereket olyan programokkal, amik nem kifejezetten egyházi jellegűek, de kiválóan alkalmasak arra, hogy az emberek találkozzanak, beszéljenek egymással, vagy akár kikapcsolódjanak. Manapság már ez is nagy dolog, és ha mindez a templom árnyékában, vagy éppen benne történik, akkor ezek az alkalmak talán túl is mutatnak önmagukon!

Ha mindez valóban így történik, legyen Istené a köszönet!

A közelmúlt és a jövő programjairól tájékozódhat az Aktuális alkalmaink menüpont alatt. Az elmúlt év összefoglalóját az Archívumban találhatja meg.

És ha valamelyik jövőbeni programunk felkeltette érdeklődését, jöjjön bátran, szeretettel várjuk!

De hol is van az a Lovasberény?

Lovasberény Székesfehérvár és Bicske között a 811-es főúton helyezkedik el, a Velencei-hegység lábánál, az M7-es autópályától tíz percre. Országos ismertsége a műemlék Cziráky-kastély miatt van.

A Lovasberényi Református Egyházközség a Vértesaljai Egyházmegyéhez tartozik. A község 2700 fős lakosságából 484 vallotta magát reformátusnak 2022-ben. Ez bizony bőven ad még munkát és reménységet nekünk, hiszen tágabb körben is csak kb. 250 reformátusról tudunk.

A jelenlegi gyülekezet története 1637-ben kezdődött, amikor a török pusztítás miatt lakatlanná vált faluba a Tolna megyei Bikácsról áttelepültek a reformátusok, hozva harangjukat, prédikátorukat, Kiskomáromi Györgyöt. Őt 13 lelkipásztor követte az elmúlt 370 év alatt.

Templomunk 1786-ban épült, tornya 1805-ben, majd az 1850-es években a parókia, a harangozóház és a jelenleg ifjúsági termet, vendégszobát, garázsokat magába foglaló épület. A gyülekezeti ház 1944-ben készült el.

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél

Látogatók ma: 37, összesen: 100278

  • 2024. július 18., csütörtök

    Mindannyiunknak van lelki öröksége, ami meghatározza hívő életünk mindennapjait. A szembenézés ideje, ha a hétköznapok ízetlenné válnak. Molnár Sándor...
  • 2024. július 18., csütörtök

    Lelkészek és egyházi munkatársak számára rendezett közös elcsendesedést a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa
  • 2024. július 18., csütörtök

    A tahi lelkészhét központi témája ezúttal a keresztyén reménység volt.
  • 2024. július 17., szerda

    A növekedés nem nagy csodák eredménye, hanem apró, hétköznapi lépéseké – tapasztalták meg a délegyházi reformátusok, akik a bizonytalan jövőre is mert...
  • 2024. július 16., kedd

    Mitől él az Ige? Sorozatunkban személyes válaszokat keresünk a nehezen megfogható kérdésre. Ezúttal Veres Sándor, a Dunamelléki Egyházkerület főgondno...
  • 2024. július 15., hétfő

    Átadták a Monorierdői Református Egyházközség Erdei Csillagfény Református Bölcsődéjét, mely szeptembertől 28 gyermek ellátását teszi lehetővé.
  • 2024. július 15., hétfő

    Bagyó Sándorral, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának elnökével beszélgettünk: nem könnyed nyári olvasmány.
  • 2024. július 11., csütörtök

    A meddőség talajából is születhet valami szép, valami új, valami maradandó. Muzslai-Bízik Hannával beszélgettünk.
  • 2024. július 10., szerda

    Pillanatképek a monorierdői református gyülekezet csillagásztáborából.
  • 2024. július 10., szerda

    Önismeret és párkapcsolati kérdések színházzal és pszichológiával