belépés | regisztráció RSS

Elküld Nyomtat 2017. május 24., szerda

Isteni képességek!?

1 Korinthus 12,1-11

A „ Miért nem hiszek többé"* című könyvben egy fiatal nőről van szó, akit lenyűgözött a gyülekezeti dicsőítés, és világosan érezte benne a Szentlélek jelenlétét. Aztán elment egy rockkoncertre és azt tapasztalta, hogy a közönség látszólag egészen hasonló lelkesedést érez. Sajnos ez a nő arra a következtetésre jutott ebből, hogy a Szentlélek nem is létezik. Elfordult gyülekezetétől és a hittől. Olvasva a könyvet egészen elszomorodtam. Milyen szívesen olvasnám el ezzel a nővel a mai bibliai részt! Pál világosan leírja, hogy extázist, erős érzelmeket vagy hasonló dolgokat nem csak a Szentlélek által élhetünk át. A pogány keresztyének más vallásokból is ismerték ezt Korinthusban. Néhány adottsággal, melyeket a Lélek ajándékának tartunk, a nem keresztyének is rendelkezhetnek: valószínűleg mindannyiunknak voltak olyan tanáraink az iskolában, akik kitűnően tudtak tanítani, mert volt hozzá adottságuk. Különböző és változatos módokon ajándékoz meg minket, keresztyéneket a Szentlélek: néhányakat különleges képességgel ahhoz, hogy a bibliai üzeneteket közvetítsék, másokat azzal az adottsággal, hogy idegen nyelveken szóljanak, vagy azokat megértsék, másokat a gyógyítás ajándékával. De nem az ajándékok a fontosak, hanem hogy saját adottságainkat a gyülekezet építésére, felebarátaink szolgálatára használjuk. Ott beszélhetünk lelki ajándékokról, ahol Isten dicsőítésére használják fel az adottságokat.

A kalauzról

A Lélekfrissítő megrendelhető:
Szentírás Szövetség
1091 Budapest Kálvin tér 8.
Tel./fax: 06-1-216-5115
szszov@mail.datanet.hu