Lelkipásztor-portré II.

Molnár Sándor cserépfalui lelkipásztor

Úgy tudom, nem borsodi származású, hogyan indult el a lelkészi pálya felé, hogyan került mégis erre a vidékre?

A történetet kicsit messzebbről kell indítanom, - a Dunántúlról, Martonvásárról származom. Családom nem volt különösképpen vallásos, tehát családi indíttatásról nem beszélhetek. A martonvásári gyülekezetben kapcsolódtam be először az egyházi életbe.

Hol végezte a teológiát?

Természetesen, mint Pesthez közeli fiatal, a Budapesti teológiára jelentkeztem. Végig is küzdöttem az ötnapos felvételi procedúrát, - de sajnos nem vettek fel Pestre.

Feladta ezzel a küzdelmet, vagy kísérletezett tovább is?

Nem adtam fel. Sokat segítettek gyülekezetem lelkipásztorai: Borsos István és felesége, akik bizonyos értelemben lelki "szüleim- voltak. Az ifjúsági körben, ahova jártam, sokat beszélgettünk arról, milyen irányba haladjon érettségi után az életem? Ott tértem meg, komolyan vettem az igét, kerestem a helyemet.

Úgy tudom, előbb polgári területen is dolgozott?

Igen, vendéglátóipari középiskolát végeztem, és amikor nem vettek fel Pestre, akkor a szakmában dolgoztam egy ideig szakácsként.

Hogyan fordult mégis a teológia felé?

Munkahelyemen dolgozott egy munkatársam, és egyszer azzal állított be, hogy hallotta a televízióban, hogy Sárospatakon teológia indul. Alig vártam, hogy leteljen a műszakom és szaladtam lelkészeimhez, mondjanak valami közelebbit, segítsenek.
Elkészítették a szükséges papírokat, és hogy gyorsabban Patakra érjen, Pesten adtam postára.
Azután még hetek teltek el, türelmetlen várakozásban, aztán felvételiztem és végül felvettek.

Hogyan emlékszik vissza a pataki évekre?

Éppen akkor, amikor kezdtünk, egy mini-ébredés volt a hallgatók között, jó volt köztük lenni, tanulni, szolgálni.

Hogyan alakult a végzés után lelkészi pályája?

A teológia után Észak-Írországban voltam egy évig ösztöndíjon.
Azután Egerben voltam segédlelkész, majd Telkibányán töltöttem néhány évet, négy éve pedig a cserépfalui gyülekezetben szolgálok.

Mondana valamit a családjáról?

1995-ben kötöttem házasságot. Feleségem tanárnő, és nagy segítségem a gyülekezeti munkában is. Három gyermekünk van.

Köszönöm a beszélgetést, - gyülekezetünk nevében is sok áldást kérünk lelkeket építő munkájára.