Gyülekezeti krónika - hírek, információk

Január 18. Dr. Janka Gábor görög katolikus parókus szolgálata nálunk, az imahéten

Január 20. Matyi Péter római katolikus káplán szolgálata templomunkban, az imahéten
Január 21. Vendégségben a baptista gyülekezetben, az imahéten
Január 28. A Sajószentpéter-bányai presbiterekkel közös bibliaóra nálunk
Április 24. Konfirmáció
Május 1. vasárnap, Hálaadó istentisztelet a megújult templomért, Csomós József püspök szolgálatával, szilágyballai és tornaljai testvérgyülekezeteink részvételével
Május 8. de. 9 ó Az énekkar szolgálata a Sajószentpéter-bányai gyülekezetben
Május 8. Családi istentisztelet templomunkban
Május 19. Presbitereink részvétele Zubogyon, a Presbiteri Szövetség konferenciáján
Július 1. Közös bibliaóra a Sajószentpéter-bányai presbitereknél
Július 4-8. Hittanos gyermekeink napközis tábora
Július 21. Presbitereink részvétele Sajóvelezden, a Presbiteri Szövetség konferenciáján
Augusztus 15-18. Ifjúsági tábor Cserépfalun
Szeptember 9. Presbiteri, "bográcsos- találkozó a Kertvárosban
Szeptember 18. A miskolci Jerikó Kvartett fúvóshangversenye templomunkban, Gecse Attila Miskolc-Csabai kapui lelkipásztor igeszolgálatával
Szeptember 24. A Presbiteri Szövetség körzeti konferenciája templomunkban
Október 31. Reformációi istentisztelet
November 1. Ökumenikus temetői istentisztelet
November 2. Ifjúsági körök találkozója nálunk
November 10-11. Evangélizáció gyülekezetünkben, Mátyás Sándor nyékládházi lelkipásztor szolgálatával
November 18. Fiatal házaspárok első bibliaórája
December 24. Szentesti karácsonyi istentisztelet, a hittanos gyermekek szolgálatával

Búcsút vettünk 2005-ben Józsa Istvánné nagytiszteletű asszonytól - Józsa István volt berentei református lelkipásztor özvegyétől,- akit 82 éves korában szólított haza a mi Urunk.

Régiók, - együtt a szolgálatban

"Egymás terhét hordozzátok,-- ezt az igét mindannyian jól ismerjük, de eddig nem gyakoroltuk. Ezért érett meg a gondolat bennünk arra, hogy szolgálatunk tapasztalatait egymással megosszuk, gyülekezeteinket, presbitereinket, az énekkarokat, ifjúságot összefogjuk. Így találkoztunk először Nekézsenyben január 7-én a helyi gyülekezet lelkipásztora, Varga Emese; a parasznyai gyülekezet lelkipásztora, Rácz Ilona; a Sajószentpéter-bányai gyülekezet lelkipásztora, Major Zsolt és a Kazincbarcika-alsói gyülekezet lelkipásztorai: Tóthné Magyar Ágota és Tóth Sándor.
Mivel teológiai látásunkat, missziói felfogásunkat illetően közös hullámhosszon vagyunk, könnyű az együttmunkálkodás. Reméljük, hogy a ránk bízott gyülekezetek is gazdagodnak majd a régiók összefogásából.