A Kálvin évről

Kálvinról ebben az évben nagyon sokat hallhat az a testvérünk, aki egy kicsit is odafigyel az egyházi körökben elhangzottakra. De nem kell messzire mennie az információkért: gyülekezetünkben és a gyülekezet honlapján is bőségesen hallhat, olvashat nagy reformátorunkról.

A mi gyülekezetünkben -egész október honapban- az istentiszteleteken  a reformáció jegyében minden alkalommal volt egy rövid megemlékezés Kálvin Jánosról, életéről, munkásságáról. Egészen az év végéig napirenden lesz a reformáció.
Bár nem Kálvinról szól, de Kálvintól nem elválasztható Méliusz Juhász Péter élete, munkássága, akiről lelkipásztorunk október 26-án, hétfőn tart előadást Szombatfalván.
Honlapunkon is olvasható egy száz évvel ezelőtt íródott Kálvin életrajz, aminek érdekessége annak nyelvezete, s bizony visszatükröződik belőle az akkor élt embereknek vallásukhoz való ragaszkodása is!

Az Udvarhelyi Híradó pedig minden héten megjelentet egy rövid írást a Hit-Vallás rovatban, szintén Kálvinról.

(091021-szala)