Nyomtat Elküld Olvasási nézet

Mit mond a Szent Biblia a TETOVÁLÁSRÓL?

…ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az ÚR!” (3Mózes 19:28)
A tetoválás világa idegen a Szent Biblia világától!


A keresztényeknek tartózkodniuk kell a tetoválás minden formájától!
Az angol tattoo kifejezés a polinéz tatau (nyomot hagyni) szóból ered. A tetoválás eredetileg a természeti népek, a törzsi társadalmak ősi babonás vallási gyakorlata volt. Úgy gondolták, hogy a tetoválások talizmánként megvédik őket, így a vallási-kultikus szokásaiknak szerves része lett. Ez a pogány szertartás a bőr bekarcolása és festékkel való bedörzsölése által történt, melyet tövissel, kihegyezett fával vagy hegyes vassal végeztek. A tetoválás széles körben elterjedt gyakorlat volt.
Ismert volt Mezopotámiában, az asszíroknál, az egyiptomiaknál és a görögöknél is. A rómaiak a bűnözőket és a rabszolgákat tetoválták.
A tetoválást a középkorban matrózok hozták divatba, később a börtönökben a bűnözők között vált szokássá.

***
A tetoválás napjainkban újra népszerű lett és növekvő rajongó tábora van, de tudni kell, hogy a tetoválás egyáltalán nem valami ártatlan szórakozás, hanem mivel okkult hátterű praktika, ezért pogány terheltséget hordoz.
A tetoválás pogány, okkult hátterű!
Legyünk tisztában a következő tényekkel:
Mivel a tetoválás a pogány okkultizmusban gyökerezik, ezért vállalása közvetlenül is okkult hatáshoz vezet, vagy ezekre nyitottá teheti az embert. A tetoválás jelenségét határozottan a babonás cselekedetek közé kell sorolni, mert a tetoválással tulajdonképpen egy rituálé alá veti magát az ember, így kiszolgáltathatja magát mindenféle okkultizmusból származó praktikának, varázslásnak.
A Krisztusban hívő emberek mindig is határozottan ellene voltak minden sötét babonaságnak, mert tudták, hogy a pogány rituális szertartások, pogány hatások alatt, pogány gondolkodással alakultak ki.
Isten Igéje így figyelmeztet:
„Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az ÚR!” (3Mózes 19:28)
A Szent Bibliából megtudjuk, hogy testünket ajándékba kaptuk Istentől, ezért minden káros, romboló hatástól meg kell védenünk.

***
Tetoválás és piercing - ártatlan divat?
Írta: Alexander Seibel

Becslések szerint Németországban már több mint hárommillió ember tetováltatta magát, és ez a szám állandóan emelkedik. A kígyóktól, tündérek és halálfejektől el a rózsákig ezerféle motívum létezik. Ezek a - divatos kifejezéssel nevezett - tetoválások különösen a fiatalok körében nagyon népszerűek.
Az egyik napilap már 1996-ban ezt írta – „Bőrre menő képek" címmel:
„A testkultusz rajongói a mintegy 2000 tattoo-stúdióban keresik az új kihívásokat, a végső kábulatot. Minden megengedett, ami tetszik; testfestészet (body painting), orrgyűrűk, piercing (testékszer) a test bármely részén.”
Egyidejűleg egyre bizarrabb formában kínálják ezeket a dolgokat, melyek részben fájdalmasak is.
Az egyik irányzat a „branding” amelynél az „áldozatoknak" elég sokat el kell viselniük, amikor egy 1000 °C -ra felhevített pecsétet nyomnak a bőrükre.
A még keményebbek számára létezik a „tuckering”, melynek során fémkapcsokat szúrnak a bőrbe.
Divatba jött az orrba, a köldökbe vagy az intim testrészekbe szúrt gyűrű.
A tetoválást amit korábban büntetés, megalázás, csonkítás, rabszolgák megjelölésének módszereként alkalmaztak, és így is tartottak számon, az ma „menőnek" számít, és növekvő számú rajongói táborra tesz szert.
Elképzelhető, hogy ez az irányzat annak a JELE, hogy az ember tudatosan vagy nem tudatosan rabszolgaként
valaki MÁSNAK a rendelkezésére bocsátja magát?
A Biblia beszél egy láthatatlan rabszolgatartó létezéséről,
aki által magához láncolja az embereket, és akit
„e világ istene” névvel is illet (János 8,44 és 2Korinthus 4,4).
„Aki elvesznek, akikben e világ istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangéliomának világosságát, Aki az Isten képe.” 2Korinthus 4,4

***
Az Úr Jézus mondja:
„Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen őbenne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.”
János ev. 8,44
A tetoválás korábban az alvilág védjegye volt, és különösen az elítélt rabok alkalmazták előszeretettel.
Ezeket a szokásokat a természeti népektől vették át, akik mindenekelőtt vallási és kultikus okokból végeztek ilyesfajta beavatkozásokat a bőrükön.
Isten Igéje kifejezetten megtiltja a test bevagdosását is (3Mózes 19,28; 21,5), ami a mai kifejlett technikák és módszerek elődjének tekinthető.
Isten Igéje így figyelmeztet:
„Ti az Úrnak, Isteneteknek a gyermekei vagytok. Ne vagdaljátok hát össze magatokat halottakért, a homlokotok fölött se nyírjátok le a hajatokat.” (5Mózes 14,1)
A 3Mózes 19:28 szó szerinti fordítása így hangzik:
„Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr.”
„Ne vagdaljátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az ÚR.” 3Mózes 19:28
Az 1600-as években készült KJV (King James Version) bibliafordítás szerint : „Ne … bélyegezz jeleket magadra!”


A tetoválás terjedése együtt jár a pogány, ezoterikus áramlatok felvirágzásával. Ennél fogva figyelemre méltó, hogy a Biblia Istennek a népek feletti ítéletével kapcsolatban beszél ezekről a praktikákról (Jeremiás 41,5; 48,37}.
Ezért a keresztényeknek tartózkodniuk kell a tetoválás bármilyen formájától!
Az egyik tájékoztató füzet így ír erről a témáról:
„Lelkigondozók a megmondhatói, hogy azok a tetovált emberek, akik Krisztushoz találnak, újra meg újra „ösztönösen” érzik, hogy bőrrajzolataik nem illenek Isten gyermekeiként elfoglalt helyzetükhöz.”
A Jelenések könyvében szerepel egy prófécia, miszerint az utolsó időkben sokan magukra veszik a fenevad bélyegét.
Tehát bárhogyan is történik majd az emberek megjelölése, egyfajta „globális tetoválásra” kerül sor.
„Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezükre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek. És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak akin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.” (Jelenések 13,16-17)
„És harmadik angyal is követé azokat, mondván nagy szóval: Ha valaki imádja a fenevadat és annak képét, és bélyegét felveszi vagy homlokára vagy kezére. Az is iszik az Isten haragjának borából….
És az ő kínlódásuknak füstje felmegy örökkön örökké; és nem lesz nyugalmuk éjjel és nappal, akik imádják a fenevadat és annak képét, és ha valaki az ő nevének bélyegét felveszi.”
(Jelenések 14,9-11)


Sajnos a dolgok mai állása alapján az a benyomásunk, hogy ebben a nemzedékben egyre kisebb lesz a tartózkodás egy ilyesfajta „megbélyegzéssel” szemben.


Tetoválás és piercing - ártatlan divat? (részletek)
Írta: Alexander Seibel
Forrás: Ethos, 2013/4

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél

Látogatók ma: 83, összesen: 660848

  • 2024. április 22., hétfő

    „Az esperesi szolgálat nem plecsni, nem kitüntetés, hanem lehetőség a szolgálatra.” Beiktatták Kovács Gergely esperest a Budapest-Déli Református Egyh...
  • 2024. április 21., vasárnap

    Közelebb a teremtett világhoz, közelebb egymáshoz, közelebb az Ige megéléséhez. A Gyökössy Intézet a lelkészeket hívja ki a mindennapok terhei közül. ...
  • 2024. április 18., csütörtök

    Az egyházkerületi konferencia-központok helyzetéről, a Kákicson nyíló ifjúsági házról és az elsőként megválasztott presbiterek közelgő találkozójáról ...
  • 2024. április 17., szerda

    A HolddalaNap zenekar újra hangszőnyeget sző a csendből. Imádságban fogant koncertjükről Gulyás Anna énekessel, dalszerzővel beszélgettünk.
  • 2024. április 16., kedd

    Duráczky Bálint szociológus szerint a tradicionális keretek lebomlása az elköteleződés megerősödését hozhatja egyházunkban.
  • 2024. április 16., kedd

    A Református Pulmonológiai Centrumban kapta meg Közép-Európában elsőként a gyógyszeres kezelést egy hatévesnél fiatalabb cisztás fibrózisos gyermek.
  • 2024. április 15., hétfő

    Alkohol- és drogfüggőségből szabadult srácok, közös munkájuk biztonságos közeget teremt számukra a reintegráció felé vezető úton.
  • 2024. április 15., hétfő

    Újraalapításának 30. évfordulójáért adott hálát a Kecskeméti Református Általános Iskola vasárnap.
  • 2024. április 12., péntek

    Százhúsz lelkész és missziói munkás találkozott a Káposztásmegyeri Református Gyülekezetben tartott Nagy-Budapesti Missziói Konferencián.
  • 2024. április 10., szerda

    Költészet napja alkalmából a tükrök fontosságáról és a férfivá nevelésről beszélgettünk Hajdúné Tóth Lívia, lovasberényi hittanoktatóval, lelkipásztor...